Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Katalin karácsonya

Zsánna
Létrehozva: 2014. november 25. 17:41

kopog, vagy locsog? 


Ezt kellene ma eldönteni:)  


Éjjel kopogott, nappal nem, és éjjel ismét kopogni fog, akkor fehér lesz-e a karácsonyunk ebben az évben?



 


BOLDOG NÉVNAPOT MINDEN KEDVES KATALINNAK!

  1. 2014. december 8. 15:3715.

    Illatoznak a kandírozott Karmentína héjak:)

    előzmény:
    Zsánna (14)
    2014-12-08  15:34
  2. 2014. december 8. 15:3414.

    A Proaktívdirekten találtam.


    Bámulatosan szépek, nem is gondoltam, nagyon ötletes.


    Hidegben, mínuszokban ki lehet majd próbálni a gyerekekkel, arra gondoltam, ez is egy időtöltés lehet.

    előzmény:
    galile (13)
    2014-12-08  09:44
  3. 2014. december 8. 09:4413.

    Nagyon szépek, köszi! (Origón vagy indexen volt cikk? Én is át szoktam nézni.)

    előzmény:
    Zsánna (12)
    2014-12-07  11:40
  4. 2014. december 7. 11:4012.

    Köszönöm szépen itt is


    Nézd, mit találtam!


    Téli időtöltés gyermekeknek korhatár nélkül:)


    Ide írtam, hogy más is ha olvassa, hasznát vegye.


    Remélem, jobban van a karod!

    előzmény:
    galile (11)
    2014-12-01  07:53
  5. 2014. december 1. 07:5311.

    Szia-szia, hozom a receptet, igen mindegyik mézes süti, ezt 2006-ban írtam, bemásolom:


    "Mézessüti: 1/4 kg méz (felolvasztva), 10 dkg vaj (nagyon fontos hogy vaj, margarinnal nem puhul), 1/2 kg liszt, 10dkg cukor, 1 tojás+2 sárgája, csapott kk szódabikarbóna ( óvatosan, mert különben dagadnak), mk fahéj+szegfűszeg, reszelt citromhéj

    A leghamarabb mindig azok fogynak el, amikor csak simán belenyomok egy fél diót.

    a diszítést úgy csinálom, hogy lekenek egy sütit tojásfehérjével, arra jönnek -sütés előtt a magok- a legszebbek a szeszámmagosak, de a legidőigényesebbek is. Tojásfehérjébe mártott fogpiszkálóval rakom a helyükre egyesével. -ha megszárad a fehérje, akkor újra kenek egy kis részt fopiszkálóval. Mazsolát vágok-formázok hozzá még meg mandulát, mogyorót, diót...Amik a fényképen vannak, azok darabonként úgy fél óráig készültek, csináltam rokongyerekeknek olyat is, hogy kismozdonyt rajzoltam -úgy képeslapnyi méretűt, és azt rakosgattam ki. -Az volt vagy 3 órányi pepecselés, de gyönyörű lett. sajnos akkor még nem volt dig.fotógépünk, így nincs megörökítve.
    ha ilyen bonyolultabb változat készül, akkor kevesebb szódabikarbónával, mert nehogy megdagadjanak. Én szoktam próbasütést csinálni -úgyis akár egy hétig is esténként készülhetnek. "


    Idézet vége, tavaly a cukrot teljesen kihagytam, idén is ki fogom. :))


     


     

    előzmény:
    Zsánna (10)
    2014-11-27  14:32
  6. 2014. november 27. 14:3210.

    A dobozos sütid nagyon guszta, az is mézes?


    Ha nem titok, a reci? nagyon tetszik:)

    előzmény:
    galile (7)
    2014-11-27  12:28
  7. 2014. november 27. 14:309.

    Fantasztikusan hangulatosak! 


    Amíg kidíszítettétek, tényleg leköthette a gyerekeket rendesen a dekorálás.


    Porhanyós, mini gesztenyés kifliket szoktam még, azt mindketten nagyon szeretjük.


    Amit ilyenkor karikor szoktak a szüleim is először, a tél beköszöntével, az a füge szalámi, sok dióval, mandarinnal. Anyu mindig Esterházy tortát sütött apunak pörkölt mogyoróval, az volt a kedvence, karácsonyra, beigli helyett. Nekem a néger kocka, és a házi habcsók, azt is mindig készítünk, nagyon szeretjük.


