Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Cashfies ta" b

kozi
Létrehozva: 2005. július 14. 10:54
Sziasztok!
Aki ismeri és használja(fizető reklámcsík a monitoron) az tudja miről van szó.
Azt szeretném tudni,hogy nektek fizetett-e már?Mert én még eddig pénzt nem láttam belőle,pedig két hónapja csinálom.
Válaszokat köszönöm!
  1. 2005. július 14. 11:4619.
    Nem, csak vártam az NLC-én már megszokott negatív beszólásokat, majdhogynem anyázásokat az okosoktól, a már-már mindennapos lehurrogásokat. Na majd lehet, hogy ez után.
    előzmény:
    Tigris30 (18)
     
  2. 2005. július 14. 11:4118.
    Biztosan olvassák:)
    És talán azért nem szólnak hozzá, mert Ők is tudják, hogy kamu. Akkor meg miért írja be 20 ember ugyanazt?:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (17)
     
  3. 2005. július 14. 11:3717.
    Folyamatosan megy nálam az internetbiztonság, de azért köszi!
    Remélem, hogy sokan olvasták amit leírtál, még ha nem is szólnak hozzá.
    előzmény:
    Tigris30 (16)
     
  4. 2005. július 14. 11:3316.
    Ja, és nem ártana lefuttatni egy kémprogi keresőt (pl. Ad Aware), és egy vírusírtót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (14)
     
  5. 2005. július 14. 11:3215.
    Igazán nincs mit!
    Sajnos, nagyon sokan bedőltek már ennek:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (14)
     
  6. 2005. július 14. 11:3114.
    Igen átolvastam az egészet, értek mindent!Még jó, hogy itt voltál, és felvilágosítottál, köszi!
    Azonnal kitörlöm a gépemről ezt az egész marhaságot.
    Mégegyszer köszi!
    előzmény:
    Tigris30 (12)
     
  7. 2005. július 14. 11:3013.
    Feketelista, avagy: cégek, akik fejünkre ejtettek. . .



    Cash Fiesta
    Hónapok óta nem fizet, sorra dobálja ki a számlázási minimumot elért tagokat, igazságtalan tagi politikája és arrogáns ügyfélszolgálata van.

    Epipo
    A néhány hónappal ezelőtt még oly aktív és reményteljes cég mára teljesen elfáradt, nem számol semmit.

    Desktop Dollars
    Idióta számlázási rendszer, szégyellni való óradíj. Számításaim szerint mintegy 3 évnyi, mindennapos használat után érhető csak el a kifizetési összeg.

    Paid for Surf
    Több mint egy éve nem fizet tagjainak, elnyeli a pontokat, hazudik szemérmetlenül.

    D-mail
    Magyar leveles cég, a kezdeti fellángolást a végső kifulladás követte, alig 2 hónap leforgása alatt. Soha nem küld fizető emailt.

    Net-4-biz
    Képtelenség fél évnél tovább bent maradni a rendszerben, kegyetlenül kidobál mindenkit, aki térségünkből kikéri a csekket. Domain-problémákkal küzd, nem működik a member service, komolytalan helyről küldi a fizetős leveleit (zwallet).

    Sendmoreinfo
    8 hónapja nem küld hazánkba leveleket.

    Mintmail
    Mint a Sendmoreinfo. . .

    Hamster
    A refiket eltünteti, a klikkek nagy részét nem írja jóvá.

    Getpaid4
    Egy éve nem engedi fel magyarországi tagjait a szerverre, aminek eredményeképp mindannyian inaktívvá váltunk.

    WeeGoo!
    Még soha sem fizetett senkinek a világon.

    Részemről ennyi. Várom a ti feketeTOPlistás cégajánlataitokat is! Látogassatok még el egy alternatív feketelistára is, ott több száz cégről kaphattok infókat.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 14. 11:2712.
    A fenti cikk nyomtatásban megjelent: az Internet Kalauz 2000. februári számában.

    Azóta történt:
    Az Alladvantage. com megszűnt.
    A Forinter. net megszűnt.
    A Sokpénz. net megszűnt.
    No comment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. július 14. 11:2511.
    Elolvastad a cikket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (9)
     
  10. 2005. július 14. 11:2510.
    Sok tekintetben igaza a "webreklám" levelező lista Lord nevű hozzászólójának, aki eképpen fogalmazott:


    "Hogy miért nem hiszek a surfmoney-ban? Tessék 5 érv:
    1. Én még nem láttam Magyarországon élő embert, akinek egy ilyen cégtől jött volna csekkje. (a szerző megjegyzése: időközben felbukkantak az interneten a bizonyítékul bemutatott első csekkek, melyek szerint a Spedia, ill. a Getpaid4/Advertising. com már fizetett néhány embernek Magyarországra is - igaz, nem nagy összegeket)

    2. A józan paraszti ész azt súgja, egy cég sem olyan hülye, hogy a semmiért kifizessen ennyi pénzt. Fél óra alatt lehet találni olyan progit, ami megoldja, hogy ne zavarjanak a reklámok, miközben elvileg "nézed", tehát a dolog kikerülhető - és ezt a hirdető cégek is tudják!

