Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Black Friday

pompidouenne
Létrehozva: 2016. november 25. 15:36

Sziasztok!


 


Ismeri valaki testközelből az amerikai Black Friday-t? Amennyire korábban hallottam részleteket róla, szerintem ott ilyenkor lényeges kedvezmények vannak. Olyannyira, hogy egymást tiporják a boltban az emberek. Nem mintha ilyen szitura vágynék, de szerintem egyáltalán nincsenek nálunk eget rengető akciók semmiben sem. Csak épp ugyanolyan akciók, amik néha egyébként is vannak.. Leáraznak valamit 20-ról 18 ezerre?! És?! Nem mintha nem becsülném a kicsit, de azért nem kell hasra esni tőle..Csak 10 %.


De általában ha megnézem, akkor is az általános a 20 %, ami nem olyan kiemelkedő akció. Magasabb akció olyan dolgokból van, amiket még 40-50-60 %-kal olcsóbban sem tudok vagy akarok megvenni.


Nagy a fenék kerítés, már hetekkel előtte lázat kell szinte csillapítani, hogy közeledik a Friday, aztán igazán nem történik semmi..


Ti mit gondoltok erről?

  1. 2016. november 28. 01:4813.

    Na, voltam a TJ Maxban, tomeg egyaltalan nem volt, de ma 7 ora helyett 10-ig vannak nyitva, ill nemcsak ma, hanem mostanaban. Jo sok jo cucc van, de meg igy is volt a leertekelt arakbol is leertekeles. Kaptam a pontok miatt $40-t, azt levontak, de kicsivel tobb, mint $100 ertekbol ket teli szatyrot hoztam haza. Most ruhanemut nem vettem.

  2. 2016. november 27. 13:3312.

    A $15 $150 akart lenni.

    előzmény:
    Sissi52 (11)
    2016-11-27  13:11
  3. 2016. november 27. 13:1111.

    Ma estig tart a Black Friday meghosszabbitasa, de hetfon ugy folytatodik, hogy akkor mar Cyber Monday lesz es folytatodik egeszen karacsonyig, meg utanig. En ugy vettem pl az egyik  nagyon szep agytakaromat, hogy le volt ertekelve $15-rol $35-re, mert aki megvette, nem tetszett, es visszavitte. Tiszta uj, hibatlan, makulatlan, csak ugy veszik vissza. Es nyaron vettem. Ott ez az egyik akcio. Karacsony utan meg ujabb akcio, veszik vissza a sok ajandekot, hihi.

    előzmény:
    Harmatkad (10)
    2016-11-27  10:56
  4. 2016. november 27. 10:5610.

    Én Kindle-t akartam venni, le is volt értékelve itthon több helyen, aztán megnéztem az Amazont, és ott olcsóbban megtaláltam a reklámmentes változatot, mint itthon a reklámosat kedvezményesen... Jó, mondjuk az Amazonon is Black Friday volt.

  5. 2016. november 26. 17:519.

    Itt, ha beftoznal boltba vagy utcara, nem sok kovert latnal. Ide mar teljesen begyuruzott a sport es a fogyokura.

    előzmény:
    pompidouenne (5)
    2016-11-25  22:08
  6. 2016. november 26. 17:508.

    Hat ja, ok megoldjak, ilyenkorra tobb embert vesznek fel szezonmunkara. Akiknek kell egy kis + penz, vagy diakokat.

    előzmény:
    Dnanga1 (4)
    2016-11-25  18:53
  7. 2016. november 26. 03:307.

    Nem mindenki kövér itt Amerikában, de sokkal több mint régebben, ami viszont világ jelenség.


    Kb. a '70-es évek közepén kezdődött, talán kicsit előbb mint pl. Magyarországon, ahol a 18 éven felűliek közel 2/3 része az. Mondjuk csak azt, hogy azért jobb a helyzet mint pl. Ír országban, vagy Angliában.


    Magyarország az a kevés ország közé tartozik, ahol a kövérséget adóztatják is......Hungary Introduces 'Fat Tax' (Don't Laugh) - The Atlantic


    Szóval igen, kövérek vagyunk. Nagyon sok feketével dolgoztam, ahol a férfiak csak a kövér nőket szeretik. Minél kövérebb, annál jobb. (persze vannak azok a bizonyos kivételek)


               Obesity Crisis: Two-Thirds Of Hungarians Overweight, Survey Reveals - Hungary Today


              


               Nearly two thirds of over-18 Hungarians overweight or obese - Daily News Hungary


    Általánosságban beszélve pedig igen, azok a vásárlók nem a legigényesebbek közé tartoznak, ami a viselkedősükön is nagyon meglátszik.


    Ha pl. Kínai negyedben készűltek volna a felvételek, akkor sokkal soványabb/alacsonyabb embereket látnál.


              

    előzmény:
    pompidouenne (5)
    2016-11-25  22:08
  8. 2016. november 26. 01:096.

    Soha nem mennek be hulye tomegbe. Ma eppen elelmiszert vasarolni voltunk, ahova mindig is szoktunk menni. Ez egy nagyon jo aruhaz, sok egyeb dolog is van itt az elelmiszeren kivul. Ezen kivul meg masik aruhaz is van itt, ami szinten jo cuccokat arul egesz evben olcson. Igy teljesen folosleges akciokon resztvenni, hiszen egesz evben akcio van. Szinten a TJ Max, ahol nagyon jo holmikat meg egyeb dolgokat lehet venni olcso aron egesz evben. A filleres torolkozoket meg sem vennem, nagyon jo minosegu torolkozoket lehet kapni egesz evben fele, harmad, negyedaron, csak egy pelda. TV-t vesznek, de en ha muszaki cikket vennek, csakis jo mionoseget, amit nem biztos, hogy nedobnak a learazasba. Csak azert egy masik computer, mert olcso? Igaz, van, akinek van mar otthon 5 TV-je, de azert vesz meg egyet, mert olcso.

  9. 2016. november 25. 22:085.

    Asztaaa, a képen nemhogy sok a kövér ember, Mindenki az!! Mondják, hogy elhízottak Amerikában az emberek, de hogy ennyire...Vagy csak a falánk evők falják az akciókat ?!

    előzmény:
    Sheriff-2 (3)
    2016-11-25  17:21
  10. 2016. november 25. 18:534.

    Ott sem lennék most eladó.

    előzmény:
    Sheriff-2 (3)
    2016-11-25  17:21
  11. 2016. november 25. 17:213.

    Ismerem, és volt már benne részem. Kellett 10 másodperc is mire megállapítottam hogy az emberi hülyeségnek nincs határa, némelyik rosszabb mint bármelyik állat. Ilyenkor nagyon messzire elkerűlök egyes űzleteket.


    Vannak akik már napokkal a nyitás előtt sorba állnak,(sőt van amikor egy héttel), sátrakat tesznek fel, hidegben, hóban, esőben.


    Pl. a mai napon, már sok sebesűlt van, ha nem ülsz akkor ülj le, már 2 halott is.


    Ma én leszek a szakács, ezért csak belinkelek egy cikket, a mai eseményekről.


    Aki nem tud angolul, azoknak megmondom hogy a videón látható állatkák olyan törülközőkön verekednek, amik 1 dollár 60 centbe kerűl bármikor, kb. 450 forint.


                    One person is shot dead outside a Macy's on Black Friday | Daily Mail Online

  12. 2016. november 25. 16:262.

    Évek óta nézegetem, de még nem volt kedvem egy 20%-os kedvezmény miatt eltiportatni. Viszont, most elég jó áron rendeltem egy webáruházban parfümöket a gyerekeméknek Karácsonyra.

Címlap

top