Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismerkedni manapság

Katia
Létrehozva: 2016. május 1. 13:13

Kedves Fórumozók!


 Kíváncsi vagyok, ki hol is merte meg a férjét/párját-feleségét/kedvesét manapság?


Mert hol lehet ismerkedni, ha már nem az a bulizós diák az ember?


A munkahelyen töltjük életünk kb. 80%-át. Tehát, marad a munkahely?

  1. 2016. augusztus 28. 10:4911.

    Sziasztok!


    Már majdnem indítottam egy új témát!


    Viszont, eléggé hasonló lenne a címe, mint ennek a topikomnak. Megkaptam itt a véleményeket, mindenfélét.


    Azzal frissíteném az egészet, hogy a véleményeteket kérném a Facebook-os ismerkedéssel kapcsolatban. (Már látom is lelki szemeim előtt Nikita666 megjegyzéseit, nem baj. ) 


    Sokan elítélik a Facebook-ot. Joggal.


    Sokan meg egyszerűen ott találnak maguknak valakit. Hogy kit és mire, az egyénfüggő.


    Engem egy külföldi srác jelölt be már másfél hónappal ezelőtt. Én nem szoktam "szó nélkül hagynin", ha a semmiből bejelölgetnek, ezért írtam neki a szokásos kis kérdőjelemet. Aztán ebből beszélgetés lett. Megtörtént, hogy minden nap beszélgettünk, máskor egy hét kimaradt. Legutóbb pedig három napja Skype-on beszéltünk és láttuk egymást! Különleges volt számomra, mert akármilyen régi dolog a skype- én a videós funkcióját még nem használtam soha, csak a beszélgető részét. 


    A srác két évvel idősebb nálam. Találkozni fogunk. Vajon hogy fogom addig kibírni, mert 4 hónap múlva ígérte, de majdnem 1000 km-re lakik (990km).


    Akinek van hasonló sztorija, várom! Ha csak gonoszkodó, ironikus, keserű hozzászólást tudsz írni, akkor gondold át! Már én is láttam egy s mást az életben és tudom, hogy valakinek ez az ismerkedés szánalmas. Csak aki már kicsit megértőbb, volna jó, ha ír! Köszi.

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13
  2. 2016. május 5. 16:2610.

    Egyetértek. Bár nem annyira amiatt, hogy nem nézik jó szemmel...


    Van, hogy nem is tudnak róla. Inkább amiatt, hogy ha történik egy szakítás, utána nagyon fájdalmas minden nap összefutnod vele. Még elfelejteni sem tudod, hisz minden nap szembejön veled. De az már csak igaz, hogy a mai kor embere tényleg sok időt tölt munkával (ami persze nem biztos, hogy munkahelyhez kötött). A fennmaradó idő meg egyre jobban beszűkül. Tényleg nehéz.


    Milyen hobbid van? Mert pl. az is segíthet. Van aki sportolás közben ismerkedik, van, aki kutyasétáltatás közben. Alant írták a vallást, ehhez én nem tudok hozzászólni. Pl. ha képzed magad, ott is van lehetőség (mondjuk egy nyelvtanfolyamon, vagy akárhol). De akár vonaton, buszon.


    Hány éves vagy? Arról se írtál semmit... Őszintén szólva örülök, hogy nincsenek ilyen gondjaim, mert manapság tényleg nagyon nehéz, pláne azoknak, akik nem a neten akarnak ismerkedni.

    előzmény:
    etilany (4)
    2016-05-02  17:12
  3. 2016. május 3. 13:529.

    Ismerkedni bárhol lehet, kivéve ha valakinek problémái vannak azzal, hogy hogyan is kell egy ellenkező neművel beszélgetni, illetve egyáltalán beszélgetést kezdeményezni.


     


    A munkahely az a kivétel, ahol talán nem kellene ismerkedni. A legkézenfekvőbb hely, a legegyszerűbb, hogy is mondjam finoman, az még a hülyéknek is megy.

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 3. 13:418.

    akkor arról érdeklődjön


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (7)
    2016-05-03  11:19
  5. 2016. május 3. 11:197.

    80%?! Akkor gondolom csak szexre megy a topiknyito,meg hogy nap kozben nyuzgalhasson egy pasit buta smsekkel. Ja,meg fel h oreg korara egyedul marad ezert igyekszik bebiztositani magat. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2016-05-02  18:42
  6. 2016. május 3. 11:146.

    En rendszeresen jarok templomba amikor Bp-en vagyok , es tenyleg neha vannak csinos lanyok is ,de eszembe nem jutna ismerkedni. Vagyis igen,de aztan gyorsan tullepek a kisertesen. A vallas,(akkor ott legalabb) maximalis embert, koncentraciot kivan. Szerintem csak igy lehet elmelyedni a tanokban/hitben stb ,nem csajozgatassal.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (2)
    2016-05-01  13:24
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. május 2. 18:425.

    kb. 80%-át.


    annak nem való pár

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13
  8. 2016. május 2. 17:124.

    Hát, munkatárssal inkább ne. Cég mérettől és beosztástól függ igaz, de nem mindenhol nézik jó szemmel a munkahelyi szerelmi kapcsolatot, sőt... erre inkább ne bazírozz. 

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13
  9. 2016. május 1. 22:113.

    Szia! 


    Nekem a turatars.hu oldalrol lett egyszer barati tarsasagom es egy szerelmem is. Sajnos a szakitassal kikerultem ebbol, mert az ex novere volt a szorgos aki osszehozta az embereket programokat. Ugyhogy azert kell egy par jofej ember es egy "főszervezo". Van mindenfele tura, ut, nem muszaj hegyet masznod :)

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13
  10. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. május 1. 13:242.

    Most csak így hirtelen jutott eszembe valami. Ha esetleg van valami vallásod, akkor biztos van az adott városban/községben valamiféle gyülekezet. Mi ugyan, mint férj és feleség járunk ilyen gyülekezetbe, ami minden hétfőn este van, de azt látom, hogy jó kis programokat, összejöveteleket szerveznek, és ahova mi járunk, oda egytől egyig olyan emberek járnak, akik nem abban a "bulizós diák" kategóriában vannak, akikről Te is írsz, hogy nem érzed magad közéjük tartozónak. Mi sem vagyunk ilyen típusúak a férjemmel, nem vagyunk nagyon bulizósak, nem iszunk, nem nagyon szeretünk éjszakázni, csatangolni... Inkább a komolyabb, tartalmasabb dolgok érdekelnek minket is.


    Helyi lelkésztől, plébánostól lehet érdeklődni, vagy ha fenn van a neten templom honlapja, ott is tudsz nézelődni. Mi reformátusok vagyunk, de biztos más vallásban is vannak ilyen szerveződések, csoportok, gyülekezetek. Nem szektákra gondoltam.


    Mi az esküvőnk előtt kezdtünk el járni előkészítőre a református templomba, aztán megfogott minket a dolog. Utána konfirmáció előkészítőre jártunk, én idén húsvétkor konfirmáltam, és annyira jó kis csapat jött össze, hogy bár vége a konfirmáló előkészítőnek, de továbbra is összejárunk velük. Szóval nekünk "bejött" ez a közösség.K.

    előzmény:
    Katia (1)
    2016-05-01  13:13

Címlap

top