Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. 2017. május 26. 15:0627544.

    előzmény:
    t-zsu (27543)
    2017-05-26  08:49
  2. 2017. május 26. 08:4927543.

    sziasztok 

  3. 2016. január 3. 07:0027542.

    Hahhh! Megfogtalak Rozsam,  boldog Ujevet kivanok en is szeretettel Mindannyiatoknak; bort, buzat, bekesseget, sok boldogsagot, aztan a tobbi mar jon magatol eddigi tapasztalatom szerint! :) Ha jol emlekszem, meg tavaly elottrol maradtak itt ezek a szmajlik es jol csinaltak, most is milyen jol jonnek ;) Remelem mindannyian jol vagytok es meg tart az ujevi hangulat, emlekszem hogy mi otthon meg ossze szoktuk kotni a Karacsonyt az ujevvel es meg tovabb is elhuztuk a szezont  amikor lehetosegunk volt ra! Nalunk leesett az elso ho, kegyes volt hozzam az El Nino vagy akarki aki elhalasztotta a fagyokat es kitolta a teli idojaras kezdetet januarra; ilyenkor mar vallalom a minuszokat, egye fene ;)


    Mindjart felveszem a kis kotenykemet es felszolgalom a pezsgot



    es johet a 2016

    előzmény:
    rozalindaa (27541)
    2015-12-31  13:46
  4. 2015. december 31. 13:4627541.

    Helló lányok, sehol senki? 


    Azért jöttem, mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok


     

    előzmény:
    rozalindaa (27540)
    2015-11-13  14:54
  5. 2015. november 13. 14:5427540.

    Sziasztok!


    Már alig alig látogatjuk ezt az oldalt. Azért remélem mindenki jól van.... Nagy a csönd Túl az Óperencián is.


    Vali elhiszem, hogy elfáradtál. Nálunk ez tavaly volt. Év végére kikészültem.  Mondjuk ez az év is bővelkedett eseményben. A csípőm még mindig nem a legjobb. Sokszor fáj, a gyaloglás nehezemre esik. Lassan már ki se mozdulok autó nélkül. Apukám viszont nagyon sokat javult, már sétál a városban. Nem gondoltuk, hogy ennyire rendbe jön. Szinte hihetetlen ebben a korban ez a gyógyulás, mondja az orvos ismerős is.


    Az unokák nőnek. Kornél szépen veszi az akadályokat az iskolában, másodikos nagyfiú. Izabella olyan cserfes, szeleburdi, - imádom, hogy ilyen - el se tudom képzelni, hogy jövő ősszel már iskolába megy.  Múlt héten voltam egy hétig Pesten, Flóra 21 hónapos, teljesen beizgul amikor ott vagyok:-)  Jól el vagyunk egymással, kezd beszélni. Van amikor nem értjük, de jelbeszéddel, de sikerül megértetni magát :-)


    Lassan megszületik nálatok is legkisebb királylány :-)


    Ili mi van veletek abban a nagy és hideg országban ??? Hónapok óta nem jelentkeztél.


    Zsu is bekukkantott és elszaladt a teniszlabdái után :-)))


    Szép hétvégét, aki tud jelentkezzen.


     

    előzmény:
    coryk (27539)
    2015-10-15  09:10
  6. 2015. október 15. 09:1027539.

    Sziasztok!


    Régen jelentkeztem, de annyi minden más van. Már 3 hete nem vagyunk a szigeten, nincs jó idő. Itthon próbálom rendezni a dolgokat, de lassan megy.Mindennek keresem a helyét, aztán újra rendezem. Ezen a nyáron nagyon elfáradtam.


    Lányoméknál is kezdenek rendbe jönni a dolgok. Vejemnek is van munkája és 1.5 év után a családi pótlékot is megkapták, (nálunk a hivatalok nem kapkodják el).


    Autó hiányos vagyok, mert kölcsönadtam az autómat nekik, mert az övéknek lejárt a műszakija és kint nagyon drágán lehetne megjavítani a vizsgára. Eléggé hiányzik.


    Most a páromét csóróm el, ha éppen itthon van.


    Kicsi lányom a 7 hónapba lépett, sajnos terhességi cukros lett, de jól kezeli. Emma lesz a leányzó neve. 


    Most éppen arra próbál rávenni, hogy kössek babaruhát. Hát már régen volt amikor én kötögettem. Na majd téli estéken gyakorlok.


    Barátaink imádnak lakni a régi házunkban és én ennek nagyon örülök.


    Itt még vannak átalakítási munkák, de ez lehet, hogy csak tavasszal lesz. 


