Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingyen hajvágás megéri?

anda
Létrehozva: 2005. február 18. 14:53
Sziasztok!
Igazából az ingyenes hajvágás - tapasztalatok címet szerettem volna adni a topicnak, de nem fért ki :-((

Több helyen szoktak hirdetni, hogy ingyen készítenek frizurákat.
Nos nekem már elég időszerű lenne egy hajvágás, de eddig soha nem sikerült igazán jóra. Ezért ritkán is járok és mindig máshova.

Ami igazán érdekelne, mivel ingyenes gondolom kompromisszumot kell kötnöm, tehát a stílus adott, illetve hajszín, mennyit vágnak...

Aki részt vett ilyenen jó lenne ha be tudna számolni, mire lehet számítani.
Persze minden eset más lehet, de legalább valami kiindulópont.

Szóval, aki belement megérte, vagy megbánta.

Köszi, szép délutánt! Süt a nap!!!
  1. 2009. június 1. 18:4128.

    Tapasztalatot én speciel nem tudok írni, csak a másik oldalról, ugyanis fodrásztanuló vagyok (42 éves fejjel...).

    Innen az nlc-ről i többen voltak már nálam, sőt vannak, akik azóta is visszajárnak, úgyhogy ők tudnának írni igazán a tapasztalatokról.

    Az én tanműhelyem az Andrássy úton van, és még ez év december közepéig ingyen vállalok vágást. (festést is, de az már nem ingyenes)

     

    Nálunk azt a frizurát kapja a modell, amit szeretne - kivéve, ha az oktató szerint nem lehet megcsinálni ilyen-olyan okokból, pl. a haj nem alkalmas rá, vagy egyszerűen nem fog jól állni. A szakoktatónk szuper, az ő felügyeletével zajlik minden, elrontani jóformán nem lehet semmit. Az igaz, hogy jóval tovább tart a munkafolyamat, mint egy gyakorlott fodrásznál (végülis mi még csak tanulók vagyunk, vagy mi, másrészt a fodrásznak az az érdeke, minél hamarabb végezzen egy emberrel), bár ez nem mindig igaz.

    Nyugodtan mondhatom, hogy az én csoportomból került ki már sok olyan frizura - ingyen! -, amit amúgy több ezer forintért kapott volna meg a modell egy szalonban.

    Mérlegeléskor fentieket is vegyétek figyelembe.

    Akit érdekel a dolog, írjon privit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (1)
    2005-02-18  14:53
  2. Torolt_felhasznalo_629933
    Torolt_felhasznalo_629933
    2009. március 24. 14:5227.

    Sziasztok!

    Fodrásztanulóként igyenes hajvágást válalok. Fodrász mester felügyelete mellett dolgozom.

    Ha szeretnél az egyéniségedhez illetve arcodhoz illő frizurát, fordulj hozzám bizalommal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_888268
    Torolt_felhasznalo_888268
    2009. március 11. 12:0426.

    hello

    kaposvári fodrászt keresnék aki ingyen levágná a hajam...mert itthon vágtam le én idiota és nagyon elrontottam :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 18. 17:4325.
    nem tudom, én ősszel voltam, azóta a környéken sem jártam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_744718 (23)
     
  5. 2005. február 18. 17:3524.
    a ceg nevere mar nem is emlekszem, de az oktato francia volt, ez megmaradt bennem. . . :) ott a sarkon volt, a metroval szemben. . . tenyleg megszunt?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_744718 (22)
     
  6. Torolt_felhasznalo_744718
    Torolt_felhasznalo_744718
    2005. február 18. 17:2323.
    Ha jol emlekszem a Meridienben a fodraszat mar meg is szünt. . .
    előzmény:
    hogolyo (21)
     
  7. Torolt_felhasznalo_744718
    Torolt_felhasznalo_744718
    2005. február 18. 17:2322.
    A wellanal nekem is bejött, folyamatosan jartak az oktatok közbe. Amikor lattak, hogy nem ugy megy, meg ki is igazitottak.
    A Tony & Guy-nal nekem is hasonlo tapasztalatom volt a szaritassal :) (egyebkent angolok).
    előzmény:
    baxo (19)
     
  8. 2005. február 18. 16:4621.
    Szia!
    Én voltam a Meridien-ben. A fodrászat nevére már nem emlékszem, de csak egy van abban a szállodában. Valami új vágási technikát tanultak, úgyhogy mindegy volt nekik a frizura, csak azt gyakorolták, hogy hogy vágnak. Először is, várni kellett, mert volt "vendég". (az orrom előtt fizetett egy nő egy vállig érő, kicsit besütött, ránézésre szimpla frizuráért majd' 20ezret, azt hittem, elájulok) A vágás majd' 1 órát tartott, és egyáltalán nem olyan lett, amilyenre én kértem. Én azt kértem, hogy hamár muszáj szárítani (én soha nem szoktam), akkor kifelé szárítsa, hogy olyan kócos legyen. Erre befelé szárította. És hátul nem tudta egyenletesen levágni (én tépettre kértem), mert állítólag az én hajamat nem lehet.
    Az utóbbi 10 évben ez volt a második alkalom, hogy fodrászhoz mentem, (az elsőnél vágattam le a fenékig érő hajamat rövidre). Most még legalább 10 évig nem megyek, az tuti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 18. 16:1820.
    Igen, én is láttam, azt hittem, most is róla szól a topik.
    előzmény:
    sternglass (16)
     
