MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
268234 hozzászólás
  1. macska54
    2017. május 29. 20:08268233.

Jajjjjjjjj, de rossz vagy. Nem fogadsz szót a dokinak.

Mindenkinek: lásd kép.

előzmény:
    erry (268232)
    2017-05-29  19:53
  2. erry
    2017. május 29. 19:53268232.

Szervusztok!

Kiderült, hogy a dokinő délután rendel, mentem és vártam három órát.....dermatitis a diagnózis......ez nem csípés, hanem megpattant erek a megerőltetéstől, ettől is dagadt be......Kaptam kenőcsöt és tablettát.....Javasolta ha hosszabb túrára megyek fáslizzam be a lábam.....ebben a melegben kimondottan jó lenne........A jobb lábam még dagadt, de csak leapad egyszer......Ja és pihentetést is javasolt.......ezért a beszáradt ruhákat gyorsan bevasaltam, csak úgy pihenésképp.......

Legyen szép estétek!!!!!!!!

3. macska54
    2017. május 29. 19:32268231.

Gabi! Jó hogy már majdnem mindent tudtok a kis jövevényről. Gratulálok most is. Egyszer tényleg meglesz a baba is. 

Borsika! Igen, menj csak vissza a füleddel, ne hagyd annyiba.

Erikát én is várom már nagyon.

4. BORS
    2017. május 29. 19:15268230.

Milyen lett a frizud  Pötyike? majd mndod? Én is várom Erikát, remélem nincs nagy baj a csípés miatt. Annuska köszönöm elvagyok, most elég kíméletes a derekam, viszont a fülészetre még vissza fogok menni, nincs rendben igazán. Úgy alakult, hogy tegnap R-ék áthívtak, ezért gyorsan csináltam egy szilvalekis papucsot. De mivel P. jöttértem, ebédtájt, ezért neki is főztem pörköltet tarhonyával. Elment a délelőttöm ilyen hasznos dolgokkal. Tulajdonképpen örömnap volt a vasárnap, mert most vezetett önállóan P. másodjára. Gyereknapra felnőtté vált?!! Nagyon ügyes és nyugodt, megfontolt, hálistennek.Annuska, te jól vagy kedves? 

előzmény:
    potymama (268221)
    2017-05-29  11:03
  5. Picivirág1
    2017. május 29. 19:02268229.

Gabikám!

Én észre vettem,   gondolom más is, hogy nem vagy, de nem adtam hangot neki. Gondoltam csak jössz, ha van valami közlendőd..legyen az bár mi. És jöttél, bár nem jó hírrel..nem vagy jól. Az a fránya matrac az oka? Ugye nem? Én olyan elégetett vagyok az enyémmel, segít a fordulásnál.

Szóval a lányod lányos volt, az unokád fiús lesz. Csak egészség legyen, szoktuk mondani. Én már meg vagyok fürödve, masszázst kaptam, az olajat le kellett mosni, és így már csak a szórakozás marad. ...amíg nem leszek. Olvastam, hogy a jövőhéttől hamarabb kezdődik a Barátok. Az jó!!!!

előzmény:
    rezeda02 (268228)
    2017-05-29  18:41
  6. rezeda02
    2017. május 29. 18:41268228.

Sziasztok! 

Egy rossz éjszaka után a napom sem volt különb. Mindig le akartam feküdni, de közbe jött valami, most meg már minek? Talán vacsora után ledőlök egy kicsit... 

Csak azért jelentkeztem, hogy meg vagyok, ne aggódjatok értem, remélem nem is tettétek, még nem olvastam vissza. 

Most kaptam a hírt, hogy a leendő második dédunokám is fiú lesz, és Lacika! Laci nagyon megtisztelve érzi magát! A lány csak az ő megérzése volt, de csalt! 

7. franci47
    2017. május 29. 17:11268227.

Sziasztok!

Haza értem kb egy órája. 

Nem dolgoztam igazán sokat,  szóval nem eleget. Bent takarítottam a konyhában /hegyen/ , nem mertem tüzet gyújtani. Mire eljöttem már lehetett volna, de nem akartam estig maradni, mivel holnap reggel piacra mennék.

