Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Couchsurfing

FullMoon
Létrehozva: 2016. február 6. 19:24

Sziasztok, 


Rövidesen utaznék és kipróbálnám ezt a szállás megoldást, gondoltam nyitok egy topikot, ahol egyrészt találkozhat kereslet-kínálat, másrészt tapasztalatokat lehetne megosztani a témában. 


Gyertek bátran ;)


FM

  1. 2016. február 10. 22:5181.

    Valoszinuleg rosszul fogalmaztam,mert Munchen kornyeken is sok erdekes van,[nehez elkepzelni,hogyvalaki 2 napra megy amibol egy nap az utazas]es a kerdes az lett volna,merre, es hogy a gyerekek es ferj mennek esetleg utana,a hely miatt.van egy mondas a koldus ne legyen valogatos,ebben az esetben ingyen szallas...ha segiteni akar valaki ,ertelmes valaszt kellene adni,es nem a jeges vizet razuditani,gondolom ezert lesz vege a segitoszsegnek,mindegy..

    előzmény:
    decentral (78)
    2016-02-10  01:09
  2. 2016. február 10. 15:1980.

    Egyetértünk. De az ő böffenetei általában ilyenek, én azért is szoktam ezeket ignorálni. Mikor nem a feltett kérdésre válaszolnak, hanem jön a vernyákolás, amihez zéró köze van.

    előzmény:
    decentral (78)
    2016-02-10  01:09
  3. 2016. február 10. 10:1579.

    OK, bocsi, akkor rosszul gondoltam/emlékeztem.


     


    A menekült kérdésben akkor nem értünk egyet, de ahogy Te is írod, itt most nem ez a téma.


     

    előzmény:
    Sushi (52)
    2016-02-08  14:56
  4. 2016. február 10. 01:0978.

    "En csak azert kerdeztem,"


    Ezt elég érdekesen kérdezted:


    "Elmondanad miert akarsz husvetra pont Munchenbe menni?Es ki lesz a ferjeddel,es a gyerekekkel?"


    Ez inkább olyan anyós hangjának tűnt... :))


     


    Sajnos a témában nincs tapasztalatom, Münchenben utoljára kempingben aludtam...

    előzmény:
    kekelefant (77)
    2016-02-09  23:03
  5. 2016. február 9. 23:0377.

    En csak azert kerdeztem,hogy egyedul mesz,vagy tobben,mert nagyon sok baratom van arrafele,koztuk egy hazaspar akiknek a lakasuk ures lesz ,mert ide jonnek,de bocsanat,mar talatam mast, ....mentem is ......segiteni szerettem volna,nem tudtam ,hogy igy fel kapod a vizet...tschuss

    előzmény:
    FullMoon (64)
    2016-02-09  06:23
  6. 2016. február 9. 22:5776.

    Ne valaszolj FoolMoon helyett,kerlek,nem teged kerdeztelek,csak istapold a menekultjeidet,de ha lezartad a temat az sem baj,ahogy mondtad.

    előzmény:
    Sushi (63)
    2016-02-09  00:52
  7. 2016. február 9. 16:3475.

    Ugyan azt írtad, hogy innentől nem foglalkozol ezzel a topikkal, de hátha elolvasod még...


    Nekem van CS tapaszatalom, szállásoltam el magyarokat és külföldieket is több helyről. Nekem csak jó tapasztalatom volt, és cak jó referenciákat kaptam. Töltds ki minél alaposabban az adatlapod, és ha komolyan gondolod a dolgot, igazoltasd vissza magad! Azon túl, hogy feladsz egy általános kérést, érdemes a helyiek között böngészni, és személyes üzenetet küldeni azoknak, akik szimpatikusak neked.


    A CS egy jó dolog, sok sikert!

    előzmény:
    FullMoon (64)
    2016-02-09  06:23
  8. 2016. február 9. 12:2974.

    Keresgélhetném a konkrét blogot, de értelmetlen lenne!