  10. 2005. február 18. 16:0419.
    hello, na azt a mostanit en is kineztem magamnak!:-) hetfon lesz, asszem megyek!
    en mar voltam tobbszor is ingyenesen a wellaban, eddig nekem mindig bejott, amit csinaltak, bar eleg nyitott vagyok az uj dolgokra. egyszer meg voltam a deak ternel, a francia maestronal, amit itt vki emlitett, na az nem votl az igazi, a tanulolany miatt, aki eleg benan szaritott, de utana itthon ujra megmostam, es jo lett. . .
    viszont egyszer meg voltam a szabados irennel, jo sok penzert olyat csinalt elvileg, amilyet en kertem, hat az jo bena lett. . . soha tobbe nem megyek hozza!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (12)
     
  11. 2005. február 18. 15:5518.
    :DDD az a legjobb!!!
    előzmény:
    sternglass (16)
     
  12. 2005. február 18. 15:4217.
    Köszi mindenkinek, most váratlanul el kell mennem, de később visszanézek.
    További szép napot, és jó hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. február 18. 15:4016.
    Láttam itt egyszer egy hobbifodrász fiút házhoz is ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. február 18. 15:3415.
    Ez velem is így van. Nem éltem még túl úgy hajvágást, hogy a következő hajszárításnál ne kellett volna valamit alakítani. Az is lehet, hogy én megyek folyamatosan rossz helyre, vagy a másik, hogy mivel nem vagyok törzstag, így csak úgy tessék-lássék foglalkoznak velem. De akkor hogy menjek vissza máskor ugyanoda?
    Nem beszélve az árakról. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (13)
     
  15. 2005. február 18. 15:3314.
    En a "Tony and Guy"-ban voltam, es csak ajanlani tudom Oket. A tanulok vagtak ingyen hajat. Olyan frizurat csinaltak amilyet kert az ember, a "mester" folyamatosan jott ellenorizni, es egyszer vegul o vagta a hajam is. :0)

    A hatrany:
    -roppant hosszu ideig tart
    -megadott idopontban van csak tanuloi ingyenhajvagas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 18. 15:3213.
    Attól függ, kihez mész. Én szerintem nem vállalok be többet ilyet. Nekem minden fodrász így is azzal végződik, hogy még igazítani kell rajta valamit :-)))))))))
    Megnéztem, nincs már fönn az a topic, amit mondtam neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (11)
     
  17. 2005. február 18. 15:3112.
    Hurrá, van akinek sikerült!!!

    OK, ha esetleg tudok majd számot, megírom. Egyébként most a Pesti Estben láttam megint egy hirdetést, és amiatt jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192664 (10)
     
  18. 2005. február 18. 15:2911.
    Igen, valóban rizikó. De hajt a kíváncsiság. . . .
    Mennyire egyszerűbb egy ingyen smink, már amennyiben nem tépik le a szemöldöket és rajzolnak helyette egy csíkocskát . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (9)
     
  19. Torolt_felhasznalo_192664
    Torolt_felhasznalo_192664
    2005. február 18. 15:2810.
    Szia!
    Én tavaly voltam egy ilyen tanulónál, és bár sokáig tartott mire kész lett, teljesen jó frizurát csinált. A Keletinél van a tanműhely, azt ajánlom neked, mert ott a mesterfodrász odafigyel, hogy mit csinálnak a tanoncok. Telefonszámot sajna nem tudok, de ha te tudsz, add meg nekem is, mert már rámférne egy frizuraigazítás! Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 18. 15:269.
    Én is voltam egyszer. Egy neves szalonba jött a francia Májszter oktatni őket, s kellett egy csomó modell. Adott volt a módszer, azt kellett különböző hosszúságú hajakon próbálniuk. Sajnos én egy egyébként is tanuló lányt fogtam ki, aki egy kicsit rövidebbre vágta a hajam, mint szerettem volna. . . de egyébként itt volt hirdetve az nlc-n egy éve, keress rá, lesz egy-két hozzászólás! :-)
    Rizikó az ilyen, na! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (1)
     
  21. 2005. február 18. 15:248.
    Örülök, hogy írtok, remélem lesznek még pozitív tapasztalatok is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519280 (6)
     
  22. 2005. február 18. 15:237.
    Pont ettől tartok én is. A lecsupaszított fejtől. . . az extrém színek végülis hamar megoldhatók, de az én nem túl jó minőségű hajamnak tuti nem tenne jót.
    előzmény:
    kószáló (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_519280
    Torolt_felhasznalo_519280
    2005. február 18. 15:226.
    Szia!

    A húgom ment el kb. 2 éve egy ilyen hírdetésre. Utána pedig elment egy rendes fodrászhoz, akivel kénytelen volt a haját tüsire levágatni. . . :(
    Nem szólhatott bele, hogy milyen legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610926 (1)
     
  24. 2005. február 18. 15:225.
    Hát ez az, a fazon. Mivel nekem most már váll alá érő, magamnak lecsapkodom a végét, de nem igazi. Néha bátorkodom nagyobb változtatásokra, akkor legfeljebb minden hajmosáskor igazítok rajta :-)
    (mondjuk erre már fodrász után is volt példa)

    Igazán tényleg az ilyen tapasztalatok érdekelnének. Lehet, hogy nem péntek délutáni téma. . .

    Köszi, hogy írtál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351098 (3)
     

Címlap

top