Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Varr=g;psyerel[

Torolt_felhasznalo_482980
Torolt_felhasznalo_482980
Létrehozva: 2004. augusztus 12. 09:22
Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy tudna-e nekem valaki egy korrekt, megbízható és nem túl drágán dolgozó varrógépszerelőt, lehetőleg a 3.ker.ben (ha nem ott van, az sem gáz, hacsak nem sok a kiszállási díja)
Egy régi Singerről van szó, aminek a szálvezetőjével vannak gondok (elvileg eltört benne egy rugó és a szálat feszíti, megakasztja és emiatt nem jól varr. Gondolom, korunk varrógépszerelőjének ez nem egy hatalmas szakmai kihívás..:)))
Nagyon megköszönve előre is a segítséget,

Agmok
  1. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2004. augusztus 12. 10:5510.
    Nagyon-nagyon köszönöm!!!!!
    előzmény:
    Moni (9)
     
  2. 2004. augusztus 12. 10:519.
    Miutan irtad a tarcsat, biztos vagyok benne, hogy ugyanarrol beszelunk. Meg hogy megtisztitottad. Ugye teljesen szet lehet szedni? Letekered az elejet, es sorra minden reszet le lehet huzni arrol a kis rudrol? Szerintem vedd ki az eltorott rugot es erdeklodj par rovidaru uzletben, hogy van-e olyan. Esetleg a Jozsef koruton levol varrogepszakuzletben. Ugy remlik, hogy regen ott voltak ilyesmik. Ennel tobbet nem tudok, mert eleg ritkan van nalunk eloszedve a varrogep, es mar tobb mint 10 eve volt, hogy ez a problemaja volt. Ezt leszamitva, orok darab ;-). Tehat szerintem megeri alkatresz utan nezni . . . Ez az uzlet a Burda bolt mellett van 2x szam 21 vagy 23? Nem tudom pontosan, de a Rakoczi terhez kozelebb. Bizt megtalalod, ha nem is ismered.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (8)
     
  3. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2004. augusztus 12. 10:388.
    Hát, nem tudom. . . Ez egy kis meghajlított drót végülis, ami fel-alá jár varrás közben, csak sajnos mindig átfordul és kijön belőle a szál, ráadásul a mellete lévő két kis korong, ami közé szintén be lókell rakni a szálat valamiért szintén megakasztja. . . pedig megtisztítottam speciális fémtisztítóval, uis egy kicsit rozsdás volt, de most tényleg tök sima, szóval nem értem. . . a gép mechanikája egyébként tökéletes, csak ezzel van gond, meg az alsó szál orsóját tartó sapkám nem jó, uis abból meg letört egy darab. . . Hát, lehet, hogy kár volt megvennem, de olyan szép, és amikor kipróbáltuk, ez ugye nem derült ki, hiszen a gép maga működik. . . (radásul nincs több 10ezer ftom egy varrógépre, ez a 10ezer, amennyiért et vettem így is nagy érvágás volt. . . :/
    előzmény:
    Moni (5)
     
  4. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2004. augusztus 12. 10:267.
    Hú, nem is gondoltam, hogy ennyien segítetek

    KÖSZI!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2004. augusztus 12. 10:246.
    Nagyon köszönöm! (hátha van nekik valami kimustrált darabból 1-1 alkatrész, meg arra gondoltam, hogy az a kis rugó valószínűsíthetően elkészíthető vagy megforrasztható. A többi alkatrésze megvan (asszem. . :))

    Mégegyszer nagyon köszi és várom a jelentkezésed!!!
    előzmény:
    plüssmackó (2)
     
  6. 2004. augusztus 12. 10:245.
    Ha jol ertem, amit irsz, akkor a szalfeszesseg allito tarcsarol van szo. Nekunk is van egy regi Csepelunk, es anno nekunk is volt ilyen hibank. Ehhez nem kell szerelo, nehogy kifizess 4-5000 forintot. Szerintem ilyen rugot lehet venni, esetleg nem egyszeru. Megnezted, biztos nem lapul otthon a varrodoboz melyen egy tartalek? Nekunk volt anno. Felszerelten orokoltuk a gepet ;-). Utana csak le kell tekerni a tarcsat es kicserelni a rugot. Sok sikert! Remelem, nem mondtam butasagot, es a ti Singeretek is hasonloan mukodik a mi Csepelunkhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (1)
     
  7. 2004. augusztus 12. 10:234.
    Szia, épp tudok egyet a III. kerületben!! A flórián mögötti piacnál van, a Vihar utcában, közvetlenül a sarkon a piacnál. A vörösváritól a piac utáni első sarok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 12. 10:203.
    Ha megvan a cím/telefon, én is megköszönném, ha megkaphatnám. Köszi.
    előzmény:
    plüssmackó (2)
     
  9. 2004. augusztus 12. 09:582.
    :)) nagyon tévedsz. . . uis az alkatrész az ami beszerezhetetlen. . . este megnézem a címet. . talán még megvan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (1)
     

Címlap

top