    3. Túl magas az összeg: 0. 50 $-ért átlagosan a piacon kiakakult átlag 0. 10 centes clickthrough jutalékkal és, 1 %-os kattintási aránnyal számolva 500 ember lát egy reklámot. Egy óra alatt egy szörfös nem néz meg 500 különböző bannert, az tuti, tehát reklámértékben messze elmarad a hagyományos pay-per-click hatékonyságától.

    4. Épeszű ember nem lép be akármilyen MLM hálózatba, lévén a beszervezhető emberek száma véges.

    5. Végül pedig biztos nem tennék olyan programot a gépemre, ami on-line ki tudja még mi mindent csinál.

    A szervező cégek előtt viszont le a kalappal: nagy ötlet, hogyan jussunk nevetséges összegért és energia-ráfordításért milliónyi e-mail címhez, személyes adatokhoz, statisztikákhoz, miegymás. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. július 14. 11:219.
    Hát igen, gyanús volt már a dolog az első hónap után csak azt nem értem, hogy a CF-nak ebbe mi a jó?Miért csinálják?
    előzmény:
    Tigris30 (6)
     
  12. 2005. július 14. 11:188.
    Cashfiesta = átverés
    Ne dőlj be a hülyeségnek!
    Gondolkozz, mielőtt időt, pénzt fektetsz értelmetlen munkába!
    A miértről bővebben a Miért nem fogunk sok pénzt keresni szörfözéssel c. cikkben.

    A link, ahonnan elolvashatod a cikket:

    http://www. partnerprogramok. hu/surfmoney. htm

    Szóközöket vedd ki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (2)
     
  13. 2005. július 14. 11:177.
    Honnan tudod?
    előzmény:
    Tigris30 (5)
     
  14. 2005. július 14. 11:166.
    Egy olvasói levél (2005. június)

    Tisztelt szerkesztők!
    Honlapjukon olvastam, hogy ha valaki tud tapasztalattal segíteni a fekete lista bővítésében az írjon. Nos nekem sajnos van egy ilyen szomorú tapasztalatom. Egy cash fiesta nevű játékról volna szó, melynek az a lényege, hogy reklámokat kell nézni a képernyő felső részében egy banneren. Különböző tételek közül lehet válogatni. Havi 50, 100, 500, 1000, 5000 $-os teljesítmény díjazások vannak. Egy reklám oldal elolvasása 1 pont. 1000 pont egy dollár. Ezzel tulajdonképpen több gond is van. A Cash Fiesta szerint át lehet vinni a pontokat a következő hónapra. Ezzel szemben nekem ez nem sikerült, így a következő hónapot 0-ás egyenleggel kezdtem. Gondoltam, ami egy hónapban biztos össze tud jönni (50$) arra rakom a limitet. A kért 50. 000 pontot jóval felül teljesítettem, de a csekk nem érkezett meg az 50$ ról. Gondoltam, ennyivel nem szabad feladni a dologot, és a következő 2 hónapban is kitartóan kattintgattam a reklámokra. De sajnos ez sem járt eredménnyel. És hogy miért is rossz ez az internetezőnek? Azért, mert a monitor egyrészében zavaró reklámok mozognak. Magával a programmal lejön egy csomó kémprogram is, melyek után a számítógép vírusos lesz. (Mint informatikus, megkérdeztem magamtól, hogy vajon miért írja be magát egy olyan program a registry-be aminek köze sincsen hozzá?) Nos már ez is furcsa volt. És persze nem is beszélve a dolog végéről. Beláttam, sok kárbaveszett idő, és energia lett az ára a hiszékenységemnek, nem beszélve a járulékos költségekről (internet, áram) Remélem tanulságul szolgál, ez sok embernek.
    Minden jót kívánok!
    Acsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (2)
     
  15. 2005. július 14. 11:145.
    Hagyd abba, kamu az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506814 (1)
     
  16. 2005. július 14. 11:034.
    Na. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 14. 11:023.
    Csak azért, hogy elinduljon a topik. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. július 14. 11:002.
    Nos?Sehol senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top