Keresés a fórumban

MENEDÉKHÁZ Középkortól .. (
129
 embernek tetszett)
Több Ez van! topik »
»

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2014-07-31 15:08221008.
    Tűzvihar Évi üzeni:
    Bors Evinek reszvetem, Veram ird meg lsz. a Menedekbe
    Azért velem üzen, mert nem otthonról ír, és nagyon nehezen kezeli a pici telefont.
  2. 2014-07-31 15:06221007.
    Igen.....pontosan erre gondoltam én is.

Türelmesen ki kell várnunk az időt.

El kellene indulnom valamerre....de megint jön a felhő.
    2014-07-31  13:09
    Picivirág1 (221002)
    előzmény:
  3. 2014-07-31 14:39221006.
    Borsikának

A halál és az élet együtt él bennünk, minden másodpercben újra és újra megharcolva az uralomért, és ha az élet veszít, a testünk cserbenhagy bennünket. De ez nem jelenti azt, hogy nyom nélkül eltűnünk.
    Mindenki, aki valaha ezen a világon élt, nyomot hagyott benne, és bár testét sírba viszi, tudását és szellemiségét megőrzi az utódai számára.

Sam Revell

-----------------------------------------------------------
    Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)
  4. 2014-07-31 14:26221005.
    Kedves Bors Evi!

Judit vagyok a 60/70-es topikbol. Veronika irta a szomoru hirt.
    Oszinte reszvetemet fejezem ki.
    Idonkent szoktalak benneteket olvasni, igy tudom,  hogy ferjed egy ideje nagyon beteg volt es emberfeletti erovel gondoztatok, apoltatok otthon.
    Sajnos a betegseg gyozott.
    Lehet konnyu mondani, hogy nyugodj meg, O mar megnyugodott, neki mar nem faj semmi.
    Szereto csaladod van, veluk egyutt konnyebb lesz atveszelni az elkovetkezendo idoszakot. Ezenkivul itt vannak a topikos barataid is, akik szinten sokat fognak segiteni Neked.
    Szeretettel gondolok Rad

5. 2014-07-31 13:32221004.
    Én csak annyit írok Borsikának, hogy vele vagyok, mindig gondolok rá, naponta többször is... Ezen kivül fogalmam sincs, mit mondhatnék neki... Talán még annyit, mint Pici, várjuk az időt, amikor újra köztünk leszel, még ha tudjuk is, hogy az nem mostanában lesz... 

Keress barátokat, bánatodat oszd meg, ha osztasz bármit is, egyre kevesebb lesz.Kivéve az örömöt, mert az megduplázódik.
  6. 2014-07-31 13:28221003.
    Aranyos vagy Pötyikém! Köszi a bíztatást! Sajnos már én sem vagyok a régi! Ha elmegyek valahová, rövid idő után csak azt nézem, hová ülhetnék le, akár egy pillanatra is. A fűzőm nélkül a legnagyobb melegben sem vagyok képes nagyobb utat megtenni. Hirtelen rám tör az, hogy ólomsúlyúak lesznek a lábaim és össze akarok esni. Nem is keresem az okát, elég a 7-ik x-re gondolni. 
    Most már befizettük az árát, a bónuszt sokáig fel lehet használni, majd csak eljutunk. Az egészben az a csel, hogy ezt az árat csak hétköznap lehet igénybe venni. Laci szerint jobb is, nincs akkora forgalom az utakon. 
    Még a fényképezőmbe is kell elemet venni, néhány képet illő csinálnom. Bár talán már senkinek sem lesz újdonság, de a különlegessége az lesz, hogy én csináltam. 
    2014-07-31  11:58
    potymama (221000)
    előzmény:

Keress barátokat, bánatodat oszd meg, ha osztasz bármit is, egyre kevesebb lesz.Kivéve az örömöt, mert az megduplázódik.
  7. 2014-07-31 13:09221002.
    Szervusztok!
    Sajnos...vagy így van jól? Az élet megy tovább....valami elmúlt...valami új kezdődik. Nagyon nehéz időszak...és az ember nem tudja, hogy fogja meg a vigasz végét!
    Kell-e a vígasz? Azt hiszem a szó, a mi szavunk, nem hoz enyhülést...a gon dolat, hogy ott vagyunk, és várunk...várunk arra, hogy újra közénk jöjjön, akár pár pillanatra is...erre várok. 
    2014-07-31  13:00
    gyovaimagdi (221001)
    előzmény:
  8. 2014-07-31 13:00221001.
    Ülök a gép előtt ....és nézek a semmibe.
    Előttem a vastag fekete betűs sorok.

