Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fából erkély mennyiért?

énke6
Létrehozva: 2015. Április 22. 15:35

Sziasztok!


 


Szerintetek mennyi a reális egy 1,5mX6m-es, vas keretre épülő, amúgy csupa fa erkélyért, anyaggal és munkadíjjal együtt?


Jó minőségű tartós, kezelt fára gondolok, az erkély konzolokkal támaszkodna a falhoz, nem lábakon állna.


 


Akinek van aktuális tapasztalata, kérem, hogy írja meg!


 


Köszönöm!

  1. 2015. Április 23. 11:5615.

    Én tényleg csak egy közelítő árat szerettem volna látni olyantól, aki mostanában csináltatott hasonlót. A tervrajzot nem akarom bogarászni, nem akarok tüzépeket hívogatni, mert hiába van ott az anyagmennyiség, mint ahogy írták, lehet, hogy nem is lehet annyit venni egyszerre nekem, de mondjuk az ács meg tud szerezni és nem kell 1,7 m3 miatt 2,5 m3 megvenni mondjuk...


    Ha kell engedély, akkor majd lesz (amúgy most is van ott erkély, az lenne megszüntetve, és ez lenne helyette).


    Kértem ajánlatot, csak még nem érkezett meg. Pont azért szerettem volna néhány hasonló dolog árát látni, hogy ha megjön az ajánlat, be tudjam lőni, mennyire reális.


     


    Azért köszi.


     


    Ha van valakinek tapasztalata, továbbra is várom!

    előzmény:
    csutak51 (12)
    2015-04-22  22:26
  2. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 23. 06:1914.

    Meg  kell kerdezni  es  ajanlatot  kerni  legalabb  4-5  kontraktor-tol.
    Aztan  kivalasztod  azt  amelyik  a  legjobban  megfelel.

    előzmény:
    énke6 (1)
    2015-04-22  15:35
  3. 2015. Április 22. 22:3713.

    Ez még biztosabb infó:


    https://www.google.hu/search?q=www.e-epites.hu&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=uQQ4VfzMDMr9ygP2sYDwDw


    katt a "Lakossági tájékoztatók"-ra, ott a legfelsőre, erre: "Építési engedély nélkül végezhető építési tevékenységek"


    Ebben találnád meg az erkélyt, MÁR HA ENGEDÉLY NÉLKÜL ÉPÍTHETNÉD!


    De NINCS A FELSOROLTAK KÖZÖTT, lásd a saját szemeddel!

  4. 2015. Április 22. 22:2612.

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:TpammjA_vf0J:https://epitesijog.hu/magyarazatok/epitesugyi-engedelyezes/144-mihez-nem-szukseges-epitesi-engedely+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu


    Azt hiszem, ez az aktuális, -ott vannak benne a tv-ek, rendeletek számai-, és ne haragudj, ha nem bogarászgatom ki Neked!


    Azért nem, mert nem akarok rosszat írni. Mert azon felül, hogy folyton változtatják az építési törvényeket/rendeleteket, már csak ezért is felesleges lenne:


    "Fontos:
    1. Az építési engedélyhez vagy bejelentéshez nem kötött építési tevékenységek esetében is teljesíteni kell a településrendezési tervek, a helyi építési szabályzat és az általános érvényű kötelező építésügyi és más hatósági előírásokat!........


    ......."etcetera.


    Vagyis TÖBB tv-t, rendeletet PLUSZ a helyi szabályozást EGYÜTT kell nézni.


    Marad az Építéshatóság, tőlük, és NE topikban kérdezd, mi kell, mi nem egy ilyen komoly -mert az, életveszélyt okozhat!- szerkezet megépítéséhez!


     


     


     

    előzmény:
    csutak51 (11)
    2015-04-22  22:04
  5. 2015. Április 22. 22:0411.

    Már megbocsáss, de MIT tervezett meg ez a "külföldi tervező", ha a "vasat" nem, hisz nem tudod???


    Egy ilyen, a falsíktól elég nagy kinyúlású erkély acél tartószerkezetét szerkezettervező mérnöknek (statikusnak) MÉRETEZNIE KELL, számításokkal! Az alapján határozza meg a konzolok anyagát, és hogy milyen módon legyenek rögzítve a falhoz. MÁSKÜLÖNBEN LESZAKADHAT!


    Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy "Mivel nem lábakon áll, nem kell rá külön engedély." MERT KELL!


    Szinte minden homlokzati változáshoz KELL építési engedély, VAGY bejelentési kötelezettsége van az építtetőnek! De itt, mivel ez erkély, tartószerkezet, egészen biztos, hogy az előbbi kell majd!


    Jobban teszed, ha szakembertől (építész vagy szerkezettervező), vagy a területileg illetékes Építéshatóságtól érdeklődsz, milyen engedély kell, mert az erkélyed költsége eltörpül majd az engedély nélküli építés miatti büntetésed összegéhez képest!


