Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mobil adategyeztetés

Torolt_felhasznalo_177225
Torolt_felhasznalo_177225
Létrehozva: 2017. június 9. 13:49

sziasztok!


el tudná valaki magyarázni miért van erre szükség? mert én nem értem!


a szerződéseben ott vannak az adataim,telomra jönnek a szolgáltatótól az üzik,akkor mit nem tudnak?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 13. 12:4525.

    ha betörnek hozzád


    fasza ha a cellainfóból egy csövest találnak meg csak, akinek nincs is telója


    vagy jobb ha a gazsi testvéreket kérdezgetik, hogy ők mifaszt csináltak akkor ott?


     

    előzmény:
    rockcica (24)
    2017-06-13  12:38
  2. 2017. június 13. 12:3824.

    Mert mindig ki kell találniuk valamit, amivel a lényeges dolgokról elterelik a figyelmet, ennyi.. mondjuk nem érint mert előfizetéses vagyok, plusz a céges mobil, de pl. vegyük az egyik hetvenhat éves ügyfelemet, aki most vett életében először feltöltőkártyás mobilt,(barátnője unszolására, hogy ha az utcán van és rosszul lesz, tudjon mentőt hívni) (a néni menni alig tud, számítógépe nincs, )telefonon meg lehetetlen elintézni mert az ember agyhúgykövet kap amire emberi hanggal tud beszélni.. én intéztem el neki neten keresztül.. Szerintem is hülyeség, aki simliskedni akar, az ezután is fog tudni... tudod, nehogy unatkozzunk..

  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 12. 18:3523.

    egy faszt értessz te az egészből


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177225 (22)
    2017-06-12  18:27
  4. Torolt_felhasznalo_177225
    Torolt_felhasznalo_177225
    2017. június 12. 18:2722.

    sziasztok!


    oké,kezdem érteni,de...


    1. a havi díjasok miért nem lehetnek "tenoristák" csak mi a feltöltősök? és a vonalasok?


    2. adatvédelem mit szólt ehhez? a személyiségi jogok hol vannak?


    3. a belügyben mindent tudnak az emberről,akkor minek ez a cirkusz minden évben? a többieknek miért nem kell? vagy ez csak magyar abszurd találmány?

  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. június 12. 11:5121.

    Kivéve, ha közben mondjuk megváltozott a személyi igazolványod száma. ;)
    Egy órát ültem tegnap a telenornál a 30 fokban (nem, nem volt légkondi) vagy 20 másik szerencsétlennel együtt, szóval dugja fel magának a hülye ötleteit, aki ezt kitalálta. Debil látszatintézkedés.

    idézet:
    sol (18)
    2017-06-10 14:01:10

    a normális ember


    mint a haver is


    tegnap este 9kor a 22fokos kocsiban ülve bp felé a telenor ügyfélszolgálatát felhívva 5 perc alatt elintézte


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (18)
    2017-06-10  14:01
  6. 2017. június 10. 23:1620.

    Pl. azért probléma, mert a riasztóból ki kell szedni, vagy személyesen kell megjelenni hozzá. Na most egy riasztóban pont olyan helyen van ami nehezen hozzáférhető, így még az is egyszerűbb, ha bemegy az ember egy ügyfélpontra. Nekem gyárilag pont nincs ilyen hülyeségekre időm, de kénytelen vagyok mégis rászánni. És ez nem 5 perc, sorban állással több mint egy óra volt, pedig még csak az utolsó pillanatra sem hagytam.


    És ez évente.


     

    előzmény:
    Büdösbogár (16)
    2017-06-09  21:44
  7. 2017. június 10. 14:1519.

    valóban látszatintézkedés. nálunk is megváltoztak adatok lakóhely stb. ezt nem kérték semmit sem megújitásra változtatásra, ugyhogy én is gyanakszom.........


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (18)
    2017-06-10  14:01
  8. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2017. június 10. 14:0118.

    Kivéve, ha közben mondjuk megváltozott a személyi igazolványod száma. ;)
    Egy órát ültem tegnap a telenornál a 30 fokban (nem, nem volt légkondi) vagy 20 másik szerencsétlennel együtt, szóval dugja fel magának a hülye ötleteit, aki ezt kitalálta. Debil látszatintézkedés.

    előzmény:
    antironia (17)
    2017-06-10  10:44
  9. 2017. június 10. 10:4417.

    Még csak 5 perc sem kell... Online 1 perc alatt megvan.


