Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiatal nagymamák ide

Torolt_felhasznalo_191682
Torolt_felhasznalo_191682
Létrehozva: 2005. Április 18. 20:57
Sziasztok!Biztos sokan vagyunk fiatal / ötven alatti / Nagyszülők!
Néha nagyon nehéz megoldani , minél többet segítsünk gyerekeinknek
abban , Ők is tudjanak kimozdulni otthonról,nem beszélve saját magunk
"szabadságát"meg tartva oldjuk ezt meg.Nekem két unokám van,egy 6 éves kislány,egy3 éves kisfiú,és kb.egy héten belűl megszületik a harmadik kisfiú is.Két gyermekünk van 1 fiú,Ő az idősebb és eg lány,Ő
várja a második babáját.Velük együtt is élünk. A fiamék is közel laknak.
Szóval mindíg van nyüzsi.ÍRJATOK.Szerintem mindig van mit megbeszélni,vagy éppen (csúnyán írva)ki beszélni magunkból ,amit gyerekeinknek nem akarunk szóvá tenni,hisz Ők is külön család már
és akit az ember szeret azt még véletlen sem akarja megbántani.
  1. 2017. augusztus 12. 15:046041.

    Érdekes volt benézni... Már ennyi, meg ennyi éve nem voltunk itt. 


    Kár a NLC topicokért! Kicsit fáj a szívem. Ezek olyan szép idők voltak (majdnem szépek)  Vagy a megszépítő messzeség??? 


    "Boldog békeidők" - jó volt pár pillanat emlékezés 

  2. 2011. december 21. 22:086040.

    Kedves Lányok!

     

    Nagyon szép, és békés karácsonyt kívánok nektek - a családdal, unokákkal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 14. 22:306039.

    Gyöngyikém, mostanában mindenki jobban elfoglalt, mint anno... Épp tegnap beszéltük Zsuzsával, hogy mennyire szétrebbentünk.

     

    A mostani "Világ" nem kedvez a kapcsolatoknak  - alig van idő bármire.

     

    Ha bármelyőtök jönne, akkor annak mesélem, hogy a doki bácsi azt mondta minden rendben van... Szóval szép lassan elérem az 5 évet!!! 

     

    Most mennem kell - de azért mindenképpen szeretnék nektek nagyon szép adventet és kellemes készülődést kívánni!!!

     

    Pusssssz: É.

    előzmény:
    pégyöngyi (6038)
    2011-12-14  16:02
  4. 2011. december 14. 16:026038.
    Sziasztok, Lányok! Most sikerült nagy nehezen belépnem, nem tudom, mi volt az oka, de nem engedett a rendszer.Pedig tudtam a jelszavamat is, ugyanis fel van irva. Aztán ma csak úgy, ukkmukkfukk , beengedett. Ki érti ezt? Ti is elég régen jártatok erre, igaz, máshol látlak benneteket néha, remélem, jól vagytok mindnyájan, családdal együtt. Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    gabcsimami (6037)
    2011-08-26  20:00
  5. 2011. augusztus 26. 20:006037.

    Sziasztok drága Nagyikák!

     

    Örömmel látom, hogy azért időnként még itt vagytok. Megvagyok, habár már közel sem úgy mint, mint néhány hónappal ezelött. Sok minden történt velem, de hogy egy pici jót is mondjak, a héten vissza költözöm a lakásomba. Megbeszéltük a gyerekeimmel, hogy inkább oda fizessek, mint albérletre. Hátha sikerül egy picit letornázni a sok sok adóságból, amit a férjem az elmúlt három évben csinált. Igaz, egyenlőre, nem lessz áram, de hát, majd csak kibírom valahogy. Aztán, most lessz a lomtalanítás szeptemberben,  s végre nagyon sok vacaktól megszabadúlhatok. Egyenlőre egy szobát, a konyhát, meg a fürdőt, s a wc-t takarítottam ki, illetve fertőtlenítettem. Az elmúlt három év, amíg nem voltam a lakásba, nem tett jót a rendnek, s a tisztaságnak.

    Az unokáim nőnek, s örömmel látom hogy a tieitek is szépen fejlődnek.

