Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005-ös esküvő

kryske
Létrehozva: 2005. január 3. 10:51
Sziasztok!
Volt már rengeteg hasonló téma,de már egyik sem aktuális.Nekünk az idén májusban lenne.Tudom,kicsit el vagyunk késve a szervezéssel!Engem elsősorban árak érdekelnének.Foggalmam nincs mennyibe kerül majd a vacsora,az ital,a virág,dekoráció stb.A korábbi fórumok árai szerintem már nem aktuálisak.Az is segítség lenne,ha elmúlt év vége felé vagy legalább második felében jellemző árakat tudnátok írni.Előre is köszi!
  1. 2007. október 29. 14:00129.
    hello......... nekünk 2005.július 30-án volt az esküvőnk  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. augusztus 23. 17:04128.

    Sziasztok! Van egy eladó fátylam és fejdíszem, 5000,- Ft a kettõ. Képek a bememen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 2. 12:53127.
    Szia! Menj át az Esküvőre készülök topic-ba, ott vannak a menyasszonyok sokan, és az egy élő topic.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413527 (126)
     
  4. Torolt_felhasznalo_413527
    Torolt_felhasznalo_413527
    2005. május 2. 10:22126.

    sziasztok, Csatlakoznék hozzátok.
    Megköszönném, ha tudnátok ajánlani Székesfehérváron jó éttermet. 60-70 főre, ahol jól főznek. Igényes a helység is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 20. 16:46125.
    Sziasztok

    Egy varrónőt vagy varrodát keresek, akik egy egyszerű A-vonalú szoknyát megvarrnának. A felső rész már megvan, csak a szoknya (és esetleg az abroncs) kéne.

    Augusztusi esküvőre

    köszi köszi KÖSZIII
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 19. 23:05124.
    Sziasztok!

    Nem tud valaki Debrecenben ötleteket arra, hogy hol lehet viszonylag jó áron esküvőt tartani? Akinek van ötlete, segítsen!

    Köszi: Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 19. 23:04123.
    Sziasztok!

    Nem tud valaki Debrecenben ötleteket arra, hogy hol lehet viszonylag jó áron esküvőt tartani? Akinek van ötlete, segítsen!

    Köszi: Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_602092
    Torolt_felhasznalo_602092
    2005. március 18. 16:35122.
    Szia,

    Májusban lesz az esküvőm Fehérváron. Nem tudsz véletlenül egy jó fotóst ajánlani?

    Köszi: Jutte
    előzmény:
    Almahaj (72)
     
  9. 2005. március 4. 14:19121.
    Inkább az esküvőre készülők topic szokott menni.
    Igen, ott lesz. Remélem, jó lesz az idő is, mert akkor nagyon szépek lesznek a kinti képek. Van egy-két vadregényes hely ebben a parkban.
    előzmény:
    l.anna24 (120)
     
  10. 2005. március 4. 14:14120.
    Szia!

    Nagyon régen volt már mozgás ebben a topicban (sajnos). Ritkán jutok én is oda, hogy megnézzem, de úgy látszik a többiek is másfelé "járnak".
    Megnéztem a bemoldaladon a képeket, ott lesz az esküvőtök, abban a kastélyban? Ott csodaszép képeket lehet, majd csinálni!
    előzmény:
    Dzsudika (118)
     
  11. Torolt_felhasznalo_308947
    Torolt_felhasznalo_308947
    2005. február 17. 14:35119.
    Arra vagyunk kíváncsiak, milyen nehézségekkel kell megküzdenie manapság egy eskövőre készülődő párnak. Mert az egy dolog, hogyan képzelitek el, és megint más, hogy a szülők, a pénz vagy egyéb tényezők mennyire befolyásolják a készülődést és a szervezést.
    Az összeállításban lesz még két másik pár is: egy, aki már túl van a nagy napon, és egy másik, aki még csak gondolkodik/álmodozik róla.
    előzmény:
    Dzsudika (118)
     
  12. 2005. február 17. 14:13118.
    Szia!

