Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kövér a gyerekem

larabie
Létrehozva: 2004. október 25. 08:17
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves fiam aki kb. 170 cm magas és közelít a 90 kilóhoz. Ő is érzi, hogy nehezen mozog, sokat izzad.Szeretnék valamilyen fogyókúrát javasolni neki és úgy gondoltam mielőtt körülnéznék a neten titeket kérdezlek meg. Tudni kell, hogy válás után vagyok, a gyereket nagyon megviselte és ezért -szerintem- kényszerevésben keresi a megnyugvást.Valami spártai dologra ne is gondoljatok, mert nem valami erős akaratú.
  1. 2015. január 22. 12:1151.

    Sziasztok!


    Sajnos mi is hasonló probl.küzdünk.Az én kisfiam 6 éves 130 magas és 42 kg.Mi 3 hónapos korától járunk úszni ,egy héten 3 nap ( hétfő,szerda,péntek ) a többi napon korizni járunk vele még hétvégén is.Ő például nagyon keveset eszik ,nálunk édesség max. túrórúdi.Cukrot semmiben nem teszünk neki és mégis ennyi kg.


    Az  édességért amúgy nincs is oda,rengetek gyümölcsöt eszik.


    MI MÁR ORVOSHOZ IS ELVITTÜK !! több orvosnál is voltunk vele .


    Labor alapján minden ok ,ultrahangos vizsgálaton is voltunk pajzsmirigy stb... minden ok azt mondták. Most legutóbb sportorvosnál voltunk vele aki azt mondta ,hogy nyugodjak meg mert nagyon erős a csontozata és az izomzata.


    Viszont azt is tudni kell hozzá,hogy ő pici korától kezdve mindig duplája volt a kortársainak de mindezek ellenére aggódom.


    Nem tudom mit tehetnék még,attól tartok,hogy az iskolába nehogy csúfolják.....

  2. 2012. október 23. 10:1050.
    Nem kell otthonra nasikat venni, és olyanokat kell főzni, ami nem zsíros cukros. Akkor még ha nem is mozog annyit, akkor is fogyni fog.De a mozgás is megoldható, ha eddig esetleg autóval mentetek mindenhová, akkor induljatok meg gyalog.Nagy séták, lépcsőzés, és már le is megy az atúlsúly.Sok sikert!
    előzmény:
    larabie (1)
    2004-10-25  08:17
  3. 2012. október 23. 09:5349.

     

    Ha érdekesnek találod, kérlek, látogass el erre az oldalra (FB-n) :

     

    Taposd Laposra A Hasad

  4. 2012. október 19. 17:5548.
    Ezek után egyszer csak elegem lett az egészből és őrült módjára elkezdtem sportolni, ami végül az életem részévé vált. Sikerült leadnom több mint 30 kilót és 2011-ben elvégeztem az aerobik edzői képzést.

    Amitől az oldal ötlete megfogalmazódott, hogy akkor nagyon jó lett volna, ha van egy fórum, ahol a problémáimat el tudom mondani, tanácsokat kérni vagy csak szimplán beszélgetni olyan emberekkel, akik hasonló dologgal küzdenek.
    Szeretném, ha ez az oldal lehetőséget adna a fent említett dolgokra és egy nagyon jó kis közösséget tudna kovácsolni, akik nem egymás ellen vannak, hanem egymásért!

  5. 2012. október 19. 17:4547.

    Sziasztok!

     

    Hasonló problémával küzdöttem, mint Ti és miután sikerült megszabadulnom a túlsúlytól, utána elvégeztem az aerobik edzői tanfolyamot. Létrehoztam egy oldalt, amivel segíteni szeretnék bárkinek, akinek szüksége van rá!

     

    Az oldalam rövid bemutatása:

     

    Először is szeretném leírni, hogy miért is jött létre ez az oldal. Személy szerint egészen kiskoromtól kezdve, súlyproblémával küzdöttem és ebből kifolyólag rengeteg problémával kellett szembe néznem (csúfolás; nem vagyok elég jó; mért bántanak folyton stb..)

  6. 2011. szeptember 12. 09:4546.

    Szia!

     

    Szintén Norbit és az update-et ajánlom! A mi szűkebb és tágabb értelemben vett családunkban is nagy változásokat hozott és nem spártai. Maximálisan elégedettek vagyunk vele!

    előzmény:
    larabie (1)
    2004-10-25  08:17
  7. 2011. július 3. 11:4045.
    Sziasztok! Keresgéltem a fórumok között, hogy kinek milyen tapasztalata, véleménye van a kövér gyerekekről. Az egyik ismerősöm most már megelégelte, hogy 13 éves gyerekét / lány/ nem tudja sehogyan sem lefogyasztani, pedig már minden tornát, diétát próbáltak és hát szegénykém tényleg kövér volt ennek ellenére is, pedig az anyukája nagyon odaadóan figyelt rá. Most a Mens Mentisbe járnak Budapestre, ahol nagyon jó kilátásaik vannak, vérvételből kiderült, hogy a pajzsmiriggyel és az inzulin szinttel is baj van, gyógyszert kapott, diétát és már jobban is érzi magát a kislány. Csak szeretném tudni, hogy van e köztetek olyan aki próbálta már Őket ezzel kapcsolatban? Eddig minden jól megy nekik, de hátha van aki már járt ott gyermekével és már a sokadik kezelésen vannak túl. Szeretnék nekik biztatást adni, hogy tartsanak ki és ne adják fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_408420
    Torolt_felhasznalo_408420
    2006. június 29. 01:0044.

