Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteg cica, segítség!

lostris01
Létrehozva: 2016. szeptember 1. 22:36

Sziasztok! A véleményetekre, tapasztalataitokra lenne szükségem.


A 4 éves ivartalanított kandúr cicám pár hete nagyon levert, gyenge lett. Fokozatosan jöhetett ki nála, amit sokáig a nyári melegre fogtunk. Enni evett rendesen, de egy idő után úgy tűnt, láza van, ezért elvittem állatorvoshoz. A tünetei: lassan mozog, gyenge, nem játszik, nem bújik, kedvetlen. Semmit nem állapítottak meg, mondjuk meg sem vizsgálták rendesen. Azt mondták, a veséjét fájlalja, kapott valami vízhajtó injekciót, jobban lett, de hamar visszaesett. Aztán elkezdett a hátán foltokban kikopni a szőr, már a gerince mentén 2 csíkban hiányzik. Elvittem egy komolyabb állatklinikára, szegényt 1 órát utaztattuk, vettek tőle vért, csináltak ultrahangot, minden negatív lett. Csak annyit tudnak, hogy valami gyulladás van a szervezetében, az okozhatja a lázat, de azt nem tudják, mi lehet. Máj-, vesefunkció rendben. Aids, leukózis teszt negatív, bár utóbbira 1 éve kapott oltást. Egyébként utólag esett le, hogy meg sem nézte a régi doki, hogy negatív-e egyáltalán, úgy beadta neki az oltást. Visszatérve az Aids-leukózis dologra, a másik doki szerint lehetnek álnegatívok is a tesztek, neten is ezt írják. Kapott a cica egy injekciót, amitől aznap estére teljesen jól lett, és mellé antibiotikumot, mert a doki csak valami egyszerűbb fertőzésre gyanakodott. Beadtam neki, hétvégén kell visszamennünk, csakhogy a cica egyre rosszabbul van, az injekció csak pár óráig hatott, a tabletta meg semmit. Ma már nem is evett, csak lenn gubbaszt a pincében. Simogatást nem tűr tőlem, húzódzkodik. Olyan, mintha a halálára készülne, mintha el akarna bújni, de közben a lázán kívül semmilyen tünete nincs. Nincs semmilyen külső jele betegségnek, csak a láz és a kihullott szőr, utóbbinál pajzsmirigy gondokra gyanakszik az orvos. De ezenkívül sem légzőszervi tünet, sem emésztőszervi (széklete rendben, hányni nem hányt), pisilni is tud, fogai kicsit fogkövesek, de amúgy rendben.


Holnap, ha minden igaz, visszük vissza a cicát, de addig is, ha kibírja addig egyáltalán, érdekelne macskatulajdonosok véleménye is, mi lehet ez, mire érdemes gyanakodni? Mindenki tanácstalan, csak a csillapíthatatan láza van... 


Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2016. szeptember 21. 16:3935.

    a vizhajtoval legyel nagyon ovatos mindenkeppen beszelj elotte az allatorvossal mert erre emberek is mind maskeppen reagalnak.


    van akinek jot tesz es van akinek komplikaciot okoz.


    Ez attol is fugg hogy mennyi folyadek0t fogyaszt a cica, es figyelni kell hogy ehhez kepest mennyi a vizelet mennyisege.


    magadtol ezt ne kezdd el adagolni feltetlenul kerdezd meg az allatorvost.

    előzmény:
    lostris01 (31)
    2016-09-20  15:26
  2. 2016. szeptember 21. 16:3734.

    ha ug gondolod hogy nem okozol neki felesleges szenvedest es konzultalsz orvossal akkor nyugodtan megprobalhatsz mas dolgot is.


    csak amikor mar latod hogy letargikus,nem eszik iszik es fajdalmai vannak engedd elmenni.


    Tudom hogy szorny, es addig amig viszonylag jol erzi magat es elvan nem is kell elaltatni. meg  fogjatok rogton latni hogy mikor van itt az ido.

    előzmény:
    lostris01 (31)
    2016-09-20  15:26
  3. 2016. szeptember 20. 16:5233.

    Potyognak a könnyeim, ahogy olvaslak... Mi 3 éve vesztettük el emiatt a betegség miatt a 7 hónapos cicánkat. Nála az ivartalanításkor kezdődtek a problémák, utólag azt mondta az állatorvos, hogy valószínűleg az altatás és a műtét legyengítette a szervezetét, és ezért a már benne lévő vírus aktiválódott. Kedvetlenség és gyengeség miatt vittük mi is vissza, kapott vitaminokat, de nagyon gyorsan gyengült tovább. A következő kontrollon ellenőrizte az orvos a Fip-et, és pozitív lett, tele volt a hasürege ezzel a mézszerű folyadékkal. Neki a doki szerint max két hete lett volna hátra, gyors hanyatlással és fájdalmakkal, így én már nem élve vittem haza, végig simogattam, amíg elaludt. 