     


     

    előzmény:
    Büdösbogár (16)
    2017-06-09  21:44
  10. 2017. június 9. 21:4416.

    Neked konkrétan milyen személyes problémát okoz egy 5 perc alatt elvégezhető azonosítás ? Én a te puffogásodat látom pótcselekvésnek...


    A Telekom nem értesítette a hatóságokat, mert nem volt törvényi kötelezettsége. Eddig. Ha a hatóság belenyúlkált volna az adatbázisokba állandóan, akkor lehet, hogy kiderült volna, de akkor meg azért kiabáltál volna, hogy milyen jogon, meg a személyiségi jogaid, kinek mi köze hozzá, hogy hány kártyád van, blabla.....


    Nem véletlenül van benne az EU-s akciótervben, nyilván nem egyedi és speciális magyar probléma volt. 


    Igen, bármit megcsinálhatnak a terroristák, de célszerűbb minél szűkebbre szabni a mozgásterüket és nem ölbetett kézzel várni. Ha ezzel is sikerül valamennyire, akkor már megérte 5 percig vesződni vele.

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (14)
    2017-06-09  21:08
  11. 2017. június 9. 21:3715.

    the Commission proposes to lower thresholds for identification and widening customer verification requirements. Due account will be taken of proportionality, in particular with regard to the use of these cards by financially vulnerable citizens.


    Nálunk idáig is azonosítás után lehetett venni sim kártyát, ez nem ránk vonatkozott. Be kellett volna tartani a létező törvényeket.


    Ha a magyar titkosszolgálatnak és a terrorelhárításnak nem tűnik fel, hogy valaki hamis néven 200 ezer (!) SIM kártyát vásárol, és hogy van egy GSM bolt valahol Budapesten, ahol ISIS-es arcok ilyen hamis néven lévő kártyákhoz juthatnak, az iszonyú nagy baj, és tényleg jól mutatja, hogy a TEK maximum bűnözők elfogására alkalmas, de terrorelhárítása egyáltalán nem.


     


    A baj az, hogy a világ pont afelé tart, hogy minden kütyü kommunikáljon,arra pedig a mobil adatkapcsolat a legalkalmasabb. Jelenleg a nyaralóm és a lakásom riasztójában, a lakás csengőjében, a kocsi, motor riasztója és a kutya nyakörve és egy drón nyomkövetője is tartalmaz egy feltöltő kártyát, hogy az egyebekről ne is beszéljek. Pont beleférek a 10 feltöltő kártyába, de ha bővülni kell, mehetek másik szolgáltatóhoz. És igen, egy nyomorult kártyát nem nagy durranás azonosítani, többet, ráadásul évente, már vegzálásként élek meg.

    előzmény:
    Büdösbogár (13)
    2017-06-09  21:05
  12. 2017. június 9. 21:0814.

    Nem hajléktalanok. Egyetlen hajléktalan.


    Egyetlen hajléktalan személy nevére hozzávetőlegesen kétszázezer feltöltős telefonkártyát vásároltak magyarországi szervezett bűnözői körök a Magyar Telekomtól.


    És ez nem tűnt fel egyetlen bűnüldöző szervnek sem.


    Az alvilágnak és a terroristáknak azért van szükségük ilyen mennyiségű telefonkártyára, mert egy kártyát általában csak egyszer használnak, majd kidobják.


    És mostantól mi akadályoz meg egy bűnözőt, hogy egy üveg pálinkáért megbízzon egy hajlékonyt, ugyan vegyen már 10 sim kártyát? Amiket egyszer használnak, aztán dobják.


     


    Maradjunk annyiban, ez az egész hajcihő pótcselekvés. A bűnözők közben bombát készítenek, fegyvert szereznek, nem hiszem hogy gond lenne majd egy sim kártyát beszerezni. Csak a választókat csesztetik vele.

    előzmény:
    Büdösbogár (11)
    2017-06-09  20:25
  13. 2017. június 9. 21:0513.

    Nem magyar találmány, puffogás helyett érdemes lenne tájékozódnod kicsit. Ugyan nem kötelező, de gondolom 200 ezer azonosítatlan kártya mellett adta magát a helyzet, hogy nálunk evidens, hogy ezt pl.  meglépik. Más országok is meglépték ugyanezt. Az EU terrorizmus elleni akciótervének része a feltöltőkártyák azonosítása. Többek között. 


    europa.eu/rapid/press-release_IP-16-202_en.htm

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (10)
    2017-06-09  20:10
  14. 2017. június 9. 20:2912.

    még a csapból is ez folyt... -folyik


    kb 8 perc alatt regisztráltam a kártyát- spec én bementem az egyik üzletbe.. pont arra jártam.. beugrott hogy ezt még nem intéztem el. 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (10)
    2017-06-09  20:10
  15. 2017. június 9. 20:2511.

