Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Termékbemutató még mindig

Torolt_felhasznalo_854192
Torolt_felhasznalo_854192
Létrehozva: 2015. február 18. 18:17

Hihetetlen, de igaz, hogy még mindig vannak, akik ilyenekre járnak. Több éve már, hogy mindenhol sulykolják, hogy átverés, vagy legalábbis jó dolgokat,de iszonyú drágán akarnak eladni.


Az én anyukám is meghatódott, hogy nyert garantált ajándékot, hiába mondtam neki, hogy ilyen nincs, miért pont te nyertél volna.... mégsem hagyta nyugodni...... és mindenáron el akart menni. Nem vásárolni,. csak az ajándékért.....


Én meg mit tehettem volna, elkísértem.... és nem bántam meg.


Egy nagyhangú előadó, három asszisztens, taps, több órás előadás. Meggyőző érvek és csak nagyon halkan elrebegett árak.


Egy iciripiciri gőztisztító gép (mint a leggagyibb porszívó): 140.000 ft, víztisztó berendezés 300.000 ft, levegőtisztító gép (nálam egy vizes porszívó) 400.000 és a legnagyobb csoda egy konyhai robotgép 2000 Euro, azaz 620.000 ft.  Értitek????? 620.000 ft!!!!


És semmi ajándék, csak sorsolás és vásárlási utalványok. És boldog emberek, szinte az egész társaság nyert (köztük én is) és pont anyám nyerte meg az abszolút főnyereményt: 230.000 ft vásárlási utalványt, amit csak a 620.000 ft-os turmixra válthat be, de emellé valami kacifántos módon minden szerkentyűt megkap. Úgy szaladt ki elsőnek, mintha semmi baja nem lenne, fel sem fogta, mi történik, csak azt hogy nyert. 390.000 ft-ot kellett volna kifizetni készpénzben (a hitelről ne is beszéljünk) és máris hazavittek volna minket a cuccokkal együtt. Amikor mondtam, hogy nem veszünk semmit, úgy otthagytak, mintha leprások lettünk volna. Eddig tartott a sztori, mi csak egy délelőttöt vesztettünk, de több szerződést már ott helyben megírtak, láttam. Anyámnak is lassan tisztult ki az agya (egyébként ő 73 éves), amikor kérdeztem, hogy szerinted van olyan turmixgép, ami 620.000 ft-ot ér, azt mondta, hogy igen........rossz válasz!!!!

  1. 2018. június 8. 04:46104.