    Sok erőt kívánok a döntésedhez!

    előzmény:
    lostris01 (31)
    2016-09-20  15:26
  4. 2016. szeptember 20. 16:0332.

    Persze, hogy ezt neked kell tudni, latni, hogy mikro jött el az idö. Addig immunerösithöt adhatsz szerintem, de a vizhajtoval nagyon kell vigyazni, tenyleg nagyon igenybe veszi a szervezetet.


    Egyebkent allatoknal is van az a fajta fellangolas, amit embereknel is eszre lehet venni, amikor a szervezet hasznositja az összes tartalekat, es ugy nez ki, mintha minden rendben lenne.


    Kivanom hogy legyen meg idötök egymassal.

    előzmény:
    lostris01 (31)
    2016-09-20  15:26
  5. 2016. szeptember 20. 15:2631.

    Amíg elvan, eszik (úgy ahogy), mászkál, érdeklődik, addig nem altatom el. Tudom, hogy ő még élni akar, hisz látszik rajta. Majd ha úgy látjuk, hogy tényleg szenved, akkor...


    Az azért érdekes, hogy több helyen olvasni, mennyit segítettek bizonyos szerek, immunerősítők, vízhajtók, tabletták. Ha ezzel még lehetne enyhíteni a betegségén, megpróbálnám, hiszen még látom, hogy ő sem adta fel. 

  6. 2016. szeptember 20. 13:2630.

    Sajnalom a cicadat, de a jozan esz azt mondja, hogy elerkezett az ido, hogy elaltassatok. 


     


     Megtetted a tavolbol amit meg kellett tenned, de most mar csak a cica szenvedeset nyujtanad. 


    Engedd el!! Akkor is, ha most nagyon fajdalmas erre gondolnod.

    előzmény:
    lostris01 (28)
    2016-09-20  12:05
  7. 2016. szeptember 20. 12:1029.

    Szerintem csak a fajdalmakat erdemes csökkenteni, minden egyeb nagyon igenybe veszi a szervezetet. Vizhajto a szivet, a veset, minden nagyon agressziv.


    Fajdalomcsillapito, szeretetteljes környezet. Szerintem vegyel ki egy szabadnapot, bucsuzzatok el, legyel mellette, különben meg rosszabb lesz utana neked. Mert az lesz benned, hogy nem tettel meg mindent.


    En meg most is siratom a cicamat.

    előzmény:
    lostris01 (28)
    2016-09-20  12:05
  8. 2016. szeptember 20. 12:0528.

    Nem tudom, hogy vele tudok-e lenni az utolsó napjain/perceiben, mert egy munka miatt messzebbre kellett költöznünk és a szüleimre lett ideiglenesen bízva. Úgy volt, hogy novemberben költözünk haza és végre ismét együtt élhetünk, de a sors közbeszólt. :( Csak hétvégente látom, 4 órát utazom, hogy vele lehessek, de annyira kevés ez az idő, heti 2 nap. :(


    Nem tudom, hogy tehetném még könnyebbé a hátralévő időt, van értelme neki vízhajtót, gyulladáscsökkentőt, bármit adni? Segíthet valami a FIP-es cicán?

  9. 2016. szeptember 20. 09:3027.

    Ha fajdalmai vannak ne hagyd szenvedni. Nekem nagyon regota vannak allataim amikor eljott az az ido hogy fajdalmai voltak es az elete csak egy kinlodas lett volna elaltattuk mindegyiket.


    Nagyon nehez de mindent megtettel amit lehetett  tedd meg neki ezt utoljara hogy bekeben a te karodban szeretetet erezve tavozhasson el a vilagbol.


    Kivanok kitartast es mielobbi jo dontest mindkettotok erdekeben.

    előzmény:
    lostris01 (24)
    2016-09-20  08:16
  10. 2016. szeptember 20. 08:4526.

    Ez nagyon szomoru hir. De most tenyleg az a legfontosabb, hogy ne szenvedjen. Mindent megadni ahhoz hogy megkönnyebbüljön. 


