Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolatej

*zsana
Létrehozva: 2005. január 7. 13:13
Ujra vihar van ebbol az iskolatej akciobol...
Nem ertem, miert kell ennyire gusztustalan problemat csinalni az onkormanyzatoknak, mikor maguknak kivaloan meg tudjak szavazni az akar 1 ev teljes jovedelmet jutalomkent. Miert problema nekik az iskolatej tamogatasa? Jo, tudom vannak gyerekek akik nem a tejet isszak, hanem a Coca-Colat, es a Mekibe jarnak ebedelni.
  1. 2005. január 7. 16:0045.
    sajnos igen:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518731 (44)
     
  2. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 15:4544.
    A gond az, hogy aki tényleg rászorulna a segítségre, az nem fogja jelezni, és leplezi, ameddig csak tudja.
    előzmény:
    sysy73 (43)
     
  3. 2005. január 7. 15:3943.
    Igen, az iskolába gondolom vannak olyan is, akik még az étkezési díjat sem tudják befizetni, otthonról meg nem tudnak ennivalót vinni, s nem biztos, hogy felfigyelnek rá a tanárok, hogy egész nap kaja nélkül van . . . .
    előzmény:
    urino (42)
     
  4. 2005. január 7. 15:3342.
    én nem is tudom, hogy az oviban nálunk kaptak-e a gyerekek. szerintem nem, de majd megkérdezem a lányomat. Viszont, azt hiszem, nem is ott lenne igazán fontos, ott még úgy-ahogy megoldott a 3 szori étkezés, viszont a z iskolában tényleg könnyen kikerülnek a gyerekek a látómezőből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 7. 15:2741.
    A bontatlan tej legfeljebb megalszik. . . hat nem ertem:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518731 (40)
     
  6. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 15:2540.
    Nálunk hasonló a helyzet. Csak az intézmény nagyot bukik, ha éppen az ÁNTSZ ellenőrzés arra az időre esik, mikor tömegével áll a hűtetlen tej a folyosón. És ki fizet? Nem kell mondanom, ugye. . .
    előzmény:
    sysy73 (39)
     
  7. 2005. január 7. 15:1839.
    Az oviba nálunk minden gyerek megkapta, akik ebéd után hazamentek, azoknak akkor adták oda . . . szóval hazahoztuk, hiába ÁNTSZ .
    A többi gyerek pedig uzsonnára megkapta.

    De most január óta nincs .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518731 (38)
     
  8. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 15:1438.
    Na most képzeljétek el, hogy én meg önkormányzatnál intézem ezt az egészet, és én sem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 7. 15:1237.
    :(((((((((((

    előzmény:
    dobolyka (34)
     
  10. 2005. január 7. 15:1136.
    :-))))))))
    előzmény:
    dobolyka (34)
     
  11. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 15:0935.
    Valahol azt is láthatjuk, hogy hiába fordítunk rá pénzt, szállítatjuk le a tejet, ha a gyerek nem akarja, nem issza meg.
    Ha nem adsz, az a baj.
    Ha adsz, az a baj.
    Ha hideg, az a baj.
    Ha meleg, az a baj.
    Ha sok, az a baj.
    Ha kevés, az a baj.
    Ha megvonod, az a baj.
    Amúgy meg az is kérdés, hogy van-e rajtam sapka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 7. 15:0834.
    Akkor már értem hogy anyósom hogy tudott hazavinni naponta tíz-tizenöt doboz tejet-kakaót a suliból ahol dolgozott a konyhán.
    Plussz heti három doboz margarin, lekvárok, gyümölcslé sűrítmények.
    Az biztos hogy nálunk a suliban a felsősök nem nagyon itták meg, inkább a suli elött bagóztak. :(
    Az alsósok között meg úgy osztották ki, hogy egyik nap az osztály egyik fele, másik nap a másik fele kapott tejet.
    előzmény:
    kirildi (26)
     
  13. 2005. január 7. 15:0533.
    Közben számolgattam. A programra 1, 5 milliárd forint volt legutóbb, az kb. 200 iskolai napra leosztva 7, 5 millió forint/nap. Ha mondjuk szállítással, adminisztrációval, önköltségi áron 50 ft egy doboz, akkor 150 000 gyereknek jut.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 7. 15:0332.
    Ha jól emlékszem akkor úgy volt a hír, hogy minden iskolás gyereknek jár. Nem rászoruló gyerekeknek csak .
    A napköziben a gyerekeknek akik rászorulnak az étkezési díjat támogatják, vagy teljes egészében átvállalják .
    előzmény:
    *zsana (30)
     
  15. 2005. január 7. 15:0131.
    sziasztok! teljesen új vgyok itt, de érdekes a téma. a fiam 8. osztályos, náluk is van iskolatej, de ellentétben kirildi tapasztalataival, náluk elfogy. igaz, nem az ebédlőben van, hanem az osztályteremben. A gyerekek beszélgetnek, köszben elfogy az a tej.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 7. 14:5930.
    Akkor nincs is annyi raszorulo gyerek? Hmmm, ez erdekes, nem is olyan nagy a szegenyseg. . . .
    előzmény:
    sysy73 (28)
     
  17. 2005. január 7. 14:5129.
    Az ANTSZ -nek meg nem értem, hogy mi baja van azzal, ha valaki hazavinné, mert Ő mondjuk nem szereti, de otthon a kistesója igen.
    Zárt dologról van szó.
    előzmény:
    kirildi (26)
     