    Egy mesét szeretnék leírni. Volt egyszer egy ember (balek, édesapám), akit felkeresett otthonában egy T.(talán Tóth?) Erik nevű ember, aki V.(talán Vitéz?) Brigitta EV alkalmazásában állt, mint üzletkötő és egészségmegőrző termékeket közvetített. Azt Állította T. Erik, hogy édesapámnak az agyvérzésére ez a készülék használni fog. Ez nem használt és nem is alkalmas ilyen betegségre. (Bizonyított.) Becsapta a két fent említett személy a 85 éves édesapámat, azzal hogy a fent nevezett terméket egyenlőre csak  bérbe adja, havi 3000 Ft-ért, illetve 7 hónapig ingyen használhatja, és majd ha beváltotta a hozzá fűzött reményeket, akkor majd bérelheti 3000 ezer forintért. Azonban alantas módon, trükkel  /mivel nem tudta apukám  elolvasni/ a neki adott szerződést (amit biankó aláirattak vele.), mert látássérült és félretájékoztatták/ 2 db gyorskölcsönszerződést iratattak vele alá és csak egy db magnet-space nevű készüléket kapott. (Ez hogyan lehet?) (Egy termékre két gyorskölcsön?) Sőt a készülék árát nem a piaci áron adták el neki, hanem 10xszeres áron állapította meg neki a vállalkozó/CSALÓ (talán? Vitéz) Brigitta és a banknál ugyanarra a termékre  +kétszer vették fel az apukám nevében ugyanarra az 1db termékre a két db gyorskölcsönt. A nevében eljártak a banknál és a gyorskölcsönöket, (ami nem volt reális) szemrebbenés nélkül felvették/átutalták. Kihasználták elesettségét, tehetetlenségét, visszaéltek a bizalmával. Tudni kell, hogy édesapám látás, hallás és mozgássérült, devianciája van. Perre vittük a dolgot. Másokat is megkárosítottak, megkárosíthatnak hasonló trükkel. Kérlek benneteket, hogy ne essetek hasonló csapdába, ne dőljetek be a csalóknak, ne higgyetek el semmit az egészségmegőrző  termékekkel kapcsolatban, amíg a háziorvosotokkal nem konzultáltok, vagy nem néztek utána a készüléknek, berendezésnek, ill. hozzáértő szakember megkeresésével egyeztettek. Csak szakember, szakorvos véleményét fogadjátok el. Nagyon körültekintően járjatok el, mert sok az az ember, aki visszaél az adataitokkal (betegség, Lakcím, név, telefonszám, elérhetőségetekkel, mert megszerzik különböző csatornákon) és kihasznál benneteket. Legyetek körültekintőek. Telefonos, vércsepp meghatározásra, ahol azt állítják, hogy mindent meghatároznak, ne menjetek el, mert ilyen nincs a világon. Csak a vércukrot mérik és bepaliznak. A termékbemutatókon többnyire rád tukmálnának valamit holibiris áron. Ha beesel a csapdába, akkor már én tudom, hogy nehéz kijönni belőle. Ne írjatok alá semmit azonnal. Nézzetek utána, mert ha pénzt áldoztok az egészségetekre, akkor jól gondoljátok át, van időtök, hogy mit vesztek, ill. nehogy vesztesei legyetek az ilyen hiénáknak!

  2. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 4. 15:44103.

    Ez naggggyyyon jóóóóóó

    előzmény:
    antironia (94)
    2015-03-03  19:38
  3. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 4. 15:37102.

    Teljesen új számot kaptam, ami 8-assal kezdődik.... még messze járnak tőlem

    előzmény:
    antironia (89)
    2015-02-27  17:35
  4. 2015. március 4. 07:04101.

    En ha ilyesmivel keresnek bemondom hogy koszonom nem erdekel es leteszem a telefont nem varok valaszra.


    ezt otthon is meg lehet tenni, es nem kell senkit beengedni aki becsonget es kesz.

    előzmény:
    antironia (89)
    2015-02-27  17:35
  5. 2015. március 4. 06:59100.

    Hat nagyon visszaelnek ezzel a dologgal akkor. disznosag.


    sajnos meg mindig sok ember becsaphato minel idosebbek altalaban annal inkabb.

    előzmény:
    nyugger (99)
    2015-03-03  22:35
  6. 2015. március 3. 22:3599.

    Itt úgy van, ha valaki feláll és otthagyja az előadást, az nem kap ebédet. Ajándékot meg pláne nem, azt csak a legvégén osztják.


    Ha pedig utaztatós-kirándulós a bemutató, akkor el se lehet menni, mert ha pl. Pestről elviszik Aszódra, ott hova megy?

    előzmény:
    Amarynda (83)
    2015-02-23  09:24
  7. 2015. március 3. 21:3298.

    Ez viszont vegzálja szegény Cicókat


    https://www.youtube.com/watch?v=4mXIXEWoRvA


     

    előzmény:
    Lillaréka (97)
    2015-03-03  21:29
  8. 2015. március 3. 21:2997.

    komoly... 400ezerért megkaptad volna? és kihagytad??


    én a porszivós telefonálgatónak  mondtam.. hogy nincs szőnyegünk.. mire azzal jött, hogy akkor az ülőgarnitúrát  kiporszivózza.... 
    Ezek szerint,   nem kel utólag bánnom, hogy nem tartottam igényt a szolgálataikra... nem takaritottak volna ki helyettem.


    mit tud ez a porszivó?   még egy robotporszivó sem kerül ennyibe- pedig az tényleg önmagától takarit.


    https://www.youtube.com/watch?v=fvz4eNFYfMA


    egy ilyen kéne neked.. még a macskát is pesztrálja


     

    előzmény:
    nyugger (96)
    2015-03-03  20:50
  9. 2015. március 3. 20:5096.

