Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. 2012. Április 30. 07:41160.

    Ha azt akarod, hogy a gyerekednek nyugalma legyen, hogy idegen emberek ne rángassák őt kényük-kedvük szerint, és békében feltudd nevelni a gyermekedet, akkor nem fogsz ragaszkodni a névhez, sem perhez, sem gyerektartáshoz. Jogilag, ahhoz hogy a nevét kapd, csak per útján tudod megoldani, bár én a helyedbe-nem tenném.

     

     

    Mondjuk az érdekes, hogy a pasi miért van arról meggyőződve, hogynem az övé a gyerek... 

    előzmény:
    kiszti79 (159)
    2012-04-29  22:22
  2. 2012. Április 29. 22:22159.
    sziasztok.....ez a kérdés sajnos nállam is jelenleg aktuális.....egy hónapom van a szülésig,és idáig minden rendben volt de most mikor az apasági papírt kelett volna megírni kiatlálta nem az övé a gyerek....megjegyzem a kapcsolatunk bonyorult......a második családja vagyunk.......szóval az érdekelne hogy valóban lehet e anélkül a Kisfiam az édesapja nevén hogy bármilyen jogi kapcsolat lenne köztük,és perelés nélkül......szeretmém ha a nevét viselné a gyermekünk,de sajnos annál jobban szeretem a Pocaklakó Kisfiam édesapját hogy tönkre tegyem az életét!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (15)
    2004-08-19  13:17
  3. Torolt_felhasznalo_509781
    Torolt_felhasznalo_509781
    2010. február 12. 19:19158.
    En nem tudom a valaszt, de akkor minek az apasagi? Csak a penzert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778820 (157)
    2010-02-12  16:53
  4. Torolt_felhasznalo_778820
    Torolt_felhasznalo_778820
    2010. február 12. 16:53157.
    Sziasztok! Én szeretnék apasági pert indítani csak azt nem tudom hogy ha elfogadja az apa hogy valóban övé a gyerek kötelező e a nevére venni vagy ha az anya nem akarja akkor nem kell. Őszíntén szólva én nem akarom hogy a gyerekem egy olyan ember nevét viselje aki nem látta mióta megszületett és valószínűnek tartom hogy ezután se fogja látogatni. Akkor miért viselné a gyerek a nevét? Ha valik tud választ adni akkor azt megköszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_778820
    Torolt_felhasznalo_778820
    2010. február 11. 18:28156.

    Sziasztok! Én szeretnék apasági pert indítani, de nem tudom, hogy miután megnyertem az apának a nevére kell e venni a gyermeket vagy sem. Őszíntén szólva én nem szeretném, ha a gyermekem az apja nevét viselné, mert mióta megszületett egyszer sem látta. És van egy olyan érzésem hogy ezután sem fogja majd látogatni. Akkor miért viselné a nevét? Tud valaki nekem ebben segíteni, hogy kötelező e a nevére venni vagy ha az anyuka nem akarja akkor nem kell neki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 23. 14:13155.
    AMEN :O))))))))))

    Nyugodj mar le, mert meg megart az idegesseg!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (154)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 23. 12:52154.
    Miért nevezel bennünket meggondolatlannak, agyatlannak, felelőtlennek? Nem a diszkó vécéjében szedtük össze a gyermekeinket! Miből gondolod, hogy a mi életeink nem meggondolt döntések folyamata? És már ne haragudj, de annyira a nőkre hárítod az összes negatív részét ezeknek a helyzeteknek. . . Mondd, mikor ilyen élesen elítélsz valakit (mert a szavid ezt mutatják), egy pillanatra sem fordul meg a fejedben, hogy ugyanez megtörténhet valaha veled is, vagy a lányoddal, tesóddal, sógornőddel?
    Majd ha az Uh-on meghallod a kisbabád szívét, rájössz, hogy - bár valszeg ott lesz veled a férjed - férj nélkül is szívesen megszülnéd, nevelnéd, tanítgatnád. És egy tanács: bár ne történjen meg veled, de ha a terhességed első trimeszterében lelép a férjed, ne vetesd el a gyermekedet, mert ennél nagyobb dolgot soha életedben nem alkothatsz. És ne mondd egy törvénytelen gyermekre sem azt, hogy nem lett volna szabad megszületnie, mert lehet, hogy a világ köszönhet majd neki olyan dolgokat, amiket esetleg 10 törvényes sem tud felmutatni. Éés mi lesz majd akkor az anyjáról a véleményed?
    Egyébként nekem is az a véleményem, ami még a múlt héten volt itt valakinek: az anyaság átváltoztatja az értékrendedet, és nem kizárt, hogy elveket is fölad egy nő majd, ha úgy hozza az élet.
    előzmény:
    latsia (150)
     
  8. 2004. augusztus 23. 12:38153.
    Nem tudom miert van felkijaltojel a szoveged vegen, talan merges vagy? Sok boldogsagot nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (152)
     
