Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigi probléma

abasi
Létrehozva: 2015. augusztus 27. 12:52

Sziasztok!


Irtó dühös vagyok, ezért szeretnék valami megoldást találni. 


Amik dühítenek:


1. A házunk előtt buszmegálló van. A megállókban ugye nem lehet dohányozni, emiatt pár méterrel arrébb gyújtanak rá az emberek. A csikket viszont sokan nem viszik el a megállóban lévő kukáig, hanem egyszerűen bedobják a kertünkbe. Minden alkalommal tele van csikkel a fű.


2. Nemrég egy szabadtéri rendezvényen voltam, ahol körben ültünk és beszélgettünk. Mind a két oldalamon dohányoztak ezerrel, rám fújva a füstöt. Szóltam nekik, hogy ne haragudjanak, de ez engem nagyon zavar. De végül nekem kellett felállnom és arrébb ülnöm, mert ők nem voltak hajlandóak tudomásul venni erről. 


3. Nyáron voltunk egy hetet a Balatonnál. Elmentünk a strandon ebédelni. Egyetlen egy nap nem tudtam úgy enni, hogy ne cigifüstben üljek. Nem is értem a dohányzókat, ennyire nem zavarja őket, hogy beülnek egy tömegbe füstölni?????


4. Az utcán kb. minden 3. ember dohányzik. Én egyik oldalról megyek át a másikra, próbálom elkerülni, hogy az előttem sétáló ember által kifújt füst ne az arcomba jöjjön.  


És igen, nagyon-nagyon zavar, hogy nekem kell alkalmazkodnom más káros szenvedélye miatt, mert nincsenek tekintettel másokra. És amiatt is nekem kell rosszul éreznem magam, ha megkérek valakit, hogy ugyan ne fújja már rám a füstöt, mert magától nem veszi észre.


Természetesen nem mindenkire vonatkozik ez, én is ismerek a környezetére igényes, figyelmes dohányost, de lássuk be, az utca tele van nem ilyenekkel.


Szerintetek hogyan lehetne a dohányzókat rávezetni arra, hogy kicsit jobban figyeljenek már oda embertársaikra? A tiltást nem látom megoldásnak!


 

  1. 2015. szeptember 2. 06:1245.

    Azért meg lehet oldani, ha az ember akarja. Nekem van kis zárható fém hamutartóm, ez mindig a táskámban van, bár ritkán van rá szükség, mert mostanság leginkább csak itthon az erkélyünkön szoktam rágyújtani. 


    Lehet ezt a "gusztustalan szokást" kulturáltan, szemetelés és mások zavarása nélkül is végezni, és ezt most nem azért mondom, hogy fényezzem magam, mert szerintem is ez a normális, csak dühítő, amikor sokan egyenlőségjelet tesznek a dohányos és a szemetelő, mocskos, büdös, igénytelen emberek közé. Ugyanolyan primitív általánosítás, mint például az, hogy minden cigány lop, vagy hogy minden meleg tangában riszálja magát az utcán, vagy az, hogy minden bevándorló terrorista, és még hosszan sorolhatnám a példákat...

    előzmény:
    Huagnetha (44)
    2015-08-31  22:12
  2. 2015. augusztus 31. 22:1244.

    Ez a buszmegállóban való dohányzási tilalom nem volt túl értelmes döntés. Minden megállóban általában a táblánál van egy szemetes, ennek volt egy csikktartó része, ahová lehetett a csikket elnyomni, ha mégis égve maradt, nem gyulladt ki a kuka. 


    Kultúrált ember nem a legnagyobb tömegben gyújtott rá, hanem pár lépéssel arrébb, és a csikket odavitte a kukához. Ezek a kis csikktartók eltűntek a szemetesekről (lehet hogy csak a környékünkön). Ha valaki cigizik 5 méterrel arrébb, mit csináljon az égő csikkel? 


    1. Odasétál vele a kukához, de mi van, ha éppen abban a pillanatban ér oda egy közterületfelügyelő és jól megbünteti mert 5 méteren belül égő cigi van nála.