    Kb. 200 ezer kártyát vásároltak hajléktalanok személyes adatait felhasználva szervezett bűnözői körök. Ezeknek a kártyáknak egy részét a tavalyi brüsszeli terrortámadásnál is használták. Gondolom ez a 200 ezer csak a jéghegy csúcsa lehet, a kötelező regisztrációval tudják/próbálják "kilőni"  a többit, amit hasonló célokra szereztek be valakik. Nagyjából ennyi a lényeg, ok.

  16. 2017. június 9. 20:1010.

    Szerinted a szolgáltatók direkt szopatják magukat egy ilyen hülyeséggel?


    Új alkalmazottakat vettek fel a regisztrációhoz, új alkalmazásokat fejlesztenek, új ügyfélszolgálati pontokat nyitottak - ez mind költség nekik.


    A valóságban mind őket, mind az ügyfeleket a kormány kötelezi erre a hülyeségre. Nem a szolgáltatók hozták ezt a rendeletet, hanem a kormány.


    Halálra szívatják a feltöltőkártyás mobilosokat

    kiderült, körülbelül 200 ezer magyar SIM-kártyát vettek szervezett bűnözők, hajléktalanok személyes adatait felhasználva, és a kártyákat a tavaszi brüsszeli terrortámadásban is felhasználták.


    Magyarul: a balfasz magyar kémelháritás, rendőrség vagy mi a fene képtelen volt észrevenni, hogy 200000 sim kártya került bűnözők kezébe, ezért saját alkalmatlanságuk miatt legegyszerűbb a lakosság és szolgáltatók csesztetése.


    Ugyan a terroristák, bűnözők pont eldobják néhány hívás után a sim kártyát, de nekünk évente egyszer igazolnunk kell, még a miénk a sim. Mintha mobil, sőt sima telefon nélkül nem tudtak volna terrorista cselekményeket elkövetni, vagy akár szervezetten bűnözni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (7)
    2017-06-09  19:15
  17. 2017. június 9. 19:199.

    index.hu/tech/2017/01/11/julius_elsejen_megszunik_egy_cso mo_feloltokartyas_mobilszerzodes/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (7)
    2017-06-09  19:15
  18. 2017. június 9. 19:178.

    A szolgáltatónak ehhez semmi köze, a kormány sara ez is.

    idézet:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (5)
    2017-06-09 18:02:44

    ????????????


    En nem ezt olvasom.


    Index cikk :


    Július elsején megszűnik egy csomó feltöltőkártyás mobilszerződés
    idézet:
    Mozdonj (7)
    2017-06-09 19:15:07

    Július 1-jén megszűnnek azok a feltöltős SIM-kártyás mobiltelefon-szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződések, amelyekről nem nyilatkoznak az előfizetők – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) rendeletéből, amely szerdán jelent meg a Magyar Közlönyben.


    A rendelet szerint a szolgáltató köteles értesíteni az előfizetőt az évenkénti adategyeztetés, valamint a személyazonosságot igazoló ellenőrzés érdekében. A személyazonosságot igazoló ellenőrzést a szolgáltató az előfizetői szerződés megkötését megelőzően, vagy már megkötött előfizetői szerződés esetén adategyeztetés érdekében az előfizető által megadott adatok alapján végzi el.


    Ha a szerződő előfizető nem rendelkezik a személyazonosság igazolására alkalmas, magyar hatóság által kibocsátott okmánnyal, a szolgáltató a szerződő fél által személyesen bemutatott, Magyarországra történő beutazásra vagy magyarországi tartózkodásra jogosító okmány vagy engedély alapján végzi el az ellenőrzést. A jogszabály szerint a szolgáltató egy előfizetővel legfeljebb 10, egy üzleti előfizetővel 50 feltöltőkártyás szerződést köthet és tarthat fenn egyszerre és egy feltöltős SIM-kártya szerződés csak egy előfizetői hívószámra vonatkozhat.







