Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haragban

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2017. március 18. 22:56

Szülők, gyerekek, testvérek jutnak el a harag, a gyűlölet olyan szintjére, hogy átkozzák egymást, jobb esetben megszakítanak minden kapcsolatot. Egyre többször találkozom ilyen esetekkel, de nem tudom megszokott dologként kezelni őket. Számomra felfoghatatlan, mi vezethet idáig, és sokat gondolkodom az okokon. Azt hiszem, ilyen esetekben a szülők rontottak el valamit, de nagyon. Mi a véleményetek?

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 27. 09:31252.
  2. 2017. Április 3. 22:39251.

    Mi van WC-es neni,keves volt a borravalo??????Te sosem lehetsz a szomszedom[hala az egnek]mert kulonbozo korokben forgunk,4 eletben sem tudnad   kifizetni a kornyeket,na papa...........siess vissza kell a szappan es turolkozo a budiban.......

    előzmény:
    Nikita 666 (248)
    2017-04-03  11:12
  3. 2017. Április 3. 19:22250.

    Megvan bizony, és én úgy gondolom hogy hála Istennek. Ez a topic épp arról szól, hogy kik és miért gyűlölködnek. Aki rendben van önmagával, rendben a családjával érzelmileg, annak az embernek nincs oka gyűlölködni. Akit gyűlölnek, azt valami miatt ki akarják kezdeni, amire féltékenyek. Legyen az bármi, munkahely, párkapcsolat, kedves és jól nevelt gyerek, anyagi helyzet, csinosság, szerencse.


    A gyűlölet fúriává teszi a nőt (maradjunk a nőknél), megcsúfítja az arcot, a lelket torzítja. Épp pár napja beszélgettem valakivel erről, akit gyűlölnénk azt "elengedjük". Az ilyen emberre kár a szeretet jótékony energiáját pazarolni. Rezegjen a saját maga által megteremtett gonoszságban. És nagyon nehéz a gyűlöletre nem reagálni, semmisnek tekinteni. de ha valaki erre képes, az két dolgot is meg tud tenni. Az egyik, hogy a negatív emberek számára áthatolhatatlan falat képez önmaga köré, a másik pedig az, hogy a gyűlölet energiáját a gyűlölködő felé fordítja vissza. Biztosan átéltél már olyan szituációt, amikor személyesen gonoszkodott valaki veled, te pedig nem törődtél vele. És biztosan láttad, érezted hogy a "banya" hogyan fortyogott magában, szinte saját magát kezdte megsemmisíteni.


    Nekem piszok szerencsém van a természetemmel, a fórumon kívül is leszarom természetem van. Hányszor kóstolgattak már! Mindig nyugodtan mosolyogva mondtam: ember nézz már végig rajtam, szerinted érdekel hogy mit mondsz, és mit gondolsz rólam? Ezen a ponton mind elhallgatnak, és látni rajtuk, hogy eszi őket a méreg. Én pedig annál inkább vigyorgok.


    És erre bárki képes, akinek az érzelmi élete rendben van, ezért figyelem a fórumozók habitusát. Amelyiken észreveszem hogy hajlik a "hárpizmus" felé, az már tíz körömmel kaparhatja magának a földet. Teljesen mindegy mit ír rólam vagy a többiekről, gyenge embernek tartom.  Egyébként akadnak itt olyanok, akikkel nagyon sokat vitázom, megy a balhé, de azt élvezem. Tisztelem az erejüket.


     

    előzmény:
    évi* (249)
    2017-04-03  11:57
  4. 2017. Április 3. 11:57249.

    Ja, így már más. :-)


    Valóban vannak itt banyák, de csak nézőpont kérdése, azt hiszem rólad és / vagy rólam is sokaknak megvan a véleménye. :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (248)
    2017-04-03  11:12
  5. 2017. Április 3. 11:12248.

    A teljesítést az érzelmi életre értettem. Eleve nem érzem úgy, hogy otthoni munkával teljesíteni kell. Lehet egy otthon fantasztikus kinézetű, ha a benne élők civakodnak vagy épp leszarják egymást, átnéznek a másokon. Itt a fórumon az emberek természetére nagyjából lehet következtetni.


