Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői ruha kölcsönzés

*szilvi*
Létrehozva: 2004. augusztus 12. 09:04
Egy hónap múlva megyek férjhez. Kérdésem lenne, hogy a ruhakölcsönzés mennyibe kerül kb. és van e még időm elintézni ezt?
  1. 2004. november 5. 14:1824.
    Kedves Raingirl!

    mivel én is ebben a cipőben ( és méretben ) jártam, amikor tavasszal ruhát néztem, azt javaslom Néked, hogy a Valentin és az ADEO2000 szalont keresd fel, ott találsz a méretünkben szép ruhát. én végül vidéken kölcsönöztem, de a körúti szalonokat is végigjártam. máshol is akad 1-1 darab, de itt bizton találsz. . . sok sikert. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 4. 14:5623.
    Sziasztok Lányok!

    Véletlenül olvastam a topicot, és ha elfogadtok egy két tanácsot, akkor szívesen adok. Én üzletvezető voltam egy esk. ruhaszalonba. Elég nagy tapasztalatom van, 4 évig dolgoztam ott. Most babát várok, már csak pár napom van, ha minden igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2004. november 4. 14:1422.
    Szia,

    Jovo juliusban lesz az eskuvonk es a Feher szalonbol az Interneten neztem ki egy ruhat. Persze ez csak egy alom, nem tudom egyaltalan van e nekik ilyen ruhajuk meg, illetve lehet e csinaltatni, ha meretben nem felel meg, de egyelore ez tetszik a legjobban. Szalonturan meg nem voltam, kicsit felek belekezdeni, mert nem szeretem, ha ugralnak korulottem, ha vasarolni, nezelodni megyek, es ez egy eskuvoi ruhaszalonban gondolom elkerulhetetlen. Szeretnem megkerdzni, hogy milyen tapasztalatod van a szalonnal kapcsolatban. Kedvesek? Milyen a valasztek, az arak? Nem szeretnem megvenni a ruhat, mert nem tudom hova tenni, tehat kolcsonzesi arak erdekelnek. Olyan szaz es szazotven kozotti arakra szamitok.
    Elore is koszi a valaszt!

    Orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (17)
     
  4. 2004. október 28. 15:5221.
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól. Jövőre fogok férjhez menni, de nincs még tapasztalatom esküvői ruha kölcsönzésben, varratásban - mitől is lenne :-). Mi a véleményetek, melyiket érdemesebb? Az én méretem sem épp apró, 40-42-es. Budapesten tudtok olyan helyet, amit érdemes lenne megnézni? Meg persze az sem utolsó szempont, hogy mennyibe kerül. Nem kell nekem a legújabb modell, az a lényeg, hogy szép legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. szeptember 15. 12:3820.
    Szerintem a ruhákon lehet a méretben szűkíteni és engedni is. Ahol meg nem képesek rá, ott megrendeltetik a másik méretet, mert abban is lóvé van nekik. Akkor már felajánlhatnák, hogy varrnak egy olyat, amilyet Te szeretnél. Akkor is megmarad nekik és + van egy új fajta ruhájuk. Nekem nem volt gond, mert a csaj bármelyiket megcsinálta volna úgy, hogy passzoljon rám és nélkülem készült a menyecske ruha is, ráadásul passzolt is. Szerintem nem feltétlenül kell "márkás" vagy elegáns nevű szalonokban kölcsönözni/venni, mert az egyszerű, "név nélküli", kisvárosi kölcsönzőkben sokkal jobban jár az ember. Persze ahogy máshol, itt is vannak kivételek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (17)
     
  6. 2004. szeptember 15. 12:3519.
    Szia Gólya!

    Megírnád nekem is a címet, mert ugyan még nem aktuális a dolog, de talán hamarosan az lesz. :-)

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. szeptember 15. 12:3218.
    Szio!

    Nem tudom, hogy úgy általában lehet-e, de elvileg kell lennie, legalábbis szerintem. Ha van időd és kedved egy kis csavargásra, akkor csinálj egy ilyen jellegű "túrát" és érdeklődj körbe és akkor már előbbre is tudsz gondolkozni, hogy hova érdemes menni és hol bánnak úgy a vevővel, ahogy "kell". Én továbbra is fenntartom az én ruhám kölcsönzőhelyét ajánlatnak, mert hihetetlenül kedves a csaj és nem akarja az emberre erőltetni a ruháit. A barátnőm is most egyeztet vele ruha ügyben és pl a menyecse ruhája egy már régebbi saját és az lesz egy kicsit átvariálva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (16)
     
  8. 2004. szeptember 15. 12:2517.
    Amikor az én esküvőm volt én épp azért varrattam végül a ruhámat, mert egyszerűen alig volt 40-es méretnél nagyobb. Persze akadt egy-két helyen, de általában nem ez volt a jellemző. Volt ahol felpróbáltam egy 40-es, de mivel 42-es kellett volna, így meg kellett volna rendelni, ami majd dupla annyiba került volna . . . inkább varrattam:-) Persze vannak olyan szalonok, ahol vannak nagyobb méretű ruhák is, én a Darlingban, Fehér Szalonban nézegettem főként . . . ott nem nagyon volt . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. szeptember 15. 12:1716.
    Sziasztok! Nekem még nem akutan aktuális a dolog, de megkérdezném, hogy a kölcsönzőkben 46/48-as méretben is lehet ruhákat válogatni? Úgy ált. ban. Köszi a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (14)
     
  10. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. szeptember 15. 12:1715.
    Egyébként nagyon szívesen segítek a szervezésben, már amennyire itt lehet és ötleteket is tudok adni, ha gondolod. Már csak azért is, mert én nem kaptam sok segítséget itt a fórumon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. szeptember 15. 12:0914.
    Szio! :-)

    A bemoldaladon olvasom, hogy Győrben élsz, ha mégsem, akkor félre lettem informálva. :-)
    Nem tudom, hogy ha tényleg győri vagy, akkor megéri-e ennyit utazni a ruháért, de tény, hogy voltak már pesti ügyfelei is a csajnak. (Szerintem megéri. :-) )Ha még mindig érdekel, szívesen adok elérhetőséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329032 (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_329032
    Torolt_felhasznalo_329032
    2004. szeptember 14. 08:2713.
    Szia Zsófi!