    Egy véleménnyel mire mennél? Egészen biztos, több blogot is találsz, sokféle tapasztalattal.


    S vannak CS-közösségek, oldalak, fórumok minden országban!


    AZOKAT keresd inkább, alighanem többre mész, mint ebben a fórumban!

    előzmény:
    FullMoon (66)
    2016-02-09  07:20
  9. 2016. február 9. 10:0373.

    Szia, 


    airbnb oldalt ismered? Talán jobb minőségben kaphatók, mint a hotelszobák és még pár kaját is össze is tudsz magadnak rittyenteni. 


    Couchsurfing tapasztalatom csak annyi van, hogy fogadtam 1 éjszakára egy finn lányt. Fura volt a helyzet. Én nem mentem senkihez, olyan szinten nincs az angolom, márpedig itt legtöbb esetben együtt lógás is benne van a dologban és a másik országának, kulturájának megismerése. 


    De ha az oldalon keresnél szállást, gondolom azt sejted, hogy a véleményeket jól nézd meg. Így ismerős vagy ilyesmit én nem tudok ajánlani.

    előzmény:
    FullMoon (64)
    2016-02-09  06:23
  10. 2016. február 9. 09:3272.

    Persze, neked idegen, de te azt várod, hogy személyes ismerőse legyen az ismerősödnek.  A CS, amiről topikot nyitottál az nem arról szól, Kukutyinfalváról regisztrált Ilonka, vagy Pekingben Liu valamelyik ismerősödnek a személyes ismerőse-e, mert akkor esetleg megszállnál nála. 

    előzmény:
    FullMoon (71)
    2016-02-09  09:17
  11. 2016. február 9. 09:1771.

    az ismerősöm ismerőse nekem ugyanúgy idegen... saját ismerősöm nincs, különben oda mennék...


    mindegy részemről eleresztem ezt a topikot, meg azt hiszem az egész nlc-t, időpazarlás.

    előzmény:
    Büdösbogár (68)
    2016-02-09  08:19
  12. 2016. február 9. 09:1570.

    Ok, vettem, nlcafénak reszeltek. Nem akartam egy huszadik fórumra írni, regisztrálni blablaba reménykedtem hátha csak az eddigi topikok haldoklanak, amikben eddig jártam, de látom nem így van. Én kérek elnézést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (69)
    2016-02-09  09:00
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 9. 09:0069.

    Abban teljesen igazad van, hogy senkinek semmi köze a magánéletedhez. Ugyanakkor még mindig nem értem, hogy miért itt vársz választ a kérdéseidre, amikor erre profi weboldalak, blogok, sőt az említett facebookos csoport is létezik. Itt meg erős felindulásban, ha mindenki keze alatt kipörög a billentyűzet, talán van 20-30 aktív fórumozó :) Akik ide írtak, és van is bármi kapcsolatuk a témához, már megírták.

    előzmény:
    FullMoon (64)
    2016-02-09  06:23
  14. 2016. február 9. 08:1968.

    "legyen olyan ismerősöm aki személyesen ismeri "


    A couchsurfing viszont alap esetben nem ez, a topikot azonban arról nyitottad. A vki által anno kitalált CS a BÁRKIRŐL szól, a kirohanásod ezen része nem igazán megalapozott. Az más kérdés, ha az ismerősöd ismerőseit keresed szivességi ágy/lakás használatra pár napra. Arról kekelefant írt, meg szerintem sokan mások is tudnának ilyen tapasztalatról beszámolni, de ez nem a CS. CS-ről nyitsz topikot, arról vársz tapasztalatokat, de megsértődsz , ha azt feltételezik, hogy azt akarod kipróbálni.

    előzmény:
    FullMoon (64)
    2016-02-09  06:23
  15. 2016. február 9. 07:4167.
    előzmény:
    FullMoon (66)
    2016-02-09  07:20
  16. 2016. február 9. 07:2066.

    ja azt hittem a konkrét blogot linkeled... :p


    köszönöm, google-t ismerem...

    előzmény:
    csutak51 (59)
    2016-02-08  20:40
  17. 2016. február 9. 06:2565.