    Nézd meg Kekelefántot. Egy házisárkány, teljesen elbanyásodott. Nekem még szomszédnak sem kellene.

    előzmény:
    évi* (245)
    2017-04-03  10:53
  6. 2017. Április 3. 11:07247.

    A házimunkával semmi gond. De ha jobban eligazodsz egy nagykövetségen vagy valamelyik hivatalos szervnél mint valamelyik üzletben, mert annyi hivatalos szart kell intézned, akkor belefáradsz.


    Egyébként sokan vannak akik a családdal töltik a felesleges idejüket, ami viszont számukra és a családjuk számára hiábavaló pazarlás.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (244)
    2017-04-03  09:47
  7. 2017. Április 3. 11:03246.

    Jó.

    előzmény:
    kekelefant (243)
    2017-04-02  22:05
  8. 2017. Április 3. 10:53245.

    Nem kötekedés, csak kérdés: Neked nem tökmindegy, ki hogy teljesít a családján belül?


    Én is inkább kitakaríttatok, takarítás árát jóval kevesebb idő alatt termelem ki, mint megcsinálom magam, a szabadidőmmel meg azt csinálok, amit akarok. Legutóbb már az autókat is inkább elvittük, az az idő is megmarad.

    előzmény:
    Nikita 666 (242)
    2017-04-01  23:00
  9. 2017. Április 3. 09:47244.

    Sokan meg inkább fizetnek másnak, hogy csinálja meg a házimunkát helyette, ő meg a családdal tölti a megtakarított időt.

    előzmény:
    Nikita 666 (242)
    2017-04-01  23:00
  10. 2017. Április 2. 22:05243.

    En szerintem WC-s neni vagy a kaszinoban,nem szegyen az.........sok borravaloval jar

    előzmény:
    Nikita 666 (242)
    2017-04-01  23:00
  11. 2017. Április 1. 23:00242.

    Hm.


    Foglalkozás miatt nem szoktam személyeskedni, minden munka megbecsülendő, ha azt odafigyeléssel végzik. És bizony azt kell mondanom, szinte mindenkinek a munkájára szükség van.


    Régen voltam itthon, sok-sok évig. Nem volt kényelmes. Ha valaki otthon van, az emberek azt hiszik rengeteg a szabadideje, soha nem fáradt.


    Butikban nem dolgoztam és nem is dolgoznék, nem látok benne motivációt. A jelenlegi munkámat imádom, jó meló, jó a csapat is. Irodába beülni képtelen lennék, nem az én világom, nekem az unalmas.


    Én nem az emberek munkáját szoktam elképzelni amikor a fórumozókat olvasom, hanem az otthoni életüket, az otthoni megjelenésüket. A fórumozók habitusából következtetni lehet némiképp arra, hogy otthon ki hogyan beszél a családjával, mennyire elnéző vagy pedig agresszív. és bizony akadnak itt olyanok, akikkel egy percig nem élnék együtt, félelmetes amit produkálnak.


    A butikos elképzelésedet egyébként meg tudom érteni, ha valaki megismer, a külsőből az jön le neki hogy hülye szőke csinibaba. X idő múlva a legtöbben megemlítik hogy teljesen félreismertek. Szóval meg sem lepődök. De köszönöm, nem, nincs butik, ments Isten. Én is sütök, főzök, mosok, szart puceválok, kötök, hímzek, sakkozom mint bárki más. Illetve ... nem, ezt már sok nő így nem teszi meg. És engem ez akaszt ki. Ha én képes vagyok rá hogy jól teljesítsek a családon belül, akkor más miért nem?


    Na mindegy.


    Köszönöm hogy válaszoltál.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (240)
    2017-04-01  10:00
  12. 2017. Április 1. 10:03241.

    Tűzoltó? :))) Az egy szép, becsületes szakma pedig. Persze attól még lehet mellékállásban viciskedni, meg hát őket régen nagyon hamar le is nyugdíjazták. Már értem, miért van ennyi ideje. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (236)
    2017-03-31  23:52
  13. 2017. Április 1. 10:00240.

