Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbántam a gyereket...

Hullám
Létrehozva: 2015. augusztus 10. 11:56

Megbántam a gyerekvállalást...ez van!


Mindjárt az elején leszögezem, hogy imádom a 2 éves kislányomat, és a legnagyobb szeretetben-odafigyelésben nevelem!!!


de sajnos megbántam, hogy megszültem, későn is 36 évesen véletlenül estem teherbe, gumi mellett!


Amúgy sem igazán akartam soha, mert jó volt úgy az életem a párommal, ahogy volt.Kényelmes-kötetlen, csak mi. Hogy önző lennék? ...lehet.


Elvetetni nem tudtam, mert a párom már rég akarta, hogy legyen babánk, ez a lehetőség mikor megtudtam szóba sem jöhetett volna.


Valahogy nekem ez nyűg,nincs magánéletem, csak róla szól az egész nap, nem tudok kikapcsolódni , nem tudom azt csinálni amit én akarok.(ugyan anyukám nyugdíjas,ő szokott rá vigyázni bármikor, mikor megkérem rá, de max 1-2 nap)


Hogy nem vagyok anyának való? Ilyen értelemben lehet nem, de viszont mint az elején is írtam, a kislányomat nagyon, de nagyon szeretem!


A párommal kiegyensúlyozott, normális kapcsolatban élünk immár 14 éve, ő neki ezt meg sem említem, hogy megbántam , hogy vállaltuk a gyermekünket, és nekem valahol nyűg, mert egy világ omolna össze benne, és rettentően megbántanám, de legbelül sír a lelkem. 


Most zúdíthatjátok rám amit akartok...tessék.

  1. 2016. május 31. 22:35501.

    En elsullyednek a fold ala ilyen keresnel,mit szoljon az akinek nincs munkaja,a ferje beteg,a gyerekkel is baj van,es megsem kunyeral.......

    előzmény:
    Hullám (500)
    2016-05-31  14:58
  2. 2016. május 31. 14:58500.

    boldog vagyok így is, mert nem a napi megélhetésért kell élnünk, de az 50 milla még boldogabbá, és szabadabbá tenne...ennyi.

    előzmény:
    kekelefant (499)
    2016-05-31  00:43
  3. 2016. május 31. 00:43499.

    Ha igy van miert kunyeralsz 50 milliot a masik topikban?Ott azt irod egyutt vagytok a gyerek apjaval,te 17 eve dolgozol,de ennyi penz kellene a boldogsaghoz?

    előzmény:
    Hullám (498)
    2016-05-30  17:11
  4. 2016. május 30. 17:11498.

    eltelt több hónap...és most elmondom azt, hogy jelenleg 3 éves az én egyetlen kislányom, és a depresszióbol sikeresen kijöttem, volt nehéz időszakom, de ennek vége...


    A legszebb dolog az életemben az én gyönyörűm, és örülök, hogy az anyukája lehetek, igaz azóta dolgozok, és nem tudok vele lenni nap, mint nap, de a vele töltött idő a legszebb.


    Tehát ne bántsatok, mert a topic indításkor így éreztem, de már  közel sincs így.


    Boldog vagyok és kiegyensúlyozott.

    előzmény:
    Amarynda (497)
    2015-09-17  13:37
  5. 2015. szeptember 17. 13:37497.

    Tudod vannak a "nagy" tragediak amikre odafigyel a vilag meg vannak kis tragediak amiket az erintett hordoz magaval amig az ut veget nem er. csak az utobbit egyedul kell cipelni a nagy tragediaknal meg sokszor ott a "kozonseg" a vilagsajtotol a kozvelemenyig mindenki aki segit cipelni a terhet, de legalabbis szimpatizal az erintettekkel.

    előzmény:
    bigbob (496)
    2015-09-16  12:17
  6. 2015. szeptember 16. 12:17496.

    Tyűha... azért most ezt így olvasva, alapvetően azt mondom, hogy ez lényegesen komolyabb emberi tragédia, még annál is, ha mondjuk valakinek az iszlám állam szétlövi a házát. Csak hogy egy példát mondjak.


    Sokan mondják, hogy az élet és halál urai a katonák, meg a politikusok, meg a terrorisák, a CIA, meg a Moszad... De az igazság az, hogy az élet és halál igazi urai ezen a világon mégiscsak a NŐK...