    2. Odasétál, de nem nyomja el tökéletesen a csikket, bedobja a kukába a papírok közé, ami esetleg kigyullad.


    3. Minden dohányos hordjon magával egy zárható kis fém dobozkát, vagy befőttesüveget. De akkor csokipapír és koszos zsepi se legyen eldobálva, nem beszélve a cipőtalpra tapadó levakarhatatlan rágóról.

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  3. Torolt_felhasznalo_409337
    Torolt_felhasznalo_409337
    2015. augusztus 31. 21:4043.

    És  mihez van joguk? Mint lentebb említette a kipufogó gázokat simán beszippantó, tüdejét féltő hölgy, hogy a dohányosok a jogok tömkelegében fetrengenek. Kérem felsorolni!

    előzmény:
    asztanaviszta (39)
    2015-08-31  07:57
  4. 2015. augusztus 31. 21:1742.

    Szóban kell óvatosan jelezni, másképp nem igazán lehet rábírni

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  5. 2015. augusztus 31. 15:0541.

    Egyetértünk. Senkinek nincs joga más kertjébe szórni a szemetet.

    előzmény:
    asztanaviszta (39)
    2015-08-31  07:57
  6. 2015. augusztus 31. 09:2140.

    Te hol élsz, milyen emberek közt? Komolyan, csak lesek, hogy miket írsz...


    De szerintem ne ebből indulj ki, ezek szerint kifogtál valami extrém rossz környezetet lakóhelyként, de azért az emberek nem mindenhol viselkednek így.

    előzmény:
    ladybird65 (35)
    2015-08-30  19:44
  7. 2015. augusztus 31. 07:5739.

    Hatalmas jövedéki adót fizet be?


    egészségügyi szolgáltatásokban tízszer annyit vesz ki.


    A dohányosoknak nincs joguk más egészségét veszélyeztetni, a sajátjukkal azt tesznek, amit akarnak.


    Dohányosnak és nem dohányosnak sincs joga más kertjébe szórni a szemetét.


     


     

    előzmény:
    Dnanga (33)
    2015-08-30  15:45
  8. 2015. augusztus 30. 20:5038.

    A mi előterünkből két lakás nyílik csak és ajtóval van leválasztva a lépcsőháztól. A másik lakást eladták két éve. A takarító, aki hetente kétszer jön, csak a szerelőszintig mos fel. Itt az előtérben a lakók dolga. Lenne. A fiatalok, akik a lakást megvették azóta még egyszer sem mostak fel, de nem is söpörtek. A porfogó szőnyegem az ő lakásuk előtt is van, tehát használják. De felmosni, még egyszer sem sikerült nekik. Még nem jutottam el odáig, hogy szóljak nekik, nem szívesen konfrontálódom. Csak felszedem a lehullott karfiollevelet a földről, meg a páfrányuk lehullott leveleit.Áh, hagyjuk.


     

    előzmény:
    ladybird65 (35)
    2015-08-30  19:44
  9. 2015. augusztus 30. 20:4437.

    Bizony, vannak ilyen emberek, nem is kevesen. És a fele nem dohányzik. Egyébként ezt sosem értettem, ha tilos a megállóban dohányozni, a szemetest miért nem lehetett öt méterrel arrébb rakni. Vagy odaállítani egy másik szemetest is. Annyira kevés van belőlük?

    előzmény:
    ladybird65 (36)
    2015-08-30  19:46
  10. 2015. augusztus 30. 19:4636.

    Vagy egy killer kutya, amelyiknek úgy habzik a szája a kerítésnél, hogy még másfél méterre is jut a nyálából. Esetleg festékpatron....


    Nekem ez olyan felfoghatatlan. Már a suliban, alsós korunkban büntetés járt azért, ha a padban szemetet hagytunk... Felnőtt emberek meg azt csinálnak, amit akarnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (34)
    2015-08-30  18:22
  11. 2015. augusztus 30. 19:4435.

