Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekbuli

andi92
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 09:14
Sziasztok ! 6 eves kisfiam elso igazi szuletesnapi zsurjat keszulunk megrendezni:))) Kernek szepen tanacsokat, hogy mit csinaljak, mit ne csinaljak, kinel mi valt be, mi nem valt be ! Van par otletem, de jol jonne tapasztalt anyukaktol nehany tanacs. Koszi !!!
  1. 2014. január 10. 17:0016.

    Mi idén nem bíztuk a véletlenre és egy gyerekanimációs céget hívtunk, az elején nem skeptikusak voltunk, de végül minden jól sült el. Remek munkát végeztek és a gyerekeket az elejétől a végéig le tudták kötni, nekem igazából a torta átadásán kívül semmi más dolgom nem volt. 

     

    Itt a honlapjuk, ha érdekel:

     

     http://fungarden.hu/kezdolap

    előzmény:
    andi92 (1)
    2004-09-20  09:14
  2. 2004. szeptember 20. 13:5015.
    Lehet, hogy a sokadiknal mar en is azt mondom majd :))) De talan akkor sem a McDonald's-t valasztanam. . . Van a kozelunkben egy Playmobil-jatszohaz, ott is rendeznek szulinapot !

    Koszonom kulonben mindenkinek a hozzaszolasokat, volt olyasmi, amire tenyleg nem gondoltam volna :)))
    előzmény:
    hengergo (14)
     
  3. 2004. szeptember 20. 13:1314.
    Oké, igazad van. Én csak abból indultam ki, hogy nekem ez nagy nyűg volt annakidején, mert a vizsgaidőszak kellős közepén volt, és örültem, hogy nem kellett előtte napokig készüldősnöm, csak elmentem arra a kétórára és kész.
    előzmény:
    andi92 (13)
     
  4. 2004. szeptember 20. 12:4013.
    De hat pont az a buli benne, a tervezes, a keszulodes, a sajat torta !!! Volt mar a kisfiam is McDonald'sos szulinapon, de nekem az olyan "munek" tunik :)))
    előzmény:
    hengergo (12)
     
  5. 2004. szeptember 20. 11:3812.
    Lehet szülinapi bulit tartani a McDonlad'sban is. Nem vagyok híve a gyorséttermeknek, de többször volt a lányom ovistársak szülinapján ott, és mi is tartottunk egyszer egy ilyet. Előre meg kell rendelni, hogy kb. hány fő várható, de csak annyit kell fizetni, ahány gyerek tényleg eljön. Egy Happy Mealt kellett fejenként fizetni, és a cég ajándéka volt a torta és + ajándékot kap az ünnepelt (ezt előre kellett kiválasztani). Egy hostess vezeti az egész bulit, ő felkészül különféle csoportos játékokkal, versenyekkel, és a többi gyerek is kap kisebb ajándékokat, tehát senki nem megy el üres kézzel. Ráadásul nem neked kell készülődni, sütni-főzni, meg utána takarítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 20. 11:2111.
    Koszi mindenkinek !!! Most jottem vissza, ebed utan mindent elolvasok !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. szeptember 20. 10:2010.
    Nálunk előre megszabott, hogy hány vendég jöhet, és mettől meddig tart a buli. Főleg fiúk vannak, így a túlpörgés miatt a szakaszos felosztású program vált be.
    1. érkezés, játék szabadon (itt még viszonylag nyugi van)
    2. ültetés, kaja-gyümölcssaláta(nagyon bevált!)
    3. játék, foci, darts-dobóverseny, más verseny felnőtt irányítással, apró ajándékokkal, a kimaradóknak külön helyen társasjátékok, egyebek(na, itt már leizzadnak rendesen)
    4. ültetés, ivás, kaja-szendvics
    5. játék-igény szerint előző folytatása, gyerkőcöktől függően irányítottan v. szabadon (a buli csúcspontja szokott lenni, a nyugisabbak is feloldódnak)
    6. ültetés, torta, ital
    7. szabad játék a hazaindulásig
    Fiús anyukaként nálunk ez vált be, hogy ne durvuljanak el. Jó, ha 2 felnőtt van. Egy konyhás és egy játékmester, irányító, aki a háttérben is tud maradni, ha nem kell őket túlzottan irányítani. Remélem segíthettem.
    előzmény:
    andi92 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. szeptember 20. 09:599.
    Nálunk meg ált. a szervezett játékoknak volt a legnagyobb sikere.
    Természetesen előszőr mindig hagytam, hogy önállóan játszanak és csak akkor kezdeményeztem a közös játékot mikor láttam, hogy már kezd lankadni a hangulat.

    Ha nincs nagy asztalotok, széketek. Tegyél ki sok szivacsot azon is szívesen üldögélnek agyerekek.

