Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkahely - mit tennétek?

gyurmabob
Létrehozva: 2014. december 21. 16:50

Sziasztok!


Kíváncsi lennék a véleményetekre:


határozott idejű szerződésem nemsoká lejár. A főnök közölte, hogy lehet szó meghosszabbításról, de pár dolgot át kell értékelnünk, és előhozakodott olyan dolgokkal, amiket már kb. 3 hónappal ezelőtt rosszul csináltam - megjegyezném, nekem akkor nem mondta, csak most - meg hogy a kollégák ki vannak rám akadva, mert bizonyos dolgokat úgy csinálok, ahogy. Az említett, pontosabban célzott kollégák pedig ugyanolyan kedves-bájos-mosolygósak, mint előtte, tehát a viselkedésükből semmit nem vettem észre, sőt, pláne nem szóltak. A főnök egy időben úgy nézett rám, mint a véres rongyra, ezt meg nem tudtam hova tenni.


"Sajnos" első döbbenetemben nem bírtam kinyögni, hogy akkor ne erőltessük ezt a dolgot. De mégis hogy lehet így tovább dolgozni, hogy tudom, mit gondolnak rólam, de kimondani nem merik? 


Napok óta ezen gondolkozom, és már nem tudom, kiben bízhatok, kiben nem, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ott maradok.


 


Jöhet a hideg-meleg!!!!! köszi


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. december 22. 17:1610.

    Itt lenne az ideje tiszte vizet önteni a pohárba.


    Valójában nem tudtál meg semmit mi a gond veled és nem is kérdezted meg min kellene változtatnod.


    Miről beszélünk? Hiszen azt sem tudod miről van szó a saját ügyedben???????????


    Itt volna az ideje, hogy megtudd mi a helyzet.És egyáltalán...........


    Már ha érdekel.

    előzmény:
    gyurmabob (1)
    2014-12-21  16:50
  2. 2014. december 22. 07:399.

    "mert bizonyos dolgokat úgy csinálok, ahogy"  


    "nem tetszik nekik"


     


    Ezt nem igazán értem, végül is mi a probléma a munkáddal? Mi az, hogy nem tetszik nekik? Végül is  megcsinálod a munkát vagy nem? Vagy sokat hibázol? Talán túl lassú vagy? Én mindenképpen rákérdeznék, hogy mi a gond, mert az ember a hibáiból tanul és ha nem mondják meg mi a hiba, és hogy min kellene változtatni, akkor nem is fogsz tudni változtatni, ergo nem fognak meghosszabbítani.


     


    Nekem épp most van egy munkatársam, aki szintén próbaidős, sokat hibázik, sajnos nem mindenki meri megmondani neki hogy miben hibázott (elsősorban természetesen a főnöknek kéne, de hát a főnök a betanítást a kollégákra bízta),  inkább a háta mögött beszélnek. Bár az ő hibái inkább csak figyelmetlenségből erednek, amin nem biztos hogy fog tud változtatni, mert igazából nagyon is tudja, hogy mit kell csinálni, de aztán figyelmetlenségből elsiklik dolgok felett.

    előzmény:
    gyurmabob (1)
    2014-12-21  16:50
  3. 2014. december 21. 22:518.

    Én azt kérném a főnöktől, hogy zárjuk rövidre: Üljünk le az érintett kollégákkal együtt, mondják el, hogy mi a probléma, és szerintük hogy lehet ezen javítani.

    előzmény:
    gyurmabob (5)
    2014-12-21  19:08
  4. 2014. december 21. 19:417.

    A munkahelyre nem barátkozni jár az ember, hanem dolgozni. Ha úgy érzed, el tudod látni a feladataidat, bizonyíts a főnöködnek, a munkatársaidnak. Ha nem, keress másik helyet!


    Ettől függetlenül nyugodtan kérdezed meg  nyíltan a munkatársaidat, mi a véleményük a főnököddel való beszélgetésben elhangzottakról. Nem értem, eddig miért nem tetted meg.

    előzmény:
    gyurmabob (1)
    2014-12-21  16:50
  5. 2014. december 21. 19:146.

    Jaaaaaaaajjjjjjjjjjjj ne ezt nem biirom az ilyen logikatlan okfejteseket.


    Erdemi kerdest ott kell feltenni ahol kerdeseinkre erdemi valaszt kaphatunk. Most komolyan egy ilyen bulvar forumon ki a vihar tudna megmondani hogy a fonokod miert ugy dontott ahogy dontott es a kollegak miert ugy viselkedtek ahogy viselkedtek


    Ilyen az ember es kesz. Felesleges ezen ragodni !


    Ellenben a sajat eselyeidet erdemes latolgatni, hogy ilyen mentalitassal, ilyen tudassal  hol lehetsz lehetnel keresett munkaero ?

    előzmény:
    gyurmabob (5)
    2014-12-21  19:08
  6. 2014. december 21. 19:085.

    Nem arról van szó, hogy nem adok neki igazat, hanem, hogy miért nem lehet időben és a szemembe mondani, ha valami nem tetszik? Hogy lehet ezek utan együtt dolgozni, amikor azt hittem, h minden oké, most meg kiderül, h elegük van, tiszta hülyének tartanak, a szemembe meg bájolognak? Olyan szánalom-íze van már nekem ennek az egésznek.

    előzmény:
    terdszelikatica (4)
    2014-12-21  18:15
  7. 2014. december 21. 18:154.

    Nincs az a fonok aki kavarna, hzivfajdalom nelkul el tud koszonni barkitol is, ha a vallalt, teljesitendo munka, vagy az  inzetmeny jovojet veszelyben latja.

    előzmény:
    etilany (2)
    2014-12-21  17:59
  8. 2014. december 21. 18:133.

    Milyen teruleten dolgozol ? Munkahelyeknek vannak un "fenegyerekei" akik osztonosen csipobol zsenik, de rohadt nehezen tudnak besorolni egy team munkaba. Azokkal en is igy voltam mint a Te fonokod. Meg kell beszelnunk a hogy tovabbot, ha maradni akar. Mi orulnenk ha maradna de akkor vannak alapszabalyok  ugyanis nalunk feladat van es nem munkaido.

    előzmény:
    gyurmabob (1)
    2014-12-21  16:50
  9. 2014. december 21. 17:592.

    Az nem lehet, hogy csak a  főnököd kavar, mert nem igazán akarja meghosszabbítani a  szerződésedet? Nekem fura, hogy egy kolléga kifogásolja a  munkádat, de nem szól...

    előzmény:
    gyurmabob (1)
    2014-12-21  16:50

Címlap

top