Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekből milyen felnőtt?

Csirkemutáns
Létrehozva: 2015. május 22. 17:13

Sziasztok! 


A véleményeteket szeretném kérni egy témában... nemrégiben elkezdtem olvasgatni néhány fórumot, ahol sok esetben felmerültek ilyen és ehhez hasonló kérdések:


- Engednétek-e a 17 éves lányotoknak, hogy a barátjánál aludjon?


- Engednétek-e a 15 éves gyereketeknek, hogy a barátnője házibulijába menjen?


- Ihat-e alkoholt a tini gyereketek?


Stb.


A kérdésem az lenne, hogy evidens, hogy aki "korán kezdi" - a szexet, az együttalvást, az alkoholfogyasztást, dohányzást, bulizást, vagy korán veszíti el a szüzességét, vagy aki "lázad", abból evidens módon buta, ostoba, semmirekellő felnőtt lesz?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. május 27. 14:07155.

    nem jó a megközelítésed eleve


    mi az hogy engednétek??


    terrorizálás nem nevelés és csak ideig-óráig működik


    magamról mondhatom, nekem olyat nem mondtak, hogy ezt azt amazt NEM csinálhatok


    és még se csináltam olyan állatságokat, mint akiket az otthon palléroztak


    és úgy is sumákban csinálták


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  2. 2015. május 24. 12:20154.

    Koszonom, en is ugy erzem hogy igazi anyat kaptam a nagymamaban, senkinek nem kivanok jobbat. nem eltunk konnyen nagyon szegenyek voltunk de megis olyan sok szep emlekem van es utmutato amit tole kaptam hogy ugy erzem nem voltam hatranyban azokkal szemben ilyen teren akiket a biologiai edesanyjuk nevelt fel. es hat ha ugy nezzuk ugye a nagymamam szinten versegileg is kapcsolodott hozzam.

    előzmény:
    Csirkemutáns (151)
    2015-05-23  17:46
  3. 2015. május 23. 21:34153.

    Pont ezt mondtuk mi is! A tiltással sokkal kevesebbre megyünk, mint a jó példamutatással.


    Ha a gyereket elverjük, ha ellopja a csokit a boltból legközelebb nem lopja el, ugye. De miért? Mert nem szabad, vagy mert elverjük érte? Ahelyett hogy a gyereket nevelnénk, tanítanánk, beszélgetnénk vele és nem magatehetetlen hülyeként kezelnénk, inkább tiltunk, parancsolunk, fenyegetünk, zsarolunk, korlátozunk.


    Szerintem ez nem jó hozzáállás.

    előzmény:
    KN18 (152)
    2015-05-23  21:30
  4. 2015. május 23. 21:30152.

    Ezeknek a kérdéseknek mi köze a felnőtté váláshoz?


    A gyereket születésétől 13 éves koráig kell szeretni és nevelni, onnastól elviselni.


    Olyan felnött lesz belőle amilyen példát otthon látott míg felnőtt, ha az számára elviselhetetlen volt, akkor pont az ellentettje.


    Aki korán kezdi a szexet az 30 éves korára kiég. Aki hajlamos a szenvedély betegségekre az inni és dohányozni fog, függetlenül attól, hogy ostoba, buta vagy épp született zseni.


    Semmire kellő az lesz, aki motiválatlan környezetben nő fel, vagy mindkét szülőnek csak teher.


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  5. 2015. május 23. 17:46151.

    Amarynda megértelek. Igazából a Ratkó korszakban érthető, miért tartotta meg édesanyád a babát, csak sajnos az a gond, hogy a fogantatástól számítva már a felelőssége a baba élete és jövője. Sajnálom és örülök, hogy a nagymamádban igazi anyukára leltél. 

    előzmény:
    Amarynda (147)
    2015-05-23  11:57
  6. 2015. május 23. 17:44150.

    De ahogy korábban is említettem, ebben a topikban a kedvesség és a tolerancia az alapvető, kérlek amennyiben a hozzászólásod nem így íródott, ne küldd el. Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454756 (148)
    2015-05-23  17:34
  7. 2015. május 23. 17:44149.

    Ne haragudj, de nem értem a rágalmazásodat, de biztos. :) Hajón dolgoztam, Balatonon csak 2 nyarat töltöttem, egy folyami hajón felszolgáltam, hidd el kemény munka, de megfizették. És a vendéglátós korszakom már régen lezárult, közgazdászként dolgozom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454756 (148)
    2015-05-23  17:34
  8. Torolt_felhasznalo_454756
    Torolt_felhasznalo_454756
    2015. május 23. 17:34148.

