Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bélmozgás TE is érzed ?

sysy73
Létrehozva: 2005. február 15. 11:34
Sziasztok !

Tudom furcsa kérdéssel fordultam Hozzátok, de érdekelne, hogy Ti is éreztek-e lefekvéskor olyan érzést, mintha mozogna bent valami , olyasmi érzés, mint amikor a baba mozgolódik. Persze terhesség kizárva, de azért idegesítő, hogy mit érezhetünk, a barátnőm a napokban kérdezett erre rá, hogy én érzek-e ilyet , eddig nem tulajdonítottam ennek semmit, de most gondoltam megkérdezem, hátha Ti tudtok valami megnyugtatót írni, persze orvoshoz is el fogunk menni, de gondoltam először itt érdeklődöm, mégha mosolyogtok is a kérdésen, mielőtt elmennénk orvoshoz.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat .

Üdv.

Sysy
  1. 2015. augusztus 29. 14:4820.

    Sziasztok!


    Ma voltam rákszűrésen és megis vizsgált az orvos, mert alhasi panaszokkal(fáj a hasam) fordultam hozzá, sok tesztet csináltam mind negatív lett (egyértelmű,jól látható 1 csíkom volt minden),őis aztmondta nőgyógyászatilag minden rendben, minden hónapban megjött normális mennyiségben,néha a szokottnél 1-2 nappal később,de minden hónapban, semmi panaszom nincs. 


     


    Jövőhéten megyek a belgyógyászatra,mert mindig felfúvódok,fája  gyomrom,kis mennyiségű étel után is.Néha látom-érzem h. lüktet a hasam (hasi aorta).Valószínűleg a pajzsmirigyemmel van baj aztmondta a doki így látatlanul.


     


    Néha érzem-látom,hogy mozognak a beleim.


    3éves a kisfiam,császárral született,pár hete vannak ezek a panaszaim.Először beparáztam h. mivan ha terhes vagyok az miatt van. De a sok - teszt miatt,meghogy minden hónapban normálisan megjött, és gondolom 12 hét után az orvos is mondta volna mikor megvizsgált,hisz akkor megnagyobbodik-megpuhul a méhszáj...

    12 hete voltam utóljára a párommal. Megszakítással védekeztünk,szerintem nemvagyok terhes.De nagyon bánt h. belementem h. így védekezzünk. :(

    Szerintetek van miért aggódnom?Lehetek terhes mindezek ellenére?? :(

  2. 2005. február 15. 14:5719.
    Meg is jöttünk az oviból. Köszönöm a további hozzászólásokat.

    Mit jelent a bélperisztaltika ?

    előzmény:
    ny62 (18)
     
  3. 2005. február 15. 12:3318.
    Ez a bélperisztaltika. Mindenkinek van, nem mindenki érzi. Általában kaja után intenzívebb, de mindig működik. Amikor nyugalomban van az ember, akkor inkább érzi. Ennyi. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (17)
     
  4. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. február 15. 12:1817.
    nekem gyerek nélkül is voltak ilyen tüneteim. . Idegesítő volt. Kluttyogot meg mormogott miközben emésztgettem. Ebbe a stressz is jócskán beletartozott. Na meg volt hogy bélfertőzést kaptam (hasmarsos)és utána nem állt helyre a bélflórám. Kezelgettük most már csendben emésztgetek szerencsére. És felesleges mozgások nélkül:-))))
    előzmény:
    sysy73 (8)
     
  5. Torolt_felhasznalo_750395
    Torolt_felhasznalo_750395
    2005. február 15. 12:1416.
    Mondjuk ha éhes nem csodálom, hogy korog a gyomra. . . . És a szeme még nem kopog az éhségtől???
    előzmény:
    sysy73 (5)
     
  6. 2005. február 15. 12:1115.
    Szia!

    Nekem gyerekkorom óta van ilyen tünetem. Vegetatív idegrendszeri zavarokkal összefügg. Relaxáció, autogén tréning segíthet, de nemcsak amikor jön a tünet hanem rendszeresen végezve + egy lazább, nyugodtabb hozzáállás az élethez.
    előzmény:
    sysy73 (1)
     
  7. 2005. február 15. 12:0914.
    Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólást, most el kell mennem a kislányomért az oviba, később visszaolvasok.