Drága Évike!

Nem is tudom  mit is írjak? Ilyenkor -tudom magamról - tompán koppannak a szavak.Teljesen más lesz a hangsúly  és a szó jelentése.
    Nagyon sokszor adtál nekem erőt, és hitet az  írásaiddal .....majd próbálok később egy kicsit ebből visszaadni.

Mély fájdalmatokban őszintén együtt érzek.

" Most csendre van szükségünk. Valaki elment közülünk....ki ismerte a fényt , az árnyékot, és a fények árnyoldalát."
  9. 2014-07-31 11:58221000.
    Sziasztok!

Nálunk is este dörgött, villámlott, de messzebb..eső meg olyan csendesen esett, most is felhős az ég és olyan jó hűvös van.
    Láttam Ildi tett fel képeket a Facebookra a zalai esőről, jó nagy felhőszakadás volt.

Gabi ne csak kinézzétek a kirándulást, hanem induljatok már el egyszer!!!
    Kellene nektek is egy kis kikapcsolódás.

Megyek a konyhába..főznöm kell. Paradicsom levest és rakott tésztát (sonka, zöldségek, sajt és egy kis trutymó rá..összesütve)

Pötyi
  10. 2014-07-31 11:58220999.
    A változatosság miatt itt nem délután, hanem éjjel 1 órakór volt egy ujabb hatalmas felhőszakadás. Igy a sár változatlan.

Julika, olyan jó ahol a két kislánnyal vagy. Boldi tényleg már nagy fiú és nagyon hasonlit  Krisztire.
    Elzika is sokat nött. Olyan komoly .

Milyen jó, hogy most együtt tudtok megemlékezni. Ugye a fájdalom lassan elcsitul és helyébe a kedves emlékek jönnek. Az idő tényleg nagy orvos.
    2014-07-31  11:54
    Nusimama (220998)
    előzmény:
  11. 2014-07-31 11:54220998.
    Szervusztok
       Emlékeztek, tegnap irtam, hogy Borsikával kapcsolatban rossz álmom volt.? Sajnos igaz lett.
    Borsikának és családjának mélységes együttérzésem szeretném kifejezni. Mindent megtettek amit emberileg megtehető volt, hogy Á-nak könnyitség a helyzetét. Kivánom, hogy az adjon nekik a továbbiakhoz eröt, hogy Á. már nem szenved , 
    Á. nyugodjon békében.
    2014-07-31  11:24
    ancsa46 (220997)
    előzmény:
  12. 2014-07-31 11:24220997.
    Szervusztok.
    Ma halasztódot a Zeg.-i menetem, reggel nagyon bizonytalan volt az idő, igaz most sem épp a legbiztatóbb.
    Elmentünk Ildivel a hegyre, mert most van érésben a barack, és sajnáltuk volna ha ez a vihar tönkreteszi.

Tegnap hatalmas felhőszakadás volt nálunk, az úttesten és az árokban egy szinten hömpölygött a víz, az autók megálltak.
    Nekem a ház sarkáról leverte a festéket, a valahol lenyírt füszálakat ráverte a falra, virágok felborogatva, az egész terasz fehér a falról lemosott festéktől, pedig kültérivel volt festve.

Julika, nagyon jó kirándulás lehetett, jók a képek, még visszanézem mert csak átfutottam.

Megpróbálok rendet rakni.
  13. 2014-07-31 11:20220996.
    Jó napot mindenkinek!

Julika.....legyen szép a megemlékezésetek ezen a szomorú napon....Kár, hogy nem laksz közelebb.....még mindig sok szép kardvirágom van, szívesen készítenék egy megemlékező csokrot neked....

Ildike.....a szép versekért  köszönet, mind a kettőt tovább vittem....ugye nem bánod.... egy unokatesómnak, aki szintén nagy verskedvelő...ő rendszeresen mond is verseket a Tarka Szinpad nyugdíjas körében és szép díjak tulajdonosa...Az általunk szépnek találtakat megosztjuk egymással....

Gabika......örülök a párod megtáltosodásának...Hol van ez a  fürdő, ahol pár kezelés is csodákat tesz???Kívánok sikeres kiruccanást.

