Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyiptom, (Hepatitis?)

Aqua25
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 07:51
Sziasztok, 2 hét múlva mennénk Egyiptomba és hallottuk ismerősöktől hogy tv-be, rádióban bemondták hogy Egyiptomban 100 turistát Hepatitissel kórházba vittek, állítólag csak egy szállodában fordult elő a kaja miatt és az is Hurghadán.Interneten nem találtam a hírek között. Mi meg Sharm el Sheik-re mennénk. Szerintetek érdemes beoltatni magunkat ? Egyáltalán mi a különbség a Hepatitis A,B C között ? Ráadásul elég rövid az idő. Mikortól ad védettéget az oltás nem tudjátok ? Tavaly voltam Egyptomban és semmi bajunk nem volt.
  1. Torolt_felhasznalo_314871
    Torolt_felhasznalo_314871
    2009. Április 19. 23:4215.

    mostmár láttam... újabbb bizonyíték,hogy bárhol és bármikor el lehet kapni a hepatitist..... kérdezem: lehetünk elég elővigyázatosak?? például...azt tudtátok, hogy a kagyló különösen vírus hordozó.....földközitenger partja,stb........én például nem különösebben szoktam figyelni akagylót,amit kajálni szoktam külföldön......

    kicsit mesterkélt a videó,de sajnos igaz.....illetve hitelesnek tűnik.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618081 (14)
    2009-04-16  15:13
  2. Torolt_felhasznalo_983367
    Torolt_felhasznalo_983367
    2009. Április 16. 12:4513.

    Szebb napokat!

    ott tartottunk,hogy Egyiptom és "arab-világ".... én voltam már Egyiptomban... ami nagyon elborzasztott, az a mérhetetlen szemét!! Amit egyébként a helyiek nagy ívben letojnak! ott állsz a hőn áhítozott piramosok lábánál és közben ott hömpölyög a gusztustalan szemét. és akkor ki az aki csodálkozik,hogy burjánzik a hepatitis.Ha végigvesszük,hogy mikazok körülmények és "lehetőségek" amik a fokozott fertőzésveszélyt elősegítik(ürülék,mosatlan kaják,piszkos víz,stb..), akkor azt hiszem a Cleopatra országában mindegyik megtalálható. És akkor tényleg azt kell néznem a testemen,hogy vajon hol van egy 'nyílt seb', nehogy megfertőződjek...???!!!(körömágy sérülés,karcolás a lábamon,fogínyvérzés,stb.....)

    Tunéziában is voltam már. Ott nem tudom mennyire burjánzik a hepatitis(de azt mondják ott is),de ott azért a higiéniás körülmények egy kicsit jobbak........

    üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147032 (11)
    2009-04-15  14:03
  3. Torolt_felhasznalo_983367
    Torolt_felhasznalo_983367
    2009. Április 15. 14:5812.

    Szia!

    Sajnos nem csak az arab-világra igaz......az biztos,hogy ott a higiéniás dolgokra nem nagyon vagy csak keveset adnak......egyre több országban üti fel a fejét a hepatitis.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147032 (11)
    2009-04-15  14:03
  4. Torolt_felhasznalo_147032
    Torolt_felhasznalo_147032
    2009. Április 15. 14:0311.

    Hát igen, az arab világ sajnos teli van meglepetésekkel. Aki szeretné látni az arab országokat, azoknak mindenképp ajánlom ezt a cikket.

    http://www.nlcafe.hu/aktualis/20090407/alattomosa n_tamad_a_majrakot_is_okozo_hepatitis_b_virus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 3. 13:0110.
    Most 8 napra megyünk Sharm el Sheik-re, tavaly Hurghada volt és 12 nap. Sajna idén nincs több szabim, mert mentünk volna 15 napra is :( De már alig várom :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293554 (9)
     
  6. Torolt_felhasznalo_293554
    Torolt_felhasznalo_293554
    2004. szeptember 3. 10:459.
    elolvastam a májgyulladásról szóló részt, de sokkal okosabb nem lettem. . Mindegy, ha elkaptam akkor így jártam. . bízzunk benne hogy nem.
    De jó Neked hogy mész 2 hét múlva!! Mennék én is szívesen! Mennyi időre mentek? Tavaly hol voltatok és meddig?
    előzmény:
    Aqua25 (8)
     
  7. 2004. szeptember 3. 10:248.
    hát igen a tavalyi tapasztalat után én már minden nap fogom szedni 1et megelőzésnek, bár nekünk hasmenés tavaly nem volt csak fájt, meg görcsölt.

