Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghokkento mesek

Piperr
Létrehozva: 2004. október 14. 14:38
Emlekeztek erre a sorozatra? Kb. 25-30 perces volt az egesz, de a vegen tuti volt, hogy leesik az allunk. Bennem az a resz maradt meg, amelyikben a nonek mar legalabb hat gyereke elment, v. szuletes utan rogton meghalt, mire a 7.(?) vegre megmaradt. Kisfiu volt. A doki megkerdezte a notol, hogy fogjak hivni. "Adolf, Adolf Hitler" Brrrr.
Ti emlekeztek barmelyik epizodra, ami ennyire ledobbentett, v. tortent veletek, ismerosotokkel olyan, ami akar ebbe a sorozatba is beleillet volna?
  1. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. november 26. 12:49113.
    Bocs, a történetedet még csak most olvastam. Én bemennék az egészségügyi minisztériumba. A legmagasabb fórumra!! Személyesen.
    Elfekvőbe ne engedd, az maga a pokol, ami nálunk az elfekvőkben van!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321934 (107)
     
  2. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. november 26. 12:40112.
    Csak a liftes sztorit pontosítanám. A férj gonosz, elnyomja a feleségét és állandóan kínozza lelkileg. A feleség készül a lányát meglátogatni repülőn, egy évben csak egyszer mehet, de a férfi addig gonoszkodik, mikor kíséri a reptérre a feleségét /többször visszamegy a taxiból, direkt húzza az időt/, a célja hogy a nő ne érje el a gépet. A nő már majdnem megőrül, úgy menne, de a férj megint bemegy harmadszor is a taxibó, hogy bent hagyta az ernyőjét /közben eldugta a felség csomagját, stb. hogy késse le a gépet/. A taxisoffőr már szóol, hogy köd van és nem érnek oda, mikor a feleség visszarohan a házba a férjéért és mikor belép, furcsa kiabálást hall. . . . . Bezárja a házat, kirohan a taxihoz, hogy a férje meggondolta magát, nem kíséri el. Elmegy a lányához, élete legszebb hónapját tölti az unokákkal, minden héten ír egy hosszú levelet a férjének. . . . Sajnos, megy az idő, haza kell menni . . . Mikor kinyitja a házat furcsa szag csapja meg. . . . és egy csomó levelet talál felbontatlanul. (A belső lift a két szint között bedöglött és a férj benne maradt. . . . azóta)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (104)
     
  3. 2004. november 26. 12:21111.
    Igazad van, az elfekvő borzalmas hely!!!!
    Én a helyedben elmennék a kórház jogi képviseletére, már minden kórházban van ilyen direkt a betegek védelmére!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321934 (110)
     
  4. Torolt_felhasznalo_321934
    Torolt_felhasznalo_321934
    2004. november 26. 11:35110.
    Az elfekvőt azért hívják így, mert oda olyan betegek kerülnek, akik nem gyógyíthatóak!
    Nem a nevével van a bajom!
    Egyébként te láttál már belülről elfekvőt? Mert én igen! Nem mondhatnám, hogy a legjobbak voltak a benyomásaim róla!
    Tehát édesapám nem elfekvő beteg, hanem rehabilitálandó! Akit lökdösnek egyik orvostól a másikig és egyik helyről a másikra!
    Egyyébként pedig az, hogyí egy másik intézetbe kerüljön nem az én feladatom lenne! Ezt 4 intézményben mondták nekem!
    Igazából az a bajom, hogy tegnap közölték, hogy már nem fizet utána a TB és csak növeli a létszámot! Mindegy, hogy hova, de vigyük el!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 26. 10:04109.
    Az elfekvő intézetben nem átjáróház van, mint a korházakban, és rendesen ellátják a betegeket. Mi kifogásod van ellene? Azon kivül, hogy borzasztó neve van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321934 (107)
     
  6. Torolt_felhasznalo_321934
    Torolt_felhasznalo_321934
    2004. november 26. 07:02108.
    Ritkán vagyok itt a fórumon, ezért ideírom az emailcímemet is!
    Reku001@vipmail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_321934
    Torolt_felhasznalo_321934
    2004. november 26. 07:00107.
    Én is mondok egy meghökkentő mesét!

