Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja Iskolája

Torolt_felhasznalo_561585
Torolt_felhasznalo_561585
Létrehozva: 2004. október 19. 12:46
Kedves Fórumozók!

Az elmúlt két hétben jónéhányan részt vettünk a Nők Lapja Iskolájában. Új kapcsolatok, barátságok szövődtek. Sok újat tudtunk meg magunkról és egymásról is. Kaptunk egy kis önbizalmat, mertünk megnyílni egymás előtt. Erőt adott, hogy nyíltan beszéltünk, beszélhettünk problémáinkról, talán segítséget is kaptunk a megoldásukhoz. Sírtunk és nevettünk is.
Tanultunk sminkelni, öltözködni. Kaptunk személyreszabott tanácsokat: hogyan éljünk egészségesen, hogyan kezeljük problémáinkat. Önismereti tréningen vettünk részt. Hallgattunk előadást az intimtorna hasznosságáról. Egyáltalán, örülhettünk annak, hogy nőknek születtünk. Az előadók, illetve szakértők között olyan jól ismert emberek szerepeltek (néhány név csupán, a teljesség igénye nélkül) mint Diós Kati, Kertész Zsuzsa, Sinkó Andrea.
Azért indítom ezt a topicot, hogy akit érdekel ez az iskola és kérdései vannak az feltehesse, aki már elvégezte, és szeretné leírni a tapasztalatait az megtehesse, és esetleg felvegye a kapcsolatot azokkal akik szintén elvégezték már.
Szeretném, ha leírnátok, kinek milyen változást hozott az életében?
Születtek-e barátságok? Ötletetek,kérdésetek, javaslatotok van-e a tanfolyammal kapcsolatban?
Várom a hozzászólásaitokat!
Üdv: Csalány
  1. 2004. november 15. 17:3832.
    Hűha! Azt hiszem teljesen meggyőztél!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455480 (31)
     
  2. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. november 15. 12:2231.
    Folytatom ám!
    A második foglalkozás vasárnap az Életmóddal foglalkozott. Lugosi Dóra tartotta. Én még életemben ilyen szép és fiatalos 42 éves nővel nem találkoztam :c)))))), nagyon megdöbbentő volt, amikor közölte, hogy ennyi idős, és három gyereke van :c)!! Ő a táplálkozásról és a mozgásról beszélt. Az volt a jó az előadásában, hogy végre helyére került a fejünkben az a sok-sok információ, ami a témával kapcsolatban ránkzúdul a médiából. Tényleg egy csomó mindent tud már az ember, csak nem tud vele mit kezdeni, ezt ő nagyon jól megoldotta, hihetetlenül jól felépített, értelmes, érdekes előadást tartott.
    Aharmadik foglalkozást egy fiatal fodrász srác tartotta, Zsemle György. Bezélt pár percet a fejbőrtípusokról, hajápolásról, utána pedig mindenkinek egyenként csinált egy hajanalízist (ezt is papíron megkaptuk), elmondta, hogy milyen ápolást, milyen színt és milyen frizurát javasol. Nem sajnálta senkitől az idejét, nagyon aranyos és nagyon profi volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. november 15. 12:1530.
    Naszóval :c). Voltam hétvégén. Nekem nagyon tetszett, és nem mondhatnám, hogy nem tanultam semmi hasznosat. Kor szerint három csoportra voltunk osztva. A mi csoportunkban 10 lány van. Szombaton volt smink óránk. Egy európabajnok sminkmester csajszi volt az "oktató", nagyon aranyos, szimpatikus, vagány csajszi. TArtott egy hosszabb előadást a bőrítisztításról, bőrápolásról, majd a sminkelésről. NAgyon jó és részletes volt. Utána mindenkinek kisminkelte a fél arcát, a másikat magunknak kellett. Közben kaptunk egy lapot, arra valaki mindig felírta, hogy milyen termékekkel mit festett ki rajtunk, ezt a lapot haza is vihettük. Egyrészt jót szórakoztunk (mindenki ugyanolyan bénaság volt mint én :c) ), másrészt szerintem tényleg tanultunk egy csomó mindent. Persze mindenki úgy ment haza, hogy az arca egyik fele szebben volt kifestve, mint a másik, dehát kit zavar? :c). Utána intimtorna előadás volt. Erre én nem mentem, mert nekem a könyv is megvan, és tanfolyamra is jártam. A többieknek nagyon tetszett, még vasárnap is kapacitáltak, hogy mégis menjek el a másik csoport előadására, mert nagyon-nagyon hasznos és jó volt.
    Vasárnap mi mozgáskultúra foglalkozással kezdtünk. Diós Kati mindenkit megnézett, hogyan jár, és utána elmondta, hogy miről árulkodik a járása. Érdekes jellemrajzokat csinált, és a legtöbbször nagyon eltalálta. Azért volt, akit nem. Nagyon pozitívan állt mindenhez, mindenkit dícsért, tanácsokat adott nem csak a járásra, tartásra vonatkozóan, hanem az élet minden területére. Olyan jó, pozitív értelemben átszellemült igazi nő, mindenki kicsit izgult előtte, de a végén már nagyon oldott volt a hangulat :c).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. november 15. 12:0729.
    Szia! Csak a Nők Lapjában volt hirdetés, máshol nem láttam.
    előzmény:
    csele2 (26)
     