    Ne vezess félre fiatal csajt.
    14 és 18 év közötti "diák", "nyári", munkásként balatoni pincérkedésből lakást 18 évesen Te nem vettél.
    Az előbbi neveden Levendulamagként  laktál állítólag németben, majd ausztriában, most albérletben, magadat "megvetve" érezve kiszolgálsz magyar étteremben.
    Mindegy.
    Van egy kérdés, és ha nem igazak a válaszaid, akkor a tanácsok neked nem használnak, de valakiknek, akiknek cipőjük, jól jönnek a kérdésekre adott feleletek.
    Csak ne vezess félre ártatlanokat hazudozással.

    előzmény:
    Csirkemutáns (134)
    2015-05-23  10:43
  9. 2015. május 23. 11:57147.

    a ferjem szolni se tudott mikor ezt meselte anyam

    előzmény:
    Csirkemutáns (145)
    2015-05-23  11:44
  10. 2015. május 23. 11:55146.

    erdekes akkor en is erre gondoltam. anyu gyulolt engem mert o  nem akart gyereket es en megis lettem.


    nem mintha kopogtattam volna...

    előzmény:
    dunakanyar (144)
    2015-05-23  11:29
  11. 2015. május 23. 11:44145.

    Ez tényleg nagyon csúnya dolog tőle.

    előzmény:
    dunakanyar (144)
    2015-05-23  11:29
  12. 2015. május 23. 11:29144.

    "anyam egyszer elmeselte voltam mar vagy 30 hogy 4 honapos terhes volt amikor egesz ejjel forro vizben ult, meg lepcson ugralt stb. hogy megszabaduljon a terhessegtol "


     


    Nem elég, hogy lepasszolt, még később el is meséli, hogy mi  mindent tett meg, hogy megszabaduljon tőled.  Ha eddig nem fájt eléggé, hát hadd fájjon...

    előzmény:
    Amarynda (143)
    2015-05-23  11:18
  13. 2015. május 23. 11:18143.

    Nyugodtan minositheted en is minositettem, de fajni nem fajt.


    en a Ratko korszakban szulettem nem volt engedelyezett az abortusz. anyam egyszer elmeselte voltam mar vagy 30 hogy 4 honapos terhes volt amikor egesz ejjel forro vizben ult, meg lepcson ugralt stb. hogy megszabaduljon a terhessegtol mert hiaba volt orvos ismerose nem volt hajlando senki segiteni neki tul keson vette eszre hogy allapotos.


    Kesobb a hatvanas evekben amikor ujra ferjhez ment mar nem volt gondja 2 abortusza volt , mind a ketto a ferje tudta nelkul, reggel elment dolgozni aztan elkerte magat element az AB re es onnet haza. en tudtam mert a nagyival ott voltunk naluk par napig es hallottam amikor mondta hogy remeli nem fog verezni a kaparas utan nagyon mert akkor vissza kell mennie az orvoshoz.


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (142)
    2015-05-23  11:14
  14. 2015. május 23. 11:14142.

    Talán ő azért van szerencsés helyzetben, mert annyira fiatalon került "új anyához", hogy talán fel sem fogta még, mi történik vele. Nyilván furcsa, hogy az osztálytársaknak ott van anyu, neki meg anyu a mama.


    De szerencséje volt, mert kapott egy olyan "anyukát" aki szeretettel, figyelemmel nevelte. 


    Isten ments, hogy bárkit ismeretlenül minősítsek, de azért elég nagy felelőtlenségre vall úgy gyereket szülni, hogy utána "lepasszolom".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (140)
    2015-05-23  10:57
  15. 2015. május 23. 11:14141.