    Sokszor vissza sírom azt az időt, amikor napi kapcsolatban voltunk egymással. Viszont reménykedem, hogy lessz ez még így, s fogunk még találkozni.

    Millió puszi mindenkinek, s kitartás. 

    előzmény:
    klari55 (6033)
    2011-05-01  18:47
  6. 2011. június 20. 13:246036.
    Kaptál egy szavazatot.
  7. 2011. május 7. 16:356035.

    Boldog Névnapot kivánok itt is Gyöngyikém!

     

    Puszi - szépek  a virágaid!

    előzmény:
    pégyöngyi (6029)
    2011-04-27  15:48
  8. 2011. május 7. 14:596034.

    "Gyöngyikém"!!!

     

    Sok boldog  névnapot kívánok!!!!!!!!!!!

     

    Pusssssz: É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. május 1. 18:476033.

    Gyöngyike!

     

    Nagyon megnőttek a fiúk és gyönyörűségesek .

     

    Ahogy az időjárást nézem, egyelőre sokkal jobbnak tűnik mint a tavalyi volt. Nálunk is szép termés igérkezik a gyümölcsfákon, éppen ma néztem a cseresznyét.

     

    Nem csodálom, hogy inkább a kerteddel törődsz netezés helyett, van akkora kertben bőven munka. 

     

    Bocs, most mennem kell, két ismerőssel írogatok egyszerre skype-n, jövök ma még.

    előzmény:
    pégyöngyi (6029)
    2011-04-27  15:48
  10. 2011. május 1. 18:276032.

    Drága Nagyikák!

     

    Nagyon örülök, hogy kezdünk "előkerülni" , még ha nem is a legjobb hírekkel. Remélem megmarad a topikunk és főleg a kapcsolatunk egymással!

     

    Én ezzel a képpel kívánok Nektek nagyon boldog Anyák napját (a kis orgonasípjaim )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 30. 09:226031.

    Folytatom!

     

    A következő nagy gond az volt hogy a férjem nem tudott dolgozni mert 

    nem volt munka pár hete kezdtek el dolgozni, én táppénzen voltam, 

    gondolom nem kell ecsetelni hogy miben voltunk.

     

    A kövezkező belénkrugás is megtörtént  ugyanis 3 hete betörtek hozzánk, feldulták az egész lakásunkat, a személyes holmijainkat kiszórták a földre, és az összes ékszeremet elvitték, mind olyanok voltak aminek eszmei értéke van, hiszen a karikagyürüinket, a nászajándékba kapott nyakláncomat, amit a kedvenc nagynénémtől örököltem minden elvittek. 

    Pénzt kerestek valószinü de mivel nincs igy hát nem találtak.

    Na ezt az érzést szintén nem kivánom senkinek ami itt nálunk volt, mint egy háborus övezet. 

     

    Nagyon el voltunk keseredve, és valószinó hogy a férjem megzavarta őket mert a lányomék szobájába nem mentek be. 

     

    Igy azt hiszem hogy elhiszitek hogy elég nehéz meggyógyulni, de talán 

    most hogy a gyerek között kezdenek helyre jönni a dolgok majd talán mi is megnyugszunk. 

     

    Az unokáim gyönyörüek, és édesek, ők azok akik ha itt vannak adnak egy kis erőt. 

     

    Lányok ne haragudjatok hogy nem irtam, de tényleg nem voltam olyan állapotba. 

     

    Puszi nektek, jó egészséget kivánok , Évinek, Zsuzsának, Gyöngyinek, Gabcsinak és Piroskának. 

     

     

     

       

    előzmény:
    vorii (6028)
    2011-04-26  20:11
  12. 2011. Április 30. 09:136030.

    Sziasztok lányok!

     

    Benéztem ide és most látom hogy majdnem mindenki jelentkezett!

    Nagyon ritkán nézek ide mostanában, annyi rossz dolog történt velünk mostanában hogy elmondani is nehéz, deeeeeeee  talán most már van egy kis fény !

     

    Szinte október óta beteg vagyok, a térdem rettenetesen fáj, tudom hogy ideg alapon van, mert mióta vannak a problémák azóta akármit csinálok semmitől nem jobb. 2 hónapig voltam táppénzen a télen - elkapott az influenza is, az is eltartott vagy 2 hónapig mig teljesen rendbejöttem. 