    Rólad még semmit, nem emlékszem olyan témára, ahol fontos lett volna a foglalkozásod, vagy ahol te személyeskedtél volna velem az enyém miatt. Szóval nem gondolkodtam még rajta. De ha most megkérdezed, hát azt válaszolom, hogy szerintem otthon vagy és eltart a párod. Talán régebben dolgoztál mondjuk butikban eladóként, de nem sokáig, mert kényelmesebb életre vágytál. :) 

    előzmény:
    Nikita 666 (235)
    2017-03-31  22:55
  14. 2017. Április 1. 07:14239.

    Ezt a szellemi mozgalmat O "talalta" ki.
    En ugy olvasom/olvastam egy idoben , mint egy meset , mert Nekem az antropozofia=szekta  , s egy őrult "meggyozo"-kepessege , "csabitasa" hatalmas.
    Krisztussal-Jezussal/"és"-t kellene irnom , mert szerinte ketten voltak/ megkeverte a nyugati tanokat s kigondolt valami ujat.
    Ciklikusan ujra es ujra MINDEN, az egesz  VILAGMINDENSEG, egy masszava valik s ujrakezdodik...
    Azt tanitja, hogy van a test , a lelek es a szellem....s nem a lelek reinkarnalodik , hanem a szellem , az emberi en .
    Az individum orzi meg a tudast , az individum szulet ujja , ebben a letben elfelejtve vagy sem , ki volt s mit csinalt "regi' eleteben..., s meselik is egymas kozott , hogy ki-ki "volt" anno , az eppen folyamatban levo ciklusban...felismerik egymast antropozofusok kozott klasszikus festmenyeken abrazolva  , Shakespeare darabjai hoseinek  szerepeiben.... O azt allitja , hogy bejaratos az Akasha kronikaba , s a vilagon mindent tud , ami a kezdet kezdetetol letezett...
    Es ebben a meseben a Fold az valami nagyon rossz dolog.
    Mert hus es ver testunk van , a szellemisegunk haldoklik , elvesztettuk a foldi elet miatt 12 erzekszervunket/bizony/
    Vissza kell ternunk por alaku etkezesre , /ami visszaadna az "emlekezetunket"/ , mert mi asvanyi eredetuek vagyunk , attol fuggoen, melyik bolygorol szarmaztunk le a Foldre... es valahol leall a filozofus , s kitarul őrulete , amikor , athelyezi a filozofiajat a valovilagba...
    Kafka utalta Talalkoztak, irodajaban fogadta s a talalkozasukrol szuletett egy izgalmas iromany: Kafka leirta, milyennek latta rovid beszelgetesuk alatt . Egyszer talan elokeresem... Feltekeny lehetett-e a masik termekenysege miatt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (238)
    2017-04-01  00:54
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. Április 1. 00:54238.

    Érdekes olvasmány, köszönöm szépen. Egy kicsit nehezen emészthető, de érdemes elolvasni. Olvasás közben bennem egyfajta kettősség munkálkodott. A gondolatmenetnek van egy számomra nagyon is elfogadható vonulata, ugyanakkor számos tekintetben vitatkozni tudnék, de legalábbis kérdezni szeretnék a szerzőtől.


    Az egyik kérdésem például az lenne, hogy egy lelki-szellemiség egy, avagy több lelki-szellemiség származtatója? Más szóval a reinkarnálódó lélek hány lélekben éli tovább előző életét? Ha csak egyben, akkor a szaporodó emberiség, így az örökség nélküli lelki-szellemiség miből meríti a reinkarnálódó lelki-szellemiség tudását? Lehet, hogy az "előzmények nélküli" lelki-szellemiség a fejlődésnek egy alsó szintjéről, az alapjáról indul? A több száz reinkarnáció során fejlődő lelki-szellemiség fejletlenebb, mint a több ezret magáénak tudó, és vajon az emberiség lelki-szellemiségét egy piramishoz kell hasonlítani? Ha igen, akkor a fejlettségben óriási különbségek vannak. A "minőség" és a "mennyiség" tart fent egyfajta egyensúlyt, (esetleg egy lassú progresszivitást) ha az emberiség egészére gondolunk? Vajon a szerző által lelki-szellemiségnek nevezett örökség csak embernek lehet sajátja? (A gondolatok ezt sugallják.) 


