Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OTP GARANCIA-nem fizet

jdtmail
Létrehozva: 2004. október 6. 16:09
Szakítok a biztosítónkkal!
Az rendben van ,hogy rendesen fizetünk, de mit kapunk cserébe? A felelősségbiztosítás megkötésére buzdítva ügyintézőnk azt a példát hozta, hogy ha csemeténk kifocizza szomszédunk ablakát, majd ők fizetik. És lőn... Ma pont ez történt. Telefonon megkérdeztem, kinek a nevére kérjek számlát, mondták, hogy a sajátomra ne, de másra se, mert ez nem biztosítási esemény.Vita után felhívtam a közönségszolgálatot, cselhez folyamodván megérdeklődtem, hogy valyon ha lenne biztosításon, fizetnének-e.Persze-igen, mondta a hölgy. Jó, mert megtörtént és van bizt. No erre már megint nem volt bizt. esemény a dolog.
Van jobb biztosító? Ha tudtok ellenpéldát, ajánljatok valakit!
  1. 2004. október 7. 11:4020.
    A betört ablak szerencsére nem került sokba, de ha már az első problémához így állnak hozzá, mit várjunk olyan kár esetén, ha tényleg kellene a segíség?
    Egyébként a biztosításunk egyik pontja arról szól, hogy ha mi sporttevékenység esetén okozunk kárt, akkor fizetnek. A focizás szerintem sporttevékenység, a biztosító szerint nem az, mert ez csak gyerek labdázása. A kárszakértő szerint jegyzőkönyvet kellett volna felvenni, tanúkkal, résztvevőkkel stb. . és majd kivizsgálják az ügyet. Kíváncsi lennék a dologra. A kiszállásuk többe kerülne, mint az üveg. És kit hallgatnának ki? A megszeppent 11 éves gyerekeket ? Szerintem ehhez még joguk sincs, meg nem is tenném ki ilyennek a gyereket.
    előzmény:
    eperlevel (5)
     
  2. 2004. október 7. 11:0419.
    Remélem, visszanézel ma ide, de elküldöm privibe is.

    Mondd meg az ügyfélszolgálatnak (ez valami bunkó lehetett), hogy te nem a kárszakértőre vagy kiváncsi, hanem a biztosítóra. Ne hagyd magad lerázni!!! Nekem is van itt egy-két bunkó kollégám, tudnám, miért nem küldik el őket. . . Jó-jó, 5-6 év nyugdíjig, nem találnának munkát, de olyan fárasztóak. . . Na mindegy. Én pl. nálunk bele tudok nézni a káraktába is, nem küldöm el az ügyfelet. Melyik biztosítónál vagy? Írd meg priviben, hátha tudok segíteni.
    előzmény:
    eperlevel (18)
     
  3. 2004. október 6. 18:0618.
    Ez igaz. És ez meg is történt. Azt mondták, még a szakértőnél van az ügy. Őt keresem. Köszi.
    előzmény:
    Macsek007 (12)
     
  4. 2004. október 6. 17:4717.
    Nálam a Providencia és az OTP garancia biztosító egyértelműen fekete listán van. A Providenciától már elhoztam a kötelezőmet, az OTP-től pedig ha végre valahára kifizetika kárt akkor elhozom a lakásbiztosításomat, mert egyszerűen felháborító amit művelnek az emberrel. Évekig fizeted a díjat, amikor pedig nekik kéne fizetni, akkor meg nincsenek sehol. A másik lakásbiztosításunk egy másik biztosítónál ott teljesen korrektül fizettek, viszont amikor kint volt a kárfelmérő megnézte a biztosítási szerződést amit az üzletkötővel kötöttünk és mondta, hogy csomó mindent feleslegesen kötöttünk, mást pedig nem kötöttünk meg - az üzletkötő viszont jól járt:(. De legalább a krászakértő segített. Az otp-nél és a providenciánál szerintem mindenki gáz, és nagyon szemetül viselkednek az ügyfelekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 6. 17:4316.
    Én két éve törtem be az ajtóüveget. Bejelentettük, a biztosító üvegese kijött, beüvegezte. Mi pénzt nem láttunk, csak a kész munkát. Állítólag 20 000 ft alatt nem is csinálnak kárfelmérést, hanem üvegeznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 6. 17:3315.
    Valahogy nekem szerencsém van az összes biztósítóval. Amikor összetörték a kocsimat, és adtak betétlapot, akkor azt hittem egy iszonyat lesz az ügyintézés.
    (OTP Garancia)

    Ehhez képest, amikor az irodában kitöltöttem az ürlapokat, mondták, hogy egy kistürelmet. . . . kocsit szemrevételezték. majd szólítottak, és megkérdezték, hogy elég lesz-e most nekem X Ft ha kifizetik nekem az értékcsökkenést. . . . és hozzámvágtak egy halom pénzt !