    Tavasszal lesz a nagy nap, de már teljesen lázban vagyok, gőzöm sincs, hogya kezdjek hozzá a szervezéshez. El tudnád küldeni privátilag a varrónő nevét/elérhetőségét? Még az ősszel megálmodom, hogy kölcsönzünk vagy varratok. Kösz a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (9)
     
  13. 2004. augusztus 19. 09:0912.
    Sziasztok!

    Kikölcsönöztem álmaim ruháját Ráckevén!
    Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kölcsönzőt. Nagyon kedvesek, segítőkészek. 160 db. ruha van. Kb. 20-at fel is próbáltam, miután elmondtam a szempontjaimat. 60 EZER FORINT A LEGDRÁGÁBB RUHA!
    És gyönyörűek. Kiegészítők, ékszerek minden van amit akartok, ha valakit érdekel adok elérhetőséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 16. 18:4911.
    Sziasztok!

    A Csepeli kölcsönzőben nagyon szépek vannak kb. 50-85 ezerig mutogatott ruhákat. Voltam az Árkádban is. Jó kis üzlet! Gyönyörűek ott is. És szerdán megyek még Ráckevére is. Ott már voltam egyszer, amikor 2 éve koszorúslány voltam és tudom, hogy ott rengeteg ruha volt. Majd azt is leírom ott mi volt.
    előzmény:
    sendi (10)
     
  15. 2004. augusztus 16. 09:0410.
    Remélem azért megtudjuk, hogy *szilvi* talált-e magának valamilyen ruhát, vagy legalább leírja a tapasztalatait! :-)) Én kiváncsi lennék . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. augusztus 12. 15:149.
    Sziasztok!

    Nekünk most szombaton volt az esküvőnk. A ruháimat itt a városunkban(Tolna megye, Bonyhád) kölcsönöztem. 30-70e Ft között mozognak az árak és a ruhák gyönyörűek. Többen jöttek már le pl. Pestről is és választottak innen ruhát. Nagyon kedves és segítőkész a tulajdonos és ha időben vagytok, akkor szívesen varr új ruhákat, amiket először Ti vehettek fel. Most érkeztek új anyagok és tervez is ruhákat, emellett bármilyen kívánságot teljesít. Nekem pl meglepinek varrt egy menyecskeruhát. Csodaszép lett. Csak ajánlani tudom!
    Ha érdekel valakit, akkor megadom a címet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 12. 11:228.
    Sziasztok!
    Ahogy olvastam az előző hozzászólásokat, eszembe jutott még két dolog.
    Az egyik a kaució, amit ugye az elvitelnék kell fizetni és amikor visszaviszed a ruhát, ha nincs semmi baja (nem szakadt el, nem égették ki, stb. ) teljes egészében visszakapsz.
    A másik, hogy nem mindegy, mi van benne a ruha árában. Csak a ruha van benne vagy a kiegészítők is.
    Nekem pl. 85 ezer a ruha, de abban benne van a fátyol, a kesztyű, az ékszerek, a stóla, a "napernyő", minden, amit kérek hozzá.
    Van ahol ezekért külön kell fizetni. Jó keresgélést és írd meg a keresés eredményét! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 12. 10:527.
    Elmegyek ebédidőben megnézem a közelben lévő szalont és leírom, hogy ott mit mondanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. augusztus 12. 10:456.
    Szia, engem érdekelne, elküldenéd priviben? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  20. 2004. augusztus 12. 10:375.
    Köszönöm szépen a segítséget.
    előzmény:
    horpimama (4)
     
  21. 2004. augusztus 12. 10:284.
    Esküvő újságban vannak szaloncímek és telefonok, érdeklődhetsz is és ahol kedvesen fogadnak biztos lesz ruha is. Árak, ahogy "sendi" írta, felfele ettől még lehet eltérés. Szerintem nem vagy elkésve, de már tovább ne várj a kereséssel és a foglalással. Előre elkérik a 30-60 %-ot általában és elvitelkor a fennmaradó %-t. Így kalkulálj! Sok boldogságot!
    előzmény:
    *szilvi* (1)
     
  22. 2004. augusztus 12. 10:033.
    Szeptember már nem föszezon:) Van www. eskuvo. hu, ezen is körülnézhetsz.
    előzmény:
    *szilvi* (1)
     
  23. 2004. augusztus 12. 09:262.
    Szia!
    Én a jövő héten! :-)
    Van időd szerintem, de azért most már nézz körül.
    Kb. 50-130 ezerig vanna ruhák. Ha elindulsz a Blahától az Oktogon felé, minden második házban van kölcsönző. Kicsit furán fognak nézni egy-két helyen, hogy már későn mész, de a legtöbb üzletben lesz még ruha, ne aggódj! Én is júliusban kezdtem keresgélni és volt bőven választék.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top