    Persze fel lehet fogni, meg lehet közelíteni a reinkarnációt másként, sokkal általánosabban is. Például úgy, hogy minden embert az emberiség részének tekintünk, és az egyének élete során mutatott fejlődést az emberiség fejlődésének tudjuk be. A reinkarnáció ilyen értelemben azt jelentheti, hogy halálunk pillanatában azokban a százezrekben, vagy milliókban születünk újjá, akik abban a pillanatban születnek. Egy kicsit minden megszületőben benne leszünk, és velünk együtt benne lesznek azok, akik velünk egy időben haltak meg.


    Aztán ott a harag, meg a szeretet...


    Érdekes, izgalmas kérdések ezek és most az jutott eszembe, amiről egyszer régen vitáztunk. Miért az ember a teremtés koronája? Mert a gondolkodás azzá tette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (230)
    2017-03-31  09:47
  16. 2017. Április 1. 00:21237.

    Rajong érted, na.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (234)
    2017-03-31  21:06
  17. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 31. 23:52236.

    En amiota tudom, hogy tuzolto a derek ember (o irta valahol) parhuzamot vonok a foglalkozasa es a forumozasa kozott es az jon ki, hogy tuzoltas elott alaposan tanulmanyozza a haz lakoit, helyre teszi az erkolcsi nezeteiket, majd odabattyog a csaphoz es vizespoharral oltani kezdi a tuzet, amugy rendesen, ahogy elni erdemes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (234)
    2017-03-31  21:06
  18. 2017. március 31. 22:55235.

    Rólam mit képzeltél el?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (234)
    2017-03-31  21:06
  19. 2017. március 31. 21:06234.

    (magyarázat nem mozdonjnak, hanem szövegértési képességgel rendelkezőknek: amikor belekötött abba, hogy tanár (amúgy nagyon jó tanár, ez tart a pályán) vagyok, és megkérdeztem visszafelé is tőle, hogy ő meg mi, akkor nem válaszolt. És a kérdések már csak olyanok, hogy ha nem jön rájuk válasz, akkor az ember lelkében megjelenik mégis valami, ami... hát igen. igaz. és akkor elképzeltem ezt a szánalomhegyet, aki itt tölti a reggelét is, estéjét is, régebben talán kedvelt is, de lényegtelen, mert... nem szeretném, ha hülyék is kedvelnének.... :D szóval... elképzeltem, hogy mi az ő foglalkozása. Megjelent előttem egy fehér-kék apró mintás fejkendős vici néni, aki a régi rendszerben még mindenkiről jelentett, most meg... hát ennyi az élete.... ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (233)
    2017-03-31  20:56
  20. 2017. március 31. 20:56233.

    Akkor az (idézet tőled) "A trivial is szerepel benne " (egyetlen hozzászólással előbb) megjegyzés kire vonatkozott? :D És tényleg eltaláltam, hogy házmesterné vagy? Oké, tudtam, de nem sejtettem. :D Szánalmas. :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (232)
    2017-03-31  20:41
  21. 2017. március 31. 20:41232.

    ??????????????


    ELnezest : nem hozzad szolok.
    Adagionak talaltam egy dokumentumot.


    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (231)
    2017-03-31  20:33
  22. 2017. március 31. 20:33231.

    Döntse már el, kedves Vici néni , hogy elüldözni szeretné a többieket vagy beszélgetni velük. :) Ha eldöntötte, majd szóljon. :) (Amúgy megtisztel a rajongásával, de amíg házmesterné asszony marad, nyilván lassan választania kell, hogy jelentenie kell rólam a kenyéradójának, vagy jóban szeretne lenni velem. :D ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (230)
    2017-03-31  09:47
  23. 2017. március 31. 09:47230.

    Rendrakas kozben talaltam , Rudolf steinertol : A harag misszioja


    Az a konkluzioja , hogy a szeretetig a haragon keresztul jutunk el............



    www.camphill.hu/wp-content/uploads/Steiner-A-harag-mis szi%C3%B3ja.pdf
    Vigyazat, mert az iroja Krisztusnak kepzelte magat s krisztussaga utan ossze-vissza lelekvandorolt... de ettol fuggetlenul erdekes olvasmany.
    A trivial is szerepel benne

  24. 2017. március 29. 22:53229.

    Mély átéléssel mekegő asszonykórus éneke nem biztos hogy szívmelengető.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (228)
    2017-03-29  22:28

Címlap

top