    Köszönöm, megnézem! :)

    előzmény:
    csutak51 (59)
    2016-02-08  20:40
  18. 2016. február 9. 06:2364.

    Komolyan úgy gondolja valaki, hogy itt fogok elszámolni az nlc-n, miért mikor hova megyek és addig ki lesz a családommal...? Basszus a férjem - tudom, ő férfi, megteheti - az év nagy részét utazással tölti, a kutya nem kérdezi, addig velünk mi van... Én most, 8 év után először, el szeretnék utazni 2 napra. Célirányosan, adott időpontban, mert akkor dolgom van. A férjem nyilván tudja miért ekkor miért oda. Egyáltalán nem biztos hogy a CS lesz a szállásra a megoldásom, de már néztem szállásokat és de, csak a Dzsuva szálló illetve a 3*-tól felfele van.., esetleg normális szállás, de a  város másik felén, mint ahol nekem dolgom van. Ugye egy szállásba azt is bele szokás számolni, hogy mennyit kell tömegközlekedésre, taxira költeni. Szóval bocsi, de az ilyen jellegű kérdésekre itt most NEM fogok válaszolni.


    És örülnék, ha a topik témájánál maradnánk (gyk. személyes tapasztalatok megosztása, kereslet-kínálat találkozása), nem azt elemzgetnénk, hogy nekem miért éppen akkor miért éppen oda kell menni és ettől mennyire vagyok riherongy krva hogy magára hagyom a családomat miközben magam óriási kockázatnak teszem ki... Nem emlékszem, hogy erre vonatkozó tanácsot kértem volna itt...
    Teljesen mellesleg sehol nem állítottam, hogy BÁRKIHEZ mennék - ezt miért gondolja itt bárki is???? nyilván leigazolható  embereket keresek (értsd legyen olyan ismerősöm aki személyesen ismeri), egyedülálló férfiak, vagy együtt lakó fiatal fiúk/férfiak eleve kizárva és bármily hihetetlen nem itt az NLC-n akarom megtalálni az ideális jelöltet, bár gondoltam, ha ismerős ismerőséhez eljutottam, akkor saját tapasztalataimmal együtt megadom majd itt az elérhetőségét, mint lehetőség másoknak... A topik célja az volt, hogy meg lehessen osztani SZEMÉLYES TAPASZTALATOKAT. Eddig ilyen nem történt itt, úgyhogy ennyiből ez a topik ugyanolyan kudarc mint az összes többi topik az nlc-n, mert itt mindenki mindenhez ért, habár személyes tapasztalata a témában nulla.

    előzmény:
    kekelefant (62)
    2016-02-09  00:10
  19. 2016. február 9. 00:5263.

    Reagaltam valamire, erre voltak akik ugrottak. Majd ujbol reagaltam egy hozzam intezett kerdesre, viszont emlekeztetni akartam arra, hogy a topik temaja nem ez.


    egyebkent nem mindegy, miert pont akkor akar menni a ti? Ha tudna maskor menni, amikor van lehetösege szallodaba menni, mert van hely, akkor nem nyitotta volna ezt a topikot.

    előzmény:
    kekelefant (62)
    2016-02-09  00:10
  20. 2016. február 9. 00:1062.

    Elmondanad miert akarsz husvetra pont Munchenbe menni?Es ki lesz a ferjeddel,es a gyerekekkel?


    Sushi,allandoan mondod,hogy ez nem a topik temaja,de csak nem tudod abbahagyni,hogy miert?

    előzmény:
    FullMoon (50)
    2016-02-08  14:53
  21. 2016. február 8. 22:3661.

