Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 műszak kemény

Szeder_0
Létrehozva: 2015. november 25. 06:59

3 műszakba dolgozni... Mennyi idő jut szabadságra, pihenésre, mással is foglalkozni mint a munka és alvás? Erre lennék kíváncsi, tapasztalatokra.

  1. 2015. november 27. 22:0218.

    Dolgoztam már három műszakban is, most pedig kettőben. Imádtam reggel hatra járni, alig volt ember a BKV-n, kettőkor még szintén nem volt tömegnyomor, és az egész délutánom szabad volt. A bevásárlást is gyorsabban el lehet intézni, nincs annyi ember a közértekben, a plázákban sem, piacra is odaér még az ember ha nagyon siet. A munkaidő is gyorsabban telt. A délutáni műszakot a mostani helyemen jobban szeretem mert később kezdődik, fél 4-kor, több időm van a dolgaimat intézni, takarítani, vásárolni, ilyenkor is megúszom a csúcsidőt, kevesebb az ember mindenhol, még jógaórán is. Évek óta két műszakban dolgozom, nekem ugyan nincs gyerekem de vannak családos kollégáim, és ők is bírják, sőt...


    A lényeg hogy TE érezd jól magad és bírd, mindenkinek mások az igényei... szerencsés aki el tudja osztani a párjával otthon a teendőket, és nem egyedül kell megszakadnia.

    előzmény:
    rockcica (5)
    2015-11-25  10:55
  2. 2015. november 27. 12:2917.

    Ezzel mind nem mondasz újat és igen, ezek az előnyei. Mindaddig, míg nem lesz 1-2 gyereked...


     


    Vasárnap: jut szembe , jó régen úgy szereztem magamnak új ügyfelet (és adott tovább a hasonlóknak), hogy megigértem, soha nem megyek vasárnap ebéd után,amikor már nem emlékszem melyik délamerikai szappanopera ment! ..)))

    előzmény:
    rockcica (16)
    2015-11-26  22:00
  3. 2015. november 26. 22:0016.

    Nem,nincs protekció,tėny hogy van olyan hogy vasárnap hajnalba megyek az ügyfélhez,stb.de ezek egy két órás elfoglaltságok,utána szabad vagyok.igyekszem úgy lebeszėlni az időpontokat azért hogy az jó legyen nekem is..van olyan hogy egész nap rohangálok,szerződök,mutatok,de van olyan nap hogy egy óra alatt végzek.De még az egész nap is jó,mert nem liheg a nyakamba a főnököm,ha ügyintézni valóm van azt jártomban keltemben elintézhetem,nem kell bujkálnom ha telefonálo, valamint akkor megyek az élettani folyamataimat rendezni amikor akarok.Ezt egy kötött melóhelyen nem tudom megtenni...

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2015-11-25  18:09
  4. 2015. november 25. 18:0915.

    Üzletkötésben is van protekciós hely?..))) Mert ő akkor dolgozik, ha az ügyfél ráér, akár hétvégén is. Van olyan, hogy 9-től 4-ig? Nem 8 óra a munkaidő?


    Egészen hihetetlen, hogy mindig szerencséd van. Nem baj, csak tudjad, hogy az emberek 95 százalékának nincs.

    előzmény:
    rockcica (12)
    2015-11-25  16:53
  5. 2015. november 25. 17:5914.

    Igazad van, de amikor (jó régen) volt egy ilyen  lehetőség a munkahelyemen, akkor még így hívtuk...aztán persze lehet, hogy szabálytalanul..))) Végülis csak azért volt kitalálva, hogy akinek ügyintézési dolga van, ne legyen probléma, meg többen voltunk kisgyerekesek. Régen volt..(((

    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2015-11-25  13:37
  6. 2015. november 25. 17:0213.

    Ha sok pénzem lenne,sosem unatkoznék....festenék, állatokat mentenék,olvasnék,főznék mindennap különlegességeket,sokat aludnék,vereseket írnék,megtanulnék kötni,stb

    előzmény:
    *angyalka* (11)
    2015-11-25  13:43
  7. 2015. november 25. 16:5312.

    Beletrafáltál! üzletkötő,ill.otthon gép előtt...mindig olyan munkahelyet választottam ami az akkori ėletvitelemnek megfelelt... a délelőttös mondjuk jó,ha 9től négyig tart.

    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2015-11-25  12:24
  8. 2015. november 25. 13:4311.