    A szigeten is van egy tervem, ami nem kis munka.


    Karácsonyra talán hazajönnek az uncsik. Jó lenne, nélkülük nem ünnep az ünnep.


    Már gondolkodom az ajándékokon.


    Most egy kicsit mindenből visszavettem, mert jobb lassan haladni, mint kiborulni. Már nem vagyok a "régi".


    Nem találom a vasalómat! Ki tudja, hova tettem?


    Rózsám az unokák nőnek, Petu már majdnem egy fejjel magasabb nálam.


     


    Ekkora halakat fogott a párom. Legalább neki volt sikerélménye.


    Apukádnak gyors gyógyulást.


     

    előzmény:
    rozalindaa (27538)
    2015-09-14  15:33
  7. 2015. szeptember 14. 15:3327538.

    Sziasztok!


    Köszönöm szépen, vettem a pezsgőből és tortából is. Lassan kihal a topik. kb 10 éve nagy volt a nyüzsgés az nlc-n, talán az origó volt népszerűbb. Mostanában ritkán ha benézek, szinte mindig ugyan azok a topikok vannak fent.  Hiába a fb mindent visz, haladni kell a korral.


    Tegnap jöttem haza Budapestről, végre kijátszhattam magam Flórával is. Nő mint a gomba. Eltüntetek a hurkák, megnyúlt magasabb mint a 2 éves rokon kisfiú. Biztos magas lesz, már most látszik, igaz fiam és a menyem is magas. Iskola óvoda elkezdődött én meg próbálok nyugdíjas életet élni, de nem mindig sikerül. Szerencsére apukám jobban van, szépen fejlődik a mozgása. Sokat számít, hogy ott hon van. Szóba került már egy otthon, de úgy néz ki, hogy annyira javul az állapota, hogy nem lesz rá szükség.


    Zsu jó időt fogtatok ki a Balatonon, fiamék is akkor voltak..... a mázlisták. Bezzeg mi mindig ki tudjuk fogni a hűvös időt.


    Csütörtökön megyek a csípőmmel kontrollra. Lehetne jobb is, de mióta rendszeresebben tornázok úgy érzem javul.


    Vali sikerült mindent elpakolni az új házban vagy még a szigeten vagytok?


    Tessék jelentkezni Túl az Óperenciáról is!!!


    Kellemes hetet, élvezzétek ki a "nyarunkat"

    előzmény:
    t-zsu (27537)
    2015-08-30  17:22
  8. 2015. augusztus 30. 17:2227537.

    előzmény:
    rozalindaa (27533)
    2015-08-20  11:14
  9. 2015. augusztus 30. 16:2327536.

    Rózsám!


    Boldog névnapot kívánok!

    előzmény:
    rozalindaa (27533)
    2015-08-20  11:14
  10. 2015. augusztus 29. 22:4027535.

    Sziasztok kislányok!


    Az idén olyan nagyon elfáradtam, hogy még írni sem volt kedvem, meg időm. Ma Petu unokám is hazament. Tegnap a barátnőjét vitték haza, itt volt egy hétig. Most majd kicsit pihenek aztán majd beszámolok.


    Pusz

    előzmény:
    rozalindaa (27533)
    2015-08-20  11:14
  11. 2015. augusztus 20. 21:4127534.

    szia Roz !


    Nem, még nem lehet vége a nyárnak. Suliszünet van, jövő hét közepén megyek a fiúkkal a balcsira.


    Fürdés és bicajozás !!!!


    No és ott van még a mi nyarunk. Na jó, csak az enyém :)


    szép napot, pusz, zsu

    előzmény:
    rozalindaa (27533)
    2015-08-20  11:14
  12. 2015. augusztus 20. 11:1427533.

    Sziasztok az idő pocsék, Siófok kiürült. Talán a tüzijŕtékra visszajonnek. Pihenünk.......... szombaton hazamegyunk. Vége a nyárnak :-(

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  13. 2015. augusztus 18. 09:1127532.

    Jó reggelt, egy gyors bekukk és irány Siófok. Természetesen visszük a hűvös időt


    Ili nagyon boldog névnapot kívánok és sárga virágot hoztam én is 

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  14. 2015. augusztus 18. 06:5427531.


     

  15. 2015. augusztus 14. 16:2827530.

    Helló Lányok!


    Nyári szabadságon? Nálam 53 fokot mutat a hőmérő az ablakban. Akartam a fotót csatolni, de nem engedi az nlc még az is nagy.