    Ez nem ér, teljesen süti ehetnékem támadt!:))


    Nem árultad el, szerinted fehér lesz a karácsonyunk ebben az évben?

    előzmény:
    galile (8)
    2014-11-27  12:29
  8. 2014. november 27. 12:298.
    előzmény:
    galile (7)
    2014-11-27  12:28
  9. 2014. november 27. 12:287.

    A vaníliás kiflit én mandulával szeretem nagyon. Mama majd százéves receptes füzetkéjéből sütöm.


    A mézes sütit a gyerekek előtt a hangulat miatt sütöttem:


    https://forum.p24.hu/forumkep/5/40723/411/12310942/1.jpg


    Aztán két gyerekkel a játék miatt -itt együtt csináltuk, szűk egy évtizede még cukorkák is elő fordultak nálunk:


    https://forum.p24.hu/forumkep/5/40723/411/12310942/1.jpg


    Aztán mire teltek az évek, már csak dióval (esetleg más magokkal) az íze miatt. Érdemes kipróbálni, fél falat (vajas-mézes) süti, fél falat sült dióval -tökéletes.


    A frissen kisült beiglit is szeretem, nem szenteste, hanem egy pár nappal korábban sütöm, a tölteléket "hígítom" darált müzlivel, hogy ne legyen annyira tömény.

    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-11-26  17:14
  10. 2014. november 26. 17:146.

    Annyira szeretik a gyerekek?


    Bevallom, valahogyan soha nem voltam oda a mézes sütikért.


    Egyet-egyet jóízűen, a nürnbergiek puszedliját viszont nagyon szeretem.


    Recim sajna nincs, szerintem titkos:)


    A lányom szereti nagyon, ő szokott sütni, majd megkérdem, milyeneket.


    A vanília kiflit szeretem nagyon, azt szoktam, kicsit átvariálva.


    Az enyém szinte csak dió, meg Ráma, pici liszt, és pici vaníliás porcukor, és a végén a kisült kiflik ebbe vannak még melegen forgatva. Ez nyersen is nagyon finom


    Pontos recim nincs, csak saccra.


    Meg bármennyire snassz, én nagyon szeretem a mákos beiglit. Azt meg a lányom nem.


    Általában azt sütünk, amit megkívánunk, vagy amit meglátunk a neten, és kíváncsivá tesz:)


    Valami finom krémesre fáj a fogam, de a készek élvezhetetlenül édesek, egy személyre meg nem lehet, ehetném a töredék adagot is undorodásig.


    http://www.nosalty.hu/recept/bounty-sutes-nelkul


    evvel kacérkodom


     


     

    előzmény:
    galile (5)
    2014-11-26  16:12
  11. 2014. november 26. 16:125.

    Köszönöm, ismerem a topicot, volt időszak, amikor kint volt könyvjelzők között.:)


    Milyen karácsonyi sütireceptjeid vannak?


    Lassan jön a mézeskalács készítés is,  mostanában kis csillagokat sütök, közepén fél dióval, kétszer-háromszor minden évben neki kell állni. :))

    előzmény:
    Zsánna (4)
    2014-11-26  14:52
  12. 2014. november 26. 14:524.

    Galile, kukkantsd meg!  


    Jobb hangulatot teremt a fájó karod mellett talán.


    A vasutas viccek szenzációsan jók!

    előzmény:
    galile (2)
    2014-11-26  07:57
  13. 2014. november 26. 10:143.

    Szia


    olyan édesek:), legszívesebben teleraknám a hozzászólást!


    Milyen okos ötlet!


    Eddig inkább csak 1-2 nappal korábban kezdtem előre sütni sütiket, dobozokba.


    Igaz is, ismered a kozák sapkát? - ez a neve a sütinek, a lányom szerint nagyon fincsi, most sütötte meg.


    Stílusosan: mit gondolsz, fehér lesz a karácsony?

    előzmény:
    galile (2)
    2014-11-26  07:57
  14. 2014. november 26. 07:572.

    Szia,


    jön advent első vasárnapja, lehet kezdeni a készülődést... :)


    Tavaly ez annyiból állt nálam, innentől ha nyersen fagyasztható sütit sütök -linzer, muffin, pozsonyi kifli, sajtos rúd,stb.-  egy adagot tálcán lefagyasztok. Így lett Szentestére sokféle friss aprósütemény minimális munkával. :)

Címlap

top