    A szervízbe a kocsit bevittem, számlát ők továbbították, biztosítóval ők intéztek mindent. Az önrészemet a kapott écs bőven fedezte.

    Amikor ellopták a kocsim, akkor a piaci árnál kicsivel (pár tízezer Ft) többet fizettek ! :o) (Ez már az én biztosítóm volt az akkori Colonia)

    Hála az égnek a lakásomba még nem történt kár.

    De egy ablak betörésénél nem lehet, hogy az önrész eleve FEDEZI a kár összegét ???

    Mennyi most egy üvegezés ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_114519
    Torolt_felhasznalo_114519
    2004. október 6. 16:5614.
    Nálunk kijöttek termó ablaknál, de műanyagablaknál nincs glett. . . :))Asszem. . . :)) csak gumi, vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 6. 16:4113.
    8-ra!

    Hát, ne hagyd nyugodtan.
    Gondolom mobilt adott meg.
    Ha úgy nem tudod elérni, hívd a területileg illetékes kirendeltséget!
    előzmény:
    eperlevel (8)
     
  9. 2004. október 6. 16:3912.
    A biztostó ügyfélszolgálatát hívd (telefonkönyv, tudakozó, kötvény. . . ) ne a szakértőt. Nem a szakértő fizet majd, hanem a biztosító.
    előzmény:
    eperlevel (8)
     
  10. 2004. október 6. 16:3811.
    De.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (9)
     
  11. 2004. október 6. 16:3810.
    Ja, "bagatell"-kárral nem vacakolnak.
    Mázli.
    De ha kimennek mégis, akkor az bizt. csalás. . .
    Mert ugye a biztosító lop-csal-hazudik, az ügyfelek soha. . . . Ne is nézzük, mire fizetjük ki a másoktól (is) beszedett díjat, csak osztogassuk. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (7)
     
  12. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. október 6. 16:359.
    Ilyen kis összegnél nem mennek ki.
    És egyébként valóban nem lehet a bizosítókra számítani!
    Akinek kifizettetek 1-2 millát, biztosan sokkal többet vesztettek a káron :(
    Sajna. És nem téged akarlak bántani, hanem tény, hogy nem az ügyfelekért vannak.
    előzmény:
    Macsek007 (6)
     
  13. 2004. október 6. 16:358.
    Nálam kisebbfajta tűzeset volt, több mint egy hónapja voltak kárszakérteni, a szakértő azt mondta, hogy a jövő héten felhív hogyan álllunk. Azóta is hív. . . én meg nem tudom elérni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (7)
     
  14. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 6. 16:327.
    6-ra!
    10 év alatt 2 alkalomal volt ilyen jellegű problem, egyszer sem jöttek ki!

    Valószínűleg, a biztosítóktól is függ.

    Szerintem!
    előzmény:
    Macsek007 (6)
     
  15. 2004. október 6. 16:296.
    Kimennek szemlézni, nincs friss glett és nem fizetnek.
    Szerintem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (3)
     
  16. 2004. október 6. 16:295.
    Akinek a gyerek kirúgta az ablakát, annak nem volt biztostása? Mert ha van, megegyezhetnétek abban, hogy a különbözetett bevállaljátok.
    előzmény:
    jdtmail (1)
     
  17. 2004. október 6. 16:294.
    Mosómaci, nagyon bírlak, de ez AKKORA hülyeség, napont atöbbször hallom, és nagyon unom.
    Akinek kifizetünk egy-két millát, nem ezt mondja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 6. 16:273.
    Azt kellett volna tenned, hogy az üvegestől a saját lakásodra kértél volna számlát.

    Szerintem!
    előzmény:
    jdtmail (1)
     
  19. 2004. október 6. 16:232.
    mindegyik szemét!
    előzmény:
    jdtmail (1)
     

Címlap

top