Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gasztroenterolo gia

Lator_
Létrehozva: 2005. május 18. 12:12
Sziasztok,
a segitsegetekre lenne szuksegem.
A baratnom nagyon komoly gyomorproblemakkal kuzd, olyan szinten, hogy mar nem egyszer ejszaka be kellett vinnem az ugyeletre, hogy adjanak valami fajdalomcsillapitot, mert egyszeruen az ajulas hataran volt a fajdalomtol, remeg mint a nyarfalevel es hat alig tud a labara allni, mar a gorcsoldok ( pl Nospa ) is alig segitenek.
A inkompetens haziorvosa szerint gyomorfekelye van, es ez alapjan mar 4fele gyogyszeres kezelest irt fel neki, hasztalan.
Elment Ujpesten egy klinikara, ott a gasztroenterologus felperces beszelgetes es semmifele vizsgalat nelkul azt mondta, hogy "epe, mikor muthetjuk".Na jo, hagytuk.
Aztan elment egy normalisabb SZTKba a belvarosban, ahol gyomortukrozest vegeztek meg szovetmintat vettek a gyomrabol meg minden, gyomorfekelynek nyoma sincs, megallapitottak nala egy komoly gyomorgyulladast es elkuldtek a haziorvosahoz, hogy az irjon fel gyomorgyulladas-csokkento gyogyszert.Az inkompetensnek meg halvany lila goze sem volt, hogy milyen gyogyszert kellene felirnia, talalomra felirt olyan gyomorgyogyszert, aminek semmilyen hatasa nincs es sokkal gyengebb, mint amit addig felirt.Meg visszakuldte a kivizsgalo gasztroenterologushoz, hogy az tanacsoljon gyogyszert - erre az azt mondta, hogy o nem ir fel semmi gyogyszert mert az a haziorvos dolga.Es igy lefutottunk egy par kort, es hat ma reggel tetozodott a dolog, amikor is az inkompetens haziorvos az asztalt csapkodta (!!) es kijelentette, hogy o mar nem tud mit kezdeni.A gasztroenterologus meg nem ir fel gyogyszert, mert az nem az o dolga.Sakk-matt, es a baratnom szenved tovabb.
Szoval ha valakinek van valamifele tapasztlata, hogy hol lehet folytatni vagy akar ujrakezdeni a vizsgalatokat stb - esetleg tud egy olyan szakorvost, akihez erdemes lenne elmenni, akkor megkoszonnem a segitseget.

Lator
- ja es bocs, ha hosszu voltam :-)
  1. 2005. december 12. 16:3124.
    Szia! Megmondanád annak a gasztroenterológus doktornőnek a nevét, akinél voltál? Pontosan hol rendel? A férjemnek kellene egy KEDVES, lelkiismeretes doki, reflux problémák miatt. Köszönöm!
    előzmény:
    asztrogida (7)
    2005-05-18  13:04
  2. 2005. június 28. 09:1623.
    Sziasztok, akik segitettetek , mindenkinek koszi !
    Eltavolitottak egy epekovet az epevezetekbol, az zarta el, amiatt volt minden ( maj, gyomor ) begyulladva
    Es most mar labadozunk :-)

    Udv
    Lator
    előzmény:
    asztrogida (21)
     
  3. 2005. június 20. 09:3822.
    Koszi :-)
    Hat most mar addig haza nem viszem amig meg nem gyogyitjak :-)

    előzmény:
    asztrogida (21)
     
  4. 2005. június 20. 09:2421.
    Szia!

    Hát nagyon sajnálom, mielőbbi gyógyulást a barátnődnek, és reméljük, most már jobb kezekben van. üdv.
    előzmény:
    Lator_ (20)
     
  5. 2005. június 20. 09:1720.
    Sziasztok, akik segitettetek :
    a baratnom a korhazban fexik, el van zarulva az epevezeteke es amiatt nagyon be van gyulladva a maja, valoszinuleg emiatt van a gyomra is begyulladva.
    De most mar vegre ugy nez ki megtalaltak, hogy mi a gond. . .

