Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

NouvaRing

Torolt_felhasznalo_711259
Torolt_felhasznalo_711259
Létrehozva: 2004. október 19. 14:06
Sziasztok!
A Schering új terméke a NouvaRing, a nőgyógyászom ajánlotta. Ez egy gyűrű, mely lokálisan hat, vagyis fel kell helyezni a hüvelybe, és 3 hét múlva leszedni. Még sosem hallottam erről, a dokinak pedig nyilván érdeke, hogy ezentúl tabletta helyett ezt használjam. Kérlek Benneteket, hogy ha valaki esetleg már használja, ossza meg a tapasztalatit.
Előre is köszönöm
V.
  1. 2014. augusztus 17. 15:4421.
    Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy ti mennyire híztatok el a gyűrűvel? Elég súlyproblémás vagyok így is és nem szeretnék a fogamzásgátlás miatt is hízni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_801449
    Torolt_felhasznalo_801449
    2004. november 4. 23:1620.
    Én is belekerültem ebbe a promócióba. .
    Első és hatodik hónap ingyen van, közben 2791/hó.
    És tényleg nem érezni (nem csak nekem nem), én is ellenőrizgettem, megvan-e még. Azt írja a könyve, a hüvelyen belüli elhelyezkedése tök mindegy.
    És most próbálok nem zabálni, mert azt mondta a dokim, havonta súly és vérnyomásmérés lesz, és elhűltem, mennyit mutatott a mérlege! Szóval kellemest a hasznossal. . :-)))))
    előzmény:
    vogue21 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_711259
    Torolt_felhasznalo_711259
    2004. október 20. 12:4319.
    Mignonka:
    kb. egy hónapja kapható nálunk, most próbálják elterjeszteni, ezért adják ingyen.
    Nem vagyok biztos benne, hogy kipróbálom, bár holnap kell elkezdenem vagy a gyógyszert, vagy ezt. . . számomra hihetetlen, hogy nem lehet érezni, miközben akció van. . .

    Zita:
    nekem a nőgyogyim mondta, elmagyarázott mindent részletesen, mondta, hogy most volt egy konferencia, ahol az Organon (a gyártó) hivatalosan is behozta hozzánk. Külföldön már régóta használják állítólag, de ha lejjebb olvasol, ott már írtak, akik kipróbálták.
    előzmény:
    zita490 (18)
     
  4. 2004. október 20. 11:2818.
    köszi, akkor ezek szerint el kell mennem nőgyogyóhoz. Ez tök jó, hogy ingyen kapom az elsőt és a hatodikat. Még jó, hogy vannak, akik ilyen tájékozottak :) Már annyi fogamzásgátló létezik, hogy néha úgy érzem elveszek a sok infó között. És biztos, hogy ingyenes a kipróbálás, szóval tuti az infó?
    előzmény:
    vogue21 (16)
     
  5. 2004. október 20. 11:2617.
    Szia Vogue21! Mit értesz azon, hogy promóció? Te ki fogod azért próbálni? Végülis veszteni nem veszthetünk vele. Azt olvastam egy másik lapon, (http://origo. hu/noilapozo/eletmod/20040930azuj. html), hogy akik kipróbálták eddig, azok azóta is azt használják. Én holnap megyek a nőgyógyászomhoz, és kikérdezem!!!
    előzmény:
    vogue21 (16)
     
  6. Torolt_felhasznalo_711259
    Torolt_felhasznalo_711259
    2004. október 20. 10:3716.
    hello,
    nem, orvosnak kell felírni, 2700 Ft egy havi adag (vagyis egy gyűrű), és most az első és a 6. havit ingyen adják. Tudod, a promóció. . .
    Én valahogy nem vagyok meggyőződve róla még mindig. . .
    előzmény:
    zita490 (15)
     
  7. 2004. október 20. 09:3615.
    helló.

    nekem is gáz a tabletta, tök jó hogy írtatok erről a Nuvaringről, én is ki akarom próbálni. És akkor már bármelyik gyógyszertárban csak úgy megvehetem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 20. 08:4014.
    na hat en is ezt mondom :) a gyogyszernel sokkal jobb ha valaki birja. de ha valaki (mint en) a tablettat nem birja az ne varjon csodat. . . mert van hormontartalma ami fel is szivodik, ezert hat. es ez a hormontartalom okozza a mellekhatasokat, nem az egyebek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 19. 19:2513.
    Hi,
    én a férjem e-mailjéről írok - bár nem vagyok doktor, de ő az. Szóval szeptember óta használom a Nuvaringet és max meg vagyok vele elégedve. nekem két dolog tetszik benne: nem felejtem el a tablettát, és nagyon alacsony a hormontartalma (alacsonyabb, mint a tablettáké) Először ódzkodtam attól, hogy a hüvelyemben legyen valami 3 hétig, de a férjem meggyőzött. Nem volt vérezgetésem, a mensesem megjött rendesen, és olyan, mintha semmi nem lenne bennem (teljesen elfeljtkeztem róla és ellenőriznem kellett, hogy bennem van e) Szóval ez olyan érzés, mint atamponhasználat - aki régóta használja már nem is érzi. Na én ennyit tudok hozzátenni az előttem szólokhoz.
    cloonyné
    előzmény:
    forever539 (12)
     