Klárihoz is felmentem, mert éppen arra jöttem haza, és már csak egy partot kellett megmásznom. Lefele meg már eljön az ember. Hoztam pár tő paradicsom palántát. Este elültetem. 

Már nem veszek többet, mert még kapok pár db-ot és akkor a hely betelik. 

Magdikám, szóval kiválasztottad a napot, most  csináltatod. Nem tudom mennyi az idő, amikor  kész leszel. Nekem is aktuális. Én még nem tudom az időt. Remélem nem futok bele a nagyon sürgősbe. 

Puszi mindenkinek. 

előzmény:
    harangvirag08 (268226)
    2017-05-29  16:03
  8. harangvirag08
    2017. május 29. 16:03268226.

A kulcsot..v. távirányítót is magával vitte...mert már jóval túl rajtunk záródott az ajtó. Az egésznek  nincs nagy jelentősége ..már "leeresztettem". Az apja tipikusan az az észosztó ....de jól elvagyunk velük.A lányuk ...olyan "világeleje" ...nem köszön stb. de hát ki nem @-ja le./ húúú de csúnya vagyok/.

Meglátogattam Boscót....nagyon melege van. Úgy elnyúlt a hideg járólapon.Közben Zs. haza ért ...most már van társasága.

Annuska ...köszönöm...svédcseppel  öblögetek ...szinte nem is érzem a helyét.

előzmény:
    macska54 (268220)
    2017-05-29  11:01
  9. Nusimama
    2017. május 29. 15:08268225.

Pötyike akkor fotót kérünk az ollan, de ollan szép fejről.

Erika vajon mikor ér vissza a dokitól????? Várom, hogy mondja  a doki diagnozisát.

Magdikám, akkor ez nem a Te napod, ha fogfuzás volt. Nem irigyelek. Egy kis ezüst kolloidod nincs véletlenül otthon? Azzal öblogetve, nagyon gyorsan gyógyul és a fertőzést is megelőzi. 

előzmény:
    potymama (268224)
    2017-05-29  11:40
  10. potymama
    2017. május 29. 11:40268224.

Majdnem elfelejtettem!!!

12.re megyek a fodrászhoz..ollan, de ollan szép leszek, hogy az csak na!!!

11. potymama
    2017. május 29. 11:08268223.

Hú, az a kis fekete bogár!

Az megkínzott engem..vagy 3 hétig jártam a bőrgyógyászatra, régen volt.

Én kerti bolhának ismertem..de kisült valami szúnyog féle.

12. Picivirág1
    2017. május 29. 11:05268222.

A kínai csillag szerint ilyen vagyok.

9 csillag

Akiket ez a csillag jelképez aktívak, lelkesek és erős akaratúak. Remekül oldják meg a helyzeteket, ami annak köszönhető, hogy szeretnek gondolkodni. Időnként hajlamosak megbántani a környezetüket anélkül, hogy észrevennék.

Bizony, bizony...előfordul

13. potymama
    2017. május 29. 11:03268221.

Sziasztok!

Elültettem a virágaimat az erkélyen..most elég össze-vissza.

Van muskátli..van paprika virág..van mézeske..van szúnyogriasztó és kukacka.

Nem olyan régen beszéltünk Árpival...ugyanúgy teleültette az erkélyt mint Ilike idejében.

Szépen megcsináltatta a sírt..le lett fedve.

Várom Erikát..mit mondott az orvos..ha piros pöttyök is vannak a lábán..az általában pókcsípés szokott lenni.

14. macska54
    2017. május 29. 11:01268220.

Nem lehetett volna a szülőket megkérni hogy kicsit álljanak arrébb? 

előzmény:
    harangvirag08 (268218)
    2017-05-29  10:52
  15. harangvirag08
    2017. május 29. 10:57268219.

Erikám ....nem az a pici fekete bogár csípett meg?....az nagyon bepirosodik és megdagad. Az én gyógymódom calcium és vizes ruha.Feltétlenül menj el orvoshoz.

előzmény:
    erry (268206)
    2017-05-29  06:54
  16. harangvirag08
    2017. május 29. 10:52268218.

Olyan aranyosak vagytok Kislányok .....bezsebelem és köszönöm a köszöntést....de ugye kapok július 22-én is ?