    ;)

    előzmény:
    Amarynda (390)
    2015-08-15  12:46
  7. 2015. augusztus 29. 18:36495.

    Es a gyerek apjaval mi van? O is megvan a gyerek nelkul meg tenelkuled???

    előzmény:
    Hullám (490)
    2015-08-28  13:08
  8. 2015. augusztus 29. 16:04494.

    Na ez már egy haladás, akkor a lelked talán kezd rendbe jönni majd. Érthető végül is, hogy nincs időd a gép mellett ülni. De mivel elég nagy vihart kavartál, megtisztelhettél volna bennünket azzal, hogy legalább egy mondat, egy szó erejéig jelzed, hogy igen, itt vagy, olvastad, vetted az adást.


    Esetleg egy köszönöm is belefért volna....

    előzmény:
    Hullám (490)
    2015-08-28  13:08
  9. 2015. augusztus 29. 15:56493.

    Szerencséd van, hogy elvállalta. És ha besokall ő is, akkor mi lesz?

    előzmény:
    Hullám (490)
    2015-08-28  13:08
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 28. 17:07492.

    Orbitális tévedésben vagy.Nem kell vigasztalódnom semmi ilyenért.



    Ami meg  az eldobott gyerekek anyjuk utáni vágyódást illeti, az teljesen természetes.


    Ha másra nem is jók az ilyen  "bödönök" akikből kijön a gyerek, arra mindenképpen jók, hogy a vérszerinti gyerekeik meglássák az eltemetett aljasság miatti szégyenüket.


     

    előzmény:
    Amarynda (491)
    2015-08-28  13:11
  11. 2015. augusztus 28. 13:11491.

    Ezzel cask az olyan emberek mint te vigasztaljak magukat , hogy "majd visszakapja  " . legtobb esetben nem kap semmit vissza, sot nagyon sokszor azokat az anyakat segitik meg tamogatjak a gyerekeik akik nem erdemeltek meg soha eletukben.


    es nagyon sokszor marad magara olyan szulo aki mindent megtett, cask eppen mondjuk a gyereke olyan hazastarsat talalt akinek nem tetszik az anyos/apos es ugy intezi a dolgot hogy o legyen a nyero .


    ez hogy a jotettert jot varj es a rosszak megbunhodnek , a meseben letezik a valosagban meg cask almodoznak rola egyesek.


    nezd meg hany olyan anyat megkeres a gyereke aki bedobta intezetbe es az elso utja mikor 18 lett ment keresni az "igazi" anyjat meg akkor is amikor rendes neveloszulok felneveltek.


    ugyhogy ennyit a mesebeli igazsagokrol.


    ez olyan dolog mint  sokszor azt a not hordja a ferfi tenyeren aki nemhogy jo haziasszony meg feleseg hanem meg nyakra fore meg is csalja a ferjet. es sokszor rendes felesegeket ilyen nokert fakepnel hagynak. szoval nem kell ez a mesebeli kivansagmusor kiveve ha ez a te lelkednek ad valami elegtetelt.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (489)
    2015-08-27  13:39
  12. 2015. augusztus 28. 13:08490.

    Mindenkinek üzenem, hogy igenis valós a topic indítás részemről, de nincs igazán időm a gép előtt ülni, és minden hozzászólást elolvasni.... kiírtam magamból amit érzek, ahogy érzek, és kész. 


    Sikerült elhelyezkednem dolgozni, heti 4 egésznapot távol vagyok, édesanyám bevállalta a kislányom addigi felügyeletét, ennyi.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (450)
    2015-08-17  21:53
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 27. 13:39489.

    Ejha!


    Valóban jól érzi magát az a gyerek akinek az anyja ránézve arra gondol,  hogy  inkább nem kellett volna megszülnie őt?


     


    Miért nézitek tökhülyének a gyerekeket?


    Mindent éreznek, sőt! tudnak, nyugi!


    Ne nyugtassa a lelkiismeretét senki ezzel a mesével.


    De! Az a helyzet, hogy idővel  visszakapja a "szülőgép" amit megérdemel a "kedves" gondolataiért.


