Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolakezdés!

vera70
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 09:38
Sziasztok!Mint először iskolába menő gyermek anyukája érdeklődnék a tapasztaltaktól kinek milyen iskolatáska jött be pontosabban a gyerkőcnek ?Milyen tipus a jó?a nagyságára nézve és az esztétikum sem mellékes...Köszönöm a segitségeteket!!!!!!üdv.vera
  1. Torolt_felhasznalo_806292
    Torolt_felhasznalo_806292
    2005. december 28. 20:4092.
    Anya szerencse,hogy apával vettem táskát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. február 11. 11:4591.
    http://www. aranyfa. hu/

    Találtam tegnap a könyvesboltban egy szórólapot.
    Egy könyv sorozat, ami óvódás kortól kisiskolás korig szintekre tagolva szeretteti meg a gyerekekkel az olvasás örömét.

    A kis könyveket eleinte szülök olvassák fel, később maga a gyerek betűzgeti őket, egyszerű rövid történeteken keresztül meg szeretve az olvasás örömét.

    Nekem így nagyon tetszik. Egy nem. Az ára.
    Egy kis történetért én igen soknak tartom a 650-1000 Ft-ig árat.
    Pedig az elgondolás igen jó.
    Eddig 36 könyv jelent meg, de 190 darabos az eredeti angol sorozat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 12. 15:0990.
    Sziasztok!Kedves kisiskolások és a szülők! Milyenek a tapasztalatok igy pár hét elteltével?Nálunk kisebb nagyobb nehézségek közepette elég szépen mennek a dolgok. . . olvasunk már hét betűt, számolunk 0, 1, 2, számokkal összeadunk. . . szerintem egy kicsit gyors a tempó de majd megszokjuk. . . mert a muszáj nagy úr.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 1. 21:4889.
    Köszönjük a biztatást és a tanácsokat és igyekszem a legjobban "segiteni" és egyengetni a kis elsős útját .
    Mindenkinek további sikeres suliba járást. Vera
    előzmény:
    szoprán (88)
     
  5. 2004. szeptember 1. 19:3388.
    Vera! Na, és Többiek!!!
    Ahogy olvasgatom elég rendesen elindultak az apróságok. . . Meg Ti is!?!
    Remélem!:))) Az első hetek sokszor úgy látszanak:ugyan, hisz ez semmi-mondják a gyerekek! SZERENCSÉRE!!:))))
    Arra azért számítsatok, hogy nagyon elfáradnak. Naná, hisz itt rengeteg új, és kötelező dolog van!
    Az se tévesszen meg, hogy azt mondják:1-másfél hét után:MIÉRT NEM TANULUNK MÁR?
    Dehogynem! Aztán ki is jön rajtuk a fáradtság. . Nem kell megijedni, ez természetes!:) Álmosabb, vagy "pörgősebb, veszekedősebb, vagy csendesebb lesz a megszokottnál. . . Ne ijedjetek meg, ha NEM mESÉL. . .
    Annyi újdonság éri, hogy nem is tudja hol kezdje. . . van aki el sem kezdi. :))) Ne kérdezgessétek feleslegesen! Úgyis elmondja, ha már feldolgozta, vagy segítségre van szüksége!:)
    Azt viszont nagyon komolyan ajánlom: ha pld. Nektek nem szimpatikus a tanító néni, vagy a választott barát-barátnő:eszetekbe ne jusson ezt a csemetével megtárgyalni, netán mást mondani!!!! Ez az ő világa, próbál elhelyezkedni, tehát segíteni kell! Aztán majd elválik. . . Mindenképp próbáljatok "együtt dolgozni" a tanítóval, mert ez már segít a gyereknek. :) Ha nem megy-ilyen is előfordulhat: ezt kultúráltan is meg lehet oldani, akkor senki nem sérül. Kívánok sok örömöt, és TÜRELMET!!!:))))
    előzmény:
    vera70 (78)
     
  6. 2004. szeptember 1. 19:0787.
    Sziasztok! :-)))
    Nálunk is jól alakult az első nap! :-))
    A tankönyvek ára 15 ezer forint. :-(

    A bölcsisnek is tetszett az új környezet, igaz még velem együtt ismerkedett vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. szeptember 1. 14:0886.
    Sziasztok!

