Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó válóperes ügyvédet!!

Torolt_felhasznalo_771568
Torolt_felhasznalo_771568
Létrehozva: 2005. március 16. 15:53
Tudnátok ajánlani megbízható, profi válóperes ügyvédet?
Elszántam magam a válásra és szeretnék előzetes infót kérni egy profi szakembertől, nemcsak találgatásokba bocsátkozni.

Szerintetek hány éves kortól veszik figyelembe a gyerekek akaratát?
Két lányom van, 11 és 13 évesek lesznek idén.
Teljes mértékben figyelembe veszi az ő szavukat a bíróság vagy sem, ha vitás lenne a gyerekelhelyezés?

Elkezdtem nézni lakást is, borzasztó árak vannak. Nekem kb. csak 6 milkám maradna, ha eladjuk a közös lakást. Panelt szeretnék, de ennyiből nem tudom, hol kapok.

Aki volt már hasonló cipőben (nincs sok pénz, nincs biztos anyagi, családi háttér mögötte), hogyan oldotta meg a lakáskérdést? Egyedülálló is kap bankhitelt, hogy ne egy lyukba költözzünk a gyerekekkel?

Várok minden tanácsot, tapasztalatot.
  1. 2006. január 24. 12:5124.

    Sziasztok!

    Elsősorban 5 hónapos kisfiam érdekeit szem előtt tartva  sok-sok évnyi tűrés után most rászántam magam hogy elhagyjam a súlyosan alkoholista férjemet!

    Miután 1 hónapja egyszer már a mentők hozták haza, tegnap pedig éjjel 2-kor egy szál pulóverben jött haza táska és kabát nékül csontrészegen, hát betelt a pohár! Túl sokáig voltam türelmes és elnéző.

    Nem lesz egy könnyű ügy, mert  ő nem akar válni, és a végletekig ragaszkodni fog ehhez a könnyű, kellemes élethez, és a kettőnk pénze elivásához.

    Ezért szeretném kérni, hogy ajánljatok nekem egy nagyon profi, jó ügyvédet Budapesten!

    Előre is nagyon köszönöm!

    Azmin

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 17. 11:4623.
    Köszönöm szépen a hozzászólásokat, segítséget, tanácsokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_969252
    Torolt_felhasznalo_969252
    2005. március 16. 18:5922.
    Én a férjem első házasságából született gyermekeivel * a közössel élek együtt. Ezt csak azért írom le, hogy hiteles legyek Szami. Hidd el bármilyen apás is a lány a lagjobb helyük nálad lenne én ezt belülről látom. Nagyon sokat kellett küzdenem, hogy valami félanyu lehessek és most következik el számukra az a kor, amikor a mindennapi problémáikkról csak veled beszélhetnek (lásd mensi, öltözködés, bárátnő-viták). Ezt egy férfival nem tudják megbeszélni (mondom ezt akkor is, ha a férjem nagyon megértő és igazán odafigyel mindkét nagy gyermekünkre), és ha nem találkoztok minden áldott nap akkor kinek mondják el. Az a tapasztalatom, hogy bármilyen nehéz az elején, hosszútávon mindannyiótoknak könnyebb, ha te maradsz a lányokkal. Ja és maradjanak együtt. A közös probléma, hogy szeretett családjuk szétesett összekovácsolja őket, ha külön szülőknél élnek az mindenképp konfliktusforrás.
    Jó ügyvédet nem tudok, de sok erőt, kitartást kívánok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (16)
     
  4. 2005. március 16. 17:4621.
    Amúgy ez a pszichológus nő (aki tanított) mondta még, hogy legtöbb esetben az anyához helyezik a gyerekeket és kész. Egyszerűen jobb; ott a helye. Szerintem mindenképpen reménykedetsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 16. 17:4320.
    Nem vagy könnyű helyzetben, sajnálom. Csak az ütötte meg a szememet az írásodban, hogy szeretnéd, ha napi szinten együtt maradna, jönne-menne egymáshoz a két külön lakó gyerek. Ez így elképzelve nagyon szép, de megvalósíthatatlan. Szerintem. Gondolj bele, a gyerekek egyre nagyobbak. Egyre több idő kell délután, suli után a tanulásra, gondolom van ilyen-olyan különóra, edzés, miegymás. Utána hullák. Mikor fognak egymáshoz, hozzád menni??? Nem fognak. Max. ha egymás szomszédságában maradtok és "papucsban" átmehetnek.

    Nem ismerem a helyzeted, de én nem tudom elképzelni, hogy a gyerekeim ne velem éljenek. Nem véletlenül olyan iszonyú ez a döntés. Akivel nem él együtt a gyereke, az egy kicsit mindenképp elveszti.