A mai más szempontból sem az én napom.Reggel megszabadultam az egyik fogamtól.....amin sok múlott....már voltam a fogtechnikusnál ...ő egy varázsló ....de majd holnap eldől  mi lesz a további teendő.Szerencsére ha nem tátom nagyra a számat ...nem nagyon vehető észre....most spórolom a szót is .

Miután végeztem mentem Tómalomra...locsoltam.Meg akartam csinálni a  nagykapu előtt a bejárót ....erre a szomszédok egyik lánya ráállt az autójával.lettem ....mert előttük is volt hely.... ráadásul elment az erdőbe a kutyával..olyan kellemetlen nem akartam szólni  a szüleinek....az ember próbál alkalmazkodni....így csak magamban dohogtam.Fogtam magam és haza jöttem.

Ildikém ....nagyon jó a gondolat és mennyire igaz.

Óvatosan ... a kerti munkákkal ...mert nagyon meleg van/ lesz.

17. Nusimama
    2017. május 29. 10:29268217.

Szervusztok Macsi köszi a kedves ébresztős képek. Kipihented magad. Gondolom szokásodhoz hiven már tul vagy a reggeli piacon elfogyasztott kávén is.

Erika, feltétlen nézesd meg alábad. Várunk a dokitól, hogy mit mond.

Ildike, óvatosan közlekedj. Jó utat és vigyázz mert nagyon meleget mondanak. A gondolat találó.

Julika, bizony jobb, hogy  nem hajlong olyan sokat. Valami szépet akarsz venni?

Borsikám, friss voltál ma. Hogy vagy?

Lassan a többiek is ide érnek. 

Ma mindenki vigyázzon, mert 31 fokot josolnak.

Valamit fözni is kéne. Azt hiszem gombalevest csinálok egy kis süt hussal, salátával és krumplival.

Eredményes és szép hetet kivánok.

előzmény:
    Nusimama (268216)
    2017-05-29  10:23
  18. Nusimama
    2017. május 29. 10:23268216.

Magdika névnapod alkalmából nagyon sok szeretettel, jó egészséget és sok boldogságot kivánok.

Ma minden rosszat felejts el,
    És jókedvűen ünnepelj!
    Gondot és bút söpörj félre,
    Most a szépet lásd és élvezd!

Boldog névnapot,
    Legyen egy szép napod!
    Amibe ma belefogsz,
    Sikerülni fog!

előzmény:
    BORS (268215)
    2017-05-29  09:55
  19. BORS
    2017. május 29. 09:55268215.

Sziasztok Lányok, Fiúk,

..szerintem Magdink  örülni fog, 

ha most van, ha nem most van, ..

mert ebből is érzi,

hogy millen szeretettel gondolunk rá.

-------------------

A "fiúk" emlegetésekor jutott eszembe, hogy benézhetne már egy kicsit 

megint F. Árpádka, ..mesélhetne, hogy s mint  vannak?!. Addig is szeretettel 

gondolunk Rá. Ugye ?   Ami azt illeti, Gabi Lacija is ránk köszönhetne olykor ám.!!  Hajigálja el a szerszámokat és írjon nekünk. 

20. macska54
    2017. május 29. 08:49268214.

Magdika! És is csatlakozok a többiekhez.

Boldog névnapot kívánok szeretettel. Ha van, ha nincs. 

21. franci47
    2017. május 29. 08:34268213.

Lányok olvastalak benneteket. 

Hegyre kell mennem. Ha megjöttem és lesz még erőm jövök. 

Tudjátok nem egyszerű elindulni, mindig mindent vinni, ezt összekészíteni is nagy feladat. 

Köszönöm a mai útravalót. 

Mai gondolat:

"Nem ugyanaz ismerni az utat, vagy járni az utat. "

22. Picivirág1
    2017. május 29. 08:24268212.

Őszintén? Én sem tudom....Bors írta, és én örömmel köszöntöttem...nem baj, majd elteszi , jó lesz bár mikor!!!!

előzmény:
    erry (268211)
    2017-05-29  08:12
  23. erry
    2017. május 29. 08:12268211.