    Sziasztok.
    Annyit szeretnék, hogy tavaly novemberben 69 kg voltam, (sok tudom a 165cm magasságomhoz, de ez egy ,,beállt" súly volt hosszabb időn át, nagyjából elfogadtam,) az étrendemen nem változtattam, semmivel nem mozogtam kevesebbet, vagyis ugyanúgy éltem, mint előtte. Nem tudom, mi történt, de pár napja rá álltam a mérlegre, és 75kg-ot mért. Az ismerőseim azt mondják, nem látszik változás, de én azért mégis félek...
    Hogyan állíthatnám le, hogy ez ne menjen még följebb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_469831
    Torolt_felhasznalo_469831
    2006. június 8. 11:0443.

    Szia!

    Segíts neki lefogyni! Én is duci gyerek voltam, és a mai napig bennem van az az érzés, hogy kövér vagyok, pedig nem. Ezt az érzést csak az tudja megérteni, aki ebben élt.

    Már más fogyis topikban is írtam, hogy fogyni csak úgy lehet, hogy életmódot vált az illető, azaz megváltoztatja az étkezési szokásait (70-80%) és el kezd rendszeresen mozogni (20-30%). Már mások is írták előttem, de szerintem is jó a Norbi-módszer (magát a pasit meg amit az utóbbi időben művel azt rühellem, de az update-rendszert jónak tartom) olyan mozgással megspékelve, amit élvez, mert az rendszeresen fogja végezni.

    Ezt mindenhol írják, de azért én is elmondom, hogy a szénhidrátok korlátozott evésével igen jó eredményeket lehet elérni.

    Sok sikert a Fiadnak!

    Üdv!

    előzmény:
    larabie (1)
    2004-10-25  08:17
  10. 2005. november 2. 10:3442.

    Az én kisfiam most 6 éves, 133 cm magas és jelenleg 39 kiló. Már túl vagyunk 4 leadott kilón, három hónap alatt.

    Mi annyit tettünk, hogy teljesen leálltunk az édességekről hétköznap. Reggelire, ebédre ehet, amit mi is eszünk (csak kevesebbet), vacsorára pedig még kevesebbet kap (ez átlagban max egy zsemlének megfelelő mennyiség). Ehhez még jön a rendszeres sport, mozgás, hetente háromszor, szigorúan.

    Nagyon sokat változott, meglátszik rajta a fogyás is, és az is, hogy sokkal ügyesebben mozog, szépen fut.

    Viszont Anyámmal rendszeres csatákat vívok, mert ha nála van 1-2napot, akkor tuti visszajön a gyerekre 1-2 kg, és ez nagyon bosszantó .... szegény gyerek hülyére tornázza magát, mire leadja ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_393424
    Torolt_felhasznalo_393424
    2005. november 2. 10:2141.
    Szia!
    Nem akarlak elkeseríteni, de nem lehet hogy anorexiás? Vagy hajlamos lehet rá??? Nagyon vigyázz rá és ne engedd, hogy ne egyen!
    Sok lány van így ebben a korban, inkább monddd neki, hogy sportoljon, de egyen rendesen! Ebben a korban egymást utánozzák a lányok és nem biztos, hogy jó irányban
    És látványosan sovány?? Esetleg csinálj róla pár fényképet, amit megmutatsz neki, hátha szembesül a tényekkel?!?!
    Mindenesetre sok türelem kell hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563572 (40)
    2005-11-02  10:13
  12. Torolt_felhasznalo_563572
    Torolt_felhasznalo_563572
    2005. november 2. 10:1340.
    a lányom 15 éves és 165 cm-hez mindössze 49, 5 kiló, mégis folyton fogyózik és azt mondja, hogy túl kövér. Nem tudom hogyan tudnám meggyőzni, hogy egyáltalán nem kövér?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_851140
    Torolt_felhasznalo_851140
    2005. október 4. 11:4939.

    a 11 éves kislányom közel 90 kg, Pécsen lakunk, és szeretném

    kérni, ha valaki tud, irjon, hogy itt helyben van-e valamilyen segitség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. augusztus 18. 12:3938.
    BMI-t nem számolnak ilyen kicsikre,de szerintem mindenképp nagyon eltér az átlagostól,a magassága is,meg a súlya is.
    előzmény:
    Tira (35)
    2005-08-18  10:37
  15. 2005. augusztus 18. 12:3837.
    Szia!Az én fiam tavaly 5 évesen volt 112 cm és 32 kg!Voltunk anyagcsererendelésen,magas volt a vérzsírszintje.Szigorú diétát javasoltak,de ezt nem tudta betartani.Az idén viszont már csak 27,5 kg.Norbi-féle Update diétával sikerült ezt elérni,ami nem jelent mást,csak életmódváltást,nem kell éhezni sem,csak betartani az idõkorlátokat.Tényleg mûködik,és jól mûködik!2 hónap alatt a gyerek is hozzászokott ehhez az élethez gond nélkül,és nagyon élvezi a megdöbbent arcokat,amikor meglátják milyen jól néz ki.
    előzmény:
    larabie (1)
    2004-10-25  08:17
  16. 2005. augusztus 18. 12:1536.

