Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újraélesztett csecsemő!!!

rousse
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 20:05
Sziasztok!
Én ezt nem értem!
A bnőm szombaton de. szült.3-kor már benn voltak a kórházban, de a saját szülésze(miatta ment abba a kórházba szülni), csak 9 körül jelent meg.f11 körül született meg a baba, császárral.most derült ki, hogy 2-szer kellett a picit újraéleszteni és be is görcsölt.Át is vitték másik kórházba, nagyon szépen ellátják őt, folyamatosan figyelik,további vizsgáltokra elküldik máshova, reméljük minden rendben lesz vele!!Az Anyukára azonban a szülés óta rá sem nézett az orvosa!Pedig vele sincs minden rendben, idegen orvosok írogatják neki a gyógyszereket. Mióta felébredt a szülés utáni altatásból, a doki azóta nem dugta oda a pofáját!Nem neki kéne tájékoztatni róla, hogy mi van a babával?Hogy mi történt szülés közben? Es minek saját orvosnak fizetni, ha nem képes időben elindítani, ott lenni a szülésnél?(igaz, ezek után nagy pofája kell hogy legyen, ha beállít a pénzért!) Ha nem benne, kiben lehet bízni ilyenkor?
  1. 2004. szeptember 21. 20:4932.
    A saját szüléseimbe illetve amkét méhenkívülimbe rendre egyenként belehaltam volna, ha nincs észnél a orvosom. Nekem is nagy szerencsém volt! :-)
    előzmény:
    jajajaj (30)
     
  2. 2004. szeptember 21. 15:3931.
    szia!
    elárulod a doki nevét? mivel a kútvölgyibe járok. . . remélem nem az én dokim. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107346 (10)
     
  3. 2004. szeptember 20. 22:3630.
    Tök mindegy, milyen sportot űz, nem? Szerinted egy tévés mennyit keres napi félóra képernyőzéssel havonta? Azzal, hogy tehetségtelenül igénytelenkedik? És még sorolhatnám. De ez a vita így már más irányba megy. . .
    A szülést pedig valóban le tudja vezetni a szülésznő is, az orvos azért van ott, hogy ne legyen semmi baj, ha komplikáció lép fel. Mert miből áll a szülés? Tágulsz, majd kitolod. Mikor van baj? Ha ez NEM így zajlik. Nálam nem így zajlott, baj volt, császár, hajnali kettőkor 5 orvos sügött-forgott körülöttem a műtőben elfeküdt hajjal. És a fiamat lélegeztetni kellett, de túlélte, és megköszöntem, de ezt pénzzel nem lehet eléggé megköszönni. És a szülészem nem fogadott el semmit. Szóval ilyen élmények is vannak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (29)
     
  4. 2004. szeptember 20. 22:2329.
    Ja, és nem a kórház folyósóján csúszott el a pali, hanem egy számomra ismeretlen sznobok által úzött sport közben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (28)
     
  5. 2004. szeptember 20. 22:2128.
    Tényleg csakhivatástudatból lehet ott állni nap, mint nap a gyermekek, öregek mellett és mindannyiszor erőt önteni beléjük. Ez így van, seni sem vitatja!
    Az a rossz, hogy ez a fogadott orvos mizéria kialakult!

    A szép reményű Kandász Szülőszoba riportban is kiderült, hogy a dokik zsebretett kézzel álldogálnak, jól fésülten megérkeznek a vajudás végére és lekaszálják a pénzt. Pedig az ügyeletben lévő orvos szülésznő tette a dolgát és nem ő.

    Nekem akkor telt be a pohár, amikor egy ismerősöm mesélte, hogy a férje 6 hétig gipszben volt és ez micsoda kiesés a havi büdzséből, mert történetesen a pasi nőgyógyász.
    2 milkát mondott, hogy ennyivel lett vékonyabb a bankszámla!
    Naneee, gondoltam, ezt így belekalkulálják az életükben, ez ilyen természetes, anyám!!!! :-((((
    előzmény:
    jajajaj (25)
     
  6. 2004. szeptember 20. 22:1527.
    Ja, Dunába vizet! :-)
    Úgy vettük, hogy ennyibe került a gátstoppolás meg, hogy segített bejutni a PIC-re babanézőbe. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992648 (24)
     