    Gondolod, hogy menne vele valamire? Oh, te naiv lélek. Én is tettem már ki papírt, hogy ne potyogtassák a szemetet a lábtörlőmre, küszöbömre, gondolod, hogy használt a parasztnak? Szarik rá, már bocs. Volt itt már mindent: párolt zöldség, gyümölcslé vagy valami kicsöpögtetve úgy, hogy konkrétan beleragadtam, mikor nyitottam az ajtót. De olyan is volt, hogy a tojást itt törték össze az ajtóm előtt. Nem takarították fel, mert az olyan alantas munka nekik. Nem, csináljam meg én, ha nem tetszik. Hányok az ilyen népektől, akik azt várják, hogy más takarítsa az ő szarukat, mocskukat.

    előzmény:
    Dnanga (33)
    2015-08-30  15:45
  12. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2015. augusztus 30. 18:2234.

    Én a helyedben kitennék egy jól olvasható táblát a következö szöveggel:


     "Ha a szüleid nem tanítottak meg viselkedni akkor dobd csak be a büdös csikkedet más emberek kertjébe, amivel viszont magadat és a szüleidet is minösíted. Ha viszont vették a fáradtságot hogy megtanítsanak arra hogy a piszkodat takarítsd el magad után, akkor tedd a csikket a kukába. Köszönjük!"


    Belekötni nem lehet, mert a te kerted, te vagy a tulaj, olyan táblát teszel oda amilyet te akarsz. Kipróbálni ki lehet, aztán ha nem müködik akkor ez van. 

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  13. 2015. augusztus 30. 15:4533.

    Nem. A dohányosoknak nincsenek jogaik. Semmiféle jogaik nincsenek, hatodrendű állampolgárok. Neked jogod van végigsétálni az utcán és csak autófüstöt szívni be. Egy két golyó megoldaná a problémádat. Hátba lövöd ahogy előtted megy, így még a füst is a tüdejében maradna.
    De van egy olyan gyanúm, ha az a rohadék dohányos, aki hatalmas jövedéki adót fizet az államnak a bokorba bújva szívná a cigarettáját, te biztos megjelennél mellette, mert micsoda dög, hogy éppen ott dohányzik, ahol te kúszol. 
    A kerítés.
    Pár forint egy dohányozni tilos tábla a papírboltban, vegyél egyet és akaszd ki a kerítésedre.

    előzmény:
    abasi (5)
    2015-08-27  15:04
  14. 2015. augusztus 29. 20:3932.

    Most kapsz a fejedhez, hogy milyen csavarosan fogalmazok..))) Autóktól, buszoktól néha nehéz  levegőt kapni. Pont úgy, mint a Himalája tetején. Mondjuk ott másért nem kapsz levegőt, de a végeredmény hasonló: fuldokolsz..)))) (bocs')

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (30)
    2015-08-29  20:10
  15. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 29. 20:1131.

    kihangyni=kihagyni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (29)
    2015-08-29  20:09
  16. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 29. 20:1030.

    Himalája tetején. (igen, pontosan. )


     


    nem ertem


    Magyarazat , edes kis Eda ? Legyszives

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2015-08-27  19:31
  17. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 29. 20:0929.

    A TE hsz-dre reagálok, mert téged tisztellek annyira.


    Elkepeszto.


    Nehez lett volna kihangyni ezt a forumtarsakat megalazo mondatot ?


     

    előzmény:
    ladybird65 (24)
    2015-08-28  17:17
  18. 2015. augusztus 29. 10:0528.

    Én is dohányzok. Utálom, ha egy másik dohányos rámfújja a füstöt. Rágyújtani mindig csak az emberektől messze szoktam. A csikket az arra kijelölt helyre dobom. Gyaloglás közben soha nem gyújtok rá, pont ezért, hogy ne fújjam másra a füstömet. 


    Csak azért írom le, hogy lássátok, nem minden dohányzó reménytelen eset. 

  19. 2015. augusztus 29. 01:5227.