Mindenkinek ajánlom az Alexandra könyváruház akcióját.....akár 90 %-ig is terjedhet a kedvezmény....Bizonyos összeg felett ingyenes a kiszállítás, de a legközelebi Alexandra könyvesboltba is lehet kérni öszzeghatár és szállítási költség nélkül....erre Verácska hívta fel a figyelmemet és azóta már kipróbáltam...működik.
    Akár tartalék ajándékba is lehet gondolkodni...egykettőre itt a Karácsony...
  14. 2014-07-31 10:53220995.
    4 éve hisztizem, nem engedtem Lacit a ráckevei fürdőbe az elcsúszás miatt. Most meg már küldöm. Talán délután kimegy. Mintha kicserélték volna, nem nyögdécsel minden megmozdulásnál. Örülök, hogy ennyire komplex kezelést kapsz, hogy egy évig kitart! Te aztán igazán sokat mozogsz! Valami ilyesmi kellene Lacinak is... Tb-re sajnos csak a Széchenyi fürdőt adják, de azt nem hiszem, hogy bentlakásos. Lehet, hogy Gyulát is adnák, de oda leutazni... kár hogy ilyen messze van. 
    2014-07-31  09:28
    Picivirág1 (220994)
    előzmény:

15. 2014-07-31 09:28220994.
    Gabi!
    Félévente lehet menni, de én nem akarok. Úgy érzem,  egyenlőre nekem ennyi elég. 
    Az ismerős társaság is ennyire megy...velük nagyon gyorsan eltelik a két hét. Viszek egy játékot, Tabu a neve. 
    Meg van adva egy szó, és azt kell kitalálni, de vannak tabu szavak, amiket nem mondhatsz ki. Nagyon nehéz, de de mulattságos, főleg agytorna. Hogyan tudod azok a nagyon fontos szavek nélkül úgy leírni a szót, hogy a többiek kitalálják.
    Egy nagyot kerékpároztam, körbe futottam a falut. Elmentem a virágoshoz, aki szabadság miatt zárva van. Kimentem a temetőbe, éppen kijött a Kocsisné, akinek sok szép virága van, mindig kiteszi az utcára. Rendeltem nála két szép csokrot holnapra. 

2014-07-31  09:12
    gabimami43 (220992)
    előzmény:
  16. 2014-07-31 09:20220993.
    Szervusztok!
    Én is szomorúan kezdem a napot.
    Az ebédet is várom, de ma helyettes dolgozik, és hiába keltem fel 6-kor, még mindig nem ért ide.
    Mára egyébként nem tervezünk semmit, csak Laci megy el du. gyógyszereket iratni.
  17. 2014-07-31 09:12220992.
    Jó reggelt mindenkinek! 

Szomorúan jelentkezem én is Borsikára gondolva... 

Ma receptíratás, válogatás, hogy mit váltsak ki. 

Laci kinézett egy kirándulást Tapolcára a tavasbarlangba. Valami bónuszos dolog, féláron. Az egyszerűség kedvéért be kell mennie a Madách térre megvenni a bónuszt, mi nem adunk meg semmiféle számlaszámot, nem szeretjük az ilyesmit, pénzügyeket jobb személyesen. Aztán a bónuszt beválthatjuk a megadott időhatáron belül az ajánlott helyeken. 3 nap, két éjszaka valami patinás fogadóban. 

Laci a gyógyfürdőtől megtáltosodott, én soha sem gondoltam volna ilyen hatást. Már értem Picit is, miért megy Gyulára. Azért az évi 1 alkalmat nagyon kevésnek tartom... tudom, nincs lehetőség többre. 
    Néztem a ráckevei gyógyfürdő javallatait és teljesen elámultam: gerincbántalmak, lumbágó, izomgörcsök többek között. Lacit szinte vonzza ez a víz, ösztönösen ráérzett. 

Sajnos a képek terén még mindig nincs változás... 

18. 2014-07-31 07:25220991.
    Szép emlékezést Julika.

Ezt a verset már régóta őrzöm, amikor úgy érzem elolvasom.

Most lehet, hogy csinálok egy hegyi túrát.
    Megnézem mit csinált a vihar a hegyen. Talán még 1-2 órát nem fog eleredni az eső, bár az idő szomorú.

A barackot biztos mind leverte.