Meg vagyok zavarodva......Magdi barátnőm névnapja július 22......a mi Magdink most tartja? Ha igen és ha nem, akkor is sok boldogságot kívánok!!!!!!!

előzmény:
    Picivirág1 (268210)
    2017-05-29  07:53
  24. Picivirág1
    2017. május 29. 07:53268210.

MAGDOLNA

Név elemzése:
    A Magdolna név rendszerezetté és gyakorlatiassá teszi viselőjét mindenben, amit csinál. Élvezi azt az érzést, amit a gondosan elvégzett munka után tapasztal. A tulajdonában lévő
    dolgokat óvja és ügyel rájuk, így tárgyai sokáig jó állapotban vannak. Kiadásaira is figyel, munkájának elvégzése során türelmes és figyelmes.

Szeretettel Köszöntöm ezt a nagyszerű tulajdonságokkal rendelkező barátnőnket. 

Virágotegy jó ebéd meghívástvalami tárgyi ajándékot adjak????Ezt vizuálisan  mind megkapd, ráadásul szeretettel gondolok rád

25. BORS
    2017. május 29. 07:37268209.

Ildikének a

szép gondolatokért.A legutóbbit

nagyon szerettem.  : - ))

előzmény:
    franci47 (268182)
    2017-05-28  10:36
  26. BORS
    2017. május 29. 07:31268208.

Magdikánknak kívánhatok Boldog Névnapot? 

Sok szeretettel gondol rád és kíván mindenféle jót: 

borsévi.

előzmény:
    harangvirag08 (268203)
    2017-05-28  22:19
  27. Picivirág1
    2017. május 29. 07:21268207.

Szervusztok!

Rémültem olvasom Erika írását...a macska okozhatott ilyen bajt? Hűű, ha...remélem egy kis gyogyival rendbe jön. 

Nagyon szép kiránduláson volt Macsi. Én is voltam ám Mórahalmon..tudjátok, amikor rossz buszra szálltam, és nem Csaba, hanem Pécs felé indultam. Nagy nehezen sikerült elérni, hogy Mórahalmon leszállhassak, mert csak fel lehetett szállni, távolsági busz volt...de sírós hangon könyörögtem, engedjenek szabadon.Először a hátsó ajtónál ültem, de szerettem volna a sofőr közelébe kerülni, elkezdtem a tömegben előre araszolni de beszorultam..ott álltam  középen mint hering a dobozban..amikor végre hajlandó volt kinyitni az ajtót nem tudtam megmozdulni, akkor is sírni kellett egy kicsit, hogy megkönyörüljenek rajtam.  Még a buszon hívtam Krisztit, ő megnézte a neten mikor jön vissza Szegedre busz, pár perc múlva jött...Na azóta nem hiszek a szememnek, meg is kérdezem a sofőrt, hová megy ez a busz ???

Szőregen meg mindig keresztül megyek, ha Deszkre megyek, látótávolságra van a két település. 

A Füvészkert szép emléket ébresztett..először Sanyi nagymamájával vittek el a gyerekek, amikor még Újszegeden, az Alsó kikötő soron laktak, közel a Füvészkerthez. Ott még ott volt Bélám is. Aztán kétszer voltam a "Lótusz napokon" , gyönyör volt. Szóval így én is élveztem Macsi kirándulását...a gép előtt biztonságban voltam, nem tévedtem el

Szent elhatározás, nem fogok semmi hajlongós dolgot csinálni, tegnap masszírozott Timi, ma is fog, csomós a görcsös a hátam. ma inkább a műv házba megyek a vásárba és eszem a tegnapi finom levest..majd veszek valami péksütit hozzá. Ez a terv. majd beszámolok róla mit is vettem, remélem fél pénzen. 

28. erry
    2017. május 29. 06:54268206.

Jó reggelt! Szia Macsi!

Nagyon szép képeket hoztál, igaz csak végig szaladtam rajtuk, majd délután alaposabban megnézegetem.......Jó sűrű volt a program, de ahogy látom vettetek magatokhoz energiát......A ma reggeli lovas képeknek nagyon örültem, szeretem a lovakat, még úgy is hogy egyszer ledobott egy ló.....