    Mi mar hoztunk egy ilyen döntest, nem egyszerü, de hasonlo helyzetben ma sem döntenek maskepp.


    kivonok neked sok eröt a dönteshez, es nem ahhoz hogy meg kell tenni, hanem hogy mikor.

    előzmény:
    lostris01 (24)
    2016-09-20  08:16
  11. 2016. szeptember 20. 08:3925.

    Nagyon sajnálom!  


    Remélem elaltatod? Ne szenvedjen szegényke sokat, sokáig!

    előzmény:
    lostris01 (24)
    2016-09-20  08:16
  12. 2016. szeptember 20. 08:1624.

    Azt mondta, hogy menthetetlen, el fog pusztulni. :(

    előzmény:
    Sushi (23)
    2016-09-19  16:06
  13. 2016. szeptember 19. 16:0623.

    Nagyon sajnalom. Doktor mit mondott?

    előzmény:
    lostris01 (22)
    2016-09-19  14:18
  14. 2016. szeptember 19. 14:1822.

    Ma derült ki, hogy FIP-es a cica, teljesen összetörtem tőle. :'( Kimutatható volt a mézszerű váladék a hasában, mikor megláttam, egyből tudtam, mi az, azóta sem bírok belenyugodni. :( Neten olvasni lehet valamilyen LTCI nevű amerikai gyógyszerről, van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

  15. 2016. szeptember 11. 16:1821.

    Köszönöm, de sajnos az nagyon messze van tőlünk, a nyugati részen lakunk.

    előzmény:
    Lillyke55 (20)
    2016-09-11  15:35
  16. 2016. szeptember 11. 15:3520.

    Dr Fejes Péternek hívják.

  17. 2016. szeptember 11. 15:3419.

    Nem tudom merre laksz, de ismerek egy kiváló makói állatorvost, aki hetente kétszer Szegeden is rendel. Én őt ajánlanám.


    Rendkívül profi és emellé nagyon kedves is. Nem a legolcsóbb, a vérvételek és különböző tesztek is elég drágák, de ez szerintem máshol is így van.


    Ha van rá lehetőségetek, vigyétek el a cicát hozzá.

  18. 2016. szeptember 11. 12:4818.

    Köszönöm, kedvesek vagytok. :) Viszont az állatorvosokkal már kivan az a bizonyos... múlt héten az egyik azt mondta, vihetjük vasárnap is a cicát vérvételre, meg lehet oldani, ma elvittük, erre egy másik doki volt ott, ő meg hazazavart minket, ráadásul a stílusa sem volt épp az elvárt. 2 órát utaztattam megint a cicát, teljesen kivan már az állandó cipeléstől (és bevallom, mi is, nem könnyű 2-3 órán át a macskasírást hallgatni, a hordozójába meg mindig becsinál, szóval minden alkalom után tisztíthatom azt is). Kb jóhogynem azt mondta a másik állatorvos, hogy vagy megmarad magától vagy elpusztul, de semmit nem csinált vele, a vérvételre meg azt mondja, túl drága, ő nem csináltatná. Tök jó...

  19. 2016. szeptember 9. 22:5417.

    Jobbulást! Gondolok Rátok!

    előzmény:
    lostris01 (16)
    2016-09-09  20:58
  20. 2016. szeptember 9. 20:5816.

    Sajnos ugyanúgy, mint eddig... vasárnap visszük vissza vérvételre szerintem, még alaposabb kivizsgálásra.

  21. 2016. szeptember 7. 12:4515.

    nagyon szurkolok hogy jobban legyen szegenyke, nekem is van ketto tudom milyen aggodalom ha valami bajuk van.


    simizd meg helyettem en meg innet messzirol gondolok ratok! hogy van most?

    előzmény:
    lostris01 (14)
    2016-09-05  23:01
  22. 2016. szeptember 5. 23:0114.

    Hétvégén kicsit jobban volt, ismét eszik, mászkál, de még mindig nem az igazi. 2 napja kapja az immunerősítőt is, hátha az segít. :/ Nagyon aggódom, mi lesz ebből...

  23. 2016. szeptember 5. 21:4113.

    Ha már fertőzött volt a cica és ráoltott az orvos, akkor hirtelen fellángolt volna a betegség. Mintha egy tbc-s betegnek BCG oltást adnának.


    Egyébként hogy van a macskusz?

    előzmény:
    lostris01 (11)
    2016-09-02  21:25
  24. 2016. szeptember 4. 06:2912.

    Szamit az h mitol lesz jobban? :)

    előzmény:
    lostris01 (11)
    2016-09-02  21:25

Címlap

top