    Apukámnak nyáron volt egy műtétje. Rákos daganatot operáltak ki a vastagbeléből. Kemoterápiát kapott , járt is vissza a kórházba rendesen!
    Most október 22-én azzal bocsájtották haza, hogy 25-én vissza kell menni vérvételre, 28-án pedig be kell feküdnie. 28-án bement, és a kezelő vorvosa hazaküldte azzal, hogy úgysem csinálnak vele semmit legyen otthon! Az utólsó infúziót meg sem kapta! Még aznap, (csütörtökön) panaszkodott otthon, hogy nem érzi jól magát! Szombaton, 30-án olyan rosszul volt, hogy mentőt kellett hívni hozzá! Beszállították a pesti Honvéd Kórházba, ahol elvileg állományban volt felvéve! A saját lábán ment be és beszélni is tudott! Agyérgörcsöt kapott! A kórházban 30-án éjjel rosszul lett és elesett! Kapott egy agyrázkódást, amitől éber kómába került! Nem bíztattak az orvosok semmi jóval! Azóta eltelt 3 és1/2 hét és a múlt hét pénteken19-én közölték velem, hogy nem tudják tovább ott tartani, mert az egy aktív kórház és nincs lehetőség őt ápolni! Keressek neki egy rehabilitációs kórházat! Hozzá teszem, hogy még mindig nem tud beszélni és felkelni egyedül, az agyrázkódás miatt!
    Ahova telefonáltam, mindenütt teltház van és azt mondták, hogy nem úgy működik a dolog, hogy én helyet keresek neki! EZ A KÓRHÁZ DOLGA LENNE!
    A Honvéd kórházban azt mondták, már csak a helyet foglalja és nem fizet utána a TB! Úgy is állnak hozzá! Nem teszik tisztába, mindenért nekem kell szólnom! Segítséget, megoldást keresek, mi ilyenkor a teendő!!!!!!
    Jelentsem fel a Kórházat?
    Hozzá teszem apukám 40 évig katonatiszt volt! A kórházért ő is sokat tett! Megépített egy olyan szárnyat, amit azóta sem használnak! 20 éve üresen áll!!!
    Kérdezem én! Joga van-e a kórháznak kitenni Őt az utcára vagy sem? Kihez fordulhatok?
    Nekem is van saját családom és nem tudok 24 órás felügyeletet biztosítani neki! ELFEKVŐ INTÉZETBE MEG NEM ADOM! Édesanyám is beteg, így ő sem tudja ellátni! Neki agyi infarctusa volt egy éve és le van bénulva az egyik oldala!
    Sűrgős megoldást várok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_119615
    Torolt_felhasznalo_119615
    2004. november 26. 06:06106.
    Hi-hi-hi
    En ezzel a sztorival szoktam riogatni a jonepet a campingben ejszakai tabortuz mellett:o))) Es eddig meg senki sem ismerte:o)))
    előzmény:
    Prókátor13 (84)
     
  9. 2004. október 20. 01:25105.
    Nahat, hogy ti mennyi mindenre, es milyen pontosan emlekeztek. Nekem a Hitleresen kivul egyik sem ragadt meg igy a fejemben. De egyes sztorik remlenek, ahogy olvasom oket.
    Mi van, kifogytatok a tortenetekbol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (104)
     
  10. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2004. október 18. 11:05104.
    Jé, tényleg irta már valaki. De ugyanarról a filmről van szó? Én továbbra is a preciz feleségre emlékszem, de viszont felrémlett, hogy a másik fél valóban bement megnézni, hogy mi a gond, és mikor látta, hogy ha ő most elkezd szerelőt hívni, akkor lekési a repülőt, igy elment, a másik fél meg a liftben maradt.
    előzmény:
    tpanna24 (103)
     
  11. 2004. október 18. 10:22103.
    Igen, az volt, már írta is itt valaki :-)) Ez is jó sztori volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (102)
     
  12. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2004. október 18. 09:49102.
    Asszem ez is meghökkentő mese volt, de nem biztos:
    Egy idős házaspár a lányát készül meglátogatni, csomagolnak, hogy indulnak ki autóval a reptérre. A feleség nagyon pontos, precíz ember. Már az autóban ülnek, amikor a férjnek még eszébe jut valami, és visszaszalad a házba, ami többszintes. Magához veszi, amit akart és belső lifttel indul lefelé. A lift azonban elromlik, a férfi benneragad. Senki más nincs a házban, hiába kiabál. Odakint a feleség idegesen nézi az óráját, már indulni kellene. A férj nem jön (mert a liftben van). A nő kevés töprengés után gázt ad és indul a reptérre, mert ugye fő a pontosság. Amikor hosszabb idő után visszatér a látogatásból, a liftben ott csücsül egy csontváz.
    előzmény:
    Bagoly (101)
     
  13. 2004. október 17. 17:57101.
    Hat, annyi amennyi! Igen, ez az.
    előzmény:
    Piperr (100)
     