Láttam, hogy volt egy kis zavar, hogy hol is vagyok.......A telken voltunk, tegnap jöttünk haza, ma mentünk volna Győrbe, de valami van a lábammal (bedagadt és piros lett a bokámnál). Még pénteken kezdődött, de azt hittem elmúlik......így lemondtuk a mai utat......helyette irány a doki........Van egy érzésem, hogy ahol felpróbáltam a nadrágot abba az üzletbe macska volt....mert ott kezdődött ......

Ahogy olvastam kellemesen töltöttétek a hétvégét.......Szívesen ettem volna Ancsa epreséből.......Még egyszer át kell olvasnom, mert elfelejtettem mit és kihez akartam szólni....

Megnézem, hogy rendel a bőrgyógyász, talán ott kezdem a piros pöttyök miatt, aztán majd küld valahová ha nem rá tartozik......a házi orvos kikerülöm.....

Legyen szép napotok!

29. macska54
    2017. május 29. 04:46268205.

A pipacsmező egy magánház magán udvarán volt. Nem is volt más a kertjében az illetőnek. 

Jó reggelt mindenkinek. 

30. potymama
    2017. május 28. 22:22268204.

Macsi hogy győztétek ezt végig járni 2 nap alatt?

Nem csodálom, hogy elfáradtál.

Mind ismerős helyek nekem..a füvészkertben nagyon régen voltam.

Mórahalomra jártunk vásárolni Domaszékről is és régebben meg volt egy hobbi tanyánk Röszkén..onnan is.

Szőregre is sokat jártunk volt egy vállalkozásunk és ott voltak bedolgozóink.

Nagyon szép képeket csináltál Szegedről is és az a pipacs tenger!!!

Gyönyörű!!!

31. harangvirag08
    2017. május 28. 22:19268203.

Megnéztem a képeket ...köszönöm.

Mennyi helyen jártatok...csodaszép felvételeket hoztál.Szinte látszik rajtatok ....milyen jól éreztétek magatokat....és Téged is láttunk.

Aludjál jól...jó éjszakát!!!

előzmény:
    macska54 (268196)
    2017-05-28  20:03
  32. franci47
    2017. május 28. 20:54268202.

Köszönöm Macsi a képeket.  

Nagyon tetszett minden virág, de legszebb a hatalmas pipacsmező volt. 

Jól szórakoztatok, látom nem éheztetek. 

Szép estét mindenkinek. 

33. Nusimama
    2017. május 28. 20:40268201.

Macsi kösz a képek. Vidám kis társaság volt együtt. Csodálatos lehetett a füvészkertben .sok dinomság került az asztalra. és still szerüen golyókkal zártad. Igaz feliratott is lefotoztátók. Gondolom nagyon elfáradtál, de csodás növények között jártatók.

Jó pihenést.

előzmény:
    macska54 (268196)
    2017-05-28  20:03
  34. Nusimama
    2017. május 28. 20:31268199.

Én is ugy vagyok a mérlegemmel, hogy ha nehéz lehajolni, csak lábbal bejebb lököm.

előzmény:
    rezeda02 (268193)
    2017-05-28  15:59
  35. Nusimama
    2017. május 28. 20:29268198.

Magdika, finomat ettél. Ugye csak mondod, hogy nem csinálsz semmit és közben hol mosás, hol egyéb kerül az utadba.

Aniko finomat sütöttél. Biztos mind elfogy.

Julika, neked is örömet szerzett Timi, hogy olyan jóizüen evett. ez a legnagyobb dicséret.

A kisbabákkal én is ugy vagyok  Szinte nem meri az ember megfogni. Nagyon elszoktunk már tölük.

előzmény:
    Nusimama (268197)
    2017-05-28  20:25
  36. Nusimama
    2017. május 28. 20:25268197.

Hova lett amit irtam. Véletlenül lenyomtam egy gombot, s hus eltünt, most kezdhetem újra.

előzmény:
    harangvirag08 (268192)
    2017-05-28  14:22
  37. macska54
    2017. május 28. 20:03268196.

Szép jó estét mindenkinek. Szerencsésem haza értünk. Mindent olvastam csak hát..... szóval sok a pótolni valóm 2 nap után. Hozom a képeket. Jó leskelődést. 