    A válóperes ügyvéd (mint minden ügyvéd) megbízási díja szabad megállapodás tárgya. A 10. 000-től a csillagos égig bármit kérhet. Függ a várostól, a felkapottságától, attól, hogy mit néz ki belőled, az ügy nehéz vagy elhúzódó voltától, sok mindentől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (9)
     
  6. 2005. március 16. 17:3419.
    Példák

    IV. kerületben az újpesti víztoronynál 4 emeletes panel épület 2. emeletén felújított 1 szobás lakás eladó. Irányár: 6, 5 MFt-ért eladó. Tel: 06-30-74-88-412
    felújított

    IV. ker. Izzó lakótelepen gázfűtéses téglaházban világos garzonlakás eladó. Ár: 7, 6 MFt + 4 MFt-ért 28 m2-es garázs vásárolható. Érd: 317-8711

    IV. ker. Káposztásmegyer I. -en 36 nm-es, VII. em-i erkélyes, csendes, napfényes, felújított, vízórás, védőrácsos, hangulatos kis lakás eladó. Ára:8. 5 M. ft. . . .

    9. 000. 000 Ft
    Újpesten tulajdonostól eladó egy 53 nm-es, 2 szobás, V. emeleti öröklakás. Központi helyen nagyon jó közlekedéssel! Érd: 06/70-219-2437

    Újpesten eladó 1. 5 szobás 35m2 lakás. Májusi költözéssel. Irányár:8. 3mFt

    8. 400. 000 Ft
    Újpesten, Virág utcában, metróhoz közel, II. emeleti, 1+1/2 szobás, 35 nm-es, vízórás, világos konyhás panellakás, alacsony közösköltséggel 8, 4 milliós

    8. 300. 000 Ft
    IV. kerületi (Újpesti) 35 nm-es öröklakás 8. 3 millió Ft-ért eladó. A lakás 1+1 félszobás, , melyek külön bejáratúak, szúnyegpadlósak.

    stb
    www. express. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 16. 17:3018.
    Káposztásmegyeren meg egyáltalán nincsenek, mert eredetileg ez egy rendőr-honvéd lakótelepnek épült. Szerintem ide még lomtalanításkor sem mernek jönni. . . :-))) Ez vicc volt!
    előzmény:
    zigus (17)
     
  8. 2005. március 16. 17:2417.
    Én már két éve lakom újpesten, és romákkal még nem találkoztam, csak lomtalanításkor. De csak az újpest-központ, tél u. , rózsa u. , István út által behatárolt területről tudok nyilatkozni. A virág utcától a metró 7 perc gyalog, és ha a 14-es villamos az, ami a lehel úton jár (a kika felé), és az újpest központnál is van megállója, akkor az ugyancsak 7 perc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (15)
     
  9. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 17:2216.
    Hadd kérdezzem még meg, a hivatalos 12 ezer illetéken kívül mennyi kb. a válóperes ügyvéd díja? Van erről infótok? Nyilván megkérdezem ezt tőle majd, de előzetesen jó lenne némi irányár, nehogy fenékre üljek, ha meghallom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 17:2015.
    Ennek nagyon örülök :-)
    Sokan rémisztgetnek azzal, hogy ne menjek Újpestre, mert ott sok a roma, de hát ezt nem lehet sehol se kivédeni mondjuk. Úgyis a pénz dönti el, hol kapok és mennyiért lakást.
    A Virág u. mennyire van közel a 14-es villamos pályájához? Én csak azt ismerem, hogy arra jár.
    előzmény:
    zigus (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 17:1814.
    Írtam az ügyvédnőnek a mail-címére, remélem, majd válaszol. Most csak a legfontosabb kérdést tettem fel neki, hogy a 2 gyerek véleménye mennyire számít az elhelyezésnél, ha mégse tudnánk megegyezni az apjukkal e téren.
    előzmény:
    csundi (4)
     
  12. 2005. március 16. 17:1713.
    :)) A legjobb környék, a Virág u-t ismerem, és a környéket is. Én szeretem. Itt a két szobás lakások (55 nm) 10 millió körül vannak, de vannak kisebbek is. Csöndes környék, jó közlekedéssel, nekem bejön. És itt sok eladó lakás van, biztos találsz megfelelőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (11)
     
  13. 2005. március 16. 17:1712.
    Igen, ismerem őt személyesen. Nekem nem volt ügyem vele, de egy nagyon kedves jóbarátunk kedvese. Van egy kisfia, nem egy "ügyvéd-gép", tényleg emberi a hozzáállása. Nyugodt szívvel ajánlom. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (7)
     
  14. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 17:1511.
    Köszönöm a segítséget, jó tanácsot.
    Nyilván nem vehetek fel sokat, mert vissza is kell fizetni kemény havi részletekben a kölcsönt és a lakást is fenn kell tartani + megélni.
    Egy másfél szobás panelben gondolkodom, kb. 7 Millióért van legkevesebb, de még inkább 8-9-et is elkérnek érte.
    Újpest tetszene, esetleg ismeritek?
    Deák F. , Szigeti utca, Virág u. , ilyen címeket láttam.
    előzmény:
    zigus (10)
     
  15. 2005. március 16. 17:0810.
    Szerintem is kapsz hitelt. A fizud és a munkahelyed nyilván fontos tényező, de ennyi pénzzel már jobban állsz az átlagnál. Érdeklődj a banknál, ahol számlát vezetsz, ott van múltad, jobban ismernek. Ha ott nincs jó ajánlat, menj másikhoz, de előtte érdeklődj. Nem reménytelen a helyzet, kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 16:469.
    Megnéztem az oldalt, nagyon köszi a jótanácsot, tényleg rendes nőnek tűnik az ottani ügyvédnő. Lehet, hogy személyesen is meg fogom keresni őt.

