Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Könyvelési kérdés - áfa

rabszi
Létrehozva: 2017. január 11. 10:40

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy könyvelési szempontból - áfa szempontjából az a számla, ami decemberben lett kiállítva decemberi fizetési határidővel de csak januárban lett befizetve az áfa szempontjából hova tartozik? 2016-hoz vagy majd a 2017-es évhez? 
Köszönöm! 
  1. 2017. január 11. 14:206.

    Nagyon szépen köszönöm!!!! 

    előzmény:
    Sárgabarack (5)
    2017-01-11  12:51
  2. 2017. január 11. 12:515.

    A telefonszámlát én beletenném decemberre, ha a teljesítése december.


    A tankolást nem értem...személygépkocsi vagy teherautó?


    Gondolom ez egy külföldi benzinkútról származó EUR-ós számla. Ha igen, akkor ezen szerintem a magyar partner EU-s adószáma nem is szerepel. Ez nem lesz akkor ÁFA-s, EUjelentésbe sem kerül bele. Ami van rajta ÁFA tartalom azt a külföldi partner a saját országában befizeti, azt nem teheted bele a magyar visszaigénylésbe. A számlát a külföldi kiküldetés költségei közt kell elszámolni, a bruttó összeget.


    Személyautóba tankolt benzin ÁFA-t itthon sem igényelhetünk vissza...(taxisok esetleg, de ebben nem vagyok biztos)

    előzmény:
    rabszi (4)
    2017-01-11  11:22
  3. 2017. január 11. 11:224.

    Sziasztok!


    Köszönöm a segítséget!


    Két ilyen számla van egy telefon számla, ami magyar partnertől van,  ami decemberi teljesítés és decemberi fizetési határidő, és van egy tankolási számla külföldi partnertől ami szolgáltatásokról szintén dec-i teljesítés, dec-i fizetési határidővel. 


    Köszönöm szépen! 

    előzmény:
    Sárgabarack (2)
    2017-01-11  10:59
  4. 2017. január 11. 11:123.

    A teljesítés napja is decemberi?


    Mi van a számlán tétel? (Termék, szolgáltatás, folyamatos szolg, bérleti díj...)

  5. 2017. január 11. 10:592.

    A számla kiállítója normál ÁFA-s? Esetleg pénzforgalmis?

Címlap

top