2 napos kirándulásunk.

38. harangvirag08
    2017. május 28. 18:25268195.

Pötyi ....ez nagyon jó hír!Jó lenne ha a brazil hatóságok is gyorsan dolgoznának ....és mielőbb együtt lehetne a család.

előzmény:
    potymama (268194)
    2017-05-28  16:59
  39. potymama
    2017. május 28. 16:59268194.

Nekem hagyományos mutatós régi mérlegem van..nagyon strapás állapotban, mert eltört az üvegje..amiben a mutató meg a skála van, de így is pontos.

Ezzel szoktam megmérni a csomagot  amit feladok Alexának..és 2-3 dkg eltérés van csak a postával.

Úgy örülök..Alexa ki tudott venni egy kis lakást.

Nagyon sokat keresett, de ahogy meghallották, hogy idegen nem is tárgyaltak vele..gondolom a terror támadás miatt is.

Ez egy kis város...BOX a neve és közelebb van a munkahelyéhez és mehet a család is.

Egyelőre jó, de aztán keres nagyobbat..

40. rezeda02
    2017. május 28. 15:59268193.

Nekem is hajszálpontos a konyhamérlegem, nem értem, hogy a személymérleg miért nem ilyen. El sem mozdítom és másodszor felállok rá, soha sem mutat ugyanannyit... Ha elmozdítom lehetséges, hogy a járólap nem egyenletes, de ha nem, akkor mi van, nem szállt rám egy légy sem! 

A nem digitálist nehéz volt mindig szintbe állítani, de azt legalább lehetett! 

előzmény:
    harangvirag08 (268192)
    2017-05-28  14:22
  41. harangvirag08
    2017. május 28. 14:22268192.

Annuskám ...itthon vagyok ...ma a lábamat sem teszem ki.Annyi elmaradásom van...mostam .főztem, takarítottam...alaposan elfáradtam.Most ettem egy nagy adag epret...vanília fagyival ....finom volt .Sikerült a pólómat is leenni ...most szárad.

Anikó ...jó sok kiflit sütöttél...nálam is lassan aktuális lesz.A kis Marcival én is úgy voltam tegnap...olyan félve fogtam.Elszoktam én is a kisgyerekektől.Van ugyan a családban a Dani ...de már ő is 4. évében van.

A mérlegről ....nekem hagyományos / olyan mutatós/ mérlegem van. Pontos.Már többször le akartam cserélni...de a digitálissal nem tehetném meg,ha dühös vagyok a mérés eredményére ...berúgom a fürdőszobaszekrény alá.J-éknál a digitális mindig csal / legalábbis az én esetemben +/. A konyhamérlegem digitális ...nagyon jó, pontos.Nincs sokat használva.

Mindenkinek jó pihenést....az úton levőknek szerencsés utat!

előzmény:
    Nusimama (268184)
    2017-05-28  11:45
  42. ancsa46
    2017. május 28. 13:07268191.

Szervusztok.

Valószínű én fordítva működök, mert nagyon vacak éjszakám volt, és 5.-től végképp nem ment a szundi.

1 kg. lisztből sütöttem baconos kiflit, jól sikerült,de ahány darab az annyi féle  méret. Majd jönnek a kosztosok meózni.

Marika, kellemes délutánt, jó együttlétet a családdal.

Annuska, örülök hogy kicsit könnyebben vagy, lassan csak elhagy a fájdalom. Finomat főztél.

Macsi, kedves tőled, hogy még a kirándulásról is gondolsz ránk, kösz a reggeli szépséget. Jó utat visszafelé.

Ildikém, jó és szép a gondolat, újabban az estéket nem szeretem.

Magdikám olyan jó hogy ennyire közel van a fürdő, élvezd ki.  Pénteken a buszváróban az anyuka hátán volt egy 1 év körüli kisfiú, csupa vigyor volt a kis szőkeség. Annyira elszoktam már a kisgyerekektől, és nagyon jó volt vele vigyorogni.

43. Picivirág1
    2017. május 28. 12:30268190.

Gyereknap. 