     

    előzmény:
    Árnyék15 (488)
    2015-08-23  21:54
  14. 2015. augusztus 23. 21:54488.

    egyesek szerint egy ilyen anya nem érdemli a gyerekét. mások szerint viszont nem bűn. most melyik igaz? az a helyzet, hogy ilyen fajta igazság nem létezik. ha a gyerek jól érzi magát, akkor igazából semmi gond, hisz " szeretetben " nevelkedik. azért raktam zárójelbe, mert a szeretet szót, mert igazából azokban a komment áradatban amit olvastam nem szerepelt és a nagymamám mindig azt mondja : ne mond ki soha, hogy szeretsz, mert az olyan mintha megakarnál téveszteni. éreztesd, hogy szeretsz. nos a nagymamám nem teljesen normális, az öt éves gyreknek is képes ezt mondani. a lényeg, hogy ne mindig az anyát okoljuk. ha ő nem akart gyereket, csak a férje miatt vállalta, akkor speciel nem ő HIBÁS. de mint mondtam nincs ilyes fajata igazság

  15. 2015. augusztus 22. 00:25487.

    A, dehogy lovagolok, csak erdekes volt a sok kulonfele velemeny.

  16. 2015. augusztus 21. 13:15486.

    Volt egy neni, akinek mar 6 lanya volt, mert a ferje unszolta, hogy na meg egyet, na meg egyet, hatha a kovetkezo fiu lesz. A 7. gyerek valoban fiu lett. Itt megallt a gyerekkeszito verkli, meglett a tronorokos. Hogy minek,az mas kerdes, ha arrol van szo, hogy mi lett a tronorokosbol.


    Nos, ez a neni mondogatta olykor megfaradtan, ha meg egyszer ujra kezdhetne, nem menne ferjhez, nem lenne gyereke, hanem kitartatna magat pasikkal, magyarul K lenne. Nos, az egyik lanya topless tacosno lett, majd hozzament egy idosebb gazdag pasihoz. Kulfod, ugye. Megvalositotta a mama almat? Aztan mikor a nagymama meghalt, ez a meggazdagodott lany hazajott, eltemettette a nagymamat, mindent kifizetett, aztan gyalog indult a buszmegallohoz. Az akkor mar nepes csaladbol senki meg se koszonte neki, meg ki sem kisertek a buszmegallohoz, meg az anyja sem. (Gazdag, repulovel erkezett, ez meg kis falu.)Tenyleg, egyesek minek szulnek gyereket?

    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  17. 2015. augusztus 21. 13:06485.

    Keso banat...


     

    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  18. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 21. 10:12484.

    Egyáltalán nem vagyok megértő. Annyit írtam csupán: az ember nem robot. Nem tudod benyomni az ÉREZD EZT gombot. Mert az emberi érzelmek nem így működnek. Egy érzelmi folyamat nem indul be se parancsra, se utasításra.

  19. 2015. augusztus 21. 08:57483.

    nalad a pont. az egvilagon semmi jel nem mutat arra hogy a t.i nem gondosan es szeretettel fogja felnevelni a kislanyt.


    fogalmam sincs mibol kovetkeztetnek szilardan erre de nem is erdekel.


    az meg hogy ez a "bortonsziget" ami 250 evvel ezelott meg semmi sem volt ma a vilag egyik leggazdagabb es legelhetobb orszaga szamomra bizony peldaerteku. megpedig azert mert azok tettek ilyenne akik idejottek es nem azok akik itt eltek.


    Ok a mai napig se kepesek se tanulni se dolgozni, szerencsere az allam eleg gazdag ahhoz hogy elegendo penzt adjon nekik ahhoz hogy minel kevesebbet kelljen bunozes miatt bortonbe csukni.


    vannnak koztuk akik ki tudtak emelkedni, zeneszek , sportolok, foleg. aki viszont nem akar elni a lehetosegeivel azt nem kenyszeriti ra senki. ugyhogy mar bocsanat de nem hasad meg a szivem amikor az allam altal epitett iskolaik uresek, a hazakat felgyujtjak es a segelyosztas 2. napjan mar az alkoholtol elkabulva meg a drogtol nem latva fetrengenek a foldon.


    a valasztasi lehetoseg az ovek.


    cask egy pelda. Ingyen kapjak az ovszert a tablettat hogy ne terjedjen annyira az AIDS meg a szifilisz ne szaporodjanak esz nelkul. at se veszik nemhogy hasznalni kezdenek.


    ha nekik igy jo en biztosan nem izgatom magam miattuk.


    otthon is aki ki akar emelkedni a kisebbsegi korulmenyekbol az tesz erte. aki nem az benne ragad. es igy jart.

    előzmény:
    bluejam*8 (480)
    2015-08-21  07:06
  20. 2015. augusztus 21. 08:49482.