2014-07-31  07:17
    Picivirág1 (220990)
    előzmény:

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)
  19. 2014-07-31 07:17220990.
    Szervusztok!
    Szervusz Ildike!
    Ez a vers most nagyon illik nekem is. Mindjárt megyek a virág boltba és megveszem a megemlékezés koszorúját. Holnap lesz a napja. Holnap jön Melinda, és Timi, ha haza jön, kimegyünk Bélához. 
    Ma töltött paprikát főzök. Elza nagyon szereti ahogy én csinálom. A füvet is nyírni akartam, de esett az eső, elég sok, minden vizes. Persze nem olyan nagy a fű, csak vágva szebb, és könnyebb ha kicsi, nem kell a gyűjtővel bajlódni. 
    Megyek is a boltba. 
    Ja, az a hosszúhajú fiatalember megfordul az országban mindenhol. Ott volt Gyulán is a virág ünnepen , Zsuzsi is ismeri, Csabán tőle szokott venni és nagyon hasznos tanácsokat tud adni. Itt szokott lenni az anyukája is. Mondták, hogy hol lakik de elfelejtettem. 
    2014-07-31  07:09
    franci47 (220989)
    előzmény:
  20. 2014-07-31 07:09220989.
    Jó reggelt.

Kaffka Margit - Vándor ének 

Amerre járok, nő
    virág elég: -
    Csak szaggatom, - te jutsz eszembe még.
    A legszebb rózsát küldeném neked,
    Hiába, - messze vagy te, nem lehet, -
    Míg odaérne, elhervadna rég!

Van egy galambom, -
    a szárnya fehér, -
    Azt küldeném el a válaszodér',
    Sebes a röpte, - csakhogy - tudom én,
    Ott van a fészke erdők peremén,
    Ott elmarad, - nyomodba sohse ér. 

És a szívemben -
    édes emberem,
    A nóta is már hasztalan terem.
    Ha záporok szele vinné, - - - de lásd,
    Elszéled az messze völgyeken át,
    Szívem dalát rábízni nem merem.

21. 2014-07-31 07:08220988.
    Jó reggelt kívánok,-ma csak ilyen bánatosan.
    Az éjszaka végre esett egy kis eső.Ma nem kell locsolni. Fotót változatlanul nem tesz fel,hiába próbálkozom.
    Délelőtt klubba megyünk,-legyen jó napja mindenkinek.

Ma  :  2014  július  31  csütörtök  van,
    Oszkár,Babó,Fábiusz,Heléna,Ignác,Ignácia,Kázmér  napja.

▶ Szőlősgyöröki tárcsás húsok - YouTube

▶ Egy csokor virággal kellemes napot kívánok - YouTube

készül már a kávéd is...

Kávék...

fili
  22. 2014-07-31 06:58220987.
    BorsÉvinek...

fili
  23. 2014-07-30 22:14220986.
    Köszönöm a segítséget, a nyilakat nem találtam.
    A  kis fehér nyilak nem voltak meg, azt kerestem.
    tudtam lépegetni a klaviaturán lévővel.

szép képek, szépek a kislányok, és a trónörökös is.

Láttam egy ismerőst, a  hosszú haju férfit, aki virágot és csecsebecsét árult.
    Én is tőle vettem Anikó kaktuszát, majd felteszem valamikor.
    Sőt kagylókat is, ami szeletekre volt fűrészelve.
    Nahát, jó messzire elhúzott.

Lányok ne haragudjatok,nincs kedvem most irogatni.
    Talán holnap majd.
    Egy gyertyát gyújtok Árpádért, sajnos ide nem tudok.

Puszillak benneteket.

Akinek van kedve nézzen fel a FB-ra, több képet megosztottam a délutáni viharról.

24. 2014-07-30 21:35220985.
    Borsikám! Fogadd őszinte részvétünket Lacival! Sírva közöltem vele a hírt, ő is nagyon meg van rendülve... 
    Ti mindent megtettetek érte, szépen ment el szerető családja körében. Sokáig velünk marad kedves, bohókás, vidám lénye. Mindannyian szerettük, hozzánk tartozott... 

25. 2014-07-30 21:34220984.
    Megtaláltad a lapozást Ildikó?
    Rá kell katt. a képre, hogy nagyobb legyen és annak a jobb oldalán alig látható fehér nyíl van...ill. a bal oldalán is.
    De a billntyűzeten is lent a jobbra-balra nyíllal lehet.