  10. 2004. október 19. 16:3412.
    Sziasztok!
    Megnyugtathatlak Benneteket, én már 2 éve használom. (Az életem nagyobbik részét Hollandiában töltöm, és ott már régóta lehet kapni) Nekem is az ottani barátnőim ajánlották, és "kénytelen" voltam kipróbálni, ugyanis rendszeresen elfelejtettem a tablettát (bár a vérezgetésen meg az idegeskedésen kívül szerencsére nagyobb bajom nem volt belőle). A tapasztalataim nagyon jók. Nagyon egyszerű használni. Ha egyszer feltettem, észre sem veszem - a telefonomba van. beállítva, hogy mikor kell kivennem. Egyébként a hormontartalma miatt nem kell aggódni, mert pont annyi, amennyire szükség van (az orvosom szerint tablettából alacsonyabb hormontartalmú már nem lehet), viszont ennélfogva a menstruációm teljesen kiszámítható. Egyébként ez egy rugalmas karika, és szerencsére szex közben sem érezzük :))).
    (Azt nem értem, hogy ettől hogyan lehet vérezni, ott valami más probléma lehet. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 19. 16:3311.
    Sziasztok Lányok! A Nuvaring hüvelygyűrűt az Organon gyártja! Én is használom, már kb. 2 éve, még Németországban kezdtem el használni, amikor kint bébiszitterkedtem. Folyton elfelejtettem bevenni a gyógyszert, majdnem galiba lett, és ott ajánlotta egy doki a hüvelygyűrűt. Nekem nagyon bevált, semmi problémám nem volt vele, és nagyon örülök, hogy már itthon is kapható. Próbáljátok ki mindenképp, semmi para!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 19. 16:0910.
    nem. en sem es a parom sem.
    előzmény:
    vogue21 (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_711259
    Torolt_felhasznalo_711259
    2004. október 19. 16:059.
    Már csak egy kérdés: szex közben egyáltalán nem érzed?
    előzmény:
    Ylva (8)
     
  14. 2004. október 19. 15:478.
    pont olyan mint a gyogyszer a mellekhatasait tekintve. . . (sot a kis hormontartalmuaknal meg talan rosszabb is) csak ha gyomorrontasod van, nem jon ki. es nem lehet elfelejteni.
    előzmény:
    vogue21 (7)
     
  15. Torolt_felhasznalo_711259
    Torolt_felhasznalo_711259
    2004. október 19. 15:417.
    A libidót befolyásolja? Az orvosom pont azt mondta hogy mivel nem májon-vesén-gyomron keresztül megy, hanem ott szívódik fel, ahol kell, ezért minden kellemetlen mellékhatás megszűnik tőle (fejfájás, stb. )
    előzmény:
    Ylva (6)
     
  16. 2004. október 19. 15:336.
    nem csuszik el es nem lehet erezni ;) ebbol a szempontbol nincs baj vele. a libidoval volt :(

    off: ha eltunnek akkor meghalt a net, es holnap jovok :)
    előzmény:
    gitarzene (5)
     
  17. 2004. október 19. 15:265.
    Én nem használtam, de nekem nagyon fura, hogy 3 hétig "ott" van. . . valahogy nem tartom elég biztonságosnak, nem csúszhat el?, stb.
    előzmény:
    vogue21 (1)
     
  18. 2004. október 19. 15:214.
    sziasztok. en hasznaltam, mert nem birom a gyogyszert, de csalodnom kellett benne :( rosszabb volt mint a tri-regol. szerintem jobban felszivodik a hormon. Ha birod a gyogyszert akkor hajra, mert tuti biztos felszivodik, de aki nem birja annak en nem ajanlanam.
    en vereztem tole folyamatosan, 3 het utan kiszedtem es kidobam az egeszet. bocs, ha valakit elkeseritek ezzel, hatha jonnek olyanok is akik birjak. Kerdezzetek nyugodtan, valaszolok ha valakinek van kerdese, csak lassu a netem :(
    előzmény:
    vogue21 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 19. 15:203.
    Mo. -on kb. 1 hónapja kapható (receptre). Valószínűleg még nem sok a tapasztalat. . .
    Infó olvasható róla:
    http://fogamzasgatlas. hu/huvelygy. php
    és
    http://www. noklapja. hu/index. php?id=192&szakerto_id=307853&func=blog
    előzmény:
    vogue21 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_342543
    Torolt_felhasznalo_342543
    2004. október 19. 14:572.
    Sziasztok!
    csatlakoznék az előttem szólóhoz. engem is nagyon érdekelne a dolog, ugyanis kb. 1 hónapja végleg abbahagytam a mercilon szedését, mert a libidóm 0 volt tőle, sokszor fájt a fejem és a lábam. gondoltam kipróbálom ezt , hátha. . . . . köszi , köszi
    előzmény:
    vogue21 (1)
     

Címlap

top