    Én azt is megértem, ha valakinek annyira korlátozott a keret, hogy nem fér bele a hagyományos szálloda. A gyerekemék tavasszal Japánba mennek, nekik például egyetemistaként csak az airbnb-hez hasonlóan működő magánszálláshely jöhetett számításba. 2 hét alatt talán egy helyen alszanak majd hotelben, a többi is inkább futonos, mint normál ágyas szállás. Már így is sok új infoval rendelkeznek, mert a szállásadók az ottani zárak működési elvétől kezdve a szemetes használatáig mindenféle, európai embernek szokatlan dologra felhívták a figyelmet a kapcsolatfelvételkor. És ez mégcsak nem is CS, mert nem fognak együttlakni a szállásadóval, de más szemszögből nyilván meg van az előnye, hogy elengeded a hotel nyújtotta kényelmet. Nekem ez ott merül ki, hogy egyedül még a hostel is belefér, de kinek mi. Nyaralni például már nem vágyom önellátós apartmanba, pedig évekig jókat nyaraltunk így, abban például már csak a maximális kényelmi szolgáltatás, teljes ellátással tud lázbahozni.


    Na, nem ragozom tovább, egy a lényeg, nem rossz a CS, de szerintem nem való egyedül utazó nőnek, max. ha női szállásadót talál nagy referenciával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (60)
    2016-02-08  21:10
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 8. 21:1060.

    Továbbmennék, számomra ez kicsit az orosz rulett esete, de mondjuk nem is szeretek veszélyesen élni :) Én a klasszikus szállásban hiszek, hotel, recepció, saját szoba, jó estét, hölgyem, itt a kulcsa, jó éjszakát kívánok. Magamra zárom a szobát, és biztonságban érzem magam. Meg aztán nem csak Hotel Hilton*** létezik, illetve a Dzsuva Hostel a Susnyás dűlőn... Simán vannak megfizethető ÉS megbízható szállások.

    előzmény:
    Büdösbogár (58)
    2016-02-08  20:28
  23. 2016. február 8. 20:4059.

    https://www.google.hu/search?q=couchsurfing+magyarul&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Neu4VuL5CKH4yQOu4obYDg


    Ha még nem tetted, olvass többet a témáról!


    Én blogban olvastam róla -már nem tudom, melyikben is-, a blogíró azt írta, illik valamivel -pl. apró ajándékkal/ebéd-, vacsorameghívással- viszonozni a szállásadód kedvességét és bizalmát. Meg azt, hogy volt sok nagyon szimpatikus vendége, és csak 1-2 olyan, aki hotelnek tekintette a lakását, vagyis neki inkább jó tapasztalata volt, szállásadóként is, vendégként is.


    Ha kipróbálnád, ifjú vagy, és kellő adag kíváncsiság/válalkozó kedv van Benned, a helyedben informálódnék, lelevelezném, és belevágnék a kalandba!


     

    előzmény:
    FullMoon (1)
    2016-02-06  19:24
  24. 2016. február 8. 20:2858.

    Kb. 25 év alatt évente 1x-2x megfordultam ilyen helyen, de azon kívül, hogy Londonban 1x nagyon kicsi volt a szoba semmi rosszat nem tudok mondani. De igen, a comoi tónál volt egy komplett nyugdíjas csoport, vitorlázók voltak, és kicsit lassan haladt a reggelizés. :) Egyébként CS referencia mellett is meglophat mondjuk a vendéged, olvass utána mennyi ilyet leírtak.  


    Amikor 3 másik nővel megosztod a szobát kicsi az esély, hogy teszem azt megerőszakolnak a hostelben. CS szállásadónál egy nővel egyedül bármi megtörténhet, ne mondd már, hogy ugyanaz, mint egy hostel biztonsága. De ismétlem, semmi bajom a CS-el, ha nem egyedül utazó nőről van szó. Ha igen, akkor legalább női szállásadót keressen, már ha ragaszkodik ehhez a formához. Én inkább vagyok óvatos, mint a naivitás, hogy áh, ezek a dolgok mindig csak másokkal történnek meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (57)
    2016-02-08  19:22

Címlap

top