Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek+felnőtt találkozás

Torolt_felhasznalo_965233
Torolt_felhasznalo_965233
Létrehozva: 2005. február 1. 11:39
Sziasztok!

A véleményeitekre és megoldásaitokra lennék kiváncsi azzal kapcsolatosan, hogy mit lehet mondani egy olyan gyereknek bemutatkozáskor, akit még nem ismerünk egyáltalán?
Leszámítva a"De szép neved van!" jellegű mondatokra....
Legtöbbjük csak néz, de mond semmit, valahogy nekem kell kezdeményeznem, no de mivel és hogyan?

Időnként benézek majd, kicsit el vagyok havazva, de köszönök minden hozzászólást!!!
  1. Torolt_felhasznalo_965233
    Torolt_felhasznalo_965233
    2005. február 2. 12:099.
    Köszi Csajszik, de azért nem estem volna ebbe a hibába, hogy ilyen zagyvaságokat kérdezzek. Nagyon is jól emlékszem rá, mennyire utáltam én is.
    Én igazából a legelső találkozásra gondoltam, amikor azt mondják, itt van xy. . . Te meg azt mondod, szia. . . .
    Ha már elindulnánk egy ponttól könnyebb lenne, viszont nekem kell kezdeményeznem. . . Szerintem, mert ő nem fog, az tuti, legalábbis ha az akkori önmagamból indulok ki. . . :)))
    előzmény:
    Lillaréka (8)
     
  2. 2005. február 1. 12:588.
    Pár hete, elmentem az ötödikesekkel korizni. A lányom sztályát kisértem, mint korizni tudó anyuka.
    A gyerekek mind körém csoportosultak, és beszélgettünk. Mindenféléről. Ami épp eszükbe jutott a lányoknak. sielésről, korizásról, internetről, filmekről. . . stb.
    Az elsős lányomékat is kisértem korizni. . . ott is beszélgettem a kicsikkel.
    autókról, mesefilmről, kézilabdameccsről. . . . amiről ők akartak beszélgetni.
    Az biztos, hogy soha nem kérdezem , meg: szeretnek-e tanulni meg suliba. . . . meg kitszeretszjobban. . . . és hasonló gügye, mileszelhanagyleszel. . kérdések. Bármekkora gyerekről is legyen szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 1. 12:497.
    A kislányom 12 éves. Nem tudna beszélgetni a kedvenc játékáról. :-) Próbálkozhatsz a Charmed - bűbájos boszorkákkal. Tapasztalatom szerint mostanság a 12 évesek agya ez körül forog. :-)
    Ha netán a leendő párod kislánya, akkor leinformálhatod a kishölgyet. Mi érdekli, mi a hobbija, milyen zenekarért, filmszínészért "rajong". :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965233 (3)
     
  4. 2005. február 1. 12:436.
    Miféle rendezvényen, és mi közöd ehhez a gyerekhez? 12 éves? Az már nem is olyan kislány. Lehet, hogy meg fogsz lepődni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965233 (3)
     
  5. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. február 1. 12:435.
    Pl. hogy szereti-e az állatokat, mert neked van ez meg ez. . . . vagy nincs???
    Kaja közben megjegyezheted, hogy a McDonald's-ban fincsibb a kaja, mint ez.
    A ruháját és a haját is dícsérheted, milyen trendi.
    De attól függ, mennyire intellektuel a kislány. Én nem a kötelező olvasmányokkal hozakodnék elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965233 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_759744
    Torolt_felhasznalo_759744
    2005. február 1. 12:414.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyerekek semmit nem utálnak jobban, mintha egy felnőtt mindenképpen szóra akarja őket bírni!!!

    Akkor az biztos, hogy úgy begubózik, hogy ki nem robbantod belőle!

    Utálják az ilyen kérdéseket: Kit szeretsz jobban?. . . Aput vagy anyut?. . .

    Utálják az utyuli-putyulizást!!!. . .
    (Nézd végig a Nicsak, ki beszél? c. filmet. Szerintem is pont azt gondolják a sok hülye felnőttről!!!)

    Én általában mindig úgy beszélgetek a gyerekekkel, mint a felnőttekkel.
    Nem gyügyögök, nem rázom az arcába a csörgőjét berregve!. . .

    Csak annyit változtatok, hogy : 1. legugolok hozzá, hogy egy szinten legyen az arcunk és a szemünk. . .
    2. picit lassabban és egyszerűbb szavakkal kell beszélni, hogy megértse, amit mondok. . .

    Sőt, zárkózottabb kisgyerek esetébe a legjobb módszer, ha nem kényszerítem beszélgetésre.
    Ha ott vagyok körülötte, ő maga fog egy idő múlva odajönni és beszélgetést kezdeményezni!

    Aztán ezt a fajta gyereket hagyni kell, ő beszéljen mindenfélét!
    (Mi a kedvenc könyve, meséje, játékja, barátja, mesefilmje. . . )

    Hadd csicseregjen: neked csak ámulni kell, időnként bólogatni, ha vicces valami vele nevetni!

    Ha a barátod gyermeke : sokkal jobban kell mindenre vigyáznod, mert ő alapból utál téged! Itt jobb, ha nem is kezdessz jópofáskodni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965233 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_965233
    Torolt_felhasznalo_965233
    2005. február 1. 12:363.
    12 éves, kislány és egy rendezvényen. . .
    Segítettem valamit? :)))
    előzmény:
    Whippy (2)
     
  8. 2005. február 1. 12:182.
    Mekkora gyerekről van szó, és milyen szituban találkoztok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965233 (1)
     

Címlap

top