Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bükkszentkereszten élni

lulu81
Létrehozva: 2014. október 29. 15:47

Sziasztok!


Erősen gondolkozunk a férjemmel, hogy Bükkszentkeresztre költözünk. De mivel "kényelmes" városi lakosok vagyunk, vannak kételyeink (én 26 éves koromig falun laktam, ismerem a különbséget, és az előnyét és hátrányát a falunak és a városnak is, de a férjem nem igazán hisz nekem).


Szóval egyrészt az érdekelne, hogy tényleg még nyáron is hűvös van (annyira, hogy néha be is kell fűteni )? Egy korábbi topikban olvastam, amihez évek óta nem szólt hozzá senki...


 


Másrészt a közlekedés érdekel. Tudom, hogy jár busz Egerbe és és Miskolcra is, de télen mennyire gázos a közlekedés? Normálisan járnak a buszok, vagy nagy késésekre kell számítani?


 


Jól olvastam a bukkszentkereszt.hu-n, hogy csak Szlovák nemzetiségi iskola van?  Oda járhat olyan gyerek is, aki nem akar szlovákul megtanulni? Óvoda van, vagy csak családi napközi?


Mennyire jellemző, hogy a fiatalok egyre inkább elhagyják a települést, és városba költöznek?


Egyelőre ennyi lenne a kérdésem.Köszi, ha valaki válaszol.  

  1. 2014. október 30. 19:4013.

    Az egész Bükk, Mátra télen-nyáron gyönyörű, jó  a levegő. Szerintem nem az iskola a legnagyobb probléma, hanem hogy hova tudtok eljárni dolgozni?


    Nagyon fontos, milyen a házatok (fűtés, hőszigetelés) és lényeges, hogy legyen nagy hűtő és egy nagy spájz. Falun gyakran előfordulhat (főleg télen), hogy nem lehet kimozdulni, tehát legalább két hetes teljes önellátásra kell felkészülni. Nem árt egy aggregát sem, esetleg gázüzemű hűtő.


    Ja és egy üzembiztos autó.


     

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  2. 2014. október 30. 14:5812.

    A nyelvtanulásról csak annyit, hogy gyerekkoromban tanultam pár évet németül, ezért én is azt képzeltem, majd tudok a gyerekeimnek segíteni. Hát nem jött be, villámgyorsan lehagytak!


    Angolul semmit se tudok, mégis mindkét gyerekem kiválóan tud angolul, és napi szinten használják is a munkájukban!


    Vagyis, ha a gyerekednek kedve van, tanuljon csak bármilyen nyelvet, akár tudtok benne neki "segíteni", akár nem, meg tudja tanulni.


    Felnőtt korában bármelyik nyelv jól jöhet neki majd, különösen, ha nyelvi környezetben (itt, mivel a falu-ovi-suli kétnyelvű) oviban-áltsuliban tanulja, felnőtt korában sem fogja elfelejteni, "visszajön" a tudása, ha egy picit gyakorolja.


    Tudod, ahány nyelvet tudsz, annyi embert érsz!


     

    előzmény:
    lulu81 (11)
    2014-10-30  10:20
  3. 2014. október 30. 10:2011.

    Sziasztok!


    Köszönöm szépen mindenkinek!


    Miskolcra járnánk dolgozni, fél 8-ra... Azért kérdeztem az ovit, iskolát, közlekedést, mert ha én fél 8-ra be akarok érni dolgozni, akkor 6 - 1/4 7-kor fel kell szállnom egy buszra. Ami azt jelenti, hogy a gyerekemet 6-kor legkésőbb le kéne tennem ott az oviba/iskolába Ami ugye lehetetlen, mert akkor még nincsenek nyitva, tehát Miskolcra kell behozni őket oviba/suliba. Viszont akkor buszozni kell velük, tehát legkésőbb fél 6-kor ébreszteni kell őket. 