     




    A rendelet szerint a szolgáltató legalább két alkalommal köteles értesíteni az előfizetőt, hogy 2017. július 1-jén megszűnik azon feltöltős SIM-kártyás telefon-szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződése, amelyről nem nyilatkozik. Amennyiben pedig az előfizető egyáltalán nem nyilatkozik, valamennyi előre fizetett díjú mobiltelefon szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződése megszűnik 2017. július 1-jén. A rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (7)
    2017-06-09  19:15
  19. 2017. június 9. 19:157.

    A szolgáltatónak ehhez semmi köze, a kormány sara ez is.

    idézet:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (5)
    2017-06-09 18:02:44

    ????????????


    En nem ezt olvasom.


    Index cikk :


    Július elsején megszűnik egy csomó feltöltőkártyás mobilszerződés
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (5)
    2017-06-09  18:02
  20. 2017. június 9. 19:066.

    Pl.: hogy esetleg elajándékoztad, elveszitetted, de ha ez kell, hát legyen.


    Online 2 perc alatt megvan, és vissza is igazolják! De személyesen is lehet, ha valakinek nincs lehetősége.

  21. 2017. június 9. 18:025.

    A szolgáltatónak ehhez semmi köze, a kormány sara ez is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2017-06-09  13:58
  22. 2017. június 9. 13:593.

    kuloben=kulonben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2017-06-09  13:58
  23. 2017. június 9. 13:582.

    Kerdezhetned a szolgaltatodtol.


    Kuloben , egy pillanat alatt : jogszabalyvaltozas ??


    pl Mol mobilnal :



    MOL MOBILE ADATEGYEZTETÉS

    TÁJÉKOZTATÁS A MOL mobile ELŐFIZETŐKET ÉRINTŐ VÁLTOZÁSOKRÓL

    Jogszabályváltozás1 miatt 2017. január 1-jétől módosultak a MOL mobile feltöltőkártyás előfizetésekre vonatkozó feltételek.


    MI VÁLTOZIK?

    Új szerződéskötéshez érvényes személyazonosító okmány (személyi igazolvány, útlevél vagy jogosítvány) bemutatása, illetve ellenőrzése szükséges a hatósági nyilvántartásban. Magánszemélyeknek maximum 10 db, üzleti előfizetőknek maximum 50 db aktív, hangszolgáltatásra alkalmas SIM-kártyája lehet szolgáltatónként2.


    SIM-kártya továbbadása: a MOL mobile SIM-kártyát Ön harmadik személy (kivéve közeli hozzátartozó) részére csak abban az esetben adhatja át, ha az átadást megelőzően a szolgáltatót tájékoztatta, és a harmadik személy (azaz akinek a SIM-kártya átadásra kerül) adatait a szolgáltató a hatósági nyilvántartásban sikeresen ellenőrizte. Üzleti előfizető esetében a vállalkozás dolgozója nem minősül harmadik személynek.
    A MOL mobile SIM-kártya továbbértékesítése tilos.


    MI A TEENDŐ?

    Adategyeztetés: a jelenleg használt MOL mobile SIM-kártyája kapcsán 2017. június 30-ig adategyeztetésre lesz szükség, melynek részleteiről SMS-ben fogjuk értesíteni előfizetőinket.


    Az adategyeztetés elvégzése jelenleg telefonon lehetséges a 0680630045-ös díjmentes számon, melyet az egyeztetendő MOL mobile hívószámról szükséges tárcsázni.


    Az adategyeztetés nemcsak a telefonokban található SIM-kártyákra, hanem az összes, riasztóban található (hanghívásra alkalmas) SIM-kártyára, továbbá a mérőórákban és meteorológiai állomásokban elhelyezett SIM-kártyákra is vonatkozik. Ezzel kapcsolatos további információ a gyakori kérdések között található.


    Évenkénti adategyeztetés: az első adategyeztetést követően évenkénti adategyeztetés történik, melynek esedékességéről értesíteni fogjuk Önt. Korlát feletti számú előfizetés esetén 2017. június 30-ig nyilatkozni kell arról, hogy mely előfizetések maradjanak aktívak; amelyekről nincs nyilatkozat, azok a szerződések 2017. július 1-jén megszűnnek.


    1) Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, valamint az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló 2/2015. (III.30). NMHH rendelet változása.
    2) A MOL mobile esetében a szolgáltató a Magyar Telekom a szolgáltató, így a MOL mobile, Telekom Domino, illetve blue mobile előfizetések együttesen számítanak bele a jogszabály által előírt korlátba.

Címlap

top