  18. 2005. január 7. 14:5028.
    Az biztos, hogy plusz feladat, meg sok gyerek valóban el sem veszi. Nálunk a suliba ezért is mérték fel, hogy ki igényli egyáltalán, de akik igényelték azok sem kapták meg.
    előzmény:
    kirildi (26)
     
  19. 2005. január 7. 14:5027.
    ANTSZ szabaly szerint? Hat ezt nem ertem. Amikor en meg gyerek voltam:-)) bizony mi kaptunk tejet vagy kakaot, es abbol nem volt semmilyen teren problema, szunetben megittuk, es felugyelni sem kellett. En ugy gondolom, a jo szandek megvolt az iskolatejjel kapcsolatban, csak az ember most mar nem tudja eldonteni, valoban letezik-e a szegenyseg vagy sem?
    előzmény:
    kirildi (26)
     
  20. Torolt_felhasznalo_976799
    Torolt_felhasznalo_976799
    2005. január 7. 14:4226.
    Mint pedagógus láttam, hogy nálunk mindenki kaphatott volna , de a gyerekek 60 % be se nézett az ebédlőbe, mert úgy mond "utálja" a tejet, vagy felvágásból nem issza meg , mert ő nem dedós. Az alsósok még úgy ahogy megitták, a felsősök közül 5-6. oszt. -osok kb. fele, a 7-8. oszt. -osok negyede ha élt ezzel a lehetőséggel. Pedig a szünetek hosszúságán is változtattunk, hogy nyugodtan, az iskolai ebédlőben ihassák meg a tízóraijukkal együtt. Tiszta pocsékolás volt. Amit nem ittak meg, elszállították és kidobták, és nem volt lehetőség kevesebb kérésére vagy odaadni a rászorultabb gyerekeknek, mert tilos az iskolából kivinni ÁNTSz szabály szerint. Szóval az egyik kezünkkel adtunk a másikkal elvettünk már megint. Ez a döntés is mint nagyon sok átgondolatlan volt. Arról már nem is beszélve, hogy plussz feladatokat rótt ránk, mert felügyelni kellett külön mindezt.
    előzmény:
    sysy73 (22)
     
  21. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 14:3625.
    Tudom, rendetelen dolog, de eltérek egy kicsit az iskolatej témától. Azt írja valaki, hogy jók a fizetések az önkormányzatnál.
    Egy önkormányzati költségvetés áttekintésénél arra is gondolni kell, hogy egy vállalkozó ugyanezzel a pénzzel a világot is meg tudná váltani, lehozná a csillagokat az égről, hiszen ahol tud, "módosít" az elszámolásán. Egy önkormányzatnak egy 120 ft-os kulcsmásolásról is ugyanolyan számlával kell rendelkeznie, mint egy 60. 000. 000 ft-os beruházás esetén. A munkabérek az utolsó forintig adózott jövedelmek, ami azt jelenti, hogy 100. 000 Ft burttó bér a munkáltatónak 135. 000 Ft-ba kerül, a dolgozó pedig hazavisz 70. 000 Ft körül. Mindemellett a közszféra nehezen érti meg, hogy a vállalkozói szféra nem tud ezzel a szemlélettel gondolkodni.
    De nagyon eltértem a témától!. ))) Bocsánat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 7. 14:3424.
    Felig-meddig egyetertek a velemenyeddel, viszont furcsa tapasztalataim is vannak. Volt idoszak, amikor falun laktam, olyan kb. 1200 lelkesben. Ott az onkormanyzati dolgozok az akkori fizetesi atlaghoz kepest horror osszegeket kerestek. Meg kell kerdeznem, naponta 8 oraban mi a fenet tud csinalni egy ilyen kis faluban a polgarmester, a testuleti tagok, a jegyzo, a takaritono, a portasbacsi, a futo, stb. ? Meg allami munkahelyi szinten is oriasi kulonbsegek vannak a vezetoseg es alkalmazottak fizetese kozt. Sokkal tobb, mint anno a Kadar rendszerben volt. Es ez igy nem egeszseges.
    Az iskolatej iskolapeldaja ennek az aranytalansagnak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518731 (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_518731
    Torolt_felhasznalo_518731
    2005. január 7. 14:2223.
    A kormány csak egy részét téríti meg az iskolatejjel együtt járó költségeknek. Az áfát egyértelműen az önkormányzatnak kell felvállalnia, emellett az óvodákban például még további önrészt is vállalni kell ahhoz, hogy a beígért, és majd utólag elszámolható támogatásban részelüljenek a programban résztvevők. Ha egy települési önkormányzat a fél év alatt szerzett tapasztalatai alapján úgy gondolja, hogy a továbbiakban nem tudja felvállalni a támogatáson túli költségeket, érthető. A gazdasági kihatásokon túl van még emberi oldala is a dolognak. Mikor a helyi vezetés szembesül a szülők által feltett kérdéssel: Miért? Kellemetlen a magyarázkodás és egy rendszeres "juttatás" visszavonása.
    Hozzáteszem, ez nem csak az iskolatej területén van így. A végeken igen nehéz a központi döntéseket maradéktalanul végrehajtani források nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 7. 14:1522.
    Most faggattam a lányomat, s mondta, hogy tavaly nem kapott minden gyerek, csak néhány gyerek, de ritkán. Szóval nem mindennapos volt.
    előzmény:
    *zsana (19)
     

Címlap

top