    Megprobalom megmagyarazni kicsit erthetobben. mivel semmifele kotodesem soha nem volt az anyamhoz, teljesen idegen szemely volt szamomra egesz eletemben, nem fajt hogy nem kellettem neki, mert nem o volt az anyam. Biologiailag igen, de ha hiszed ha nem ez nem minden. sokaig nem is tudtam (nem azert mert igy tanitottak) hogy "anyu" az a nagymamam. hozza kotodtem egesz eletemben anyunak szolitottam mindig es meg se fordult a fejemben amikor az "anya" szot hasznaltam mas ember szemelye.


    saz apa dolog erdekes kerdes nalunk, ugyanis mar a nagymamam is elvalt az otvenes evekben , magyaran nem volt ferfi kepviselve a csaladunkban soha mint csaladfo, es nekem nem is hianyzott.


    volt ra lehetosegem hogy felvegyem az apammal a kapcsolatot de nekem nem hianyzott sose az "apa". amirol nem tudod milyen az nem is hianyzik.


    Annak aki csaladban szuletett ez biztosan nagyon furcsa, nekem sose volt az es nem is hianyoltam. a sexet meg azert kezdtem koran(?) mert eleg erett voltam es nagyon hamar felfedeztem  sex oromeit. ez nem volt kompenzalasa semminek egyszeruen nagyon szerettem sexelni, es biologiailag is fejlett voltam hozza. 18 eves voltam amikor eloszor mentem ferjhez es 22 amikor masodszor. en mar 15 evesen felnott voltam agyilag es testileg is.


         


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (140)
    2015-05-23  10:57
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. május 23. 10:57140.

    "Semmi se történt." Szerinted ez semmi? Szerinted egy érző emberi lénynek nyom nélkül múlik el a lelkéből, hogy a saját szülőanyja lemond róla, hogy NEM KELL NEKI? Hogy a saját anyjával nevelteti fel onnantól,hogy másfél hetesen kihozta a kórházból? Hogy apja se vállalja kezdettől, és nem is kíváncsi rá? Nem rosszból mondom, csak tényként: azon lepődnék meg, ha nem 15 évesen kezdtél volna szexelni, érzelmi pótlékot keresni a tudattalanba lenyomott lelki elhanyagoltságod miatt. (és nem ítéllek el, sőt, bizonyos módon én is átéltem ezt...) és én is az eszemnek köszönhettem, hogy tudatos szintre hozva tudtam belátni, hogy mi is a helyzet valójában...

    előzmény:
    Amarynda (136)
    2015-05-23  10:45
  17. 2015. május 23. 10:57139.

    A fiamnak volt egy baratnoje amikor 10. osztalyba jartak. Draga privat iskolat tobb tizezres eves tandij, katolikus oktatas egyenruha.


    Amikor jott a fiamhoz mindig delutan volt ( gondolom a szulei meg nem voltak otthon) es rendes idoben ment haza kb 7 orakor. ha mentek valahova egyutt hetvegen a kislany a fiam szobajaban tartotta a ruhakat amiket viselt. egyszer amikor hazajottem eppen mentek valahova, raneztem , "hello"  csendesen megkerdeztem a fiamtol ,  ki ez  a lany, mi lesz ha Angel megtudja?! elkezdtek nevetni szo szerint nem ismertem fel a lanyt aki fel eve jart hozzank. sose bukott le, a szulei mindig elegedettek voltak vele.....

    előzmény:
    évi* (95)
    2015-05-22  22:03
  18. 2015. május 23. 10:47138.

    Teljesen igazad van. Megmondom őszintén, soha nem szexeltem otthon, a szobámban, a szüleim házában. Soha. Igaz, korán költöztem el otthonról, de amikor olyan lehetőség adódott, nagyon ódzkodtam a helyzettől.


    Ez azért van, mert belém azt "verték" a szüleim, hogy a szex csúnya dolog és csak a "felnőttek" csinálják, és a szülő lehetőleg ne is tudja, ha a gyereke már benne van...

    előzmény:
    Amarynda (128)
    2015-05-23  10:02
  19. Torolt_felhasznalo_344787
    Torolt_felhasznalo_344787
    2015. május 23. 10:45137.

    Szia,


     


    1) engedném


    2) engedném ha ismerem


    3) igen, szülői felügyelet mellett (újévkor egy pohár pezsgő, stb)


    Nem, nem törvényszerű, hogy semmirekellő lesz belőle! Akad ilyen is, olyan is.

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  20. 2015. május 23. 10:45136.