    Szerintem az eddigi hozzászólásokat olvasva a barátnőm is meg fog nyugodni, hogy nem csak Ő és én az egyedüli, akik ilyet éreznek .

    Köszönöm mégegyszer.

    Később jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 15. 12:0813.
    én akkor éreztem ilyet, mikor nagyon sovány voltam, szinte látszott, hogy hogy megy a kaja. de rég volt!::))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_719823
    Torolt_felhasznalo_719823
    2005. február 15. 12:0712.
    Sziasztok! csatlakozom az előttem szólókhoz, én is csak a terhesség óta érzem, de mivel azóta voltam többször dokinál, tuti nem vagyok terhes:-)) Pedig azt hittem, mikor elöszőr éreztem:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 15. 12:0111.
    Szia!
    Ez az emésztési folyamattal együtt jár. Ha hanyatt fekszel, még egy kis hullámzást is láthatsz a hasadon. Ez annál intenzívebb, minél kevesebb idő telt el a vacsi és a lefekvés között. Napközben sokkal kevésbé érezni, hiszen sok másra is figyelned kell, meg aztán "függőlegesben" vagy, így a gravitáció is másképp hat az egyes szerveidre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 15. 12:0010.
    Igen, én is csak terhesség után éreztem!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929102 (9)
     
  12. Torolt_felhasznalo_929102
    Torolt_felhasznalo_929102
    2005. február 15. 11:579.
    Tényleg mosolygok, de azért mert nekem is ugyanezek a "tüneteim" vannak. Este mikor lefekszem tévézni, akkor néha pont olyan érzés mint amikor a baba mocorog! De ezek bélmozgások. Csak az a furcsa, hogy terhesség előtt soha nem éreztem, csak a szülés óta. Biztos azelőtt feszesebb volt a hasizmom, terhesség alatt meg átrendeződtek odabent a dolgok, valami ilyesmi lehet az oka. :)
    előzmény:
    sysy73 (1)
     
  13. 2005. február 15. 11:578.
    A barátnőm is ettől retteg, hogy gyógyszer mellett lehet, hogy terhes lenne ? DE mondtam neki, hogy gondoljon arra, hogy a baba nem csak esténként mocorog, napközben is néha-néha mocorog.

    Lehet, hogy akkor valóban az artériát érezzük, vagy esetleg a belet, ahogy dolgozik. . .
    előzmény:
    fishnet (6)
     
  14. 2005. február 15. 11:557.
    A hasban is van artéria, nem annak a lüktetését érzitek? Mintha picit rugdalna a baba, olyan. . .
    előzmény:
    sysy73 (5)
     
  15. 2005. február 15. 11:536.
    értettem, h te nem arra gondolsz, de olyan tapasztalatom nincs, mint neked. viszont a szívdobogás is fura, én először azt hittem, terhes vagyok:)))
    előzmény:
    sysy73 (4)
     
  16. 2005. február 15. 11:535.
    A barátnőm akkor is érezte, amikor direkt nem is evett, hogy akkor is érzi-e.

    Én próbáltam nyugtatni, hogy szerintem ez természetes dolog, főleg este lefekvéskor érzi Ő is . Én nem szoktam annyira figyelni, főleg az Ő kérésére indítottam ezt a topicot, majd elküldöm összegyűjtve a leírtakat Neki is .
    előzmény:
    Blanka34 (3)
     
  17. 2005. február 15. 11:514.
    Nem szívdobogásra gondoltam, ezt a hasunkban érezzük, ha ráteszem a kezem, olyan érzés, mintha amit terhesség alatt is lehet érezni a baba mozgását .
    előzmény:
    fishnet (2)
     
  18. 2005. február 15. 11:503.
    Szerintem semmi rendkívüli nincs benne. Persze, ha nagyon idegesít, vigyázni kell az étrendedre, ne egyél puffasztó dolgokat.
    előzmény:
    sysy73 (1)
     
  19. 2005. február 15. 11:492.
    szia!
    nem tudom, te mire gondolsz, de én pl érzem a saját szívdobogásom a hasamban évek óta, ha hanyatt fekszem. . . az is fura érzés.
    előzmény:
    sysy73 (1)
     

Címlap

top