    Lator
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. május 18. 16:4019.
    Képzeld, nekem a fájdalmon kívül mindenféle tünetem volt, reszkettem mint a nyárfalevél és elgyengültem, hetente kb. 1-szer. Ment a hasam is ilyenkor. A létező összes leletem negatív eddig.
    A keresztanyám is orvos, ő annyit mondott erre, hogy lehet hogy pszihés alapon van, stressz, stb. . . Próbáljam ki, hogy nem eszem húst egy darabig, de felvágottat se. . . Emellett semmi szénsavas, minél kevesebb mű kaja, semmi kakaó (csoki se), hagyma alig. . . kb. ennyit mondott. És 3 hete nincs panaszom.
    Mellesleg előtte megettem hetente 1 kiló savanyúkáposztát nyersen, na arra most ránézni se tudok, nem kívánom. Ez is fura.
    Húsra nem mondtak semmit?
    előzmény:
    asztrogida (11)
     
  7. 2005. május 18. 14:5618.
    Hat ja, de ez mar nem az elso haziorvosa, valtott mar .
    De most mar nem fogok megelegedni felmegoldasokkal, szakorvosi velemenyezesre fogunk csak alapozni es nem a haziorvosera.
    előzmény:
    erika48 (17)
     
  8. 2005. május 18. 14:1117.
    át kell menni másik körzetihez, ez lehet a megoldás.
    előzmény:
    Lator_ (14)
     
  9. 2005. május 18. 13:4116.
    Ezt én sem, de sajnos vannak ilyen orvosok is, sokan. Mondjuk nálunk a háziorvos eleve belgyógyász, gondolom azért értett hozzá valamelyest. Elég szomorú viszont, hogy a szakember sem törte magát, mert egy háziorvos tényleg nem tudhat mindent.
    Van itt egy olyan internetes oldal, hogy www. orvostudomany. lap. hu, itt nagyon sok információ rajta van, szinte én is mindent megtudtam a betegségemről, mielőtt a megfelelő orvoshoz kerültem volna, mert nagyon jól össze vannak szedve a tünetek, némelyik képpel is van illusztrálva. Persze senki ne gyógyítsa magát ezek alapján, és nem kell rögtön minden tünetet produkálni is, de kiindulópontnak jó. Ezen az oldalon belül van olyan, hogy a weborvos válaszol. Néhány mondatban le lehet írni a problémát, és válaszolnak általában másnapra, legalább azt megmondják hova forduljon az ember.
    előzmény:
    Lator_ (14)
     
  10. 2005. május 18. 13:3415.
    még valami, bármily hihetetlen a csokoládé is savasnak számít!!! így a kakaó is. . . szóval csak módjával vele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 18. 13:3414.
    A szakorvos csak a leleteket bocsajtotta ki, sot, fel volt haborodva amikor a baratnom felhivta, hogy valamifele gyogyszert javasol-e. Azt mondta az nem az o dolga, a laborleletek megvannak oszt' kesz.
    A haziorvos meg a szamitogepen nezegette a gyomorgyogyszereket es talalomra ajanlgatott olyat, amit meg elozoleg nem irt fel - ezt azert igy nem lehet. Aztan meg csapkodott :-)
    Azt nem ertem, hogy hogyan engedi meg egy orvos maganak, hogy egy betegnek kiabaljon.

    előzmény:
    asztrogida (7)
     
  12. 2005. május 18. 13:3313.
    Én is így vagyok vele, csak natúr szénsavmentes ásványvíz, vagy tej. De még beválik a körtelé, meg úgy a tejeskávét is tudom inni, hogy pici kávé nagyon sok tejjel, de egy nap max. 1-szer. . . .
    előzmény:
    erika48 (12)
     
  13. 2005. május 18. 13:2912.
    nekem az ivással vannak gondjaim. Mivel szénsavasat nem lehet, gyüm. levet, kávét, teát sem. Akkor mi is marad? A sima csapviz?
    És a tej? (az meg meghajt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 18. 13:2411.
    Azt nem mondtam, hogy nincsenek így szigorúan tiltások, picit mindenből lehet enni, csak amit úgy érez az ember, hogy nem jó, azt kerülni kell. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (8)
     