    Nekem is csak kellemes élményeim vannak a mai napról, a fiam egyáltalán nem illetődött meg, volt ovistársakkal beszélgettek, bohóckodtak kicsit, és úgy jött ki ebéd után, hogy jó volt! Örülök neki, hogy ilyen jól alakult minden! :o)))
    előzmény:
    vera70 (85)
     
  8. 2004. szeptember 1. 13:4285.
    Sziasztok!Nálunk elég simán ment az első nap egy megilletődöttség és ennyi. . . vidáman jött ki az ajtón amikor mentem érte. . . ez a lelkesedés reméljük megmarad még sokáig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. szeptember 1. 11:2084.
    Szisztok! a nagyfiam 3-os és nem tartozik a lelkesek közé. Ráadásul idén változik a tesó státusza is, bölcsis lesz, anya meg újra megy a dolgozóba. :-)))

    Izgulok kicsit és igyekszem, hogy minden pasi időben a helyén legyen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 1. 11:1383.
    A lányom most kezdi a negyediket, mégis nagyon izgult reggel, ugyanis összevonták az osztályokat, háromból kettő lett. Szerencsére őket nem szedték szét, de kapnak egy csomó új osztálytársat és emiatt kicsit izgult. De sose fogom elfelejteni a napot, amikor először iskolába ment: az évnyitóra elkísértem, de utána hazajöttem, nekik volt még órájuk. Egész délelőtt semmit nem tudtam csinálni, a körmömet rágtam idegességemben és vártam haza a kisasszonyt. Ő mát akkor jól érezte magát.
    Most is sokat gondolok rá, most már nemsokára hazajön. Kíváncsi vagyok nagyon, és szeretem az új könyveket nézegetni és szagolgatni:))). Remélem, ma megkapják azokat is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. szeptember 1. 11:0482.
    Sziasztok! Kinek hogyan telt az első nap? Csalódás volt, vagy kb. amit vártatok? És a gyerekek? Sírás? Vigyor?

    A mi tanítónénink az első szülőin azt mesélte: várta, hogy majd megilletődött, megszeppent arcokkal lát, helyette teljesen természetesen vették a gyerekek az iskolakezdést. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 31. 16:5181.
    Köszönjük és viszont:-))
    előzmény:
    vera70 (80)
     
  13. 2004. augusztus 31. 13:0180.
    Sziasztok! Minden elsős apróságnak sikeres iskolakezdést kivánok mi is nagyon izgulunk a hplnapi események előtt. . . a topic várja a további beszámolókat. . . Mindenkinek Puszi Vera
    előzmény:
    csokeszi (79)
     
  14. 2004. augusztus 31. 12:5179.
    Szia Vera és Többiek!

    Jó iskolakezdést minden kis elsősnek és szüleiknek! :o))
    Én már nagyon izgulok a holnapi évnyitó és minden egyéb miatt ellentétben a fiammal. . . . :o)))
    előzmény:
    vera70 (78)
     
  15. 2004. augusztus 25. 16:1078.
    Szia Csigabiga!Én inditottam ezt a topicot mert mi még nagyon az elején vagyunk a dolgoknak most lesz elsős a fiam . . . . már nagyon lelkesen várja a sulit. . . .
    előzmény:
    csigabiga (77)
     
  16. 2004. augusztus 25. 16:0077.
    Szia Vera! Igen, az enyém már várja:-))) Most megy másodikba. Már készítgeti a dolgait meg a füzeteit, meg minden egyebet. Nem hagyott békén, amíg meg nem vettünk már szinte mindent:-))) Olyan jó, hogy ilyen lelkes még!! De közben azért a nyarat is fájlalja, hogy "milyen gyorsan elszaladt" és, hogy lassan véget ér. . . .
    :-))
    előzmény:
    vera70 (75)
     
