Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új főnök- új szerződés?

Venezia
Létrehozva: 2004. október 5. 15:10
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni.
Március óta dolgozom egy cégnél, érvényes, határozatlan időre szóló szerződéssel.
Szeptember végén jött egy új főnök, aki ma közölte, hogy megfogalmazza a szerződésemet, amiben három hónap próbaidőt köt ki.
Az én fogalmaim szerint én a céggel kötöttem szerződést, s a céget csak képviselte az előző főnök, mikor munkáltatóként aláírta a papírt. A szerződésben munkáltatóként is a cég, nem pedig a volt főnök szerepel. Tehát az új főnök nem jelent új szerződést, hiszen a munkáltató maradt.
Plusz én annál a cégnél már lehúztam egy hónap próbaidőt, nem óhajtok hét hónap után negyed évig lógni a bizonytalanban.
Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a válaszokat, szisztok!
V.
  1. 2004. október 5. 17:1828.
    :))) Eszemben sincs aláírni. Főleg, hogy valóban csak úgy kirúghat. Ha ki akar billenteni, akkor tegye a jelenlegi szerződésem mellett. Igaz, már billegek magamtól, mert unom a hisztijeit. A képlet ugyanaz: nyivákol, mondja a magáét, aztán elnézést kér. Jó, legalább kér. Ám ha valaki felhúzza, akkor nekem hisztizik egy sort, majd jön a mea culpa. Pedig annak is hisztizhetne, aki felhúzta, engem kihagyhatna, mert nem szeretnék gyomorideggel élni ("Már megint mi lesz a baja?"). :(((
    előzmény:
    alienor (27)
     
  2. 2004. október 5. 16:3827.
    És ez nem is módosítás lenne, hanem egy vadiúj szerződés, azaz a régit előbb közös megegyezéssel meg kellene szüntetnetek, hogy lehessen egy új, amiben újra próbaidőt lehet kikötni. :-DDDD
    (Hát sok marhaságot látok a munkajog terén, de ez párját ritkítja. . . !)
    előzmény:
    alienor (26)
     
  3. 2004. október 5. 16:3426.
    Csak közös megegyezéssel lehet a szerződést módosítani. Ha nem írod alá, puskával nem kényszeríthet. És ne is írd, mert a próbaidő alatt indoklás nélkül azonnal az utcára lökhet.
    előzmény:
    Venezia (1)
     
  4. 2004. október 5. 16:1925.
    Azt hiszem, valami hasonlót fogok cselekedni.
    Viszont most már tényleg megyek! Köszi mindent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572848 (24)
     
  5. Torolt_felhasznalo_572848
    Torolt_felhasznalo_572848
    2004. október 5. 16:0824.
    Szia!
    Elvileg megteheti, de kizárólag abban az esetben, ha az egész cégnek megváltoztatja a szerzödését. Egyénileg semmiképp sem teheti. Ha viszont mindenkinek változtat (mert pl. a szerződéssel nincs megelégedve), akkor is csak közös megegyezéssel lehet, illetve a szerződés tartalma lényegében és a Te károdra nem változhat. Próbaidőről pedig szó sem lehet, hiszen a szerződésmódosítás csak a már meglévő szerződés folytatása lehet.

    De legjobb, ha fapofával megbeszéled vele a dolgot, átveszed az új szerződést (de nem írod alá ott!!!) majd kérsz egy nap gondolkodási időt. Ennyi elég ahhoz, hogy beszélj az első utadba akadó ügyvéddel.

    Ez hatásos is - ha vaj van a fején, akkor az olvadozni kezd. . .

    Zaju
    előzmény:
    Venezia (21)
     
  6. 2004. október 5. 16:0023.
    Sziasztok. Most elmászom! Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a segítséget!! Nem sokára visszanézek. :))
    előzmény:
    Venezia (22)
     
  7. 2004. október 5. 15:5922.
    Bocs, a többi lemaradt. Még véletlenül sem fogom aláírni az újat. Ha jó irányba módosítják, akkor esetleg. Viszont csak olyat írok alá, amiben még csak utalás sincs próbaidőre.
    Egyébként, nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezt okvetlenül aljas szándékkal akarja tenni, csupán nem ért a munkajoghoz.
    előzmény:
    Magonc (19)
     
  8. 2004. október 5. 15:5521.
    Nevesíteni nem akarom, lényeg, hogy ő az egyetlen főnök. Illetve, neki van egy nagyfőnöke, ő pedig (a szerződős) az én egyetlen főnököm. Bár, élek a gyanúperrel, hogy már nem sokáig.
    előzmény:
    Magonc (19)
     
  9. 2004. október 5. 15:5220.
    :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (18)
     
  10. 2004. október 5. 15:5119.
    ha már letelt a próbaidőd, alá ne írj újat !!!!

    Milyen cég ez, ahol ilyen buták - vagy aljasak?
    Nincs nagyfőnök ? Én biztos rákérdeznék nála, hogy a főnököd működését további törvénytelenségek fogják-e szegélyezni.

    előzmény:
    Venezia (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 5. 15:5118.
    Az nem csak ez ügyben lényeg, hanem mindig meghatározó!