    Milyen kérdéseket tennétek fel, mi az, ami érdekel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308947 (116)
     
  13. 2005. február 17. 14:05117.
    Hahó!
    Bocs, én az Esküvőre készülők c. topikba szoktam írogatni, de most véletlenül keveredtem ide.
    A mi esküvőnk és lakodalmunk május 20-án, pénteken lesz. Egyrészt véletlenül, mert ekkor van a 6. évfordulónk és nem akartunk még egy évet várni, hogy szombatra essen, másrészt ezután elkezdtük az előnyeit keresni. Elég sok van: szinte minden szolgáltató (fotós, videós, terem, zene, stb. ) tuti ráér, és többet is lehet utána pihenni. (2 nap). Amúgy 18. 00-tól lesz az esküvő, a pesti rokonok is simán odaérnek vidékre (200 km).
    A helyieknek sem volt kifogásuk.
    Szóval én csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.
    Ed
    előzmény:
    l.anna24 (97)
     
  14. Torolt_felhasznalo_308947
    Torolt_felhasznalo_308947
    2005. február 17. 13:29116.
    Lányok, egy hatalmas szívességet szeretnék tőletek kérni. Az egyik női hetilapba készítünk egy esküvő összeállítást, és szeretnénk egy olyan párt megszólaltatni, aki ebben az évben házasodik össze, és már benne van a készülődés sűrűjében.
    Nagyon sürgős a dolog. Ha valaki közületek vállalná a dolgot a párjával, nagyon sokat segítene nekem.
    Elsősorban pesti vagy főváros környéki pár kellene, mert így könnyebben megoldható a fotózás.
    Ha valaki tud nekem segíteni, kérem írjon privit.
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_959771
    Torolt_felhasznalo_959771
    2005. február 17. 10:17115.
    Új költségkímélő lehetőség menyasszonyoknak!
    Ingyen lehet felkerülni a fotóval, és egy kis szöveggel a netre.
    Használjátok ki a lehetőséget, akár tudathatjátok így a nagyvilággal, és a távoli rokonokkal az eljegyzést is.
    http://csodaszepeskuvo. shp. hu Menyasszonyaink menüpont
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 16. 11:27114.
    A barátnőm is ott szerette volna az esküvőjét, de nem amiatt nem ott lesz, mert nem lett volna hely, hanem valami más miatt. Mi is gondolkoztunk rajta, de nekünk drága, találtunk olcsóbbat.
    Sajnos nem minden embernek volt gyerekszobája, és a szolgáltatók gyakran elfelejtik, hogy szolgáltatnak, és nem kiskirályok. Lehet, hogy csak én vagyok az utóbbi időben türelmesebb, toleránsabb, nem szoktak engem a hasonló dogok izgatni. Úgy vagyok vele, hogy ha bunkó, akkor bunkó, ő baja, engem ugyan nem hoz ki a sodromból. Nem kötelező odavinnem a pénzem. És ha így viselkedik velem, nem is fogom ajánlani senkinek. De megértem a dühödet.
    Van rengeteg hely Pest környékén, érdemes a neten körülnézni. Nézd meg a pestmegye. lap. hu-t, ha jól emlékszem, valami ilyesmi a címe.
    előzmény:
    l.anna24 (113)
     
  17. 2005. február 16. 11:19113.
    Igazából nem tudhatom mennyire nagyon felkapott hely, de maga a hozzáállás nem tetszett. Rákérdeztem, hogy hogyhogy nincs hely júliusban és nem adott értelmes választ, hogy bizony egy rakás esküvőre van lefoglalva a hely, aztán ilyen rendezvény meg olyan. . . , nem válaszolt semmit a pasas, mintha valami indiszkrétet kérdeztem volna, mintha nem lehetne ezt megkérdezni, hanem annyit mondott, hogy négy hónap alatt egy hétvége sem jó. Kész. Ennyit.
    Azt gondolom, hogy ha már normálisan kérdezek tőle, ha már veszem a fáradtságot, felemelem a telefonom "és erre pazarolom a pénzem", a minimum, hogy intelligensen válaszol, hogy elnézést, de ez és ez és ez van. . .
    Nem?
    Vagy túl nagyigényű vagyok?
    előzmény:
    Dzsudika (112)
     
  18. 2005. február 16. 10:44112.
    Népszerű hely, és május-június-júliusban nagyon sok az esküvő. Számold csak ki, hogy hány hétvége van ebben a három hónapban. Végül is nem olyan sok. Ahova mi megyünk, Gyöngyöstarjánba, ott is foglalt volt már tavaly novemberben a nyári időpontok fele. És az ilyen helyek nem csak esküvőket csinálnak, hanem más rendezvényeket is. Mi két hétvégét terveztünk május végé, júni elején, és a kinézett helyeken már tavaly novemberben alig volt hely. Így lett egy harmadik időpont. A hirdetést meg biztos elfelejtették levenni, abbahagyni.
    előzmény:
    l.anna24 (111)
     
  19. 2005. február 16. 10:04111.
    Sziasztok!