    Nagyon egyetértek. A szemetelés bunkóság, teljesen mindegy, hogy csikkről vagy taknyos zsepiről van szó. Étteremben rágyújtani tilos. Zárt térben nemdohányzók mellett, vagy olyanok mellett, akiket zavar a füst (mert a dohányzót is zavarhatja a tömény füst szellőzetlen helyiségben) szintén bunkóság. De hogy az utcán több méterre valaki rágyújt, és ezen kiakadni, nos az már túlspilázás. (ha odamegy és közelről más képébe fújja, az valóban bunkóság, de hányszor fordul elő ilyen?)


    Általánosítani szintén bunkóság...

    előzmény:
    etilany (26)
    2015-08-28  22:14
  20. 2015. augusztus 28. 22:1426.

    Nézd, az bunkóság, hogy a kertedbe bedobják a  csikkeket, de ez nem dohányzás, hanem jólneveltség kérdése.  Mi közvetlenül a  buszmegálló mellett lakunk, a házunk előtt nincs járdarész, hanem füves terület van. Nincs egyetlen olyan nap, hogy ne találnék a kerítés előtt, vagy az árokban csokis, nápolyis, akármilyenes papírt. Nem értem, miért olyan nehéz kettőt odébb lépni és a  kukába dobni, de aki bunkó és neveletlen, az akár dohányzik, akár nem úgyis az marad. 


    Szabadtéri rendezvényen, nem tilos a  dohányzás, tehát ha valakinek kedve szottyan, bizony rágyújt, és rohadtul nem érdekli, hogy téged zavar, mert őt meg az zavarja, ha nem gyújthat rá. (Én sem dohányzom, de  megbocsáss, eszembe nem jutna, hogy bárkire rászóljak, hogy ne gyújtson rá, ott ahol egyébként ezt semmi nem tiltja. A rendezvény nem egyedül értem van, hanem azért, hogy mindenki jól érezze magát, ha valakinek ehhez hozzátartozik a  dohányzás, akkor én megyek odébb, ha zavar a  füst és nem másra fogok rászólni, ez ugyanúgy jólneveltség kérdése).


    Étterem területén tudtommal tilos a  dohányzás, akkor is ha szabadtéri...érthetetlen, hogy a pincérek, vagy tuulaj vagy akárki nem szólt rájuk (na ott pl. szólhattál volna).


    Utcai dohányzás szintén nem tilos az meg szerintem simán hiszti, hogy az arcodba fújják  a  füstöt. Én mindennap gyalogolok, még sosem éreztem, hogy a  képembe fújják a  füstöt, vagy hogy a  más füstölése nyílt téren annyira zavaró lenne, hogy át kelljen mennem a  másik oldalra. (Mellesleg a  kipufogógáz 'tán ibolyaillatú? Gyalogosként olyan mennyiségű kipufogógázt beszívok, hogy a  dohányfüstöt észre sem veszem).


    Ahol nem tilos a  dohányzás, ott bizony mindig is rá fognak gyújtani, és hiába vagyok nemdohányzó, azt gondolom, igenis joguk van rágyújtani (bármennyire is káros szenvedély) ott, ahol ezt nem tiltja jogszabály és ha ez téged zavar, akkor kerüld el őket. Azt meg simán nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a nyílt területen való dohányzás olyan hű de nagy mértékben rombolná a  nemdohányzó egészségét. Őszintén, most mennyi füst jut abból pont a te légútjaidba?


    Mi sokat jártunk kocsmázni, a  baráti körünkben többen is dohányoztak. Sajnálom, hogy nem volt elég az, hogy legyen külön dohányzó és nemdohányzó helyiség, hanem teljes mértékben tilos, mert azóta már nem kocsmázunk, mert a  társaság fele hiányozna, így valamelyikünk kertjében ülünk össze, de az nem ugyanaz.


    U.i: Bocs, hogy hosszú voltam.

    előzmény:
    abasi (1)
    2015-08-27  12:52
  21. 2015. augusztus 28. 17:2025.