    A szlovák nyelvet nem taníttatnám meg a kisfiammal, egyrészt teljesen hasztalan, másrészt nem tudnánk neki segíteni benne... 


     


    Nem gondoltam, hogy elnéptelenedett!  

  4. 2014. október 29. 20:0910.

    Az kimaradt, hogy Miskolcon dolgozunk, tehát oda ér be reggel 7-re. :)

    előzmény:
    rammi (9)
    2014-10-29  20:08
  5. 2014. október 29. 20:089.

    Szia!


    Nekem kolléganőm lakik ott, és évente egyszer, vagy ritkábban fordul elő, hogy reggel nem ér be a 7 órási munkakezdésre. Csak ha épp reggelre esik le a nagy hó. Az unokái is ott laknak, és nagyon szeretik az iskolát. Mi pedig nemrég voltunk fenn a gombafesztiválon, szinte minden évben megyünk, nagyon hangulatos a falu.

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  6. 2014. október 29. 19:148.

    Már 25 éve járunk oda nyaralni, pihenni. Egy elnéptelenedett falu. De kellemes hely.


    Ti hová jártok majd onnan dolgozni? A falubeliek azt mondják, aki szerencsés és talál állást a közeli városokban, annak is nagyon nehéz, mert a napja rámegy az utazgatásra.

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  7. 2014. október 29. 18:247.
  8. 2014. október 29. 18:216.

    Bükkszentkereszt, óvoda és az iskola


    A neten mindenfélére rákereshetsz, és ha oda akarsz költözni, tedd is meg!

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  9. 2014. október 29. 18:135.

    Jav.: Pesti=pesti, bocsánat!

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2014-10-29  18:11
  10. 2014. október 29. 18:114.

    Bükkszentkereszt


    "600 m-es tengerszint feletti magasságával[3] az ország egyik legmagasabban fekvő települése. A hegyekkel körbezárt völgykatlanban épült faluban és környékén a hóréteg vastagsága január–februárban rendszeresen eléri a 30–40 cm-t." Bükkszentkereszthez tartozik Hollóstető."


    Völgykatlanokban nyáron sincs hőség, az biztos!Írhatnám, hogy mindig hideg van, ha így jobb!


    Minimum 2 hónapig 30-40 cm hó. Hmmm.....Szerinted vajon, milyen lehet télen a közlekedés?? A villamosok nem közlekednek Pesti sűrűséggel ott, ez szinte biztos!


    A szlovák óvodának/iskolának én örülnék inkább, hisz bármilyen más nyelv megtanulása jól jöhet majd a gyerekeidnek. Ha meg így van, már miért ne akarná megtanulni? Pláne, ha még biztatod is rá, nemhogy elleneznéd!


     


     
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  11. 2014. október 29. 17:423.

    "


    Iskolánk szlovák nemzetiségi nyelvet oktat. A tanítás nyelve magyar, a kisebbségi nyelvet első évfolyamtól oktatjuk. A másik oktatott idegen nyelv az angol. A nyelvszakos kollégáink és a tanulók munkáját nyelvi labor segíti."

     


    Ezzel mi a baj? Plusz nyelv...hacsak az nem, hogy második nyelvként mondjuk nem ezt képzelted el a gyerekeidnek. Szerintem nincs másik iskola. Láttam  a keresőben, hogy vannak szálláshelyek, talán másokat is találsz fenn (a falu fenn van a fészen, én körülnéznék a kedvelői közt), Szóval biztosan találsz ottlakókat, akik tudnak neked válaszolni.

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47
  12. 2014. október 29. 16:252.

    Hát szép hely, volt ott nyaralónk, de nem laknék ott. Én óvodáról nem tudok, szerintem túl sok állandó lakos nincs ott, inkább csak nyaralók. Egyszer ott ért minket a havazás reggelre, Lillafüred felé tudtunk lemenni szép lassan.

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2014-10-29  15:47

Címlap

top