  14. 2004. október 17. 17:44100.
    A kod az brutal volt. Ez az, amelyikban vmi aruhazban rekednek, es hirtelen leereszkedik a kod, es akik kimennek, azoknak annyi?
    előzmény:
    Bagoly (99)
     
  15. 2004. október 17. 17:3899.
    Elfelejtettem emliteni Stephen King egyik elbeszeleset: The mist. Gondolom, magyarul: A kod. Ennek az ironak sok jo, sok rossz konyve van, de amelyik jo, az nagyon jo. Most pedig visszaolvaslak benneteket, nagyon elvezem, amiket eddig irtatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 17. 02:1598.
    Igen, igy mar jo!:) A latogato a legdurvabb. Milyen agya van annak, aki ilyen sztorikat talal ki? Ezt a kerdest Stephen Kinggel kapcsolatban is mindig felteszem magamnak. :))
    előzmény:
    tpanna24 (96)
     
  17. 2004. október 17. 02:0897.
    Mirol beszelsz, szivi?
    előzmény:
    JucMuc7 (87)
     
  18. 2004. október 16. 13:1496.
    Így már jó lesz? :-))) Elvileg most mindegyik angol zanza magyarul is itt van :-)
    Most megint mennem kell, de majd még jövök a Szerelem illatával :-)
    előzmény:
    Piperr (75)
     
  19. 2004. október 16. 13:1395.
    Ennek nem emlékszem a magyar címére, de mindegy.

    Egy Mike Schofield nevű ember vacsoravendégeket fogad. Jelen van többek közt a felesége, lánya, és egy bizonyos Richard Pratt, aki nagy ínyenc hírében áll, ész szeret felvágni vele, hogy mennyire ért a borokhoz és az ételekhez. Amúgy egy utálatos pasas. A két legutóbbi látogatása alkalmával fogadott a házigazdával, hogy kitalálja, milyen bort szolgálnak fel, és meg is nyerte a fogadást. Ezen az estén Schofield azt gondolja, visszavág, és egy nagyon ritka francia bort szolgáltat fel. Pratt, aki egész este e lányt "szórakoztatta" (az undorodik tőle) elfogadja a fogadást, azt kéri, a tét legyen: az ő két háza vagy a lány keze. Némi vita után belemennek, Mike szerint esélye sincs Prattnek. Az szép lassan egyre közelebb jut a megoldáshoz, majd pontosan kiböki az évjáratot, helyszínt, fajtát. . . Schofield kővé váltan ül. . . Pratt már kezd belemenni a nyeremény részletezésébe, amikor megjelenik a szobalány, hogy visszaadja a szemüvegét. A fickó eleinte nem foglalkozik vele, ezért az szép hangosan emlékezteti, hogy Mr. Schofield dolgozójában felejtette, az iratszekrény tetején, amikor ott jár aznap este. És micsoda véletlen, néhány látogatással ezelőtt Pratt éppen ezt a helyet javasolta Schofieldnek a borok "levegőztetésére". . .
    előzmény:
    tpanna24 (74)
     
  20. 2004. október 16. 13:0194.
    Bőr

    Párizs utcáit járja egy öregember, bizonyos Drioli, majd megáll, hogy egy galéria kirakatában megcsodáljon egy festményt. Észreveszi a festő kézjegyét, és rájön, hogy ő bizony ismerte jól. Harminc éve egy este a tetoválószalonjából ment haza egy halom pénzzel meg pár üveg borral arra, hogy Chaim Soutine (a festő) a feleségét festi. Jól berúgnak mind a hárman, és Driolinak az az ötlete támad, hogy Chaim fessen a hátára, és tetoválja rá a képet. A fiú belemegy, de csak akkor, ha Drioli felesége áll a képhez modellt. Egész éjjel dolgozik, de befejezi és szignózza. Nem sokkal később örökre eltűnt a fiú az életükből, a tetoválószalon befuccsolt. Mára Drioli koldulásból tengeti életét. Látva Soutine képét, bemegy, hogy a többit is megnézze a galériában. Ki akarják hajítani, de mielőtt sikerülne, leveti az ingét, és megmutatja mindenkinek a képet a hátán. Mindenki ámul, és azonnal többen meg akarják venni tőle. Végül két ajánlat közül kell választania: egy férfi felajánlja, hogy leoperálják a hátáról a festményt, míg a másik csak arra kéri, hogy menjen vele a szállodájába (Bristol szálló, Cannes), és mutogassa a képet a vendégeknek. Ő az utóbbit választja, és elmegy a férfival, Nem sokkal készőbb Soutine egy különös képét bocsátják áruba Buenos Airesben. Mellékesen, Cannes-ban nincs Bristol nevű szálló. . .
    előzmény:
    tpanna24 (59)
     