  5. 2004. november 14. 12:0328.
    Már megint szidják a női vezetőket! Az mtv. hu nyitóoldalán. Írjunk véleményt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 14. 11:4827.
    Jó lenne, ha részletesen írnátok tapasztalatot, mert nagyon kíváncsi vagyok! Én is gondolkoztam, hogy megyek egy ilyen tanfolyamra, de félek, hogy nem olyan hasznos. . . . . Tényleg van személyre szabott smink-tanácsadás, meg használható öltözködési és frizuraötletek, vagy inkább jó kikapcsolódás??!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. november 14. 11:4426.
    Az interneten is lehet jelentkezni? Én már többször kerestem erről cikket a neten, de soha nem találtam. . . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455480 (25)
     
  8. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. november 12. 14:5325.
    Szia, köszi a hozzászólást! Holnap megyek, illetve holnapután is, utána ha hétfőn gép elé kerülök, akkor beszámolok a saját tapasztalataimról :c).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_166766
    Torolt_felhasznalo_166766
    2004. november 11. 15:2724.
    Sziasztok! Kb. 1, 5 éve voltam ezen a tanfolyamon, de nekem sok minden nem tetszett. A divattanácsadó hölgy (valamilyen Mari - volt manöken) nem tűnt szakszerűnek, úgy érzem a ráérzés dominált nála, nem a szaktudás, a sminkes (a nevére már nem emlékszem) elég flegma volt és több embernek sem tetszett a smink, amit készített, Kata nevű pszichológus előadása nagyon érdekes volt, élveztük, de nem lehetett önismereti tréningnek nevezni, magunkról nem tudtunk meg semmi újat. A fodrász semmit nem ért, senkinek semmi használhatót nem mondott. A butik-túra a szomszéd utcába: úgy éreztük, hogy ez nem nekünk segítség, hanem a bolt forgalmát így akarják fellendíteni és hát az árakról ne beszéljünk. Sokkal, de sokkal többet vártam az egésztől. Egy önmegismeréses-átalakulós dologhoz nem elég 2 hétvége, mindenbe csak belekap így az ember. Ez persze csak egy (1 db) vélemény, remélem másnak jobban bejött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. november 11. 14:2223.
    Szia Manyecska! Ha nem titkos, megkérdezhetem, hány éves a tesód? Én is megyek a hétvégi tanfolyamra, lehet, hogy egy csoportban lennénk. Épp most keresgélem, hol van ez a III. ker. Lajos u.
    előzmény:
    manyecska (22)
     
  11. 2004. november 9. 16:4422.
    Sziasztok! Ugyan nem én megyek a hétvégi tanfolyamra, hanem a nővérem, de azért érdekelne, mennyire "hasznos", vagy inkább használható dolgokról szól. Szülinapjára fizettük be a párommal a tesómat, NAGYON ráférne egy kis önbizalomerősítés-külsőformálás-megerősítésféle. Még nem is tudja, meglepi lesz neki, de szeretnék egy kis megerősítést, hogy jól döntöttünk :-))
    előre is köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. október 25. 14:2421.
    Megrendezik :o). Benne van a Nők Lapjában. És én már be is jelentkeztem. . . mert megérdemlem :o))).
    előzmény:
    -csippi- (20)
     
