Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingatlanközv.szerződések

Torolt_felhasznalo_219819
Torolt_felhasznalo_219819
Létrehozva: 2015. február 22. 12:31
Mi a különbség? nekem mint megbízó szempontjából? -  a közvetítői szerződés ingatlan értékesítésre, vagy megbízási szerződés ingatlan értékesítésre?
 

Egy ingatlanirodával,  akivel még tavaly egy gyenge pillanatomban szerződést kötöttem, 4 % plusz áfa közvetítői szerződéssel, most kiváltak kiválnak, és egy uj irodát alapitanak, amiről hozták a és itt már!! megbízási szerződést, nem irtam alá, egyenlőre, mert totál bizalmatlan vagyok. 



mivel jópárszor már palira vettek, igy utánanézek dolgoknak, ugye google a barátunk, és persze nem árt a háttérben ha van egy jó ismerős ügyvéd....!!!


Többek között egy pecsét is van EV, adószám, stb. az ujdonsülten alakult megbizási nyomtatványos szerződésen / ilyen hasonló pecsételőm nekem is van, ez nem rosszindulatu megjegyzés!!!/ nem találtam sem honlapot pedig irják, sem semmi elérhetőséget, valami amerikai akárki/k/ vagy hasonló fellelhető huszadik valakik a googleból, ahogy a cégnek utánanéztem.



Lehet rosszul tudom de ezeknek valahol be kellene hogy legyenek jegyezve....szóval semmi adat az ujdonsült ajánlkozó ingatlanos "cégről". 


a régi szerződést sem volt könnyü hogy aláirjam, ami közvetitői szerződés volt, ami  hónapokra szól, ezt akarják stornózni, és az új már megbízási szerződést ingatlanértékesítésre aláirattatni, de ujdonsült cégről semmi adat, se bejegyzés, se honlap, semmi elérhetőség.


 Bizalmatlan vagyok!

  1. 2016. május 2. 14:2010.

    Hello. Én eddig 4x adtam el és vettem ingatlant és ebből 3x szívtam meg, mert nem volt korrekt az ügyvéd, aki "segített". Én azt mondom, hogy bármilyen kérdésed van, keress egy korrekt ügyvédet, aki segít értelmezni mindent és akkor nem fogsz úgy járni, mint én... Nem írom le, hogy ki nem jött be...mert nincs értelme személyeskedni, de akinél végül kilyukadtam egy ismerősöm ajánlására, az Tokár Tamás volt. Persze utánaolvashatsz mindennek, és próbálhatod értelmezni a jogszabályokat, de nekem nem jött be, pedig nem most jöttem le a falvédőről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219819 (1)
    2015-02-22  12:31
  2. 2015. Április 15. 17:259.

    Hát, akkor szerencséd volt, nem egy ügyfelemet verték át...

    előzmény:
    Frida* (7)
    2015-03-26  22:13
  3. 2015. március 27. 08:528.

    Akkor nagy valószínűséggel nem olvastad el pontosan a szerződést, ami aláírtál.


    Ha benne volt, akkor fizetned kell, ha nem, akkor megtagadhatod.


    Azért az nem mindegy, hogy ugyanazért a szolgáltatásért fizetsz pl 3 %+ áfát, vagy 5-6 % plusz áfát.

    előzmény:
    Frida* (7)
    2015-03-26  22:13
  4. 2015. március 26. 22:137.

    Nekem teljesen más a tapasztalatom. Kis helyi irodákkal soha nem szerződnék, többször megjártam velük, mindenféle reklámköltséget rám sóztak és cserébe nem adtak semmit, még egy érdeklődőt sem.


    Ellenben az Otthon Centrummal teljesen elégedett voltam, két lakást is ők adtak el a családban, teljesen korrektek voltak mindenben. Igaz, hogy magasabb a díjuk, de országos háttérrel rendelkeznek és nem volt semmi olyan "apróbetű" a szerződéseikben, ami megtévesztő lett volna. Én biztos, hogy csak országos hátterű irodával kötnék, ha újra ilyen ügyünk lenne.

    előzmény:
    rockcica (6)
    2015-02-23  20:26
  5. 2015. február 23. 20:266.

    Szia!


    A kérdésedre a válasz: Mindegyik jó, annyi hogy minden cég másképp fogalmaz.(nálunk a második, azaz a megbízási szerződés ingatlan eladásra vonatkozik.)


    Amúgy:


    Akkor ne köss velük szerződést.. Minden legálisan működő irodának van honlapja, elérhetősége, és találata a googlen,ha őket nem találod, és sunnyognak akkor ne. De javaslom azt is hogy sem DH-val, sem a Citisekkel, sem az Otthonosokkal ne szerződj..inkább kisebb de megbízhatóbb cégekkel, akiknek nem pofátlanul magas a jutalékuk...(és minimálisan 400 ezer Forint)


    ja és a vevő rész: nem lelkiismeretlenül sózzák rá a kispénzűekre a vizes falazatú, ill. tartozásokkal terhelt lakást..(ma belefutottam egy ilyen kolleginába, a 60 éves naív hölgyre rábeszélt egy olyan házat, amiben nincs gáz, hólyagosak a falak, stb és komolyan ez volt a duma"itt kell egy kis festés, és már lakható is.)


     


    Alapból úgy adok fel hirdetést hogy az tükrözze a valóságot, nem linkelek, hiszen az ügyfelek és a saját időmet is rabolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219819 (1)
    2015-02-22  12:31
  6. Torolt_felhasznalo_219819
    Torolt_felhasznalo_219819
    2015. február 23. 15:315.

    Köszönöm szépen Neked is a véleményed.  


    Az a gondom, hogy eléggé bizalmatlan vagyok, főként mostanság, annyi rosszat hallani,..... hogy sok rossz dolgok történnek, átvernek embereket, kisemmiznek, kifosztanak, kihasználnak. stb.stb.....keresem a jó megoldásokat, és a jó járható lehetőségeket!remélem sikerül elkerülnöm a kellemetlenségeket!!!!


    Köszönöm 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707841 (3)
    2015-02-23  12:50
  7. Torolt_felhasznalo_219819
    Torolt_felhasznalo_219819
    2015. február 23. 15:244.

    köszönöm szépen a véleményed, igen én is igy gondolom, sőt ezt is teszem!.

    előzmény:
    veresildi (2)
    2015-02-22  16:34
  8. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. február 23. 12:503.

    Szerintem egyre megy, akármilyen neve is van.Ha kétségeid vannak a megbízhatóságukkal, akkor mond le te mindenféle és akármilyen szerződést velük.


    Nézz körül a piacon, rengeteg ingatlanközvetítő cég van, és a nagy többség még becsületes is.


    Neked meg az a fontos.


    Én egyébként magam adtam el az ingatlant, mindenféle segítség nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219819 (1)
    2015-02-22  12:31
  9. 2015. február 22. 16:342.

    Ha nem leinformálható a cég nem ajánlatos bármit is aláírni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219819 (1)
    2015-02-22  12:31

Címlap

top