    Ilyen porszívós fiú nálunk is volt. Nekem azt mondták előzőleg, hogy bemutat egy új, még bevezetés alatt álló készüléket, és közben kiporszívózza a szobát. Hát ez épp esedékes volt, gondoltam, jöjjön csak.


    Ezzel szemben csak 1 m2-t porszívózott ki, különböző filtereket cserélgetett, és folyton kérdezgette, hogy tetszik nekem a gép. Lelkesen mondtam, hogy tetszik, az én tesztemen jó minősítést kap.


    Akkor elárulta, hogy az ára 800 000 ezer Ft, de csak MOST, csak NEKEM oda tudja adni 400 000-ért. Akkor még nem voltam nyugger, de ez az óriási lehetőség mégis hidegen hagyott.

    előzmény:
    hneili (85)
    2015-02-23  11:49
  10. 2015. március 3. 20:1695.

    2000 Ft körül van a telefonszám titkosítása (és az új szám természetesen).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (88)
    2015-02-27  17:25
  11. 2015. március 3. 19:3894.

    Egy komment:


     


    Egy porszívóügynök betolakodik egy házba, és a háziasszony minden tiltakozása ellenére nagy rakás száraz lócitromot szór a szoba közepére.
    A nő felháborodik:
    - Mit képzel?
    - Asszonyom, ígérem, amit ez a csodálatos porszívó nem szed fel, azt én magam fogom megenni!
    - Akkor teszek rá magának egy kis tejszínhabot, mert nincs áram a házban.

    előzmény:
    antironia (93)
    2015-03-03  19:37
  12. 2015. február 27. 17:5192.

    nem érdekli őket.
    és nem lehet bebizonyitani.


    ráadásul ezek a cégek is adják- veszik egymás között.


    A mi számunk annyira titkos, hogy én sem tudom.  komolyan!! a legkedvezőbb csomag a net-tévé - telefon volt együtt. De sosem használjuk...mindig mobilon beszélünk a szüleinkkel is. Szóval tuti biztos, hogy nem adtam meg sehova. Ha a  vonalas csörög, akkor csakis CC- hivhat. Egyébként én sokszor felveszem,  mert  van hogy szórakoztat.

    előzmény:
    antironia (91)
    2015-02-27  17:45
  13. 2015. február 27. 17:4591.

    No igen....


    Pedig elvileg tilos, mert nincs adatkezelési jogosultságuk. VAgy már ez is a múlté?


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (90)
    2015-02-27  17:39
  14. 2015. február 27. 17:3990.

    +.. a szolgáltatók  lelkifurdi nélkül eladják az adatbázist. 
    mienk is titkos volt.. viszont volt ismerős a szolgáltatónál.. ő megmondta, hogy valójában  az összes szolgáltató eladja.
    már nem CD-n. elavult.

    előzmény:
    antironia (89)
    2015-02-27  17:35
  15. 2015. február 27. 17:3589.

    Nem akarlak elkeseríteni, de az sem 100%-os biztonság.


     


    Ugyanis egy csomó ilyen cég nem telefonköönyvből hív, hanem elkezdi mondjuk 328-904-nél, és aztán egyet-egyet előrelépve az összes következő számot végighívja...


    Plusz: általában több évvel azelőtt lejárt telefonkönyvet ill. CD-t adnak oda ezeknek a szerencsétlen operátoroknak - és ha akkor még nem volt titkos a számod, akkor simán hívhatnak.


     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (88)
    2015-02-27  17:25
  16. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. február 27. 17:2588.

    Én is csodálkoztam, de a titkosítás ingyen van... legalább egy időre nyugtunk lesz....

    előzmény:
    ladybird65 (82)
    2015-02-22  16:33
  17. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. február 27. 17:2387.