     

    A kisebbik lányom majdnem 1 év után most tudott elhelyezkedni, és mivel egyedül él- /szakitott  azzal a fiuval aki miatt kiment Ausztriába/ hazajött és semmi nem akart neki összejönni./ 2 hete dolgozik és ugy tünik hogy tetszik neki , sikerélménye van, jó tesz neki mert nagyon befele fordult ebben az egy évben a kudarcok miatt. 

     

    A nagyobbik lányom visszament januárba dolgozni, a két gyönyörüségem pedig szinte többet voltak otthon mint a bölcsibe meg az oviba, mert állandóan  betegek voltak. 

    Ugy néz ki hogy a vőmnek is fel kell adnia az ügyvédi irodát mert nem ment nem volt annyi munka, nem fizettek stb. és annyi hitelük van hogy

    nem tudták volna fizetni. Most neki is lesz egy nagyon klassz állása és ez talán kihuzza őket a csávából.

     

    Ezt most elküldöm nehogy leálljon a gépem majd folytatom 

     

    előzmény:
    vorii (6028)
    2011-04-26  20:11
  13. 2011. Április 27. 15:486029.

    Sziasztok! Nagyon rég nem írtam a topikba, őszintén megmondom, nem nagyon van sem időm, sem türelmem internetezni, inkább kint bóklászok a kertben. Egyelőre szépen fejlődnek a növénykék, remélem, az idén jobb idő lesz rájuk .

    Húsvétkor nálunk is teljes volt a család, telefonnal csináltam képet a két lurkóról...

    Lányok, gyönyörűek az unokák, gratulálok a szülőknek, nagyszülőknek, Nektek pedig sok

    előzmény:
    vorii (6028)
    2011-04-26  20:11
  14. 2011. Április 26. 20:116028.

    Zsuzsám, drága!

     

    Örülök, hogy jelentkeztél, és hogy ilyen sokat írtál!

    A babó - avagy "nagylány" édes!!! Azok a nagy kék szemek

     

    Remélem, a többiek is jelentkeznek majd, csak idő kérdése... és REMÉLEM, hogy mind jól vannak!

     

    A húsvét elég mozgalmas volt, a családin 19-en voltunk nálunk. Kicsit szűkösen, de jó kedvvel.

    Tudjátok, nekem a vallásos része nagyon fontos, és szerencsére mindig ott tudtam lenni, amikor csak szerettem volna. A nagyszombati szertartás különösen szép volt!

     

     

    előzmény:
    klari55 (6027)
    2011-04-26  00:00
  15. 2011. Április 26. 00:006027.
    Hoztam pár képet is :
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. Április 25. 23:476026.

    Nagyikák, én az iwiwre és a facebookra sem járok gyakran. Az iwiwes jelszavamat valahogy elfelejtettem, ezért onnan szerintem töröltem is magam... A fész-t meg nem szeretem igazán.

     

    Ha ide jöttök, akkor szívesen írkálok én is a továbbiakban, mert az egyszer megtalált kapcsolatokat nem szeretném elveszíteni .

     

    A mi legkisebb babánk - Júlia - 19-én már nagy baba lett, egyéves . Hihetetlen, tényleg mintha most született volna.

     

    A férjem dolgozik, most éppen a második tíz napját töltötte Olaszországban Milano mellett. Sajnos a környékből semmit sem lát, mert reggeltől sötétedésig dolgoznak. Augusztusban tölti be a 60. évét, és nagyon nyugdíjba akar menni. Nem is csodálkozom, ez a nehéz munka már nem ilyen korú embernek való. És addig menjen, amíg még lehet...

     

    Fiam még itthon lakik, most fejezi be az iskolát, remélem talál munkát is magának. Jövőre szándékoznak összeköltözni a barátnőjével, akivel már három és fél éve vannak együtt. Na, akkor maradok én is igazán egyedül... Most is nagyon furcsa volt a férjemmel kettesben, hiányoztak nagyon a gyerekek a házból , de a lányomék is elutaztak barátokhoz. Nem jó már ez így...

     

    Puszi Nektek szeretettel: Zsuzsa

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. Április 25. 23:366025.

    Drága Évi!