    Kegyetlen ez a hőség, ha lehet ki se teszem a lábam. Legjobb a klímás lakásban. A kórházba már nem kell menni, hazavittük apukám. Hihetetlen, hogy egy hét alatt mennyit javult az állapota. Azt hittük kell majd ápolói segítség, de anyu bírja mert annyira feljavult. Volt amikor már szinte lemondtunk róla, most meg megy járókával. Jár hozzá gyógytornász, szépen erősödik. Nagyon lefogyott, a 3 hónap alatt 20 kg-ot. 


    Ki veszem részem én is a nagyiságból, folyamatosan nálam vannak az unokák. Hipp hopp és itt az iskolakezdés ideje, Kornélt próbáljuk rábeszélni egy kis gyakorlásra, nem túl lelkes.  Kedden megyünk Siófokra, jár nekünk is egy kis szabadság, meg szokás szerint akkor lesz rossz idő. Nem baj, pihenést, olvasást és  mozit terveztem. Utolsó hét pedig megint unokázás. Szeptemberben szeretnék Pestre is feljutni, Flórát is kicsit megdögönyözni :-)


    Judit jót teszed, ha keresel másik munkahelyet, nem jó olyan helyre menni naponta,  amit nem szeretsz csinálni.


    Ili az a bicikli, a sok kütyüvel nekem már nagyon sportos. Olyan öregasszonyos mély vázasat szeretnék. Ja,  és hozzá mindjárt külön bicikli utat isMindig attól félek, hogy elütnek.


    Zsu 5 fiú tényleg nem semmi! Nálunk 1 fiú, 2 lány az arány. 8, 5 és 1,5 éves korosztály.


    Vali hogy érzitek magatokat az új helyen? Nyarat a szigeten töltöttétek?


    Kellemes hosszú hétvégét, hetet kívánok, Túl az Óperenciára is, használjátok ki a nyár utolsó heteit.

    előzmény:
    juditb. (27529)
    2015-08-07  11:48
  16. 2015. augusztus 7. 11:4827529.

    "Úgy akarom, ahogy  lesz" - így szól az okosság, de a jelen helyzetet bár elfogadom és igyekszem a legjobb oldalát látni, mégsem érzem úgy, hogy ez az optimális hozzáállás.


    Szeretnék munkahelyet változtatni, próbálom bevonzani a lehetőséget, remélem sikerül. Messze még a nyugdíj ahhoz, hogy olyan munkával teljenek el az évek, melyben ennyire nehéz örömöt találnom.


    Zsu, öt fiú unoka, húúúú, ez nem semmi! Nem csodálom, ha jól esik az úrinősködés :-)


    Szép hétvégét mindenkinek! 


     

    előzmény:
    azott (27527)
    2015-07-26  16:07
  17. 2015. július 29. 21:0127528.

    szép napot, szép estét !!


    Ma én ÚRINŐ voltam. Kizárólag azt csináltam amihez kedvem volt !!  Apropó ! Van (!) fehér kesztyűm. A Horváth féle kúráig nagyon fagyos volt a lábam és kezem, ezért kaptam egy pár szép fehér kesztyűt.


    Kényelmes reggeli után nyugodt halacska ebéd. Spenótos foghagymás sült halacska. Majd tenisz barátokkal, végül söröcske. 


    Összefoglalva: Azott, igazad volt: ilyen egy Úrinő.


    Bár az úrinőről mindig régi szomszédasszonyom jut eszembe, amikor meglátott a boltból hazafelé (nagy bevásárlás volt)és megjegyezte: "Ilyen egy Úrinő"


    Tőle ered ez a régi kis mondat.


    Azért a csillagoknak, csillagokban még hiszek. 


    Lányok, rég jártam erre. Hiányzik a régi tűz.


    Nyár van .. 


    Holnap munkanap. Hétvégén talán ismét úrinő lehetek.


    pusz, zsu


     


     


     

    előzmény:
    azott (27527)
    2015-07-26  16:07
  18. 2015. július 26. 16:0727527.

    Ok, kocc... a szep vasarnap reggelre, a gyerekekre,  kisunokakra, a szigetre, kavera, meg mindenre amitol ilyen szep az eletunk :)


    Zsu, Roznak igaza van mert  idokozben en magam  is rajottem hogy urinonek lenni arrol szol hogy az ember - lanya ;) azt csinalhat amit akar/valaszt/szeret


    Kesztyuben vagy anelkul  :D


    Judit szokta mondani regen hogy azt szeretem ami van - vagy valami hasonlot, de kifejezetten emlekszem hogy o mar akkor is bolcs volt :)


    Vali, jo vastag zsinorral ir a telefonod, kicsi de eros :) Erezzetek jol magatokat!