    Fontos: Semmi se legyen kötelező!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_955308
    Torolt_felhasznalo_955308
    2004. szeptember 20. 09:488.
    Szia. Én már rendeztem pár szülinapi bulit, de általaban nem a számításoknak megfelelően alakultak. Sokat gondolkoztam én is mindíg azon , hogy milyen mókás játékokat találjak ki. Élvezték is részben a gyerekek, de a megfigyelésem, tapasztalatom az volt, hogy a kötetlen játékot élvezték a legjobban. A kis csoport bevonult a fiam szobájába, még az ajtót is elhúzták. Autóztak, legóztak, nagyon jó kedvük volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 20. 09:457.
    Csak annyit, hogy én is így szoktam (mármint a vásárlást: tetkókat, játékkártyákat, naptárakat). Nálunk egyszer halálra görcsöltem , hogy mivel kössem le őket, aztán az egész banda , 12 emberke, egész idő alatt körbe körbe kerózott az udvaron. :-))) És nagyon jól érezték magukat. Persze azért nem árt, ha van egy-két játékötlet, tartalékban. Például a szobortánc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551837 (6)
     
  11. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. szeptember 20. 09:366.
    A játékok a legfontosabbak. Szervezz közös játékokat nagyon szokták élvezni.
    Legyen sok sok lufi. Sok könnyen bekapható szendvics, süti legyen az asztalon.
    A végén kapjanak pici ajándékot. Én beszoktam menni a 100 ft-osba és összevásárlok olcsó dolgokat:radír stb. A lufikat is odaszoktam adni.
    előzmény:
    andi92 (3)
     
  12. 2004. szeptember 20. 09:335.
    Nalunk augusztusban volt gyerekszülinap, hat kis vendeg volt es mivel nekünk sem lett volna eleg nagy az asztal, kölcsönkertünk egy sörkertben hasznalatos garniturat ( hosszu asztal, ket hosszu pad ) es azt felallitottuk az ebedlöben. Nagyon jo volt, mindenkinek volt helye, összesen 6 gyerek es 5 felnött fert el kenyelmesen. Jatek ügyben pedig az a tapasztalatom, hogy bar legyen valami elökeszitve, amit szükseg eseten jatszani lehet a gyerekekkel, ha pl. lankad a hangulat vagy csak lenyugodas keppen, de nem mindig akarnak kooperalni, sokszor inkabb csak a ´szabad jatekot´elvezik. Szoval az a lenyeg, hogy nem kell görcsösen programot csinalni a gyerekeknek. Jo szorakozast nektek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 20. 09:334.
    mi is a héten készülünk 6 éves partyra
    Tapasztalatok:
    1, azokat a játékokat, amiket sajnálnál, ha megsérülnének illetve nagyon sok darabból állnak érdemes kivonni a forgalomból, és biztos helyre eltenni - sajnos mindig van a vendégek között egy kis vandál, aki egyébként otthon egy kis angyal
    2 készíts elő olyan zenekazettát cdt amit szívesen hallgatnak
    3 a vendég gyerekek kaphatnak ajándékba-emlékül valami apróságot pl lufit, ez mindig bejön
    4 a szabályokat előre tisztázni pl nem vihetnek be a szobába inni és ennivalót az étkezőből, mert az mindig bajjal jár - nálunk pl egyszer a ropit úgy kellett felporszívózni
    5, a tortát kicsi szeletekre vágjátok, mert a gyerekek többsége a felét se eszi meg s a végén lehet, hogy te meg se kóstóltad, de a fele a kukában végzi - épp ezért ha nagyon meleg van nálunk nagyon bevált a jégkrémtorta azt szépen lehet szeletelni, és biztos elfogy, de lehet hogy az idén nem lesz ilyen jó idő
    6 jó szolgálatot tesz a törhetetlen papirtányér
    és a műanyag poharak, amik masszívan állnak a talpukon , ja és meg lehessen különböztetni a poharakat (szín, szívószál vagy jelölőcsipesz)
    7 a meghívóra íjátok rá mettől meddig tart a buli pl 4-től 7ig ennyi idő általában elég és utána totál kidőlnek
    8 ha a többi szülö nem marad ott kérjéek el az elérhetőségüket/telefonszámukat
    előzmény:
    andi92 (1)
     
  14. 2004. szeptember 20. 09:263.
    Koszi, megnezem, de nemcsak jatekokra gondoltam, hanem foleg a praktikus dolgokra : hova ultetsz le sutit enni sok gyereket, ha nem eleg nagy az asztal, stb, stb. . . meg biztos van par dolog, amire en nem is gondolok, de tapasztaltabbak mar tudjak, hogy rosszul sulhet el. . .
    előzmény:
    andi92 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. szeptember 20. 09:232.
    Szia Már volt erről szóló topik. Keress rá: Aktuális Játékok gyerebulira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top