  21. 2004. október 16. 12:4093.
    Az öngyújtós :-)

    A mesélő egy jamaicai hotel medencéje mellett iszogat, mikor találkozik egy apró, fehér öltönyös dél-amerikaival. Csatlakozik egy lány és egy fiú is, és a mesélő mindenkit megkínál egy cigarettával, ajd elhenceg, hogy az öngyújtója még ilyen erős szélben is is mindig meggyullad. Erre a kis ember fogadást ajánl: ha tízszer egymás után meggyullad az öngyújtó, övé lesz egy vadiúj Cadillac. Ha nem, akkor a balkeze kisujját levágja az öreg. Némi vonakodás után a mesélő belemegy. Felmennek az öreg szobájába, a mesélő bal kezét kiköti a fickó úgy, hogy a kisujja külön van a többitől, és egy nagykést tartva várja, hogy sikerül-e a mutatvány a mesélőnek. Nyolcszor gyújtja meg sikeresen a lángot, amikor berobban egy spanyolul kiabáló nő, az öreget eltaszigálja onnan, majd mindenkitől elnézést kér. Nem kellett volna egyedül hagynom, mondja, 47 ujjat "gyűjtött" már be ott, ahonnan jöttek. . . A nő már mindenét elnyerte, igaz, jó időbe telt. A mesélő még kifelé menet meglátja a nő kezét: már csak két ujja maradt. . .
    előzmény:
    tpanna24 (52)
     
  22. 2004. október 16. 11:5092.
    Akkor itt a következő. A címe, ha jól emlékszem, A látogató (The Visitor)

    Oswald H. Corneliusról több novellában is szó van, nagy szoknyavadász, és minden nőt csak egyszer hajlandó. . . megkörnyékezni (egy kivétellel). Rendszeresen naplót ír, halála után ezeket az unokaöccse (a "mesélő") kapja meg, onnan a sztori: 1946-ban éppen Jeruzsálem felé tart a sivatagban (közben skorpiókat keres, brr. . . ), amikor tankolnia kell, megáll egy benzinkútnál. A kutas egy gusztustalan kinézetű pasi, aki belenéz a kocsi motorházába, és kihúzza az ékszíjat, hogy szakadt -> maradnia kell éjszakára, amíg az új ékszíj megérkezik. Közben egy Rolls érkezik a kúthoz, kiszáll egy gazdag pasas, és meghívja hősünket a palotájába. Csodaszép kastély, nagy kert egy oázis közepén, és ami a legfontosabb: gyönyörű feleség és hamvasan üde, 18 éves leányzó. . . Mindkettő flörtöl Oswalddal, majd nyugovóra térnek. A férfi nem mer kimenni a szobából, mert a perzsa férfiak nagyon féltékenyek, várja, hátha vmelyik nő kezdeményez. Meg is jelenik a sötétben egy nő, be az ágyba, a többit nem részletezem :-) Igen ám, de a villanyt nem hagyja felgyújtani, úgyhogy nem tudni, melyik az? O. gondol egyet, és olyat harap a nyakába, hogy az megmaradjon reggelig, abból majd tudni fogja. . . Reggel lemegy reggelizni, és mindkét nő nyaka körül sál van. . . ÍGy hát nem tudja meg, ki volt az éjjeli látogató, és visszaindul a benzinkúthoz a perzsával. Próbál egy újabb meghívást kicsiholni belőle, de nem jön össze. Végül a másik férfi elmeséli, hogy nem csak azért él olyan elszigetelten a sivatag közepén, mert az ártatlan, gyönyörű 18 éves lányát akarja megvédeni, hanem van egy másik lánya is, akit nem láthatott a vendége. Az elég fehérmájú, mint meséli, de amióta leprás, nem lép ki a házból. Persze ne ijedjen meg a kedves vendég, a lepra csakis a legintimebb érintkezés útján terjed. . . :-)))
    előzmény:
    tpanna24 (51)
     
  23. 2004. október 16. 10:1991.
    bocs, tegnap macerás nap volt :-)) majd mindjárt igyekszem még írni. . .
    előzmény:
    Piperr (86)
     
  24. 2004. október 16. 07:1290.
    Jó mese vót, még jó, hogy mese vót! Mert ha elolvassa neves kőltőnk a végén még neki áll cseréltetni. . . . . . :))))
    előzmény:
    Sincera (89)
     

Címlap

top