    Igen az a legjobb, ha nincs szükséged pénzre, akkor unalmas óráidban dolgozgatsz valamit, hogy elüsd az időt. De akinek pénzt kell keresni, annak vagy így vagy úgy de dolgoznia kell a szabadidő kárára. Nagyon sok kötetlenben dolgozónak keményebb, nagyobb a hajtás, mint aki három műszakban dolgozik...

    előzmény:
    rockcica (5)
    2015-11-25  10:55
  9. 2015. november 25. 13:3710.

    Amiről te írsz az a rugalmas munkaidő. Ott van egy havi időkeret, amit le kell dolgoznod. A kötetlennél a lényeg, hogy a munka el legyen végezve. Csinálhatod éjszaka, hétvégén is.


    Szerencsés vagyok, mert magam oszthatom be a munkaidőt. Én is a korai kezdés és korai befejezés mellett voksolok. Számomra nagy előnye, hogy még a "csúcz időszak" előtt közlekedem.

    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2015-11-25  12:24
  10. 2015. november 25. 13:329.

    Ha van lehetőséged választani, akkor nem mész több műszakba, Ha munkanélküli vagy, örülsz minden lehetőségnek.


     

    előzmény:
    rockcica (5)
    2015-11-25  10:55
  11. 2015. november 25. 13:298.

    Évekig dolgoztam három műszakban, de dolgoztam folyamatosban is, néhány hónap erejéig voltam állandó éjszakás, vagy állandó délutános, pár évig dolgoztam rugalmasban is, most két műszakban dolgozom. Hogy ki mennyire bírja attól is függ, hogy mit dolgozik, hogy napközben tud-e aludni, milyen a családi háttere, lakása. Mert nem mindegy hogy ha napközben aludni szeretnél, akkor körülötted jönnek-mennek a családtagok, vagy nyugodt körülmények között tudsz-e pihenni. Kevésbé viselt meg engem a három műszak, mint a kettő, de én jó alvó vagyok, napközben is ki tudtam pihenni magam, és a tisztes éjszakai pótlék is "nyugtatólag" hatott. A párom pár hónapig volt három műszakos, őt nagyon megviselte, pedig a körülmények ugyanazok voltak, de ő rosszul aludt, nem nagyon pihente ki magát. Ha napközben valaki vagy valami felébresztette már nem tudott visszaaludni, én simán visszafeküdtem és aludtam tovább. Ami a szabadidőt illeti, nincs kevesebb, mint annak aki 8-16 között dolgozik, sőt. Mint ahogyan iop is írta, nagyon sok mindent el lehet intézni szabi nélkül, kicsit gördülékenyebben is, hiszen nem csúcsidőben mész. Nagyon sok ismerősöm műszakozik, van aki jól viseli, van aki kevésbé, van aki annyira nem bírta, hogy váltott, van aki nem is menne 8-16-ig dolgozni... Elég sokan csinálják évekig, évtizedekig, lehet élni így is. Próbáld ki és meglátod, Te mennyire bírod.

    előzmény:
    Szeder_0 (1)
    2015-11-25  06:59
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. november 25. 12:477.

    Én már évek óta 2 műszakban dolgozom, és azt mondom, nem szívesen váltanék vissza az 1 műszakos munkarendre. Dolgoztam úgy is, és volt egy óriási hátránya: minden hivatal pont úgy tartott nyitva, ahogy én dolgoztam. Amikor kiléptem délután a munkahelyem ajtaján, gyakorlatilag már semmi nem volt nyitva. Tehát ha BÁRMIT el kellett intéznem, akkor vagy a nagyon értékes szabadságomból kellett feláldoznom, vagy pedig elkérezkednem. Ez utóbbinak nagy hátránya, hogy sokszor a hivatali ügyintézés, de akár orvosi rendelés esetében is, még csak megsaccolni sem lehet, hogy mennyi időt fog igénybe venni. És nincs annál kínosabb, mint újra és újra felhívni a főnököd, hogy bocs, még nem végeztem... bocs, még mindig nem végeztem...


    2 műszak esetében ez a gordiuszi csomó elvágva, orvoshoz, hivatalba stb. akkor megyek, amikor aznap délutános vagyok. És előtte szépen mindent elintézek délelőtt. Rohanás nélkül, stressz nélkül. A szabadság feláldozása nélkül. A családi életben sem okoz olyan sok gondot, hamar meg lehet szokni. Oké, kell hozzá egy kis logisztika, de az az 1 műszakos munkához is kell.


    A 3 műszak valószínűleg rosszabb. De még az is jobb, mint a munkanélküliség.

    előzmény:
    rockcica (5)
    2015-11-25  10:55
  13. 2015. november 25. 12:246.

    No és a legjobb, ha eltartanak, vagy munkás őseidtől örököltél egy 


    halom pénzt és egyáltalán nem kell dolgoznod..)))