  9. Torolt_felhasznalo_573532
    Torolt_felhasznalo_573532
    2004. augusztus 23. 12:23152.
    Nem hinném, hogy bármelyikünk ne oldotta volna meg, ki így, ki úgy de fájhat még neked is bár ne legyen így, tudod egy kapcsolat vagy házasság elején senki nem a végén gondolkodik, de mivel az emberi kapcsolatok bizonytalanok néha olyan történik amire nem számítasz, nem vagy felkészülve. Büszke vagyok arra, hogy egyedül is vállaltam a babámat és hidd el fel fogom nevelni még ha egy fillért sem látok a papájától akkor is, nem erről szólnak ezek a dolgok, sajnos, hogy így sikerült de attól még ki kell hozni a legjobbat belőle és nem hiszem, hogy bármelyikünknek aki ilyen helyzetbe került szégyenkeznie kellene, de biztos vannak kivételek!
    előzmény:
    latsia (150)
     
  10. 2004. augusztus 23. 12:16151.
    Arra próbáltam utalni, hogy a felelősség nemtől függelen. Mindenki saját maga felel a saját életéért, akár nő akár férfi. Mindkét nemnek van lehetősége védekezni, és ha az egyén nem akar gyereket tegyen ellene saját maga. A legkönnyebb megoldás 100%-ban másra hárítani a felelősséget. De ha már bekövetkezett a "baleset" akkor mindenki vállalja a ráeső részt. Szóval én nem a "csak egyik" megoldást tartom az igazinak, hanem a "mindkettent". Viszont, ha bízunk egymásban, akkor tudjunk ilyen esetben is együttműködni. Végül leszögezném, a "csőbehúzás" nekem sem szimpatikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187983 (138)
     
  11. 2004. augusztus 23. 10:01150.
    "Mert kerülhetsz még bármelyikünkénél cifrább helyzetbe, aztán keresgélheted a pillanatot, ahol mégsem volt. "

    Igen cifrabba igen, de meggondolatlanba soha!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (148)
     
  12. 2004. augusztus 23. 09:58149.
    Nem buszkelkedem, bar tehetnem! Egyszeruen csak a tenyeket irtam le.

    A jokivansagaidat pedig koszonom szepen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (148)
     
  13. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 23. 09:55148.
    Nem tömjéneztem magam, ha ismernél, tudnád, hogy soha nem tennék ilyet. De nem ismersz, ahogy én sem téged. Nem vitatom a "tejfölmentes" időszakaidat, de éppen ezért kellene olyan élettapasztalattal rendelkezned már, hogy ne kaján vigyorral nézz le ismeretleneket, és büszkélkedj, hogy "De agyam azert mindig volt. :O)" Mert kerülhetsz még bármelyikünkénél cifrább helyzetbe, aztán keresgélheted a pillanatot, ahol mégsem volt.
    És lehet, hogy nem tartod eredménynek, de azért úgy hangzik.

    Kívánom, hogy amikor akarjátok, összejöjjön a babátok, és éljétek meg az igaz szerelem minden beleférő pillanatát.
    előzmény:
    latsia (142)
     
  14. 2004. augusztus 20. 07:57147.
    Jo reggelt!:O)
    Most mar barmikor johet a baba, minden feltetelt eloteremtettunk hozza. Legalabbis ami nagyon fontos. A sajatunkba johet, es most mar o lehetne az elso, minden elott. :O)
    előzmény:
    bababetű (146)
     
  15. 2004. augusztus 19. 22:38146.
    És mikorra terveztek babát ? :o))
    Várod már nagyon ?
    előzmény:
    latsia (144)
     
  16. 2004. augusztus 19. 22:37145.
    "Lányok! Nem kezdünk egy picikét személyeskedni. . . ??? ;)"

    Én csak e mondatod miatt kérdeztem. Mert azt írtad kezdÜNK :o)))

    Egyébként, pedig, ha közös felelőtlenségből becsúszik egy baba, a legtisztességesebb, ha a férfi nem akarja, de a nő igen, hát szülje meg MAGÁNAK a nő.
    De akkor ne kérjen semmit a pasitól, de a dolgokat a gyermeke érdekében rendezze le jogilag.

    A férfi, pedig amennyiben van lelkiismerete, hallgasson arra. Az a gyerek nem tehet semmiről. Tehát vegye a nevére, de tartásdíjat ne fizessen. Csak, ha akar.

    Ez persze elmélet, és sok szemét nő és sok szemét pasi van.

    Csak az a megdöbbentő számomra, hogy mindig a nőt marasztalják el. Mintha a pasi ott sem lett volna.
    És ok, a pasi nem akarja a gyereket. A nő igen.
    Viszont annyi felelősséggel és BECSÜLETTEL tartozik, hogy a gyereknek adja a nevét.