  13. 2004. október 20. 12:5120.
    :)
    jóvannna:)
    jövőre csatlakozom a topichoz - már ha megrendezik ismét a tanfolyamot-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561585 (19)
     
  14. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 20. 12:4619.
    Az pedig esetleg az elkövetkezendő résztvevőknek segít, ha adunk visszajelzést. . .
    És ha valami nem tetszett, vagy másként lenne jó, akkor tudnak változtatni. .

    (Nemcsakmindígmagunkragondolunkejnye :-)))
    előzmény:
    -csippi- (18)
     
  15. 2004. október 20. 12:4218.
    Nem, nem üzletszagú, egyáltalán nem. csak gondolom a szervezők is várnak valamifél visszajelzést, és ezért, meg a megnyitó szöveg miatt tűntél olyannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561585 (17)
     
  16. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 20. 12:4117.
    Egyáltalán nem voltam szervező. Ugyanolyan befizetett résztvevő voltam, mint bárki más.

    Csak felmerült bennünk az ötlet (a többi lánnyal is), hogy jó lenne tartani a kapcsolatot. Esetleg megismerni régebbi résztvevőket. Esetleg a későbbiekben is találkozni, vagy programot szervezni.
    Akár az előadók részvételével, akár nélkülük.

    Ennyi. . nem hiszem, hogy ez olyan üzletszagú lenne. .

    Cs.
    előzmény:
    -csippi- (16)
     
  17. 2004. október 20. 08:3116.
    off: miért gondolom kedves csalány, hogy te a szervezők egyike voltál? :) nem baj, ne értsd félre, csak úgy gondolom, hogy talán jobb lett volna nyiltan azt írni hogy kiváncsiak vagytok a visszhangra.
    lehet, hogy a következőre én is jelentkezem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561585 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. október 20. 08:1315.
    Hát nálunk se tanácsok, se sorosolás. . . rossz tanfolyamra mentem :))

    Egyébként biztos ügyes gyerek a Zsemle Gyuri. . . nem tudom, majd kérem a beszámolót! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561585 (11)
     
  19. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 19. 16:4314.
    A klubdélutánokról nem tudok. Diós Kati itthon van, sokat találkoztunk vele, és tartott foglalkozást is.
    Szerintem, ha jelezzük Neki, hogy igény van ezekre a délutánokra, nem zárkózik el előle.
    Sőt, szerintem ide is írna. . .

    Üdv: Cs
    előzmény:
    annath (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 19. 16:4113.
    Szerintem ettől kevesebb még senki sem lett. . sőt. .
    Már csak a társaság miatt is megérte.
    A többiről nem is beszélve. . .
    És különben is, kivételesen jó hangulatú két hétvége volt. (A szembeötlő változásokról már nem is beszélve)

    Cs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455480 (7)
     
  21. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 19. 16:3912.
    Jeleztem a moderátornak, hogy grimbusz van, remélem egyesíti a hármat :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455480 (9)
     
  22. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 19. 16:3911.
    Persze, alapjaiban nem rengeti meg az ember önismeretét, de pici dolgokra talán rávilágít. Vagy olyan dolgokat kimond, amit eddig is tudtál, csak nem ilyen frappánsan fogalmaztad meg magadnak.

    Nálunk is ő volt a fodrász, és mivel néhányunkat kisorsoltak, hogy megcsinálja a hajunkat, így bővebben is tudok majd referálni, ugyanis az egyik szerencsés nyertes én lettem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_561585
    Torolt_felhasznalo_561585
    2004. október 19. 13:5410.
    Azt hiszem, elvesznek a hozzászólásaim. . valami hiba van a renccerben :-9
    Otthonról válaszolok este mindenkinek.
    Várom a továbbiakat :-)

    Cs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. október 19. 13:449.
    Nem baj, ahogy néztem, egyet válasz nélkül hagytak, egyre pedig linie írt, de látom ide is áthozta az írását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561585 (8)
     

Címlap

top