  7. 2004. szeptember 20. 22:0926.
    Csatlakozom Csigácskához, ne foglalkozzon semmivel, csak hogy mindketten rendben legyenek, mert hajlamos az ember túl érzékenyen reagálni ezekben a napokban. Nem azért mondom, mert lenézem a problémát. A barátnőd, ha nem bízik az orvosában, forduljon ahhoz, aki ügyeletben van, és az ellátja, remélhetőleg emberségesen. Jó egészséget nekik.
    előzmény:
    rousse (1)
     
  8. 2004. szeptember 20. 22:0225.
    Bocsika, de ne hasonlítsuk már össze a tűzoltókat az orvosokkal! Nagyon becsülöm a tűzoltókat, de ők nem tanulnak 10 évet, majd utána nem kell folyamatosan képezniűk magukat egy életen át ahhoz, hogy a gyakorolhassák a szakmájukat. Sok az indulat az orvosokkal kapcsolatban, de gondoljatok bele, ha ők tévednek, sajnos emberélet lehet az ára. Ehhez képest kevés tévedésről tudunk, de azon jól elcsámcsogunk. Én tisztelem az orvosokat, mert nem lennék képes szülést levezetni, rákos gyerekeket gyógyítani, vagy szemműtétet végezni. Mindezt szimplán hivatástudatból, mert a megbecsülés sem anyagi sem erkölcsi téren nincs meg ebben az országban.
    Nagyon sajnálom a fenti eseteket, nagyon szomorúak, de - ez kicsit közhely - ne általánosítsunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (19)
     
  9. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2004. szeptember 20. 21:5024.
    Te jo Eg! Es a penz masik felet? Odaadtatok a dokinak aki ott se volt?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_312945
    Torolt_felhasznalo_312945
    2004. szeptember 20. 21:4523.
    horror amiket írtok ! sajnos én is hasonlokon estem át :(
    jobbulást a mamának is és a picinek is :)))
    a legjobb, ha csak erre koncentrálnak és az orvost
    felejtsék el !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 20. 21:2222.
    Azt hiszem volt már rá példa, hog ynem értettünk egyet, gondolom lesz is. :) De most hasonlót gondolok magam is. Igaz férfiként, tehát csak részben átérezve, mindazt, amit ti anyaként éltek meg. De nézve a dolgok praktikus odalát. Amit a "3"-ban írtál az talán a legfontosabb.
    Amikor viszont orvost fogadunk az tulajdonképpen egy szerződés, amelynek során az orvos a várandós nőt gondozza, segíti legjobb tudása szerint és ezért elenszolgáltatást kap. Na persze, emberéletről van szó, természetesen nem pusztán "üzlet". De aki vállalja, (orvos), vállalja a nehézségeket is. Én ezt elvárom, tőlem is elvárják, igaz más jellegű tevékenységeim során.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 21:1021.
    Nem vagy idealista!
    Ennek így kéne működni!
    Az empátiát sajnos nem tanítják az orvosin vagy nem eléggé!
    Ezt otthonról hozzuk! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (19)
     
  13. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. szeptember 20. 21:0920.
    Én most aludni el, jó éjt mindenkinek!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (19)
     
  14. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. szeptember 20. 21:0719.
    Off, de hiába írunk bármit, a dolgokon nem változtat. Mindig pofátlanságnak találtam, h a szakmák nem "egyenlök", és egyáltalán: nem véletlenül hoztam a tüzoltó-példát. Ök is életeket mentenek, életveszélyben vannak. És nincs tele velük a sajtó, nem jattért hozzák ki a gyereket az égö házból. Csak kihozzák, mert ez a dolguk, ezért választották ezt a hivatást. És vonatkozik ez minden területre, ahol emberek külön jattok nélkül, szívböl és becsületböl teszik a dolgukat, mellesleg jól.
    (Ne mondjátok, h idealista vagyok. . . :-) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_769765
    Torolt_felhasznalo_769765
    2004. szeptember 20. 21:0518.
    Viszont volt egy anyuka , akinek a 3. császáros kisfia vírusfertőzéssel született , rögtön átvitték Tbányára , mert Szőnyben nincs gyermekintenzív.
    Viszont ahogy felébredt már jött is a gyerekorvos és tájékoztatta , hogy a pici jól van Tbányán és ha ő is és a baba is jól lesz 4 nap múlva , akkor átszállítják a baba mellé .
    Szerencsére így történt , és mivel rengeteget fejt már aznap engedték megszoptatni a Picit .
    Nemrég találkoztunk és gyönyörű vasgyúrója van !! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769765 (14)
     