  17. 2004. augusztus 25. 15:1576.
    Most találtam erre a topicra. A lányom negyedikes lesz, tehát nem vagyunk "kezdők". Én nem szoktam előre megvenni semmit, mert egyrészt az iskolában az évnyitókor kapjuk a könyveket és a füzetcsomagot is (az önkormányzat fizeti), és aznap a szülőin elmondja a tanító néni, hogy esetleg mi kell még. Nem is tervezek semmit venni, csak iskolatáska kellene esetleg. Annakidején a Tesco-ban vettük, és gyönyörűen kibírt három évet, és még mindig teljesen jó, csak már mondogatta a lányom, hogy cikik rajta a százegy kiskutyák. Úgyhogy nézegettem táskát, de el vagyok keseredve. Ragaszkodnék a fektetett formátumúhoz, mivel abban fektetve elférnek a nagyalakú füzetek-könyvek, állítva pedig simán két oszlopban a füzetek. Namármost ilyet egyáltalán nem kapni, van valami tippetek, hogy esetleg hol??? Illetve valahol láttam Barbie-sat, dehát az cseberből vederbe lenne. Kényszerből megnéztem én is a budmillokat, hát az valami katasztrófa! Mivel a kapcsolójának egyik része sincs fixen rögzítve a táskához, csak valami "madzagon" lógnak, csak két kézzel lehet bekapcsolni meg kinyitni, illetve még úgysem, nekem nem sikerült. Olyan jó ez a százegy kiskutyás, ezt egy kézzel is simán lehet nyitogatni.

    Szóval hol láttatok esetleg fektetett táskát, rögzített kapcsolóval?? (Bp-en. ) Köszi.
    előzmény:
    vera70 (75)
     
  18. 2004. augusztus 25. 14:3175.
    Halló!Mindenkivel minden rendben van?gyerkőcök várják a sulit???????))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 18. 19:5574.
    Remélhetőleg a csatoknál nagyobb bajod nem lesz!:))))
    Általában a cipőkötéssel szokott lenni-bár abban is segítenek egymásnak!!!!:)
    Még harmadikban is gond. . . erre rendeztem-már többször-olyan versenyt, hogy kinek sikerül. . .
    Azt látni kellett volna!!!! Mint a villám!!! Az eddig legügyetlenebbnek látszó gyerek:NANÁ, hogy megnyerte!!!
    Azért ne túlozzunk. . akkor. . . aztán megint nem ment, de akkor már mindenki egyemberként segítette!:)
    előzmény:
    csigabiga (73)
     
  20. 2004. augusztus 18. 17:5373.
    Az jó:-)))) Azt hiszem mi nagyon kifoghattuk azt a szériát, mert tényleg nagyon nehéz volt nyitni-zárni:-(( Még szülőértekezleten is említette a tanító néni, hogy ilyen nehezen nyitható csatokkal még nem találkozott, pedig jó pár éve tanít már!! Biztos kifogtunk vmi rossz szériát. Törtek is rendesen a műanyag csatok:-((
    De amúgy tényleg könnyen belejönnek a gyerkőcök:-)))
    Nnnnaa, ennyit a csatokról:-))))))))
    Sziasztok!
    :-)
    előzmény:
    csokeszi (68)
     
  21. 2004. augusztus 18. 17:3372.
    Sziasztok!Végre megjöttem!A táska csatjával nincs gondunk már a közápsőre is rá kellett szólni hogy ne piszkálja. . . üdv. vera
    előzmény:
    csokeszi (71)
     
  22. 2004. augusztus 18. 16:4071.
    Köszi mindkettőtöknek a bíztatást!
    Olyan érdekes, hogy az ember mi minden miatt bír aggódni, ami az iskolakezdést illeti. . . :o)))))
    előzmény:
    netiti (69)
     
  23. 2004. augusztus 18. 15:1170.
    Igaza van a kolleginának!:))) Nem lesz ez akkora gond! Nagyon hamar megtanulják, és tényleg segítenek egymásnak is!!! Természetesen a tanító néni úgyszintén!!!:)) Ne izguljatok!!! Mások ám más helyzetben egymás között, mint otthon! Komolyan!!!:)))
    előzmény:
    csokeszi (66)
     
  24. 2004. augusztus 18. 14:4869.
    Tanító néni vagyok én is.
    Ne izgulj a táska csatja miatt! Hamar meg fogja tanulni a kisfiad. Addig biztos segít a tanító néni, a többi gyerek. (Pl. észre sem veszem mikor kapcsolok ki/be egy táskát, zárok be egy tolltartót, emelek fel a földről egy ceruzát, stb. . . A munkámhoz tartozik. )
    előzmény:
    csokeszi (68)
     

Címlap

top