     

    A még hátralévő pár percre kívánok én is boldog ünnepet. Sajnos a mienk nem volt túl jó, anyósom tegnap megint kórházba került, ma reggel oda rohantunk, szóval a húsvétnak lőttek idén... Szegény férjem mondta is, hogy így "kiszúrnak" vele a szülei: apósom annak idején január elsején kapta a második agyvérzést, most meg anyósom a szivével lett rosszul. Szerencsére úgy néz ki, hogy nem lesz komolyabb baj, bár az ügyeletes doktornő nem sok jóval bíztatta...

     

    Látod, hogy szomorkodtál, amikor egyedül maradtál a házban kis időre, lassan majdnem teljes lesz a létszám .

     

    Nekem is van egy kedvenc Móra versem, idemásolom, hátha elfér. Annak idején apukám kedvéért megtanultam és a mai napig tudom fejből :

     

    Móra Ferenc: Este

    Este van, este van,
    édesapa fáradt -
    aranyhajú lányom,
    te bonts nekem ágyat.

    Szelíden te simítsd
    puhára a vánkost,
    ágyam szélire is,
    te ülj ide mármost.

    Homlokomon a bú
    nagyon elborongott,
    kicsi száddal róla
    leheld el a gondot.

    Virágfejecskédet
    hajtsd szívem fölébe,
    nevess éjszakára
    csillagot beléje.

    Mesélj is majd egyet
    szegény apukádnak,
    úgy mintha mesélnél
    a hajasbabának:

    "Volt egy szegény ember
    nagy Meseországban,
    nem volt mása csak egy
    aranyhajú lánya…"

     

     

    előzmény:
    vorii (6022)
    2011-04-18  17:32
  18. 2011. Április 25. 23:256024.

    Gabcsi drága!

     

    Szavből gratulálok a kis Annácskához a szülőknek, hiszen mégis elsősorban az Ő érdemük ! Nagyon szép a kicsilány, kívánom, hogy egészségben, örömben nőjön fel köztetek! És igen, tényleg Ti vagytok a legszebbek így öten .

     

    Látod, Gabcsi nélküled tényleg "meghalt" a  topikunk, Évi ír néha, de a többiek (velem együtt) hallgatnak.

     

    Kár érte pedig...

     

    Örülök, hogy körülötted/veled rendben mennek a dolgok, továbbra is így legyen !

     

    Puszillak szeretettel: Zsuzsa

    előzmény:
    gabcsimami (6021)
    2011-04-18  16:03
  19. 2011. Április 23. 14:156023.

    Szió Lányok!

     

    Szeretettel kívánok nektek nagyon szép, áldott húsvétot!!!

     

     

     

    Pusza: Éva

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. Április 18. 17:326022.

    Gabcsikám és Összes Nagyikák!

     

    Először is gratulálok itt is a kicsi Annához!

    (Nagyon szeretem ezt a nevet, az én 2. lányom is Anna lett, hogy Pannink/Pankánk lehessen Móra Ferenc után...)

     

    Muszáj idetennem:

    Móra Ferenc: SÉTÁLNI MEGY PANKA...

     

     

    Sétálni megy Panka a búzamezőbe,
    Pillangós papucsba, hófehér kötőbe.
    Dalolgatva ballag, egyes-egymagába -
    Virágtestvérkéi, vigyázzatok rája!

    Simulj puha pázsit, lába alá lágyan,
    Fütyülj neki szépet, te rigó a nádban!

     

    Légy a legyezője, te lapu levele!
    Fecskefarkú pille, röpülj versenyt vele!

    Búzavirág-szeme mosolyog reátok:
    Nevessetek vissza rá, búzavirágok!
    Kakukkfű az útját jó szagoddal hintsd be,
    Bújj el lába elül, szúrós királydinnye!

     

     Ha a dülőúton szegényke kifáradt,
    Szagos fodormenta, te vess neki ágyat!
    Födjétek be, zsályák, dús leveletekkel,
    Szelíd széki fűvek, csillagfejetekkel!

    S őre a mezőnek, szép jegenyenyárfa,
    Te vigyázz reája, csöndes legyen álma!

    (1912)

     

     

    Mostanában nálunk is zajlik az élet, ezért sokkal kevesebbet járok erre - nem csak a topicba, a NLC-re is.