Pötyi
  26. 2014-07-30 21:13220983.
    Most itt,-első reakcióként- megnyugvást kívánok mindenkinek,-magunknak is! ocsúdni is nehéz,de majd össze szedem a gondolataimat.
    Erika drágám!
    Köszönöm az értesítést,-így már értem miért nem reagált Borsika a tegnapi skypes kérdéseimre...
    Most legszívesebben valami szívhez szóló jó estét,-elbúcsúzunk képet tennék ide,-DE...nem enged!

Julika!
    Láttam,együtt voltam veled és a tieiddel,-mentettem néhány jellegzetes fotót!
    Aludjatok jól,...álmodjatok szépeket???...-hmmm  Inkább virrasszunk  Évikénkkel...-Jó??? Gondolatban ki tart velem?,

▶ Zámbó Jimmy - Csak a jók mennek el - YouTube
    2014-07-30  19:26
    erry (220966)
    előzmény:

fili
  27. 2014-07-30 21:10220982.
    Nem kell lapozni, illetve a nyíllal kell tovább menni. 
    2014-07-30  21:07
    franci47 (220980)
    előzmény:
  28. 2014-07-30 21:09220981.
    Amikor beléptem ebbe a topicba azt hittem csupa móka, kacagás lesz az életem...azt hittem, ez egy "operett ország". 
     És kiderült, a való világba léptem be.
     És így jó...hús vér emberekkel, valós örömökkel, fájdalamakkal szembesültem...olyan nagyszerű emberekkel ismerkedtem meg, hogy soha nem gondoltam, életem ebben a szakaszában ilyesmi is előfordulhat velem.  
    Örülök, hogy egy nagyon kedves baráromnak, Borsikának, a fájdalmában osztothatom....talán enyíthetem  a mérhetetlen fájdalmat, amit most érez. mert már magaról tudom, ha osztódik a fájdalom...egy kicsit könnyebb. 
    2014-07-30  20:54
    Picivirág1 (220977)
    előzmény:
  29. 2014-07-30 21:07220980.
    Nézném a képeket Pici, hogy kell itt lapozni?
    2014-07-30  17:01
    Picivirág1 (220962)
    előzmény:

30. 2014-07-30 21:05220979.
    Borsika kedves, őszinte részvétem Neked és az egész családnak!Nyugojék békében a drága férj, apa, nagyapa és jóbarát!

▶ SZANDI - BÚCSÚZNUNK KELL - YouTube
  31. 2014-07-30 21:04220978.
    Kösz Pici.
    12 év.
    2014-07-30  20:30
    Picivirág1 (220975)
    előzmény:

32. 2014-07-30 20:54220977.
    Ez nagyon fájdalmas...de ha nekem lett  ilyen baráti társaságom, biztosan könnyebb lett volna. Talán nem mentem volna olyan mélyre...Remélem Borsikának tudunk adni valami vigaszt, valamit, ami könnyebbé teszi a veszteséget. Az, hogy ismertük, szerettük Árpádot, talán enyhíti a fájdalmat. 
  33. 2014-07-30 20:36220976.
    Minden részvétem Borsikáé és a családé.
    Nagyon nehéz időket éltek át.

Pötyi
  34. 2014-07-30 20:30220975.
    Borsikám angyalom tudom milyen érzés, de ez neked nem vigasz.
    Igen, igazat szólsz. De tudod, hogy Te is azért kerültél hozzám olyan közel, mert tudtam, hogy Te megértesz valahol, és ez vigasz volt.  
    2014-07-30  20:11
    franci47 (220971)
    előzmény:
  35. 2014-07-30 20:29220974.
    Nem tudok megszólalni... 
    erry (220966)
    előzmény:

36. 2014-07-30 20:26220973.
    Magdika.....Juditnak én is boldog névnapot kívánok....

Julika hangulatosak a képeid, szép a családod minden tagja...

Itt is hatalmas eső volt...most is esik...
    2014-07-30  15:04
    gyovaimagdi (220958)
    előzmény:
  37. 2014-07-30 20:23220972.
    Tényleg nagyon szomorú hírt hoztál..   Borsika és .a család példamutató módon tett meg mindent, vagy még annál is többet....Az ember az eszével felfogja, hogy talán neki így jobb, de a szívével nem tudja elfogadni...
    erry (220966)
    előzmény:
  38. 2014-07-30 20:11220971.
    Én is nagyon sajnálom, nyugodjék békében.

