Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyakönyvvezetők, help!!!

Torolt_felhasznalo_316285
Torolt_felhasznalo_316285
Létrehozva: 2005. március 16. 12:07
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen kéréssel fordulok Hozzátok. Dolgozatot írok a mai névadási szokásokról, és van néhány dolog, ami hiányzik. Ha meg tudnátok írni nekem, hogy hol találom a neten, nagyon sokat segítenétek!

Nemzetiségi névlista, azaz a nemzetiségi névjegyzék (állítólag 2004. novemberi), elvileg minden Anyakönyvi Hivatal megkapta könyvben, valami 8000 forintba kerül, a tanárom meg azt mondja, hogy fent kell lennie a neten. De hogy hol, ez az egyik nagy kérdés!

2004. január 1-től megváltozott a nemzeti és etnikai kisebbségek, illetve a külföldön élő magyarok, és a Magyarországon élő külföldiek szabad névadási joga. Ezt is keresem, ha leírnátok röviden, törvényszámmal együtt, nagyon örülnék.

Előre is köszönök minden segítő szándékot!
Nomea

  1. Torolt_felhasznalo_316285
    Torolt_felhasznalo_316285
    2005. március 19. 13:337.
    Köszönöm, Lányok a segítő szándékot!

    Amoca, köszönöm, nekem is megvan, már leszedtem a nyilvantarto-ról!

    Pupet, próbáltam, de semmi használható!

    Rebusbaba, igazad lesz, azt hiszem, mert nagyon nem találom!:-(((

    Chipsy, neked is köszönöm, onnan szedtem a használható dolgokat, de igazad van, nem árt gyakran nézegetni!

    Köszönöm, mégegyszer, hogy reagáltatok, és bocsi, hogy ilyen későn jelentkeztem! Ha van még ötletetek, nagy örömmel fogadom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. március 16. 13:596.
    Próbáld meg : http://nev. lap. hu/

    Nemzetiségi névadási szokások is vannak! (szlovákok, bukovinai székelyek, csángók, ómagyar nevek mai helyesírása, amit a névadásról tudni érdemes, jogszabályok és kiskapuk, japán nevek eredete magyarul, német keresztnevek, . . .

    Igazi kincsesbánya! :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. március 16. 13:495.
    Helyesen :

    www. google. co. hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287140 (3)
     
  4. 2005. március 16. 13:054.
    Nomea, vagy két hónapja még a nemzetiségi anyakönyv nem volt a neten. Egyébként van néhány névadási szokásokkal foglalkozó nyelvész az indexen, Nevek, családnevek magyarul topikon, hátha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_287140
    Torolt_felhasznalo_287140
    2005. március 16. 13:023.
    Szerintem, ird be a keresőbe. google vagy vizslga Megdöbbentő, de majd meglátod, hogy mennyi infot kinyom, hátha közte lesz amit keresel!:) Én az üveggyártásról írtam dolgozatot, lövésem sem volt a témáról, itt kutakodtam, és ötöst kaptam!! www. google. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (1)
     
  6. 2005. március 16. 12:572.
    Szia Nomea!

    Én csak annyit tudnék segíteni, hogy van egy táblázatom a 2003-ban leggyakrabban adott fiú- és lánynevekről. Az első 100-ról.
    Ha érdekel, szólj!

    amoca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316285 (1)
     

Címlap

top