Nagyon nagy munka volt az óvodában. Már jó előre ajándékot készítettünk minden gyereknek, aztán nagy rendezvényt szerveztünk, tűzoltókat, létrás kocsival, rendőröket motorral, szirénázó autóval, katonákat..mindenhova személyesen mentünk el felkérni a közreműködésre. ..aztán bohóc, bűvész..és ki tudja hány szereplő? És versenyjátékokat vezettünk...volt lángos és lovaskocsizás.....és nagyon jó beszélgetések a szülőkkel. 3 csoportos óvodában, olyan gyönyörű udvarral, könnyű volt. 

A saját gyereket is mindig vittük valahova...igaz, amint vinni lehetett őket rendszeresen mentünk bábszínházba. Nagyon híres  a bábszínháza Csabának, a Napsugár bábegyüttes. Minden évben volt nemzetközi bábfesztivál,  ott voltunk, játszóházak voltak végig a Körös parton és közben előadások..ingyen!!!!A szüleimtől pénzmagocskát kaptak és heteken keresztül azt tervezték, mire is fogják költeni...a saját pénzre mindig nagyon vigyáztakMost visszavonulok a "rezidenciámba".

44. rezeda02
    2017. május 28. 12:24268189.

Köszönöm Annuskám! Legközelebb úgy csinálom, már megcsináltam a hagyományos módon. A panírral viszont újítottam. A tojást összekevertem a liszttel és apróra reszelt sajttal és utána ezt a sűrű masszát rákentem a hússzeletekre és megszórtam vastagon morzsával, ezt mindkét oldalán. Nemsokára kisütöm, nem tudom milyen lesz... Nem lett túl nagy kosz, csak amit mellészórtam morzsát. Ha jó lett, megírom, ha nem hallgatok... remélem azért ehető lesz... 

előzmény:
    Nusimama (268186)
    2017-05-28  11:52
  45. Picivirág1
    2017. május 28. 12:20268188.

Elvesztettem a fonalat. Azt hittem, hogy Erika még Győrben van. 

Permeteztem, kimostam alaposan, tiszta vízzel ki is fújtam a gépet, nehogy belekössön a szappanos permetlé. Nyári meleg van, én mostantól a hűvös szobában leszek.  Most pihizünk, fél kettőre jönnek a Balogh lányok. A leves nagyon nagyon jól sikerült,. csirkecombból csináltam, kicsontoztam és csíkokra vágtam a húst..a recept csirke mellett ír, az száraz..a csont is benne főtt. .Timi élvezettel falta, csak haza jött..a vendégek tovább mentek gyermek napozni Gyulára. 

jajj..már elfelejtettem, mit is kell megvitatni? ja..a mérleg. Nekem is digitális van, mesze nem azt mér amit más mérleg de arra jó, hogy összehasonlítsam mit változik napról napra, hétről hétre. Nem mozgatjuk, mindig egy helyen van. Persze jó lenne megnézni, hol kevesebb...az örömöt okozna

46. Nusimama
    2017. május 28. 11:59268187.

Itt is ragyogó az idő. Ugy látszik az éjjel nem volt front, mert én is viszonylag jól aludtam, s a fájsz is csökkent- gyorsan lekopogom-

Nálam rántott cukkini és rántott gomba lesz krumlival, salátával és karalábé leves. Még azon gondolkodom, hogy édességnek egy kis pudingot kellene csinálni. Mégis csak vasárnap van. Na és Macsi is felhivta a figyelmet, hogy ünnep van, gyereknap .

Ha vissza emlékszem amikor a gyerekek kisebbek voltak  mindig  elmentünk valahova, hogy kedvükbe járjunk. Egy_egy kis ajándék is hozzátartozott a naphoz. Ilyenkor nem főztem otthon, hanem elmentünk egy közeli étterembe ebédelni.

Kellemes szép napot kivánok. A hazatérőknek meg szerencsés utat .

előzmény:
    Nusimama (268186)
    2017-05-28  11:52
  47. Nusimama
    2017. május 28. 11:52268186.

Gabi  tedd nylonba a hus szeletet és  gyurófával könnyen kiklófolod semmi kosz nincs.

előzmény:
    rezeda02 (268183)
    2017-05-28  11:25
1 2 3 4 5