  15. 2005. május 18. 13:1810.
    legfőképpen citrusféle gyümölcsök, paradicsom, fűszeres ételek, kávé (ezt pl. én sok tejjel iszom, úgy nincs semmi baj tőle, és persze ritkán), mindenféle szénsavas ital, alkohol, mindenféle savanyúság, ketchup, mustár, torma, erős vagy csípős ételek, hagymafélék natúrban, piros bogyós gyümölcsök is sokszor savasak: ribizli, meggy, eper, aztán nekem az alma is, kiwi, ananász (ez pl. kifejezetten rossz) és sok gyümölcslé is (pl. barack, alma, ananász, nekem ált. csak a rostos körte ami igazán jó. De ezek között lehet egyénileg, amit bírsz enni. Mindenkinek magának kell tapasztalnia, mert vannak ételek, amik egyeseknek iritálók, míg mások nyugodtan ehetik, és érzi az ember, hogy mi nem jó.
    Viszont nagyon jó a tej, ezt az orvos is ajánlotta, kimondottan savcsökkentő, ha valakinek sok a sava.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. május 18. 13:139.
    leggyorsabb, ha elmentek egy belgyógyász magánrendelésre. . . ha megérzik a zsebükben a lóvét, rögtön eszükbe jut az orvosi eskü, hogy ők, a dokik tul. képen gyógyítani hivatottak. . .

    Nagyon gáz a sztori egyébként, és remélem hamar túl lesztek rajta.
    előzmény:
    Lator_ (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. május 18. 13:108.
    Meg tudod nekem mondani, milyen ételeket kellett kerülnöd?
    előzmény:
    asztrogida (7)
     
  18. 2005. május 18. 13:047.
    Szia! Én a Klinikák Belgyógyászatán voltam, a gyomortükrözésre kellett beutaló, nekem is refluxom van, de ott egyből írtak gyógyszert is fel, és nagyon rendes is volt a doktornő. Igaz, hogy utána a háziorvoshoz kellett menni, és ő írja ki havonta a gyógyszert, de mivel gasztroenterológusnál jártam, így járt a gyógyszerre 90%-os támogatás is félévig, ami újabb gyomortükrözéssel meghosszabbítható amíg kell. Én a Controloc nevű gyógyszert szedtem, ez kimondottan nyelőcső és gyomor gyulladásra is jó, de ha nem szakember írja fel, akkor kb. 9 ezer forint az ára. . .
    Nekem kellett majdnem 1 év, mire javult, minden nap gyógyszerrel, és bizonyos ételek kerülése. Csak azt nem értem, ha járt szakorvosnál, akkor miért nem írt fel javaslatot, mert az úgy szokták, hogy elküldik az embert a háziorvoshoz, de a papírokon rajta van, mit hogyan tovább, és meddig, aztán esetleg kontroll ha kell.
    előzmény:
    Lator_ (4)
     
  19. 2005. május 18. 12:576.
    irtam privátot.
    előzmény:
    Lator_ (4)
     
  20. Torolt_felhasznalo_355018
    Torolt_felhasznalo_355018
    2005. május 18. 12:565.
    én a máv kórházban tudok egy dokit.
    még nem volt rá szükségem, hogy felkeressem, de csupa jót hallottam róla. . .
    előzmény:
    Lator_ (4)
     
  21. 2005. május 18. 12:504.
    Hello,
    Losec megvolt, de nem volt hatasa.
    KOSZI szepen a tippet, hatha Balogh ur majd rendesen vegzi a munkajat es segit :-)

    Lator
    előzmény:
    Lianna (3)
     
  22. 2005. május 18. 12:403.
    Ja igen!A doki nagyon rendes, jó fej és emberséges volt. Beutaló kell és azt hiszem időpontot kell kérni de hívjátok fel és hátha segítenek.
    előzmény:
    Lianna (2)
     
  23. 2005. május 18. 12:382.
    ÉN az Érdi Sztkba jártam egy BAlogh nevű belgyógyász-gasztroenterológus szakorvoshoz. Szintén olyan fájdalmaim voltak hogy a falat kapartam. Gyomortükrözés, szintén gyomorgyulladás és reflux. Én egy Losec nevű gyógyszert szedtem. Rendbe jöttem és tényleg használt. Viszont vannak olyan dolgok amiket most sem ehetek mert megfájdul a gyomrom.
    Remélem hogy sikerült segíteni valamit. Ne hagyd szenvedni mert csak rosszabb lesz.
    Üdv:Lianna
    előzmény:
    Lator_ (1)
     

Címlap

top