     

    Épp ma fognak ideiglenesen hozzám költözni a legkisebbék (Klári és párja) míg nem üresedik meg, ahová mennek.  Így 5-en leszünk, remélem, jól megleszünk!Ő még munkahelyet is most vált.

    Mindent nehéz is lenne leírni...

     

    Húsvétra is készülődünk,már nincs túl sok, ez a hét, és sajnos eléggé döcögve haladok.

     

    Drágáim, néha azért kukkantsatok be és írjatok néhány sort!!! Remélem, mindenki más is jól van! Zsuzsánk, Piroska, Márti, Gyöngyi???

    Pussssz nektek: É.

    előzmény:
    gabcsimami (6021)
    2011-04-18  16:03
  21. 2011. Április 18. 16:036021.

    Szép napokat kívánok nektek, drága Nagyikák!!!

     

    Tudom, nagyon eltüntem.  Nagyon sok minden történt velem, az idei évben. Hál isten, az iwiw-en is ott vagyunk mindannyian, így mindenről tudhattok onnan.

    A szó szoros értelmében, minden volt már, ebben a pár hónapban. (temetés, gyermek születés)

    Most már, két hetes a legkisebbem. Annácska, gyönyörű babó, de ez, természetes egy nagyi szájából.

    Egyébbként nagyon jól vagyok, minden rendben körülöttem.

    Sajnálattam látom, hogy a topic nagyon halódik. Nem így volt az néhány évvel ezelött!!! Igaz, akkor minden nap, itt kezdtem az életemet.  

    Kívánok mindenkinek, nagyon szép, s nyugodt húsvéti ünnepeket.

    Millió puszi nektek, s keressetek az iwiw-en.

    előzmény:
    klari55 (6014)
    2011-02-09  23:10
  22. 2011. március 6. 19:336020.

    Szióóóó Mindenki!

     

    Először is:

     

     

    Zsuzsánk, drága Isten éltessen sokáig egészségben, vidámságban!

    Kívánom, hogy mindig kisüssön neked a napocska - úgy, ahogy a köszöntő képemen is...

    A mai napon fotóztam... 

     

     

    Többi Nagyikák! ti merre vagytok?????????????????????????????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 22. 22:206019.

    Szió Lányok!

     

    Most akkor 1-2 szót:

     

    Képzeljétek, visszahívtak a munkahelyemre, mert az utódom (és most elődöm) lég viharosan távozott. 

    Más feltételekkel dolgozom. Ami miatt eljöttem (a lelkiismeretem miatt) - a talpbetét készítés - azt nem kell csinálnom. Csak 4 órát dolgozom, és kapok bérletet.

    Így délelőtt tudok házimunkát végezni, mert mire hazaérek, 1/2-3/4 8 körül, már nem vagyok túl használható. Meg akkor tudok intézni dolgokat - pl holnap anyukámat viszem a kórházba.

     

    A családdal is egyelőre rendben vannak a dolgok.

    Mártiék - a most dúló betegségeken kívül - unokástul jól vannak. Márti most fog - remélhetőleg - továbbtanulni logopédusnak.

    Panniék még Londonban,a párja jobb munkát kapott, ő most újat keres.

    Sári a 2 nagy csalódás után most egy stabil fiút talált - ha valaki nem stabil, akkor az inkább a lányzóm... de én reménykedem.

    Kláriék - a "kibékítős" fiúval most jól vannak, hamarosan a közelünkbe költöznek, a húgomék házába (akik új házat vettek maguknak).

     

    Hát ennyi... 

     

    Most  kérek tőletek is valami beszámolót

    MI VAN VELETEK, NÁLATOK???????????????

     

    Pusssssssz! É.

    előzmény:
    klari55 (6018)
    2011-02-21  21:08
  24. 2011. február 21. 21:086018.

    Évi, nagyon szépen köszönöm . Jól esett, hogy eszedbe jutottam.

     

    Várom ám azt a hosszút, ami elszállt a múltkor! Talán lesz egyszer energiád újra írni.

     

    Puszillak szeretettel: Zsuzsa

    előzmény:
    vorii (6017)
    2011-02-19  22:04

Címlap

top