    A nagyösszegű büntetés MELLÉ vagy a.) lebontathatja az eng. nélkül épített szerkezetet/építményt, vagy b.) fennmaradási engedély kérésére (ugyanannyiba kerül, mint az ép.eng., mert u.az a tartalma) kötelezhet az Építéshatóság.


     

    előzmény:
    énke6 (9)
    2015-04-22  19:47
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. Április 22. 20:5310.

    A terven rajta kellene lenni a felhasználandó anyagok mennyiségének.Mármint egy mellékleten, kiszámítva.


    Ehhez képest kell megnézni, hogy adott mennyiséghez mi az amit és ahogy meg lehet venni.Itt a szálakra, méretekre gondolok.


    Jártam már úgy, hogy 1,10 méter   miatt 2,5 métert kellett vennem, mert nem vágtak le az anyagból.


    Igen, jó ötlet, hogy kintre a keményfából készülnek  lécek, könyöklök.


    Majd csak  összejön, a mesterember megoldja.Csak figyelj rá.


    És ez nem bizalmatlanság, hanem okos ellenőrzés.


     

    előzmény:
    énke6 (9)
    2015-04-22  19:47
  7. 2015. Április 22. 19:479.

    Az anyag tölgy lenne, vagy vörösfenyő. A vasat nem tudom, olyan, ami tartós és strapabíró. Nem tudom kiszámítani, mennyi anyag kellene hozzá, ehhez nem vagyok elég ügyes. Mivel nem lábakon áll, nem kell rá külön engedély. A tervező külföldi, nem tud magyar árakat mondani. Kértünk már ajánlatot, de elég elrugaszkodottnak tűnik, ezért kérdeztem olyanok tapasztalatát, akik mostanában csináltattak hasonlót. Kértünk második ajánlatot is egy hete, de még nem jött meg- Csak közelítő számokra vagyok kíváncsi összehasonlításképpen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2015-04-22  17:33
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. Április 22. 17:338.

    Az anyagár kiszámításnál nem az az érdekes, hogy neked mennyi kell, hanem az hogy mekkora "szálakban" vannak.


    Például  az sem mindegy hogy szögacélt szeretnél vagy zártszelvény lenne a váz amire a fát fel akarod rakatni.


    Ha meg teljesen fa anyagokkal szeretnéd megcsináltatni, még inkább javaslok egy látogatást a Fatelepre.Ugyanis úgy elszálltak a faanyag árak az évek alatt , hogy sokaknak kell borogatni a fejét az árak hallatán.


    Szóval, gondold át mit akarsz- mire van pénzed,nézd meg az anyagárakat.Naaaaaaaaaa, aztán jönnek a szagemberek, ez már kemény, küzdelmes   fázis!

    előzmény:
    énke6 (1)
    2015-04-22  15:35
  9. 2015. Április 22. 17:167.

    MILYEN anyagú? Az nem derül ki ugyanis.


    Ami kiderül, az ugyanis annyi, mintha azt kérdezem, mennyibe kerülne egy nyári ruhát varratni.


    Ha van terv, meg kell kérdezni a tervezőt!


    Ő megmondja, kb. milyen összegre számítson.


     


     

    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2015-04-22  16:53
  10. 2015. Április 22. 16:546.

    Vagy ennyi a munkadíj, vagy nem.

    előzmény:
    nyugger (3)
    2015-04-22  16:29
  11. 2015. Április 22. 16:535.

    Valószínűleg ez már benne van a dokumentációban.


    A t.i. gondolom tapasztalatokat vár, hogy aki ilyen méretű és ilyen anyag összetételű erkélyt építtetett, az mennyibe került.

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2015-04-22  16:43
  12. 2015. Április 22. 16:434.

    Ha ez az "erkély" egy lakáshoz/házhoz készül, az előbbiekhez bátran számítsd hozzá az építési engedély -százezres nagyságrend, mert építész, statikus, tervdokumentáció, illeték, stb.- költségeit is!


    Merthogy az is kell hozzá.

    előzmény:
    nyugger (3)
    2015-04-22  16:29
  13. 2015. Április 22. 16:293.

    Hát számítsd ki.


    Milyen fa, milyen méretű, hány db deszka kell, faoszlop stb. nézd meg néhány fatelep árlistáját.


    Vasanyag mennyi kell, nézd meg a vaskereskedések árlistáját.


    Az egységárakat szorozd be a mennyiséggel.


    Utána add össze a kettőt.


    Festékanyag, impregnálószer mennyi kell, mi az ára.


    Ha ez mind megvan, szorozd meg kettővel és annyi a végösszeg.


    (A munkadíj kb. ugyanannyi, mint az anyagköltség.)

    előzmény:
    énke6 (1)
    2015-04-22  15:35
  14. 2015. Április 22. 16:032.

    Ha esetleg van itt, aki ezzel foglalkozik, vagy mostanában csináltatott hasonlót...

Címlap

top