    Úgy látom kicsit leült a fórum.
    Azért szeretném megosztani veletek egy tapasztalatom.
    Helyet kerestünk az esküvőnek Gyömrő-Pilis vonalon valahol és az egyik fórumon ajánlották a Sipito Pihenőpark-ot, meg is örültem neki.
    Kértem ajánlatot és szépen válaszoltak is, hogy persze, persze, de júliusban nem tudnak hétvégén fogadni, csak mondjuk pénteken. Ezt már valamelyest írtam is nektek.
    De nem hagyott nyugodni a gondolat, felhívom a megadott számot akinél lehet érdeklődni és mondtam neki, hogy sajnálattal vettem tudomásul a nemleges választ, de ha nem vagyok indiszkrét mondja már meg, hogy miért nem tudnak fogadni(hiszen február eleje van, hirdetik, hogy esküvőt lehet oda szervezni. . . ) és a pasas csak nagyokat hallgatott, majd megkérdeztem, hogy mikor tudnának fogadni és erre azt mondta, hogy a június, július, augusztus, szeptember összes hétvégéje foglalt. Hallottatok már ilyet? Hirdetik az esküvőt, de mikor jó idő van, mikor a legtöbben esküdnek nekik bizony nem alkalmas. . . .
    Mi a véleményetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. február 11. 13:39110.
    a végét kissé megmagyarázva:
    voltam esküvőn, ahol elvágták a számokat amikor vége volt az aláírás stb. -nek és nagyon zavaró volt, de voltam olyanon is, ahol végighallgatták ut. az egész számot és csak ut. folytatta az anyakönyvvezető. . . borzalmas volt, majd egy órásra nyúlt. . .
    előzmény:
    erdei75 (109)
     
  21. 2005. február 11. 13:36109.
    Sziasztok!
    Zene témában osztom a véleményeteket az újítást illetően. . . engem pl. kiráz a hideg a "mama" és az "úgy szeretném meghálálni" c. számoktól. . . annyira elcsépelt szerintem. . . és egyáltalán nem érzem magaménak. . . (persze ha valaki azonosulni tud vele, vállalja be nyugodtan)
    mi a polgári szertartásra Apocaliptica ("metálvonósnégyes") lassú számokat írtuk fel CD-re. . . szerencsére sok helyen lehet vinni a magad által összekotyvasztott zenei anyagot. . . nálunk megengedték, hogy ne csak aláíráskor/gyűrűhúzáskor stb. legyen zene, hanem végig folyamatosan, és ezen alkalmakkor felhangosítják. . . (persze a zenei anyagban nincs szöveg, az némiképp zavaró lehet. . . ) Párom rokonságán volt egy esküvő ahol így volt a zene megoldva és nekem bejött, mert nincs 45 mp után elvágva a szám némiképp illúzió rombolóan ha pl. vége a szülőköszöntésnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651818 (96)
     
  22. 2005. február 11. 11:05108.
    Sziasztok!

    Nem tudom aktuális-e valakinek, de tegnap kezembe került a Magyar Esküvő újság idei száma és láttam benne egy hirdetést, hogy egy helyen kismama menyasszonyi ruhákat is lehet kölcsönözni. Azt hiszem Gólyahír a neve. Ha valakit érdekel majd megnézem a címét is.
    Bocsi, ha már mindenki tudta, de én most fedeztem fel.
    A fényképen egy nagyon szép kis ruha volt. :o))
    Majd írjatok! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2005. február 10. 12:05107.
    Sziasztok!

    Nekünk is májusban lesz az esküvőnk! :-))
    Tudnátok ajánlani Budapesten egy színvonalas, maximum 2 főből álló duót, akik nem sramlilzenét játszanak, és vizsonylag jó árban vannak?
    Valamint az is érdekelne h nálatok mi volt a menü? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. február 10. 09:53106.
    Nagyon köszönöm a részletes válaszodat. :o)
    Majd még írok. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305598 (105)
     

Címlap

top