    Hat most itt sokan csalodtak a film meggyozo erejeben


    kellemes hetveget neked is!


    reggel megneztem a Duna tvben a tuzijatekot nagyon szep volt, bar ahogy kivettem kicsit esett az eso?


    a debreceni viragkoltemenyek valami fantasztikusak voltak egyszeruen lelegzet elallito mire kepes a kreativitas. erdekes volt hogy sok viragkeszitmeny mennyire modern iranyzatu volt, mint pl. a pokemberes is. nekem az tetszett a legjobban ahol ketten esznek egy asztalnal es egy lovas a loval udaugrik az asztalhoz, fantasztikus volt. de voltak masok is tenyleg csodalatos latvanyok.


    Itt Canberraban van evente viragkiallitas, sajnos eddig meg nem sikerult oda eljutnom. viszont ha van mododban Europaban megnezni a Chelsea ben tartando viragkiallitast evente allitolag az is csodaszep. itt nalunk Qeenslandban a tropusi reszen szoktak csinalni ilyeneket azok is gyonyoruek. nalunk sajnos ezek a viragcsodak nem elnek meg mert en szaraz reszen elek sokat kell locsolni a kertet, bar  mostanra mar megtanultuk milyen viragokat erdemes tartan.


    Orchideaim vannak cserepben de szabadfoldi persze nincs.


     

  21. 2015. augusztus 21. 08:42481.


    van job dolgom ne haragudj mint teged gyozkodni barmirol.


    egy ido utan azokkal akik vitara alkalmatlanok nem szoktam tovabb foglalkozni, helyette inkabb olvasok egy jo konyvet vagy csinalok valami mast.


    remenytelenek vagytok nehanyan es iszonyatosan szuk latokoruek. ami mindaddig nem baj amig ezen a szemely legalabb probal valtoztatni. hat ti nem tartoztok ebbe a kategoriaba.


    ugyhogy en meghagylak benneteket az elmeleteitek tovabbi boncolasaban  es nem ragom tovabb a gumicsontot.


    ha valaki megnezte a t.i tobbszor is belepett (tehat olvaso uzemmodban volt) cask az osanyai kirohanasok utan jobbnak latta ha nem pocsekolja az energiajat olyan dolgok megmagyarazasara ami erto olvasok szamara mar az indulaskor ertheto volt es tobbszar hszolas utan sokan meg mindig ugyanott tartottak.


    Csendike azt meg nem toled fogom megtanulni hogy nekem milyennek kellene lennem. te szamomra mindig az a pelda voltal hogy milyen NE  legyen az ember.


    szep hetveget mindenkinek!

  22. 2015. augusztus 21. 07:06480.

    Figyelj, a történelmet nem vitatom...


     


    "Tényleg, ha ti. kislánya majd felnőve le sem sajnálja az anyját, akkor is ilyen megértő leszel?


    Ne tegyünk már úgy, mintha a világlegszörnyűbb dolga lenne örülni egy egészséges gyereknek.


    Az ilyen ember meg sem érdemli..."


     


    Ezzel egyetértek, de ha a t.i. szeretetben, harmóniában neveli fel a kislányát, akkor nem biztos hogy felnőve lesajnálja az anyját.


     

  23. 2015. augusztus 20. 11:16479.

    Van. aki le tud irni ilyet hogy "ha megszulte KOTELESSEGE SZERETNI" hat ehhez nincs mit hozzatenni.


    gondolom ugy kepzeli hogy az agyban bekapcsol egy kis keszulek es azonosit gyerekem= imadom


    mas off;


    megsutottem a batyut es keszen kaphato vajasteszta lapokbol csinaltam a hazituroval. valami felseges lett.


    tessek itt van egy jo etvagyat hozza


    on

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (478)
    2015-08-20  11:01
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 20. 11:01478.

    Nem is értem, hogy gondolják, akik úgy gondolják, hogy érzéseket úgy ki lehet váltatni a másikban, mint ahogy egy konyhai kisgép működik a gomb benyomásával: megnyomom a gombot: darálj diót! Megnyomom a gombot: főzz kávét! megnyomom a gombot: melegíts fizet! Tényleg van ember, aki azt képzeli, hogy az ember érzések is így működnek?

    előzmény:
    Amarynda (476)
    2015-08-19  15:10

Címlap

top