    De utólag vajon jó az oltás ha már elkaptad ?
    De sztem a hasmenésetek normális volt, nem hiszem hogy elkaptátok.

    sztem nézd meg ezt az oldalt :
    http://www. antsz. hu/oek/aktu-kozlemeny/1-a-kezd. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293554 (7)
     
  8. Torolt_felhasznalo_293554
    Torolt_felhasznalo_293554
    2004. szeptember 3. 09:447.
    szedtünk Antinalt, nagyon jó gyógyszer, de ahogy abbahagytuk 1 nap után újra. . . csak azért gondoltam utólagos oltásra mert ttkriszti hozzászólásában ez van:
    "tünetek (hasmenés, végtagfájdalom, a bőr, a szemek sárga elszíneződése) csak 15-50 nappal a fertőzés után lépnek fel. Fontos tudni, hogy védőoltással hosszú évekre hatékonyan védett az érintett térségbe készülő utas. A Berlini Trópusi Intézet azt tanácsolja, még az is jelentkezzen védőoltásért, aki az elmúlt hetekben Egyiptomból tért haza, . . "
    előzmény:
    Aqua25 (6)
     
  9. 2004. szeptember 3. 09:406.
    nem szedtétek az antilalt ? én már arra most számítok, megérkezünk esti program patika, és minden nap 1 szem a megelőzés miatt. Sztem utólag már nem jó az oltás. Olvastam az orsz edimeiológiai közp oldalát és úgy döntöttam nem oltatjuk be magunkat, mert nem szükséges, nem hurghadára megyünk a higiéniára meg úgyis figyelünk jó sok törlőkendőt viszek majd :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293554 (5)
     
  10. Torolt_felhasznalo_293554
    Torolt_felhasznalo_293554
    2004. szeptember 3. 09:285.
    Én augusztus 6-án jöttem vissza Hurghadáról, bár nem abból a szállodából. . . Vajon érdemes lenne beoltatnom magam? 6-an voltunk nyaralni, mindenkinek volt hasmenése kint és itthon még pár napig. . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 3. 08:194.
    köszönöm mindkettőtöknek :)
    előzmény:
    Aqua25 (1)
     
  12. 2004. szeptember 3. 08:133.
    Hepatitis A-vírustól fertőződött meg több mint 120 turista - legtöbbjük, mintegy száz, állítólag német állampolgár - június 10. és augusztus 30. között Egyiptomban, jelentette a német Utazási Orvosi Szolgálat, a Berlini Trópusi Intézet és a Robert Koch Intézet adataira hivatkozva.

    Az említett turisták valamennyien ugyanabban a 4 csillagos egyiptomi szállodában (Hurghada SIVA Grand Beach) laktak, ahová egyébként hazánkból is küldenek utasokat. Ezért is ajánljuk figyelmükbe az alábbiakat.

    A Berlini Trópusi Intézet szerint "utazási sárgaságot" a szennyezett vízben vagy élelmiszerben található vírus okozhat. A kórokozó igen ellenálló, s akár egy jégkockában vagy egy elégtelenül megfőzött ételben is képes tovább szaporodni.

    Az amúgy korábban ártalmatlannak hitt kór, az idősebbek illetve a májbetegségben szenvedők számára súlyos következményekkel járhat. A tünetek (hasmenés, végtagfájdalom, a bőr, a szemek sárga elszíneződése) csak 15-50 nappal a fertőzés után lépnek fel. Fontos tudni, hogy védőoltással hosszú évekre hatékonyan védett az érintett térségbe készülő utas. A Berlini Trópusi Intézet azt tanácsolja, még az is jelentkezzen védőoltásért, aki az elmúlt hetekben Egyiptomból tért haza, illetve aki Hepatitis A-val fertőződött nyaralóval került kapcsolatba, olvasható a Spiegel Online írásában.

    Az Országos Epidemiológiai Központ szakemberei ugyanezt a tanácsot adják a hír nyomán őket telefonon felkereső érdeklődőknek.

    Nepszabadsag Online a hirforras
    előzmény:
    Aqua25 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2004. szeptember 3. 08:122.
    Tömeges hepatitis megbetegedések Egyiptomban



    120 turista fertőződött meg hepatitis A vírussal az egyiptomi Hurghada üdülővárosban, egy luxusszállodában. A jelenlegi információk szerint magyarok nem fertőződtek meg. Szakemberek azt javasolják, aki Egyiptomba utazik, oltassa be magát a vírus ellen, és az átlagosnál sokkal jobban figyeljen a tisztaságra.

    Az utóbbi idő lagnagyobb Hepatitis A járványa tört ki az egyiptomi Hurghada üdülőváros egyik luxusszállodájában. A Vörös-tenger partján lévő településen eddig mintegy 120 turista betegedett meg, többségében németek. Magyar turisták eddig még nem betegedtek meg.

    Az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) annak érdekében, hogy magyarok továbbra se kapják el a vírust, azt tanácsolja mindenkinek, aki Hurghada környékére utazik, oltassa ba magát. Emellett Jelenik Zsuzsanna, az OEK nemzetközi oltóközpont vezetője azt is javasolja, hogy mindenki, aki Egyiptomba készül, a megszokottnál sokkal joban figyeljen a tisztaságra, alaposan mosson kezet, csak palackozott vizet igyon, ne fogadjon el jégkockát.

    A betegség főként az idősebbekre, illetve a májbetegségben szenvedők számára lehet veszélyes. A tünetek hasmenés, végtagfájdalom, továbbá a bőr és a szemek sárga elszíneződése.

    [origo]

    előzmény:
    Aqua25 (1)
     

Címlap

top