    gyereknél nem szabad BMI-t számolni

    percentiltáblázatban nézesd meg a gyerekorvosoddal, háziorvosoddal

     

    a BMI felnõttekre "való"

    előzmény:
    Tira (35)
    2005-08-18  10:37
  17. 2005. augusztus 18. 10:3735.
    Nekem a 3 éves gyerekem, nemtudom mi az ideális, de 122cm és 33 kiló. Valaki tudna számolni BMI-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_670796
    Torolt_felhasznalo_670796
    2005. augusztus 17. 13:0134.

    Napi 1 km-el nem leszel elõrébb. Ez kb. 10 perc séta.  Vagy kb 6 perc futás:-)

     

    Csak azért szúrt szemet, mert vagy 4 topicban megláttalak ezzel kapcs.  De igazad van, a Te dolgod. Csak akkor ne legyél felháborodva, ha nem csak olyan üzeneteket kapsz, hogy de te tök jó vagy így is. Ha jól tudom, ez egy nyilvános fórum.  A képeidet is nyilvánosan tetted fel. Ergo ne csak a pozitív hsz-eket fogadd el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945502 (33)
    2005-08-17  12:55
  19. 2005. augusztus 17. 12:5533.
    És azt sem fogom még 10 ezerszer elmondani hogy én leglább teszek érte, és sportolok is. Ugyhogy kérlek ne csinálj itt hüyét magadból és ne szólj bele olyanba amirõl fogalmad sincs. kössz 
  20. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. december 25. 07:1332.
    cukor helyett napi két evőkanál méz édesség cgyanánt én már régóta nem cukrozom a kávét, teát, kenyeret sem eszek főttétel mellé, inkáb sokat iszok rá és nagy saláta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. december 25. 07:1031.
    mindig legyen kézügyben valami rágcsálni való zöldség, és ha rághatnákja van ezt egye , ne csipszet és túrórudit, elszörnyedve látom(tudom nem vagyok anya, nem oszthatok nevelési tanácsokat) de amikor anyuka felszáll a vonatra a kisóvodással leülnek és egyik kezében csipszes zacskó, másik kezében kolásüveg. . itt rontódnak el a dolgok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_329662
    Torolt_felhasznalo_329662
    2004. december 25. 06:1930.
    Kellemes ünnepeket Mindenkinek!
    Nálunk a lányom szeretne leadni a 95 kg-jából valamicskét. 18 éves lesz nyáron, kb. 170 cm magas.
    Kicsi korától telt alkatú( sógornőmre "ütött" ((
    Novemberben magától elkezdte elkezdte a 90 napos fogyókúrát, most szünetelteti az ünnepek alatt.
    Egyébként naooon életvidám csajszi:)), csak ezek a fránya többletkilók ne lennének. . .
    Utálja a tesi órákat a tanárral együtt persze, mert állandóan olyan teljesítményt vár el tőle, amire képtelen:((
    /Legalábbis a lányom szerint. /

    Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 27. 18:3229.
    Egyik ismerősöm világ életébe pufi kissrác volt, 12 évesen kezdett átlépni a dagi kategóriába, amit már nem hagytak. Neki nem volt más baja mint az egész családnak, hogy nagyobb és rendszertelenebb volt a kalóriabevitel a szokásosnál ja és nem mozgott. Sikerült elérni, hogy valamennyit foggyon (sokat nem, mert nőtt is). Ő cukorbeteg diéta szerűt csinált: rendszeres étkezés, étkezésenként azonos mennyiségű kajával. Este nem evett. Édesség csak akkor ha mozgott - bicikli később kocogás. Most már mindig így eszik (fogyorol normálra átállítva a kalória bevitelt) és nem hízott vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770665
    Torolt_felhasznalo_770665
    2004. október 27. 18:1728.
    Hali! Néha csak ámulok, h mennyire okos netező csajok vannak. . jók a tanácsok!
    Én tudnék ajánlani 1 jó elfoglaltságot leginkább srácoknak. . . A brake, mint tánc manapság állati menő, és sokan csinálják, főleg fiatal srácok. Persze a kezdés nehéz, és ahhoz 1 picit le kéne adni, mert azért ez nem olyan egyszerű tánc. De ezt biztosan szívesen csinálja 1 srác, és fenntartja az edzett testet. Tapasztalatból tudom, h jó edzés, mert a barátom is ezt csinálja, és neki működik a dolog. :)
    Szal tánc de mésig sport és mozgás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top