Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Születhet ez miatt betegen

rami94
Létrehozva: 2016. október 28. 18:14

A nyakamon gyerekkorom ota van kettő nyirokcsomo.Amit megnezettem orvossal es megalapította hogy nyirokcsomňk tapintassal azt mondta.az.izmok korul van nem veszelyes.Ultra hangot javasolt area kell majd meg elmennem.Azt mondta nem rosszindulatú mivel mar nyolc eve ott van.Kilenc honapos terhes vagyok szerinte nem lehet ez kihatassal a babara arra lennek kivancsi hogy ti mit gondoltok errol.

  1. 2016. október 31. 08:2111.

    Hat emiatt nem szuletik betegen, foleg, ha tobb orvos is azt mondta. De sosem lehet biztosan tudni semmit. Kerdezgess tovabb. Meg tovabb, meg meg tovabb, aztan hatha nem tudsz meg semmit.

  2. 2016. október 29. 22:2510.

    Az orvost kellett volna kérdezni. Felesleges topic. )))

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 28. 21:319.

    Most már az van ami van.Nem? De!

  4. MI
    MI
    2016. október 28. 21:148.

    A kérdést csak ezért tettem fel, hogy lásd, milyen értelmetlen az egész problémázásod a jelen pillanatban :).


    Mifelénk elég jó a terhesgondozás, annak ellenére, hogy sokan szidják. Nem attól lesz ugyanis jó, hogy kedvesek a kismamához (attól kellemesebb lesz, nem jobb), hanem attól, hogy meglehetősen jó szűrések vannak. Pl. ultrahang.


    De nyugalom. Csodálatos az emberi szervezet és minden ellenkező hiresztelés dacára a magzat meglehetős biztonságban van még az anyuka esetleges problémái mellett is a méhben.  A magam részéről úgy gondolom, hogy a természet, ha hagyjuk, jól teszi a dolgát. Ha teherbe tudtál esni simán és a szervezeted alkalmas volt a magzat kihordására és átlagos szűrővizsgálati eredményeid voltak, akkor az átlagosnál nagyobb kockázattal nem kell számolnod, akár van duzzanatod a nyakadon, akár nincs.  


    De ha megnyugtat, akkor beszéld át a kérdést az orvosoddal. :) Hozzá vannak szokva.

    előzmény:
    rami94 (7)
    2016-10-28  20:15
  5. 2016. október 28. 20:157.

    Nem hiszem hogy elvetettem volna msximum csak abban az esetben ha azt mondjak hogy beteg a baba vagy valami.Mivel terveztük a babat.Amugy genetikai vizsganak az az ultrahangnak  nem azt nevezik amikor ultrahangal egyenkčnt átnčzi az orvos a baba belso szerveit hogy rendessen fejlodik-e?:-)

    előzmény:
    MI (6)
    2016-10-28  19:47
  6. MI
    MI
    2016. október 28. 19:476.

    Már mindegy, nem igaz?  És igen, örökölheti a hajlamot a nyaki nyirokcsomó megnagyobbodásra. Sok embernek van, nem lesz egyedül. De érdekelne, ha ezt tudod, amikor teherbe esel, hogy örökölheti, akkor inkább elveteted? Vagy esetleg emiatt többet nem is szülsz? Mert a követező gyermek is örökölheti.


     

  7. 2016. október 28. 19:045.

    Nem nőtt semmilyen panaszt nem okozott azčrt nem jártam utŕnna előbb.De včgülis egy privát orvossal nčzettem meg szerintem ha akkora gond lett volna azt csak lŕtta volna ő is.Attňl hogy nem szakember.

    előzmény:
    york (4)
    2016-10-28  18:56
  8. 2016. október 28. 18:564.

    Gyerekkorod óta, fiatal felnőttként lett volna időd kivizsgáltatni alaposan, hogy mitől van, mert bizony nagyon sok mindentől lehet.


    Nem tudom tervezett gyermekkel vagy terhes, vagy becsúszott, de most sokkal nyugodtabb lennél, ha nem általános orvossal, hanem szakemberrel vizsgáltattad volna ki. Felelőtlen kismama vagy! 


    Saját megnyugtatásodra is jó lett volna, ha pár évvel ezelőtt utána jársz.


    Remélem a babának nem lesz semmi baja! 

    előzmény:
    rami94 (2)
    2016-10-28  18:23
  9. 2016. október 28. 18:283.

    Az ekezetekert bocsi hogy az nelkul irtam.Csak az a baj hogy ha ekwzetekkel irok akkor nem ugy kuldi el a szoveget ahogy kell.Megvan zavarodva a mobilom sajnos.Arra lennek kivancsi hogy ti mit gondoltok errol hogy lehet-e ezek a tobb eves a nyirokcsomok miatt gond.Hogy ezek nyolc eve megvannak.Es hogy kihathat-e ez a babara.

  10. 2016. október 28. 18:232.

    A sima általános orvos szerint ez nem lehet kihatással a babára illetve a terhessegre ezek a nyirokcsomok.21-eves vagyok.Csak sajnos igyse igazan nyugodtam meg mivel csak tapintassal tudta megallapitani hogy nyirokcsomok meg hogy szerinte nem veszelyes.A.nogyogyasz szerint a babaval mindem rendbem az ultra hang szerint eddig a kilenc honap alatt sose talaltak semmi gondot.Csak ez aggaszt hogy ezt a ket nyirokcsomot orokolheti-e vagy hogy nehogy kihatassal legyen ra.Genetikai vizsgam az nem volt.Csak sima ultrahang amin teljessen atneztek a baba belso szerveit.Es mindig minden rendben volt.De ugy tudom a genetikai vizsga az pontosabb.

Címlap

top