    És itt nem egyéjszakás kalandok baleseteiről beszélek, hanem rövidebb-hosszabb párkapcsolatok ilyen ronda végződéséről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187983 (140)
     
  17. 2004. augusztus 19. 18:33144.
    És vannak szerencsés emberek is, akikkel csupa jó dolog történik, nem sok pofont kaptak még az élettől. Vagy többnyire úgy alakul az életük, ahogyan szeretnék

    Nem tudom kire gondoltal, ha ram a valaszom:
    Sokkal nagyobb pofont kaptam az elettol, mint te, de nem nyavalygok rajta ennyit. Szerintem nem velemenyekre voltal kivancsi, hanem a sajatod megerositesere.
    előzmény:
    anyu-ka (134)
     
  18. 2004. augusztus 19. 18:29143.
    En bele tudom kepzelni magam mindenki helyzetebe, joba es rosszba egyarant. Egy helyzetbe viszont nem, a felelotlensegbe.
    előzmény:
    anyu-ka (134)
     
  19. 2004. augusztus 19. 18:28142.
    Nem tudom itt vagytok meg? Mindenesetre, ugy latom teljesen mas kepunk van a dolgokrol, mas kornyezetben elunk, masok az elveink. De azttudom mondani, hogy akarhogy is tomjenezed magad, nekem eddig sikerult. Es nekem is voltak szomoru dolgok az eletemben, nekem sem fenekig tejfol volt. De agyam azert mindig volt. :O)

    Ja, es nem tartom eredmenynek a hazassagomat. Egyszeruen az igaz szerelem kovetkezmenyenek, ja es torvenyesnek, csak mert itt allandoan a torveny van napirenden. :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 16:22141.
    Nem azt mondtam, hogy Te személyeskedtél, hanem kérdeztem általánosságban, hogy nem tűnik-e Nektek is úgy. . . ? ;)

    (És nem azért írtam, hogy bárkit is megbántsak vele, hanem csupán annyit szerettem volna elérni, hogy a hozzászólást fogalmazók az írásnál nagyobb körültekintésre, míg az olvasók a pontosabb értelmezésre helyezzenek hangsúlyt a további ilyen jellegű félreértések elkerülése végett. . . ) :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (132)
     
  21. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 16:13140.
    Miért, nem vagyok eléggé zöld. . . ?!? ;)))))
    előzmény:
    bababetű (130)
     
  22. 2004. augusztus 19. 16:12139.
    Sajna, meglátásom szerint bizony a nő felelőssége nagyságrendekkel nagyobb a ffiénál. Csőbehúzni bármelyik zseni ffit lehet. (konkrét példa:kései házasság, második gyereket akaró feleség=kilyukasztott óvszer, majdnem életekbe kerülő második terhesség).

    Szal szvsz (ezt ugyanígy gondoltam huszonévesen is, amikor bevállaltam a gyereket) , csak az a nő szüljön, aki egyedül is el tudja képzelni a gyerekért való küszködést. Nincs mindenki latsiához hasonlóan egy bombabiztos, élete végéig garantált, biztonságot, védelmet nyújtó házasságba-törődésbe stb bebetonozva, sajna, gyakori a baleset. (a szele nem egyszer súrolt, túléltem volna). Sztem ha vki igazán vágyik gyerekre, a nehézségeket sem fogja túl tragikusan megélni. (attól még a csőbehúzást nagyon aljas dolognak tartom az apa és a gyerek szempontjából is)
    előzmény:
    ka71 (127)
     
  23. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 16:12138.
    "Ha én most elindítanék egy topicot, hogy terhes vagyok, nem védekeztem, mindenki lehülyézne. Ez a pasi esetében miért más? Ő is ismeri a biológiát. Tudja, mi lehet a következménye. "

    Így van, a pasinak is ugyanúgy kell(ene) gondolnia erre.

    "Tehát, ha élből ellenzi, védekezzen és nem húzhatják csőbe. "

    Ehhez azért annyit hozzáfűznék, hogy véleményem szerint az a "kultúrált" nő, aki tisztában van vele, hogy a párja nem akar gyereket, az tiszteletben tartja a párja véleményét. A továbbiakban olyan dolgokat kell figyelembe venniük, mint pl. "hormonháztartási zavarok", az "intimitást akadályozó tényezők", stb. , és ennek szellemében kiválasztaniuk a mindkettejük számára legmegfelelőbb védekezési eszközt. . .
    (Bátorkodom megjegyezni: a férfit ugyebár, aki élből ellenzi a gyermekvállalást csőbe húzhatják, ha nem húz gumit - állítod. De mikor is??? Netalán csak nem akkor, ha a nő egyáltalán nem védekezik. . . ?;)

    "Hogy is van ez? Csak én, mint nő felelek a jövőért?"
    Pont az ellenkezőjét próbáltam magyarázni. . . Mármint, hogy nem csak a nő (és nem is csak a férfi). . .
    Ennek ellenére nekem nagyon úgy tűnik, hogy számodra a "csak a férfi" volna a "kompromisszum". . .
    előzmény:
    ka71 (127)
     
  24. 2004. augusztus 19. 16:03137.
    Sziasztok, kellemes időtöltést az ünnepekre. Én is megyek. :o)))
    előzmény:
    anyu-ka (134)
     

Címlap

top