    Ne haragudj, de arra jutottam, hogy vagy iskolás vagy, vagy még az életben nem dolgoztál...


    Tudod kötetlen munkaidő is többféle van, "rendes" bejárós munkahelyen azt jelenti , hogy ha ma hazamész délben,akkor holnap du 4 helyett hatig dolgozol. Szintén kötetlen munkaidős üzletkötők és hasonlók akkor dolgoznak, amikor az ügyfél ráér. A te elképzelésedhez a legközelebb mondjuk egy otthoni szgépes vagy borítékolós munka van, de fogadni mernék, hogy aki ilyent  csinál, tudna hozzátenni véleményt..))


    Csak hogy tudd: a délelőttös műszak nem is rossz, mert csak kettőig tart. Ha nem vagy messziről bejárós, akkor  nem olyan vészes  a felkelés és különösen nyáron rengeteg időt nyersz vele.  Az én munkahelyemen nyaranta előfordult, hogy 8 óra helyett hétre vagy korábban jártunk be dolgozni közös megegyezéssel, mert így több időnk maradt délutánra. (...jobban bírtuk az irodai   kánikulát.)

    előzmény:
    rockcica (5)
    2015-11-25  10:55
  14. 2015. november 25. 10:555.

    Szerintem semmire, én biztos nem mennék három műszakba, (de még kettőbe sem nagyon) Mert ha reggeles vagy: 1:hajnalba kelsz, és akkor is du. három amire hazaérsz holt álmosan,(vagy ha esetleg bevásárolsz,még később) lehet főzni is kell, eszel, fürdesz már ott van öt-hat óra, és lassan lehet feküdni hogy ki legyél pihenve..


    Ha délutánra mész. Lényegében akkor sem jut idő semmire, mert miután elég későn érsz haza van éjfél hogy lefekszel, ergo minimum 9-ig aludni kell hogy kipihend magad,felkelsz fürdés, reggeli, már ott van 10-fél 11, csinálsz kaját a családnak, és indulhatsz is.


    Ha éjszakás vagy.. Fél napot alszol ha reggel hazaérsz, tehát megint semmi szabadidő...


    a legjobb a kötetlen (ill.általad választott)időbeosztás és akkor azt csinálsz amit akarsz(persze ezt sajnos nem mindenki teheti meg, akinek nem olyan a szakmája, tudom)


    Ismerősök tapasztalatai alapján írtam a véleményt.

    előzmény:
    Szeder_0 (1)
    2015-11-25  06:59
  15. 2015. november 25. 10:354.

    Az előnye, hogy el tudsz intézni napközben dolgokat, illetve hogy nem a tömeggel utazol. 


    A hátránya, amit más is írt, hogy kikészíti a szervezetedet. Anyu dolgozik 3 műszakban, az éjszaka viseli meg nagyon, hazaér fél 7-re, talán 7 után el tud aludni, de nem tud aludni, 2-3 óra után felkel... Hét közepére, ill. a végére teljesen kimerül. 


    Kisgyerek mellett pedig szükség van segítségre, apa, nagyszülő, stb. 

    előzmény:
    Szeder_0 (1)
    2015-11-25  06:59
  16. 2015. november 25. 10:093.

    Jut. Mindig attól függ,éppen mikor dolgozol és hogy mire jut, az meg attól, hogy egyedül élsz, vagy családod van... Szép számmal akadnak, akik 3 műszakban ledolgozták a 40 évüket és menet közben gyerekeket neveltek. Szerintem még mindig jobb, mint 8 vagy 9 órától este hétig dolgozni. (csak azért mert nem vesznek fel két embert, vagy mert rosszul osztják be  a munkát.)


    Anyáknak egy nagy gond van vele: aki most 3 műszakban dolgozik, (esetleg váltva  a férjjel, mint régen) az hogy viszi bölcsibe...stb a gyereket, ha ő hatra megy dolgozni? Miért nem volt ez régen probléma?

    előzmény:
    Szeder_0 (1)
    2015-11-25  06:59
  17. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 25. 08:242.

    A három műszaknál nem az a fő baj, hogy éjjel kell dolgozni, hanem az, hogy váltott műszakban dolgozol. A hetenkénti váltás nagyon megviseli az embert, mert a szervezet, mire az egyik időpontban végzett munkához hozzászokik, már a következő héten más a munkaidő. 


    Ezért célszerűbbek és kevésbé megterhelőek a hosszabb váltásokban - 4-6-8 hetesekben - végzett munkák.

    előzmény:
    Szeder_0 (1)
    2015-11-25  06:59

Címlap

top