    Huh, de bátor vagy...... én nem engednék be senkit, mert akármilyen kedves egyetemistának néz ki és már a rablót látnám benne..... hozzánk már törtek be sajnos.....


     

    előzmény:
    hneili (85)
    2015-02-23  11:49
  18. 2015. február 27. 17:0186.
  19. 2015. február 23. 11:4985.

    Sziasztok! Muszáj elmesélnem, mi történt velem pár napja! Épp otthon főzök egy szombati napon, majd csöngetnek, kimegyek és ott áll 2 fiatalember. Azt mondták, hogy egyetemisták és kifejlesztettek egy új porszívót, engedjem be őket, csak a VÉLEMÉNYEMRE kíváncsiak a termékkel kapcsolatban. Gondoltam kedves leszek, hisz az én gyerekeim is egyetemisták.. Bemutatták mit tud, majd rátértünk arra, hogy én mennyit adnék érte, és hogy tulajdonképpen csak most csak nekem akciót is ajánlanak, meg az egész szomszédságom már megvette.. Ekkor szépen elküldtem őket, mert már sokak voltak. Másnap elmentünk a férjemmel a Media Marktba és teljesen véletlenül kerültünk be a porszívók soraiba, ahol gondoltam megnézem az árakat, mert tényleg szükségem volt egy újra. Egyszer csak meglepődötten vettem észre, hogy ott a fiúk által kínált egyedi és exkluzív porszívó, JÓVAL OLCSÓBBAN!! Az már mellékes, hogy meg is vettünk egy hasonlót, de itt az átverést szerettem volna veletek megosztani.. Legyen mindenki óvatos!


     

  20. 2015. február 23. 09:2584.

    nekem volt goztisztitom ket hasznalat utan nekiadtam egy ismerosnek nekem nem valt be.

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2015-02-18  19:20
  21. 2015. február 23. 09:2483.

    Itt is eleg sok termekbemutato van de azert kb a 70 % a tisztesseges es mivel itt torveny tiltja hogy az elado "nyomja " a vevot sokkal jobban sikerulnek a dolgok.


    van 5 nap visszamondasi id ha az illeto meggondolja magat eseleg keves a ceg akik ajanlanak hitelt is hozza, mert ezt is kulon torveny szabalyozza.


     


    en nem egyszer voltam mar es legtobbszor nem vettem semmit, sot volt olyan bemutato ahol 20 emberbol 2 vett valamit a tobbiek nem. es itt siman megmondjak az emberek ha atveresnek erzik, tul draganak tartjak nem eri  meg nekik, sot volt egyszer olyan is hogy nagyon ellenszenves volt az elado es a bemutato felenel a tarsasag nagy resze felallt es eljott.


    az a baj hogy az emberek otthon nem mernek kiallni az igazukert az idosebbek meg meg inkabb nem.

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2015-02-18  19:20
  22. 2015. február 22. 16:3382.

    Persze, hogy mindenkit megtalálnak. Nálunk pont ez volt az egyik ok, hogy nem akartam titkosíttatni és még ezért plusz pénzt is fizetni. Pénzkidobás. Az egyik ilyen lehetőség, amit kb. 6-8 éve látott a párom a neten. Egy delikvens, aki megunta, hogy az akkori T-Comnál dolgozzon, valamiért nagyon haragudott rájuk, ezért feltette egyik torrent oldalra a titkosított adatbázist. Egy ismerősöm, aki már régóta vadászott egy APEH-ellenőr telefonszámára, rögvest fel is adott a nevében egy hirdetést (kiszúrásból), hogy zsírosbödön, választási malac eladó, stb. Boldog lehetett a nyanya, egyfolytában csöröghetett a telefonja... Gondolom, gyorsan megváltoztatta.

    előzmény:
    asztanaviszta (81)
    2015-02-22  09:32
  23. 2015. február 22. 09:3281.

    A kettőnek semmi köze egymáshoz.


    A mi telefonszámunk is titkos, mégis megtalálnak (igaz csak néha) a különböző ajánlatokkal.

    előzmény:
    nyugger (78)
    2015-02-21  21:42

Címlap

top