Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csicsergő

atinam
Létrehozva: 2015. november 26. 17:34

Kellemes délutánt!


 


 


 


Nincs konkrét téma javaslat, igazából csak beszélgetni szeretnék mindenféléről, hétköznapokról, a közelgő ünnepekről, munkáról, családról, bármiről, ami jön.


 


Mindenkinek örülök aki csatlakozik!

  1. 2015. november 30. 17:0011.

    Németországban? Nahát, nincsenek véletlenek.  Melyik részen, ha nem túl tolakodó a kérdés?


    Nálunk a Karácsony elég "zizegős", már tavaly is az volt, egyik család, másik család, barátok. Most ráadásul még el is költöztünk egy másik országba, így igencsak kell logisztikázni, hogy minden helyszínen meg tudjunk jelenni. Mindkettőnk családjának fontos, hogy együtt legyen mindenki, legalább 1 napot, mi meg most, hogy még nincs gyerekünk viszonylag könnyen megoldjuk ezt.


    Utána pedig elutazunk valahová kettesben , tulajdonképpen nekünk az lesz az igazi ünnep. Az idén Garmisch Partenkirchen van betervezve.

    előzmény:
    Sushi (10)
    2015-11-29  22:25
  2. 2015. november 29. 22:2510.

    Szia,


    akkor csicseregjünk.


    Én is szeretem a készülődést, ha már mindjárt karácsony van, bár a mi gyerekeink már nagyok, nekik már nincs az a varázs, mint a kicsiknek. Én próbáltam a fiamnál megőrizni, amig csak lehet, de már iskolásan elég nehéz volt. Ő most már 15 éves, és nagyon kamasz. A férjem kislányának pedig az idősebb feltestvére már nagyon korán elmondta, sajnálom, mert azért szerintem az olyan szép amikor meglepetést okoz a karácsonyfa.


    Így mi együtt diszítünk már.


    Én is Németországban élek, igyekszem a két hagyomány közül a legszebbeket egybe olvasztani, már a férjem kedvéért is, mert azt mondja, az a nagymamájára emlékezteti. Vannak olyan dolgok, amik tetszenek a német szokásokban, pl - talán vicces - de szenteste itt csak krumlisaláta és virsli a vacsora, mert inkább együtt vannak, mintsem a háziasszony tök fáradtan kifacsarva ájuljon el este. Nagy kaja 25-én és 26-án van, kacsa vagy libapecsenye, párolt káposztával, pl.

  3. 2015. november 29. 15:439.

    Á, tulajdonképp' mindegy..., annyira nem fontos. Gondolom az is sokat számít, hogy még nagyon új vagyok. Majd ha már lesz sok hsz.-om máshol, akkor a saját topikjaim is jobban pörögnek. Vagy nem.


     


    Milyen idősek a gyerekeid?

    előzmény:
    Tete (8)
    2015-11-29  15:23
  4. 2015. november 29. 15:238.

    Szerintem is izgalmasabb az előkészítés hosszabb időszaka. Az ember napról napra halad, minden egyre szebb lesz. Nálunk a gyerekek örömmel fedeznek fel minden új dolgot.


    Nem hiszem, hogy meg tudod változtatni a nevet, lehet egyszerűbb újat indítani. Bár ilyen csevegős oldalak nehezen indulnak be. Sok működik évek óta, de az újak????? Egy próbát  mindenesetre megér.

    előzmény:
    atinam (7)
    2015-11-29  11:36
  5. 2015. november 29. 11:367.

    Szia,


    nem csak tőled, hanem úgy általánosságban kérdezem: Van valami mód arra, hogy címet változtassak? Már látom, hogy ez valóban nem lesz nyerő....


     


    Nekem most elég sok szabadidőm van, jelenleg nem dolgozom. Nyár végén költöztem a párommal Németországba, egyelőre nyelvet tanulok. Meg mostanában kezdtük el a családtervezést.


     


    Az ünnepeket én is szeretem, bár furcsa módon inkább a mostani, várokzós időszakot, nem pedig konkrétan azt a néhány napot.

    előzmény:
    Tete (6)
    2015-11-28  18:28
  6. 2015. november 28. 18:286.

    Sziasztok.


    Így az ünnep előtt a hétköznapok is színesebbek. Készül az ember a Mikulásra, a Karácsonyra. Két kicsi gyerek van a családban, minden apróságnak örülnek. Díszítjük a házat a lakást. Sütünk-főzünk, kreatívkodunk.


    Ma gyönyörű volt a hóesés, persze nem maradt meg.


    Atinam Te, mit csinálsz a szabadidődben?


    A csicsergésről. Etejük a madarakat, szeretjük nézni, ahogy csipegetnek. Nagyon sok napraforgót megesznek minden télen. Tavasszal meghálálják.  Akkor majd nyitott ablak, madárcsicsergés.

    előzmény:
    atinam (1)
    2015-11-26  17:34
  7. 2015. november 28. 17:075.

    Azt hittem, madarakrol szol a topik. Nem szeretem a madarakat. Tavasztol őszig hajnali fel-haromkor felebresztenek csicsergesukkel a legjobb almombol.

    előzmény:
    atinam (1)
    2015-11-26  17:34
  8. 2015. november 27. 09:594.

    Lehet nem a legjobban sikerült cím választás.... Csevegőt akartam egyébként, csak azt nem engedte a rendszer, merthogy olyan már van, állítólag.


     

    előzmény:
    szőrész (3)
    2015-11-26  23:00
  9. 2015. november 26. 23:003.

     


     Hmm azt hittem egy madáretetős topic...


     

    előzmény:
    atinam (1)
    2015-11-26  17:34
  10. 2015. november 26. 17:412.

    Jaj....., hogy ez miért van így szétesve azt nem tudom... a szerkesztés állapotában még normálisnak tűnt....

Címlap

top