    Egy halakkal ilyent sem/ el se kezdjen!
    Csak jót!
    előzmény:
    Venezia (17)
     
  12. 2004. október 5. 15:4917.
    De erőteljes Skorpió- beütésem is van. Asztrológus rokon szerint vmely, a személyiséget hú, de nagyon meghatározó bolygóm a Skorpióban tanyázik. Szóval, vigyázzon a főnök, mert meg még találom csípni. :)
    Ez ügyben miért lényeg, hogy Halak vagyok? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (15)
     
  13. 2004. október 5. 15:4716.
    Hát ez az! Akkor a pénz is duplán jár? :) Azt el tudnám viselni, a munkaidő duplázást már nem. A suli is elég strapás, a munka így pont elég.
    Egyébként szó nincs semmi közös megegyezésről, csak közölte, hogy akkor megírja az új szerződést. Akkor még nem mondtam neki semmit, azóta érdekelődöm itt a fórumon, illetve az ismerősöket, a szüleimet rászabadítottam a céges munkajogászokra.
    Egyelőre sok- null az én javamra.
    Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 5. 15:4415.
    Ráadásul egy halakkal akarja ezt megtenni?

    Na, neeem!

    Szerintem!
    előzmény:
    Venezia (14)
     
  15. 2004. október 5. 15:4214.
    Szia. Pontosan ez az. A bizonytalanba nem akarok belemenni. S valóban, manapság ki tudja, hogy kinek kellene hely?? Anyukámat pár éve a próbaideje utolsó előtti napján billentették ki, s minő csoda, a közvetlen főnöke valamely ismerőse dolgozik most a posztján. . .
    Szóval, azért nem hagyok ott csapot- papot, előbb megnézem az új feltételeket. Aztán meglássuk, hogyan tovább.
    előzmény:
    Szilvia78 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. október 5. 15:4113.
    Új munka szerződés csak, akkor lehet, logikusan, ha a régi megszűnik! :) "Közös megegyezéssel" fel akarja bontani? Vagy mi? Ha az újat aláírod, akkor két érvényes szerződésed lesz, ha nincs erről külön szó benne. . . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. október 5. 15:3812.
    Köszi, egyetértünk. Mindenben. :) Nem is teheti meg, plusz butácska. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (9)
     
  18. 2004. október 5. 15:3711.
    Hello. )

    Szerintem ezt nem lehet megtenni. A munkaszerződést módosíthatja , de egy meglévő munkaviszonynál, aminél már letelt a próbaidő, nem köthet ki újabb próbaidőt. Azért várd emg, hátha előnyösebb eza aszerződés, de próbaidőbe ne menj bele. Szerintem "saját " emebreket akakr hozni, erre kiváló az újabb próbaidő a régieknek, h repülhessenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 5. 15:3710.
    Hellóka. :)) Az a szép, hogy a nő legalábbis látszólag imád. . . A csapból is az folyik, hogy "Jujj, de milyen jól együtt fogunk mi dolgozni!" :)
    S általában normális, viszont olykor hisztis. Amihez szintén nincs türelmem.
    Igazság szerint azért maradtam ott, mert az előző főnök nagyon kedves volt velem (pl. vizsgaidőszakban), s most a cég nincs a legjobban. Tehát csak úgy nem akarok felállni, de azért érik a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 5. 15:379.
    4-re!

    Ha a szerződés határozotlan időre szól, már nincs próbaidő!
    előzmény:
    Magonc (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 5. 15:358.
    Nem teheti már meg!

    Buta a főnök.

    Szerintem.
    előzmény:
    Venezia (1)
     
  22. 2004. október 5. 15:327.
    Szia!
    A szerződésemben egyhónapos próbaidő volt, az márciusban (április elejére) letelt. Azóta határozatlan idejű szerződésem van. Ezek után már semmi próbaidős kötelezettségem nincs. Szóval, kicsit el van tévedve.
    Neked is köszi, hogy írtál.
    előzmény:
    Magonc (4)
     
  23. 2004. október 5. 15:316.
    Természetesen ellenkezikaz MT-vel amit az új főnök akar. Egy érvényben lévő munkaszerződésben, -ahol már ledolgoztad- a próbaidőt tilos újból kikötni. Tehát módosítani joga van a szerződésed, de ezt a pontot nem írhatja elő megint. Azért azt sejtheted, hogy mire számíthatsz a továbbiakban, ha már a kezdetben ilyen negatívan áll hozzád.
    előzmény:
    Venezia (1)
     
  24. 2004. október 5. 15:295.
    Köszönöm, hogy válaszoltál.
    Én is így gondoltam. :) Most éppen ügyeket intéz a kedves főnököm, de rövidesen elkapom, legkésőbb amikor elém rakja a szerződést. Alá nem írom, ha az nem tetszik neki, rúgjon ki. Különben is váltani szeretnék, némi ajánlatot már kaptam is. Plusz legrosszabb esetben felveszek diákhitelt (harmadéves levelező hallgató vagyok). Nem a jelenlegi életem munkája, azzal tisztában vagyok (szép is lenne. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (3)
     

Címlap

top