    Roz, nekem is volt egy kis sargabarackom de en palinkat foztem belole az automban, ott felejtettem a hosegben es csiribu csiriba, magatol  atvaltozott szessze, konnyeden es egyszeruen , pont ugy ahogy a varazslatnak mukodnie kell.


    En nem banom a meleget Rozsam, atkuldheted, felet Halaszom ugyis kipaterolja innen, tegnap mire hazaertem a munkabol , nem egy, hanem ketto bazinagy  klimat talaltam a lakasban, majd megfagytam. De melle vacsorat is talalt ugyhogy szerinte ki volt egyensulyozva a helyzet.


    Rozsam: --------------------------------------->


    :D


     

    előzmény:
    t-zsu (27526)
    2015-07-22  22:50
  19. 2015. július 22. 22:5027526.

    köszönöm.. kocc


    egészségünkre

    előzmény:
    azott (27523)
    2015-07-22  17:12
  20. 2015. július 22. 22:3927525.

    szia Roz !!


    Sárgabarack ez esetben csak gyümölcslé volt hideg szódával.


    Pedig már Geszti Peti is megmondta:


    ugyanabból a jó minőségű gyümölcsből készül a pálinka (barackpálesz) mint a lekvár.   :)


    Most tehát a mentes változatát ittam olyan lelkesen.


    Időnként én is úrinő vagyok. Csipkekesztyűm még nincsen, de ami késik .. 


    Mitől vagyok úrinő ? Ma pl nem főztem. Olvastam, teniszetem most pedig iszom végre egy kis sört. Eddig álmodoztam róla.


    Apropó kis dicsekvés: 5 unokám van (szépen sorban születek)


    .. 5 fiúcska (2 hónapostól a 10évesig

    előzmény:
    rozalindaa (27522)
    2015-07-22  15:15
  21. 2015. július 22. 20:2127524.

    Sziasztok!


    Mŕr a szigeten vagyunk. Olyan meleg a viz, hogy még én is bementem. A   csajokat ki sem lehet hozni. Telefonról nehéz irni. Pusz.


     

    előzmény:
    azott (27523)
    2015-07-22  17:12
  22. 2015. július 22. 17:1227523.

    A nem Zsu, hat leleptel es a csillagaszati tanacsadom nelkul  nem tudtam hogy legyek-e vagy ne legyek


    Itt a sor hatha visszaszerezlek vele . Jeghideg ;)


    Juditkam ez az egy kep is megteszi , sot tiz helyett is jo . Mondjak hogy az embernek oregsegere kiforr a stilusa, velem ez mar megtortent, eszrevettem hogy a varos kepeket asszerint osztalyozom nekem tetszonek vagy nemtetszonek hogy mennyi csipket latok benne


    Rozsam azt az alberlot hivjad vissza ;)) Nem sok ilyen jarkal a fold hatan mint a tied  :)


    Joszerencset kivanok nektek az Apukad gondozasahoz, bizony nem kis figyelmet igenyel, de  otthon biztosan jobban fogja magat erezni mint a korhazban.


    Nalunk szep tavaszias ido van es nagyon elvezem, foleg az ilyen szabadnapokon mint a mai, csak tingli-tanglizok :)  Nemreg neztem egy filmet es azt tanultam meg hogy az eszkimok, amikor igy  nem csinalnak semmit mint en most  akkor azt mondjak hogy onmagukkal vannak :D


    Judit amint megnyerjuk azt a milliot, en is elutazok Pragaba :)


    Vagy csak ide Havannaba, a masik csipkes varosba, majd meglatom


     

    előzmény:
    t-zsu (27520)
    2015-07-22  11:40
  23. 2015. július 22. 15:1527522.

    Sziasztok:-)


    szia Zsu :-) régen jártŕl erre. Azott urinö lett, már csipkekesztűje is van  a sárgabarack nálam már üvegben csücsül. Egyelőre elég volt.


    Judit ilyen rövid volt a szabdság? Lesem a képeket. Hűvös szobában ki lehet birni, nem dugom ki feleslegesen az orrom 

    előzmény:
    t-zsu (27521)
    2015-07-22  11:54
  24. 2015. július 22. 11:5427521.

    sárgabarackosat találtam a hűtőben 


    egy kis hideg sör is jólesne

    előzmény:
    juditb. (27518)
    2015-07-22  11:24

Címlap

top