Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Budakeszin telek keresés

csutim
Létrehozva: 2015. július 29. 00:48

Az alaphelyzet, hogy Budakeszin keresek (kiemelném, hogy magánszemélyként, saját részre) telket, pontosabban azon a részen, ami régebben (kb. 15-20 évvel korábban) csak nyaraló, üdülőövezet volt. Ennek érdekében, a kiszemelt környéket végigjártam, ahol kint volt eladó tábla, felhívtam őket, illetve az összes ingatlanos portált végig böngésztem. De még nem találtam meg az igazit.


A környék végigjárásánál tapasztaltam, hogy nagyon sok olyan telek van, amelyek teljesen el vannak hanyagolva, látszódik, hogy évek óta nem járt kint senki. Szinte olyan benyomást keltenek, amelyekről megfeledkeztek, vagy ahol a tulajdonosok kiöregedtek és nem tudnak már kijárni.


Ezeket a telkeket szemlélve jutott eszembe, hogy hogyan lehetne eljutni az ilyen elfeledett telkeknek tűnő tulajdonosokhoz, hogy esetleg nem szeretnének-e túladni az elgazosodott, rég nem használt telkeiktől.


Valakinek esetleg lenne ötlete vagy javaslata? Hogyan lehetne elindulni?


Előre is köszi mindenkinek, aki erre téved és hozzászól


 

  1. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. augusztus 1. 12:156.

    Szia!


    A szüleimnek pont a keresett helyen van telkük,,amit eladnának.Sajnos az is el van hanyagolva,idősek,betegek nem tudták gondozni.


    Munkamellett én sem tudom karbantartani.Ha érdekel,kérlek írj privit.Köszönöm!


     
     
    előzmény:
    csutim (1)
    2015-07-29  00:48
  2. 2015. július 30. 20:185.

    De lehet, hogy nem is azért kivárós, mert elakarja adni ha felmegy az értéke.


    Az is előfordul sok esetben, hogy majd valamelyik leszármazott építkezik rá, de még csak gyűjti a pénzt rá vagy esetleg még kiskorú. :)


     

    előzmény:
    KN18 (3)
    2015-07-29  10:14
  3. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. július 30. 13:074.

     Nem olyan biztos az! Nekunk pl van telkunk , valahol Visegradon, csak sajnos nem tudjuk,hogy pontosan hol. Meg privatizaciokor kapta a csalad a tulajdonjogot es vagy 15 evvel ezelott meg is orokoltuk a telkeket,asszem orokleskor meg a tulajdoni lapra is felkerultunk ,viszont akinel ezek a dokumentumok voltak rokon, sajnos az is meghalt,de igazabol mar akkor sem tudtuk hogy hol van maga a telek. 720nm koruli teruletrol van szo,szoval nem tul nagy. (Nyilvan ha belteruleti epitesi telekke lett azota nyilvanitva ,akkor mar er is valamit ,de azt ugye nem tudjuk)


    Lehet egyszer majd jon a buntetes h nem parlagfutlenitettunk... akkor majd megtudjuk mirol is van szo:-)

    előzmény:
    KN18 (3)
    2015-07-29  10:14
  4. 2015. július 29. 10:143.

    Nem hiszem, hogy elfeledett. Inkább kivárós, most nincs szüksége a telek árára és tudja, hogy egyre többet fog érni. Jókor, jó áron akarja eladni.

    előzmény:
    csutim (1)
    2015-07-29  00:48
  5. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. július 29. 04:042.

    Úgy tudom, hogy az Önkormányzatnál lehet "nem hiteles" telekkönyvi másolatot kérni, illetve a Földhivatalnál ingyenesen bele lehet nézni a tulajdoni lapokba /számítógép monitorral/. Pontosan felveszik a személyi adataidat, de ezek után elég a pontos címeket tudni, és a tulajdoni lapokból kiderül, hogy kinek a nevén van a telek, és milyen címen lehet elérni.


    Persze könnyen előfordulhat, hogy azon a címen már régen nem a tulajdonos lakik, vagy átvezetetlen széljegy van, stb.  Ezzel együtt van lehetőség az elindulásra.

    előzmény:
    csutim (1)
    2015-07-29  00:48

Címlap

top