    Előzetesen minden infót össze akarok gyűjteni, hogy mire számítsak.
    Se kisemmizni nem akarom a férjemet, sem azt, hogy ő semmizzen ki engemet, tehát egy közös, kompromisszumos, értelmes megoldás kéne.
    Úgy gondolom, a lakáshelyzet a kritikus, nehéz lesz mindkettőnknek megfelelő megoldást találni, neki is fel kell venni kölcsönt akkor, ha nem akar egy régi, dohos lyukba menni, és nekem is.

    Nagyon tipródok még azon is, hogy mi legyen a két lánnyal. Nagyon szeretik egymást, de a nagyobbik nagyon apás, a kicsi hozzám húz, hasonlóak vagyunk, és ha az apjuk ragaszkodik a nagyhoz, engedjem-e?
    Szerintem az volna a normális, ha a két testvér együtt nőne fel, hiszen ezért is akartuk a kicsi korkülönbséget, hogy együtt járhassanak ide-ode, legyenek valódi barátnők, számíthassanak egymásra.
    Ezért fáj legjobban a szívem, miattuk, hogy vajon együtt tudnak-e maradni ilyen körülmények között.

    A válást már eldöntöttem, évekig vívódtam, most már tudom, hogy lépnem kell, mert ez már őrület, el fog teljesen mérgesedni a kapcsolatunk, ha nem válunk most el. Nem akarok oda eljutni, hogy már gyűlöljük egymást, most csak a hideg közöny és ingerültség van, ami még kezelhető.

    Más családok hogy oldották meg, ha külön van a két gyerek?

    azt tervezem, hogy a nagylányomnak is lesz mindig helye nálunk, ha az apjával akar maradni és ő is akarja őt, így nem lenne vérre menő vita a gyerekeken. De fontos lenne, hogy jól együttműködve mindig láthassa egymást a két gyerek, napi szinten tölthessék együtt az időt, akár este átugorva hozzám, vagy az én kicsit hozzájuk, a hétvégekről nem is szólva, ahol felváltva lehetnének itt vagy ott.

    Ez a borzasztó a válásban, hogy ilyenkor nemcsak a férj, feleség élete borul fel, hanem az annyira szeretett gyerekeké is.
    De rájuk hivatkozni egy életen át, és így boldogtalanul, mérgezett levegőben élni egy fedél alatt a már nem szeretett társsal meg nem érdemes szerintem.
    előzmény:
    csundi (4)
     
  17. 2005. március 16. 16:348.
    Ha van 6 millád, akkor hitelt is fogsz kapni! Fedezet persze kell, és kb a felajánlott ingatlan 40%-át aják meg. Tehát ha veszel 10 milláért valamit, akkor arra kapsz 4-et, neked van 6, így kijön. Persze kérdés, hogy mire elég a 10 millió forint. Esetleg Bp vonzáskörzetében lehet olcsóbb ingatlant találni. Szerintem nem baj, ha felújítandó, mert azt te csinálod meg, és tudod, hogy jó lesz, de a felújított sokdzor gagyi, óriási felárral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 16:297.
    Ismered őt személyesen?
    Olyat szeretnék, aki 100 %-osan megbízható, mert személyesen ajánlja valaki. . . Ha lehet.
    előzmény:
    csundi (4)
     
  19. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 16:296.
    Budapest, ez kimaradt, elnézést.
    előzmény:
    zille72 (3)
     
  20. 2005. március 16. 16:235.
    Szia!
    A gyerekek véleményét is figyelembe veszik válóper esetében. Az egyik pszichológiás tanárom ilyen ügyekkel foglalkozott (békítés) és ő mondta, hogy milyen trükkökkel tudják meg, hogy "kit szeret jobban" a gyerek. Persze ez abban az esetben van, ha pl az a kérdés, hogy anya, vagy apa veri-e és eseleg a gyerek nem meri bevallani, akkor azt hogyan derítik ki. Más esetben nem ilyen éles a dolog, de megkérdezik a gyerekeket is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (1)
     
  21. 2005. március 16. 16:224.
    Szia!

    www. valoper. hu

    Itt egy remek ügyvédnőtől kérdezhetsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 16. 16:173.
    Nem írtad, hogy melyik városban keresel ügyvédet! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_771568
    Torolt_felhasznalo_771568
    2005. március 16. 16:072.
    Amit még nem írtam le: a férjem is ragaszkodik a lányokhoz nagyon, így félek, hogy hosszan elhúzódó perre számíthatok.
    Közös megegyezésnél hány hónap alatt megy le a dolog?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771568 (1)
     

Címlap

top