Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tennétek a helyzetbe?

telihold4
Létrehozva: 2017. augusztus 7. 11:55

A  férjemmel tegnap eléggé  csúnyán össze  vesztünk.Ő  elkezdett  velem ordibálni  bennt  a lakásba  és  az udvaron.Amit több  mint  valószínű a szomszédok is  meghalhattak mivel eléggé hangosan, kiabált  velem.Most  annyira  kellemetlenül érzem magam a szomszédok előtt  hogy  még  az utcára  is szinte a  történtek után  szégyenlek  kimenni.Pedig,tudom hogy  nem nekem kellene  leginkább kellemetlenül érezni ez miatt, magamat  hanem a  férjemnek mivel ő kiabált.De  azért  még  se mindegy mit  gondolhatnak.Ami a  legrosszabb hogy mindig  ki ülnek a  ház  elé a szomszédék így  sűrűn össze  kell futnom velük.

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 8. 07:4714.

    Van egy olyan érzésem, hogy  ezt nem fogjuk megtudni soha.Pedig már nagyon szeretném tudni!!!!!!!!!!

    előzmény:
    terdszelikatica (10)
    2017-08-07  20:59
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 8. 07:4513.

    Tényleg. Oly annyira kellemetlenül érezted magad, hogy  pont ugyanilyen szöveggel üvegtopikot is nyitottál..., szegénykém.


     

  3. 2017. augusztus 7. 23:5512.

    Így látatlanban nem lehet megítélni a helyzet komolyságát, de azt gondolom, hogy ha valaki inkább aggódik a szomszédok véleménye miatt, mint a családi konfliktus miatt, az nem lehet olyan nagyon vészes, és ez alapján úgy gondolom, hogy egyszeri esetről van szó, ha rendszeres lenne, a szomszédok már nyilván hozzászoktak volna. Szóval a kérdésre válaszolva szerintem ebből nem kell olyan nagy ügyet csinálni, mármint a szomszédok szempontjából, ha kint vannak ők is meg ti is, óhatatlanul halljátok egymás családi életét, pláne ha az adott esetben hangos. A férjeddel pedig ha lehiggadtatok, beszéljétek meg a dolgot, és azt is, hogy a konfliktusokat talán nem mások füle hallatára kellene rendezni.

  4. 2017. augusztus 7. 22:5111.

    Ilyen esetben nem a szomszédok lenne a fő problémám, hanem maga a tény, hogy a férjem ordít, mint akinek elmentek hazulról.


    Mi az, amit egy pár nem tud normál hangerőn megvitatni?


    (3 kisfiam van, van persze veszekedés, de nekik is szoktam mondani, hogy attól nem lesz jobban igaza, ha hangosabban mondja...)

  5. 2017. augusztus 7. 20:5910.

    Onvizsgalatot tartanek. Megneznem mennyire vagyok en ebben reszes. Ok es okozat.


    Neha az utolso pillanatban csordul ki a poharbol a viz. Lehet hogy ez volt  a ferjednel az utolso csepp?


     


    Mi volt az elozmeny?

    előzmény:
    telihold4 (2)
    2017-08-07  11:56
  6. 2017. augusztus 7. 20:569.

     Sikerult kihozni belole az "allatot " ? van ilyen.


  7. 2017. augusztus 7. 20:558.

    Csendike !!!! 


     


    En is mindig azt mondanam:hallgattassek meg a masik is .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2017-08-07  14:13
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 7. 14:137.

    Ajajajajjjjjjjj!


    Ilyen  esetben rögtön szaladnék a NLC -hoz és nyitnék egy topikot róla.


    (Nem ám megbeszélném vele, hogy szépen bemutatkozott nekem is és  mindenkinek és hogy csinján bánjon a  hangerővel és a szavakkal!


    És nem ám  azt mondanám neki, hogy ha ez még egyszer előfordul, akkor lapátra teszem,mert velem senki ne ordibáljon)


     


    Legelőször kellett volna úgy megállítanod, hogy soha többé ne érezzen  kényszert arra, hogy így viselkedjen.Ja, amúgy  mitől akadt ki a tengelye?


     


     


    Gondolom te meg csak csendben hallgattál és meg sem mukkantál.


     


     


     


     

  9. 2017. augusztus 7. 13:026.

    Az írásod alapján nekem az jött le, hogy az a ciki, hogy mások hallották.


    Az én véleményem az, hogy sokkal cikibb, hogy a férjed ordít veled.

    előzmény:
    telihold4 (5)
    2017-08-07  12:22
  10. 2017. augusztus 7. 12:225.

    Nem csak az hanem egybevéve kellemetlen az egész.

    előzmény:
    cabron (4)
    2017-08-07  12:16
  11. 2017. augusztus 7. 12:164.

    Neked önmagadra nézve most tényleg az a ciki, hogy a szomszédok hallották? Nem az, hogy hagyod, hogy a férjed így viselkedjen veled?

  12. 2017. augusztus 7. 12:053.

    Először is kérdőre vonnám a férjemet, és biztosítanám arról, hogy, ha ezt így folytatja, nem lesz jó vége. Tisztáznánk a helyzetet - ami a probléma megoldásán túl a hangnem erősségét is érintené. Ha ez megvan, természetesen a szomszédokkal nem törődnék, mert a téma - amíg nem lépi túl a tartós csendháborítás szintjét - csak ránk tartozik.


    Ha mégis valaki a szomszédok közül felvetne valamit, az első menetben talán elnézést kérnék, de utána éreztetném az illetővel, hogy a családi béke helyreállítása nem az ő feladata.

    előzmény:
    telihold4 (2)
    2017-08-07  11:56
  13. 2017. augusztus 7. 11:562.

    Mit  tennétek egy  ilyen helyzetben. Igy  akartam ki irni a  kérdést  csak  elírtam most látom bocsánat.

Címlap

top