Soha nem felejtem ezt a kedves embert.

Borsikám angyalom tudom milyen érzés, de ez neked nem vigasz.

39. 2014-07-30 20:00220970.
    Valahogy éreztem...ez a hallgatás...ez jelezte, nagy a baj. Én 9 éve éreztem ezt át...majd most együtt emlékezünk Borsikával. Nagyon nagyon sajnálom, együtt érzek vele.
    erry (220966)
    előzmény:
  40. 2014-07-30 19:45220969.
    Erika, nagyon szomorú a hír, de hihetetlenül emberfeletti küzdelmet élt át az egész család.
    Nagyon sajnálom.
    erry (220966)
    előzmény:
  41. 2014-07-30 19:33220968.
    Szegények!
    Nagyon sajnálom őket, de azt hiszem, mindenkinek könnyebb úgy, hogy nem szenved már többet!  A család erőn felül megtett minden emberit, példa értékű, amit végig csináltak!
    erry (220966)
    előzmény:
  42. 2014-07-30 19:27220967.
    Itt nálunk nagyon nagy vihar volt.
    Talán felhőszakadás.
    Folyt a víz hencidától-Boncidáig,mint a mesében a bor.
    Csapta a szél ide-oda. Befolyt az ablakon is.
    Az árok tele, ki is öntött. Az úttesten a vizet fújta a szél, és szinte hullámzott.
    Villámlás, dörgés és közben kutyaugatás.Most tudtam visszakapcsolni.

Kertemben fekszenek a növények, kivéve a paradicsomot, mert az a barackfa alatt van.
    Diófát nagyon megtépázta.

Most megnézem Pici képeit.

43. 2014-07-30 19:26220966.
    Szervusztok!

Szomorú hírrel jöttem......
    most beszéltem Borsikával, Árpi ma hajnalban eltávozott.
    Most nem tud géphez jönni, de gondol mindenkire és puszil benneteket.

Erika
  44. 2014-07-30 17:55220965.
    Milyen ügyes vagy Pici!!!!
    Nagyon jó volt nézegetni a képeket, valamikor Újszegeden az Odessza lakótelepen laktunk és nagyon közel volt a fűvészkert.
    Igaz régen volt, de akkor is szép volt.
    A kislányok nagyon szépek..meg a nagylányok is!!
    Boldi meg tényleg nagyfiúsodik.
    És milyen jó az a fedett terasz a háznál..nagyon praktikus lehet..(ha nincs szúnyog!)

Mert itt van!!
    Mindig irtják..biztos több is lenne. Botit megcsípte egy a füle tövénél, valamelyik mérges fajtából..vakarta mire észrevettem akkora vörös seb volt már. Most kezelgetem...javul.
    Van a házban egy angol buldog, levitték esténként a Tisza partra sétálni..tiszta fekélyes seb a háta..most már csak az állatorvosig mennek!
    (Ez egy kicsit túlzás, de valahogy így van)
    Régen én is ott sétáltam a boxereimmel..még szelid szúnyogok voltak!

Pötyi
  45. 2014-07-30 17:24220964.
    Nézem az esőben a hangulatos képeket.

Kellemes napokat töltöttetek együtt.

A gyerekek megnőttek....Boldizsár már szinte  kiskamasz.

Tetszik Krisztiék háza .....jó nagy a kert hozzá.

Itt változatlanul szakad....a jégesőt talán megússzuk.
    2014-07-30  17:01
    Picivirág1 (220962)
    előzmény:
  46. 2014-07-30 17:05220963.
    Itthon vagyok. Kaptunk egy csomó zöldbabot..haza jöttem, eltettem.
  47. 2014-07-30 16:25220961.
    Már nem csak látjuk, halljuk is hogy közeleg a valami, még a szél is feltámadt.
    Lehet hogy mindjárt áramtalanítunk.

Annuska készülök holnap Zeg.-re, nem is a menéssel van bajom, hanem hogy nem
    lehet csak úgy itthoniasan átszaladni a boltba.

Majd jövök még ha elvonul ez a bolond idő a fejünk fölül.
    2014-07-30  16:00
    franci47 (220960)
    előzmény:
  48. 2014-07-30 16:00220960.
    Bizony jön ám Pötyikém.
    itt kavarognak a felhők.
    Hajtom őket, már elég volt nekünk is.
    2014-07-30  15:53
    potymama (220959)
    előzmény: