Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerintetek ebből mennyire

rami94
Létrehozva: 2016. augusztus 24. 11:22

Csináltattam az új szemčlyi igazolványom meg lakcímet változtattam.Azt is meg kęrdezte a nő a hivatalban hogy milyen közčpiskolát včgeztem.Ezt csak úgy megkęrdezte erről nem kčrtek hivatalos papírt.Čs elčrtettük egymást a nővel mivel szerv volt.Ęs úgy jegyezte be a közčpiskolát mintha befejeztem volna a közępsulit 4-ęvest.Közbe meg nem fejeztem be.Szerbiában člek.Nem is črtem mičrt mi köze annak egy sima szemčlyi igazolványnak ahhoz hogy ki milyen közčpiskolát včgzett.Čs most nem tudom ebből lehet-e gond hogy rosszul jegyezte fel a számítógčpbe.Arra lennčk kíváncsi hogy szerintetek ez mennyire lehet hond hogy rosszul lett bejegyezve a számítógčpbe.

  1. 2016. augusztus 27. 09:2717.

    Nem kell aggódnod. Ha valahol mégis kérik, akkor csak annyit kell mondani, biztos figyelmetlen volt az illető, elírta, kijavítaná?


    Ezek ilyen adatok, mivel a személyazonosságodat nem tudják igazolni csak arra jók, hogy mindenki mindent tudjon rólad. Az ilyen adatokat nem vagy köteles bediktálni.


    Gondold el, lakcím változásnak mi köze ahhoz, hogy te milyen végzettséggel rendelkezel, dolgozol-e? Bepróbálkozott. Ha fontos lett volna, biztos hogy kér róla hivatalos papírt.

    előzmény:
    rami94 (16)
    2016-08-26  20:16
  2. 2016. augusztus 26. 20:1616.

    Szia.Leírom meg egyszer mert valamičrt helytelenul kuldte el a hozzâszňlásom a mobil.Szóval ęn amikor lakcímet valtoztattam akkor volt amirol kertek semmufile bizonylatot a kozepiskolai vegzetsegrol csak ugy ra kerdezett es be irta a szamitogepbe.De nem kert rola bizonylatot.Sem arrol hogy munkaviszonyba vagyok-e.Arrol se kert bizonylatot.Csak ra kerdezett.A tobbi adatrol kert persze papirokat.Amugy meg a kozepiskolai vegzetseget irta el a no sot nem pontossan.

    előzmény:
    Pléhpisztráng (12)
    2016-08-25  21:56
  3. 2016. augusztus 26. 20:1015.

    Nem.:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (3)
    2016-08-24  18:06
  4. 2016. augusztus 26. 19:4214.

    Helló.Pesig tőlem nem kčrtek arrňl hivatalos adatot csak simán megkčrdeztęk hogy munka viszonyba vagyok-e.Illetve hogy milyen közępiskolát včgeztem de erről nem kčrtek semmilyen papírt bizonylatot.Pedig.Nem magyarországi vagyok hanem Szerbiai.

    előzmény:
    Pléhpisztráng (12)
    2016-08-25  21:56
  5. 2016. augusztus 26. 09:3513.

    Kettő darab születésivel rendelkezik. A harmadik eltérés az én útlevelemben található, a nagykövetségen bediktálásra írták a nevet.


    Mindkettőben más van. És ha mindkettő még egyszer le lenne fordítva, valószínű hogy az a fordítás is eltérne az eredetitől, vagy az első fordítástól.


    Nem mucikám egy nevet többféleképpen írhatnak és ejthetnek.


    Szulejmám=Sulajman=Moothasem=mútaszem= ... ésatöbbi. Ezt a nevet európában képtelenség hitelesen, betű szerint lefordítani. Minél több betű, annál problémásabb, főleg hogy némelyik betű nem is létezik nyugaton.


    És hogy még érdekesebb legyen, a családi nevükben is van egy betű eltérés. Ki így írja, ki úgy, mégis megértik. Az uralkodó család is ugyanezzel a családnévvel rendelkezik, a múltkor ránéztem az egyik hercegnőre, őt is kétféle családi névvel jelzik.


    Nos, kielégítettelek?

    előzmény:
    csutak51 (11)
    2016-08-25  20:14
  6. 2016. augusztus 25. 21:5612.

    Ez így van.Mindegy ki mit mond és hogy milyen vagány egyébként.Úgy tudom, hogy mindent amit ott beírnak dokumentumokkal kell igazolni, bemondásra semmit sem  vesznek fel adatként.


    Most csináltattam és is személyi igazolvány kártyát és a világon semmit sem kérdeztek.Minden adat ami az adatbázisból odaérkezett ott volt.Az adatbázisba meg nem írják be csak bemondásra.Ez egészen biztosan így van.

    előzmény:
    csutak51 (11)
    2016-08-25  20:14
  7. 2016. augusztus 25. 20:1411.

    Nincsen szegény hatnevűdnek EGY db születési anyakönyvi kivonat-a?


    Nahát, ha VAN- és tuti, hogy van-, az ABBAN feltüntetett a hivatalos neve.


    Függetlenül attól, a világ mely táján/a Holdon/a világegyetemben bárhol hogyan is ejtik.

    előzmény:
    Nikita 666 (2)
    2016-08-24  17:25
  8. 2016. augusztus 24. 23:3210.

    Nem lesz mas valasztasod, be kell fejezned a kozepiskolat es le kell erettsegizned.   Maskor kicsit jobban ragaszkodj az igazsaghoz es jol fogsz aludni.

    előzmény:
    rami94 (1)
    2016-08-24  11:22
  9. 2016. augusztus 24. 21:169.

    Hu de megoregedtel,hogy mar cammogsz?????

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2016-08-24  21:04
  10. 2016. augusztus 24. 21:048.


    Legkevesebb 6 ember volt jelen.


    Hát Csendi, én ilyen vagyok. Sokan mondják hogy ők mások mint a többi nő, én viszont valóban más vagyok.


    Török határon autóval: a férjem feltépte az autó ajtaját, hogy a papírjaim rosszul vannak kitöltve, a török határőrök olyasmit kérdeznek amit ő nem tud. Szépen odacammogtam vele (hosszú kocsisor állt), és a bizarr kinézetű határőr elkezdett kérdezgetni, hogy miért nincs feltüntetve az édesapám neve a papírjaimon? Mondom neki, az anyukámé fel van. Na jó, az őt nem érdekli, hogy hívják az apukámat? Megmondtam. Jó, leírta. És jött a következő kérdés, hát a nagypapámat? Ezen a ponton gondoltam hogy megszívatom őket, mert közben bejött a nehéz vállapos pacák is. Hááát, nem tudom hogy hívták. Kézzel lábbal elhadonászták hogy az nem lehet, fel kell tüntetni a nagypapát mindenhol. A férjem is erősködött, hogy emlékezzem már! Gondoltam ebből nem esznek, hajtogattam hogy nem tudom. Hát hogy nem tudom??? Mondom nekik, az a helyzet, hogy a férfi mint apa, nem biztos, az anya mindig biztos, ezért nem kell az apa neve. A férjem erősen izzadt, de kénytelen volt lefordítani nekik. A törökök nem tudtak mit kezdeni velem, az asszonykori nevem alapján nem tarthattak vissza. Viszont az arcukon látszott hogy zavarban vannak, egy nő így beszólt nekik.


    Esti mese lenne? 1001 éjszakán keresztül mesélhetnék, és mindegyikre azt mondanád hogy nem hiszed el, habár igaz.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (5)
    2016-08-24  20:00
  11. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. augusztus 24. 20:267.

    Nem lesz belole semmi bajod .
    Gondolom nem akarsz egyetemen tovabbtanulni s ott szerintem be kell adni a vegzettseged bizonyitekait...., Wc-s nenizeshez meg még altalanos iskola sem kell...

    előzmény:
    rami94 (1)
    2016-08-24  11:22
  12. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. augusztus 24. 20:226.

    Alairtal egy papirt a beirt adatokkal valoszinuleg az utlevel kiadasa elott.
    Altalaban az van jegyezve a lap aljara , az alairas elott , hogy az altalad megadott adatok igazak...
    Ez olyan "becsszo, nem hazudtam" dolog... s alapbol megbiznak az emberben , mert nem tehetnek egy nyomozoirodat minden papirost meghosszabbito szemely moge. Mennyi idobe tellene...
    Aztan ha egyszer kiderul egy hazugsag , akkor a felelosseg a hazudozo vallan van es nem a papirt oszto/kitolteto pultosnonel...

  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 24. 20:005.

    Aha.A nyeretlenek kb 2 éves korukig el is hinnék.Utána semmi esély arra, hogy megegyék ezt  esti mesét.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (4)
    2016-08-24  19:00
  14. 2016. augusztus 24. 19:004.

    Az egész hivatali mizéria semmit sem ér.


    Nálam: személyi csere, kellett volna az útlevél is. Kettő is van, de úgy döntöttem, ez nem tartozik a Hivatalra.


    Nő rákérdezett: útlevél?


    Én: niiiiincs!


    Nő rámered a gépre: itt az áll hogy van!


    Én: hát akkor van.


    Nő: döntse már el!


    én: akkor inkább nincs.


    Nő:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (3)
    2016-08-24  18:06
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 24. 18:063.

    És hol kérdettek rá az iskolai végzettségedre, ugye nem Magyarországon?

    előzmény:
    rami94 (1)
    2016-08-24  11:22
  16. 2016. augusztus 24. 17:252.

    Lényegtelen. Majd ha valahol valóban szükség lesz rá, kijavítják.


    Az egyik gyerekem 6(!) néven fut. Mindig kérdezik hogy most akkor mit írjanak be, mi a hivatalos neve? Hát mindegyik, abból a névből csak egy van a világon, de másképp ejtik minden országban.

    előzmény:
    rami94 (1)
    2016-08-24  11:22

Címlap

top