Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolataska

*zsana
Létrehozva: 2004. augusztus 25. 13:52
Szulok es tanitok-tanarok velemenye erdekelne, mit gondoltok arrol, hogy a gyerekek sajat sulyuk 10%-nal nehezebb iskolataskat hordanak. Muszaj igy leterhelni szegeny kolykoket? Muszaj 1 tantargybol 2-3 konyvet cipelni? Nekem nincs gyerekem, de lelketlensegnek tartom, hogy az iskolak java ezzel nem torodik.
  1. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. augusztus 25. 15:0716.
    Péntek az a nap amikor mindent haa kell hozni. Sokszor csodálkoztam is a sárnehéz táskán. Itthon belenézve kiderült, tényleg rengeteg fölösleges hülyeséget hurcol a gyerek. Azaz én hurcoltam. Ki kell selejtezni a tatyót és mindjárt nem olyan nehéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (15)
     
  2. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. augusztus 25. 15:0015.
    Nálunk is bent tartják a suliban a cuccokat, de nem mindenki hagyja ott, nem muszáj. Viszont ahl nem igy van, ott se kell sztem az egész hóbelevancot naponta cipelni, mert fölösleges, hisz nincs mindennap mindenféle óra.
    előzmény:
    *zsana (5)
     
  3. 2004. augusztus 25. 14:5014.
    Nálunk (a lányom negyedikes) a rajz, technika, testnevelés-felszerelést ott tartják az iskolában. Midnenkinek külön zsákba kell tenni a felszerelését. Ha valami kifogy (pl. ragasztó), akkor szól, hogy vegyek. Szerintem ez jó, márcsak azért is, mert nem marad itthon semmi. De én nem örülnék, hogyha nem hozná haza a könyveit-füzeteit, mert én szeretek mindent átnézni, hogy mit csináltak órán, miről volt szó, hogy végezte az órai munkát. Meg persze azt is meg tudom nézni, hogy megcsinálta-e a leckét. (A lányom nem napközis). Egyébként már alsóban is kell tanulni, a környzetet például, meg verset. Ha ott maradna a cucc az iskolában, akkor ezt hogy tanulnák meg a gyerekek? Napköziben ezt nem lehet (szerintem), és fontos a tanulás megtanítása, ami az iskolában kimarad, és a kikérdezés. Ha most nem tanulja meg, később nem fog menni. Ez pedig csak úgy megy, ha otthon van a felszerelés. Nekünk amúgy nem volt gond a táska cipeléssel. Ha jól emlékszem, nekem sem volt kevesebb cuccom anno.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 25. 14:2713.
    Itthoni emlékem annyi elsős koromból, hogy meggebedtem a táskám súlyától. . . . és hazafelé caplattam, mikor elszakadt a táskám pántja, így félvállon tudtam csak hozni. . .
    Remélem mire a lányom elsős lesz (még odébb van) változik valami. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 25. 14:2512.
    Sziasztok!
    Én az általános iskola 2-3-4 osztályát Olaszországban végeztem. 2 könyvünk és 2 füzetünk volt össz-vissz. Az egyik könyv olvasókönyv volt, a másikban volt: matek, történelem, nyelvtan, irodalom, hittan, biológia, földrajz, művészet és hittan. És a könyv nem volt vastag! Egyáltalán! Mert nem volt tele fölösleges hülyeségekkel. Ok, ott sokkal lazább is az alsó tagozat, osztályzás nincs, írásban értékelnek. Nagyon játékos az egész. Felsőben bekeményítenek jobban, de akkorra már a gyerek is nagyobbacska. Valami ilyesmi kéne itthon is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 25. 14:0911.
    Nekem is most lesz elsős a kicsi, úgyhogy a negyedikes lányom mostantól kénytelen lesz egyedül cipekedni. Kettőt már én sem biztos, hogy elbírok! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (7)
     
  7. 2004. augusztus 25. 14:0910.
    Ennek van előnye is és hátránya is. Pl. úgy kell vadásznom rá, hogy megnézhessem a gyerek füzeteit, viszont tényleg nem gebed meg a gyerek a táska súlya alatt. Végül is, azt mondják, hogy a napköziben meg kell írni a leckét és itthon már nincsen tanulnivaló, de néha hiba csúszik a számításba és itthonra is marad. De akkor sem cipeltetnek mndent haza. Igaz még alsós a lányom, lehet felsőben vátozni fog minden.
    előzmény:
    bourbon (6)
     
  8. 2004. augusztus 25. 14:089.
    Hát nekem nincs még gyerekem, de tanítottam pár évig, és szerintem kicsit el van ez túlozva. Néhány éve minden tanévkezdés előtt előkapják ezt a témát, nem kell gondolkodni máson. Nem kétlem, hogy nehezek és drágák a könyvek, mert ez tény. Én is rendeltem anno tankönyveket, és igyekeztem mindig csak 1-1 könyvet megvetetni, a feladatgyűjteményeket nem, ha van rá mód, egyszer megveszi az iskola, és órákon kiosztja. Ha valaki otthonra megveszi, mert megteheti, annak se kell hurcolnia. De sajnos belenézve egy-egy gyerek táskájába, sokszor teli van felesleges vacakkal, előző napi cuccokkal, ami kell, azt meg nem hozzák el. Ez persze inkább a nagyobbakra jellemző. Szerintem azért a legtöbb iskola törekszik arra, hogy minél kevesebb terhet rójanak a szülőkre anyagilag, a gyerekekre fizikailag.
    előzmény:
    *zsana (1)
     
  9. 2004. augusztus 25. 14:078.
    Szia!
    A gyerekek táskája sajnos általánosban a legnehezebb, esetleg a gimi első 1-2 évében:( Emlékszem egyszer kíváncsiságból lemértem a táskámat: 11 kg volt! Durva, nem? Manapság a fősulira 1-2 füzetet viszek maximum. Sajnos nálunk általánosban semmit nem lehetett benthagyni, de gimiben se vállalt érte senki garanciát, hogy amit a padban hagyunk, másnap is ott lesz. . . Szerintem Magyarországon is be kéne vezetni, hogy mindenkinek legyen saját szekrénye, mint az amerikai sulikban.
    Katy
    előzmény:
    *zsana (1)
     
  10. 2004. augusztus 25. 14:077.
    Én is ezt szándékozom tenni! Bár kicsit izgulok, hogy elbírom-e majd! Most lesz elsős a gyerek. . . :-))))
    előzmény:
    bourbon (6)
     
  11. 2004. augusztus 25. 14:046.
    Nálunk meg úgy van, hogy én cipelem a táskát. :-)))
    előzmény:
    *Macifül* (3)
     
  12. 2004. augusztus 25. 14:035.
    Kis unokahugom bizony cipeli a sulyokat. . .
    előzmény:
    *Macifül* (3)
     
  13. 2004. augusztus 25. 14:034.
    Ezt mindenhol be kéne vezetni! Pl. a bejárós gyerekeknek ez milyen jó lenne!!
    előzmény:
    *Macifül* (3)
     
  14. 2004. augusztus 25. 14:013.
    Nálunk pl. úgy van a suliban, hogy mindent bent tartanak. Vn, hogy üres táskával jön haza a gyerek. Csak akkor van a táskában valami, ha marad leckéje.
    előzmény:
    *zsana (1)
     
  15. 2004. augusztus 25. 13:582.
    Vajon lesznek ezzel kapcsolatban valtozasok az uj tanevben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top