    Mondjuk nemdohányosként ezen háborodtam fel leginkább! Aki ezt az agyament ötletet kitalálta. Miért nem lehet a szórakozóhelyen elkülöníteni rendesen (tehát fallal) egy dohányos és egy nemdohányos részt? Miért kellett megtiltani? Akkor mindenkinek a kedvére lenne téve. Így nem irigylem az üzemeltetőt, mert egy bizonyos bevételtől elesik, ha a cigisek nem mennek szórakozni. Ha külön ülnek, engem kicsit sem zavar, ha ott bagóznak. Teraszon szintén nem érdekes, mert az nem zárt hely. De ez egy balgaság.

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2015-08-28  13:22
  22. 2015. augusztus 28. 17:1724.

    A TE hsz-dre reagálok, mert téged tisztellek annyira.


    Tényleg rosszul fogalmaztam, mert ebből általánosítás vehető ki. Ahogy kezdtem (ha jól emlékszem): egy konkrét családtagot említettem, s rá - sajnos - ez volt a jellemző. Senki és semmi irányába nem létező tapintat, tolerancia, semmi.  Gyerekként ebben fuldokoltam (szó szerint) 20 évig. Néha az az érzésem, hogy talán még most is ezért köhögök állandóan. Sok passzív cigit "szívtam".


    Természetesen később már találkoztam némi IQ-val megáldott dohányossal is. Volt párom is, nem egy, aki cigizett. De attól még nem volt se ápolatlan, se bunkó. Igen, igaz, van a dohányosok és a nemdohányzók közt is ilyen is, olyan is. De most a cigizés volt a téma, ezért vettem a bátorságot, hogy most erre a részre tegyem a hangsúlyt.


    Egyébként ha valaki szerint meg természetes, hogy máshova dobáljuk be a csikket... Arra már mit lehet mondani?


    Bár már nem lepődöm meg semmin. Itt a szomszéd lépcsőházban is lakik 3 srác. Azt hiszem albérlők. Gondolom a főbérlő megtiltotta a lakásban való cigizést, ezért állandóan lent szívják a hátsó kapu előtt a cigit és ott pletyóznak mint a vénasszonyok. Természetesen a csikkeket is ott dobálják el. Már egy ideje úgy néz ki a hátsó járda előttük, mint az okádék. De tudom, tudom, nincs igazam, mert nekik joguk van.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2015-08-27  19:31
  23. 2015. augusztus 28. 13:2223.

    Nézd, dohányzóként engem is zavart a füst, különösen a másfajta cigié. De ahogy írtam, neveletlen emberek egyenlő arányban vannak dohányzók és nemdohányzók közt..((( Valószínűleg nem tudod, de étteremben, kávézóban, fagyizóban, sőt azt hiszem kocsmában sem lehet rágyújtani! Ha jól tudom, ezek közül néhányban lehetnek kijelölt dohányzóhelyek (ha valaki jobban tudja, úgyis szól, én nem járok egyikbe sem), de láttam már azért balhézni nemdohányost, mert a kijelölt dohányzóhelyen a cigifüst zavarta őt. Mint régen, amikor még voltak dohányzó vagonok a vonatokon, a végén már csak egy az egész szerelvényben és mégis előfordult, hogy valaki felszállt, beült  a dohányzóba és felháborodott, amikor valaki rágyújtott. (nem, nem volt zsúfolt a vonat)


    Úgy egyébként most megkérdezném a topikindítót, ha semmilyen helyen nem lehet rágyújtani, otthon sem, mert átmegy  a füst a szomszédba (ezt nem ő írta, mert ha jól értem nem társasházban lakik), meg szabad téren sem, akkor menjenek le a bányába..?


    És ahol nincs bánya?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (21)
    2015-08-28  11:39
  24. 2015. augusztus 28. 12:2122.

    Te mennyire lennél toleráns, ha sorozatosan a te kertedbe dobálnák be a szemetet?

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2015-08-28  09:26

Címlap

top