  16. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 21:0517.
    Bocs!
    Van egy kis szinkroncsúszásom!
    Lassan gépelek! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 21:0316.
    Az egészet kellet volna!
    A dokit meg jól altájon rúgni!
    Biztos beperelt volna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (12)
     
  18. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 21:0215.
    Az egészet kellet volna!
    A dokit meg jól altájon rúgni!
    Biztos beperelt volna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (12)
     
  19. Torolt_felhasznalo_769765
    Torolt_felhasznalo_769765
    2004. szeptember 20. 21:0114.
    Az egészet neki kellett volna adni :-((

    Sajna tavaly saját magam tapasztaltam , hogy milyen nagy ívben lecsinálták azokat a kismamákat , akiknek nem volt saját orvosa:-(((
    És a szőnyi kórház szülésznőinek és csecsemősnővérkéinek innen is rengeteg puszi !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (12)
     
  20. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 21:0013.
    Hát ez az!
    Én egy szimpla eladó vagyok.
    Ha nem úgy szolgálom ki a vevőt ahogyan azt kell, akkor beír a panaszkönyvbe, a panaszkönyvre válaszol a főnököm és ezek után kb. 3 nap leforgása alatt az utcán találom magamat.
    Az az orvos aki hibát vétett, simán praktizál tovább és veszélyeztet minket! Milyen jogon???
    Sajnos, ez már több topik témája is volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (11)
     
  21. 2004. szeptember 20. 20:5712.
    Az unokahugink júniusban született, 31. hétre. A doki, barátként is tudta, hogy 3. lombikból, nagyon várt gyermekről van szó.
    Réka már felsírt, amikor megérkezett a doki. A szülésznő vezénylte le a vajúdást, a szülést.
    Ő látta el a 1, 5 kg-os kislányt. szerencsére a Schöpfiben kéznél van a koraszülőtt osztály. :-))
    Másnap elővettük a borítékot és a fele pénzt a szülésznőnek adtuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (9)
     
  22. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. szeptember 20. 20:4911.
    Ez persze nem téma semelyik hírmüsorban. Ilyesmiröl nem beszélünk. De mindenki sajnálja szegény-szegény dokikat. . . (újra csak tisztelet a kivételnek!) Nem értem ezt a hozzáállást, különösen a hippokratészi eskü tükrében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107346 (10)
     
  23. Torolt_felhasznalo_107346
    Torolt_felhasznalo_107346
    2004. szeptember 20. 20:4510.
    A kolléganőm is hasonló cipőben járt!
    Csaknem ráment Ő is és a Baba is!
    1/2 6-kor vérezni kezdett, 6-ra beértek a Kútvölgyibe, felrakták egy hordágyra, az orvosa persze sehol!
    9-kor, amikor a vérveszteség és az ellátatlanság miatt eszméletlen lett , végül elindították a szülést.
    Kapott 2 egység vért, végül a gyerek oxigén hiányossan született. A kolléganőm nem is láthatta a Picit, mert egyből elvitték egy másik kórházba, hogy ellássák, több mint egy hétig nem vehette a kezébe a gyerekét!
    Később amikor kérdőre vonták a " dokit", az mindent letagadott még azt is , hogy vért kellet adni.
    Úgy volt, hogy a gyerek sem járni, sem beszélni nem tud majd az oxigén hiány miatt!
    Hál Istennek nem így történt, de ez egy szakavatott gyógytornásznak a sikere, nem pedig a kórházé és a nőgyógyászé!
    Mi ez, ha nem horror?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. szeptember 20. 20:449.
    támogatom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (8)
     

Címlap

top