    Semmi se tortent. anyam nem akart gyereket es amikor kihozott a korhazbol masfel hetesen odavitt a nagyihoz. ha o nem nevelt volna fel akkor gondolom az intezetben vegeztem volna.


    apamat nem ismertem anyu az egyetemen letterhes en fel eves voltam amikor mar hivatalosan is elvaltak, sose talalkoztam vele.


    en nem szeretem az anyamat se regen se most oszinten szolva sose hianyzott mert nekem a nagyi volt az "anyu" nem is ismertem mast. ha anyam nevelt volna fel lehet hogy tul se elem, es ezt ertsd szo szerint. akivel anyam kapcsolatba kerult az eletben az nem volt jo elmeny neki.


     

    előzmény:
    dunakanyar (131)
    2015-05-23  10:18
  21. 2015. május 23. 10:45135.

    Erre én mindig azt szoktam mondani, hogy a szülőt az teszi boldoggá, ha a gyerekét vidámnak, boldognak, felhőtlennek látja. Akkor miért akadályozzuk meg a gyerekünket a boldogságában?

    előzmény:
    Amarynda (133)
    2015-05-23  10:41
  22. 2015. május 23. 10:43134.

    Szia! A topikban a tolerancia és a kedvesség alapvető, mások ismeretlenül való viselkedése itt nem divat. Ha úgy érzed a hozzászólásod nem ilyen hangnemben íródott, kérlek ne küldd el. Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454756 (124)
    2015-05-23  07:22
  23. 2015. május 23. 10:41133.

    Nagyon szeretem az anyukám... napról napra jobban..   egyébként 73 éves és érdekes, hogy az unokáinál már elfogadta az amit tőlem nem...
    Nekem igazából apummal voltak őszinte beszélgetéseim. Vele tényleg   mindent meg tudtam beszélni. 


    tudod, én egyetlen dolgot  véstem a fejembe.... hogy nem követem el ugyanazokat a  hibákat amiket anyum--- akkor sem ha szétaggódom magam.
    érdekes, hogy a 16-17 éves  korom körüli discos korszakomban  anyu nem volt tiltós...  akkor kezdődött amikor rádöbbent, hogy az a kapcsolat, már  nem a fogomkezét  szinten van....akkor kiborult.
    mi meg bujkáltunk.
    Aztán egyszer kiborultam..    hol volt még  89ben mobiltelefon??-  irtam egy szivhez szóló levelet  otthagytam a konyhaasztalon és  a párommal kettesben leléptünk.. hétvégére. Ne röhögj nagyon... az unokatesójáékhoz mentünk..  ahol aztán a nagynéni (imádom) kijelentette, hogy nem alhatunk együtt- mert ő nem vállal felelősséget... és különben is.. hogy hogy elengedett minket a "NAGY FEHÉR" (apósom) kettesben.. Mondtuk, hogy hát úgy, hogy nem tudja, hogy kettesben jöttünk.

    Szóval voltak azért vicces helyzetek... :-D

    Igazából , szerintem ezek kellettek ahhoz, hogy ne lássam értelmét a felesleges tiltogatásnak.. hiszen én is  megcsináltam amit akartam...

    Útravalónak annyit szoktam mondani, hogy -eszeteknek gondját viseljétek..  - a többit meg tudják ugyis.

    idézet:
    Lillaréka (35)
    2015-05-22 19:27:13

    Errol jutott eszembe hogy amikor eloszor vitt el a ferjem az anyosomhoz mar egyutt eltunk 4 honapja vartuk hogy a birosag kimondja a valasomat.


    az anyosom meg este kitamasztotta egy szekkel a szobank ajtajat ahol aludtunk. a ferjem becsukta az ajtot o kitamasztotta.


    a 3. tamasztas utan megszolalt a ferjem" anyu mi akkor is tudunk sexelni ha egy agyban alszol velunk , ugyhogy ne tord mar magad ezzel"


    anyosom voros lett mint a lang es becsukta az ajtot. ez egy alszent dolog amikor egy szulo tudja hogy a fiatalok kozott kapcsolat van de "az en hazamban akkor se...."ervvel probal kozbelepni. ugyan minek?

    előzmény:
    Lillaréka (35)
    2015-05-22  19:27
  24. 2015. május 23. 10:40132.

    Őszintén szólva a 3 iskola szünet igazából 5. :) 


    Vendéglátásban dolgoztam 2 évet Siófokon és utána folyami hajón pincérkedtem. Emellett különféle rendezvényeken vettem részt vendéglátósként. Ugyan nem ez a szakmám, de elég tapasztalatom volt, hogy el tudjak helyezkedni a szakmában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843144 (123)
    2015-05-23  06:55

Címlap

top