Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Adóbevallás-segítség kérés

olajbogyo11
Létrehozva: 2016. május 6. 13:11

Sziasztok!


Anyósomnak szeretnék egy kis segítséget kérni,hátha van itt olyan,aki nagyon ért a könyveléshez,és erre a nem bonyolult dologra választ tud adni,köszönöm előre is:)


 


Szóval:


Anyós nyugdíjas,más jövedelme nincsen.2012ben vásároltak férjével közösen egy lakást,tavaly eladták.Kiszámoltuk,hogy összesen 165,000ft adóvonzata van.


 


1553/04-es nyomtatvány 161.sorában kell szerepeltetni-annyi kinyomoztam.


Kérdés ebben az esetben a teljes vételárat és adót kell szerepeltetni vagy csak a "felét"?Hiszen ketten voltak a tulajdonosok.


Tehát a rublikába a vételár/2 összeget és a 165,000ft(adó)/2=85,000ft összeget kell írnia?


 


1553-as lapon a főnyomtatványon kell e a személyes adatokon kívül vmit szerepeltetnie és kitöltenie vagy minden marad üresen?


Gondolok itt arra,hogy pl a 18. 76.79. stb sorba(vagy bármelyikbe) kell e írnia vmit?

  1. 2016. május 6. 16:523.

    Köszi,igen azt már megtaláltam.


    Most már csak azt nem tudom,hogy a főlapon(1553) kell e valamit kitölteni a személyes adatokon kívül

    előzmény:
    megvagyok (2)
    2016-05-06  16:25
  2. 2016. május 6. 16:252.

    Ha javasolhatom nézd át a 1553-04 nyomtatvány erre vonatkozó kitöltési tájékoztatót. Minden le van írva  mikor mennyit kell bevallani .


    Minden tulajdonosnak apósodnak is ha kettőjüké volt a ház !


    Gondolom a NAV oldaláról letöltött nyomtatványt töltöd ki .(Itt megtalálod amit leírtam )


    Jó munkát

    előzmény:
    olajbogyo11 (1)
    2016-05-06  13:11

Címlap

top