Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HASZNÁLT AUTÓT HOL?

facsipeszke
Létrehozva: 2014. szeptember 21. 09:19

Sziasztok!


Autót szeretnénk venni,de ahogy olvasgatom a neten,nagyon sok negatív vélemény van a használt autó kereskedőkről(általánosságban is,illetve akiket néztünk,hogy onnan vennénk kocsit,azokról is).


Illetve többen írják,hogy érdemes vinni egy szerelőt is magunkkal,de mások meg azt írják,hogy felesleges,mert úgysem tud a kocsi alá nézni.


Aki már vett használt autót,kérem segítsen,hogy mire érdemes figyelni,jó-e ha van velünk szerelő-vagy sem,hol érdemes venni, stb.


Illetve mennyibe kerül egy szerelő,aki segítene választani (itt a kocsinkénti 5-10 ezer/darabtól + kisszállási díjtól ,a csillagos égig mindent olvastam már,nem tudom mennyi a reális)


A kocsit hosszú utakra vennénk,mivel a férjem Németországban dolgozik,tehát ki kell menjen vele illetve haza kell jönnie vele(olyan 6-8 hetente tenné meg az utat),és ott ugye napi használatban lenne.Semmi extra nem kell,annyi ,hogy kint is könnyű legyen szervizelni,ha valami baja lesz.


Ford fusiont nézegettünk nagyon.............


Szóval ha valakinek van tapasztalata és azt megosztaná,azt megköszönném.

  1. 2014. szeptember 22. 13:0523.

    "Amúgy azt sem értem, hogy ha a férjed fogja használni, akkor miért érdekes, hogy TE melyik típusba vagy beleszerelmesedve"


    Azért,hogy amikor itthon van a seggemet avval hurcolássza amit én is szeretek 


    Meg után az enyém lenne a kocsi :)

    előzmény:
    Goldmund (22)
    2014-09-22  12:30
  2. 2014. szeptember 22. 12:3022.

    Szerintem is logikusabb lenne Németországban venni. Az nem érv, hogy nem tud (eléggé) németül. Eldadogja a problémáját a kereskedőnek, aki mindent intéz helyette. Neki is üzlet, ha eggyel több autót ad el, és rengeteg török él Németországnban, akik alig beszélnek németül. Nyilván ők is vesznek néha autót, szóval egy adott szinten biztos föl van erre készülve a kereskedelem.


    Arról nem is beszélve, hogy mennyivel egyszerűbb ott venni autót, ahol dolgozik, mint ott, ahol másfél havonta pár napot eltölt.


    Mert ugye körbe kéne járni a kínálatot, több autót megnézni és próbautat tenni vele. Aztán amit kiválasztottatok, azt szerelővel megnézetni, aztán utána szerződést aláírni stb. Ezt egy hosszú hétvége alatt képtelenség megcsinálni, aztán mire legközelebb hazajön, rég eladták másnak az autót.


    Amúgy azt sem értem, hogy ha a férjed fogja használni, akkor miért érdekes, hogy TE melyik típusba vagy beleszerelmesedve.

  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 22. 10:5421.

    csajnak jó is az, ha szarabb utakon jár főleg

    a pályán 130-140nél nagyon lökdösi a szél, mert bódé az alakja és magas

    előzmény:
    facsipeszke (19)
    2014-09-22  10:39
  4. 2014. szeptember 22. 10:5120.

    Mar akartam irni neked, csk elszallt.


    En markakereskedöhöz mennek, mindent elinteznek, atirast, forgalomba helyezest, csak a biztositast kellene egyedül megkötni.


    En nem vennek fordot, kiprobalas utan hyundai-t vettem, sok olyan kütyü van benne szeriaszerüen, mint ami masik gyartonal extra.


    Ha kint kapja a fizeteset, es nemet szerzödese van, ha nem hatarozott idejü, akkor uj autot vehettek reszletre is, vagy lizingelhettek. En banki hielre vettem az autom, a baratnöm evek ota lizingel


     

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  5. 2014. szeptember 22. 10:3919.

    Nem kell,hogy ford legyen :)


    Csak én vagyok beleszerelmesedve a fusionba :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (18)
    2014-09-22  10:16
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 22. 10:1618.

    átpapírozni mivel lenne könnyebb?
    ha ott vesz akkor a kereskedő segít
    ha átpapírozni kell, akkor kereshet tolmácsot

    magyarból se tróger mindenki, németből se szent mindenki, ez a helyzet
    szerencséden múlik, kivel üzletelsz

     fusion magas, inkább falura való, mint jó autópályára
    focus jobb arra, ha már ford


     

    előzmény:
    facsipeszke (16)
    2014-09-22  10:07
  7. 2014. szeptember 22. 10:0817.

    Mi euroban kapjuk a fizut,tehát nekünk mindegy,hogy itthon mennyiért számolják át :)

    előzmény:
    szerka (11)
    2014-09-21  23:08
  8. 2014. szeptember 22. 10:0716.

    De igen tájékozódtunk.És mivel a férjem kint van bejelentve ,illetve kint többet van mint itthon,és igen tudjuk,hogy a rendőrök megállítanak a magyar rendszámmal(és igen azt is tudjuk,hogy át kell rendszámoztatni :),nem ez a kérdés.


    Hanem az,hogy mivel kint a papírokhoz,és egyéb hivatalos ügyintézéshez kicsit jobban kell beszélni németül mint ahogy most ő beszél,ezért szerettünk volna itthon használt kocsit venni.


    Érdemes-e vagy sem?


    És ha érdemes akkor hol,illetve mire kell figyelni,mert elég vegyes,(de inkább rossz véleményeket olvastam a fórumokon).


    Szóval tök hülyék nem vagyunk,csak nem mindennap nap vesz az ember kocsit,így kicsit döcögősebben indul a vásárlás.


    Egyébként mi a bajod a ford fusionnal?


    Mit ajánlanál helyette?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (14)
    2014-09-22  07:45
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 22. 07:4815.

    Szóval akkor nem érdemes itthon egyik használt autókereskedéshez sem menni?


    Az a baj,hogy kintre meg kellene valaki aki elmegy vele megvenni,miután ott nem tudjuk,hogy működik az átírás, a rendszámoztatás, a biztosítás stb...........


    Illetve azért olyan jól nem beszél németül,hogy hivatalos dolgokat intézzen.


    Hát most eléggé elkeseredtem :(

    idézet:
    facsipeszke (6)
    2014-09-21 11:23:13

    ottani kereskedő segít elintézni

    előzmény:
    facsipeszke (6)
    2014-09-21  11:23
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. szeptember 22. 07:4514.

    egy kocsi állapotát csak műhelyben a megfelelő eszközökkel és HOZZÁÉRTŐ, nem csak szakmáját ugató szerelő képes felmérni

    pofára nem tudod kiszűrni melyik kereskedő a gazember

    hosszú útra nem épp az ilyen bódé alakú kocsi a praktikus

    HA kinn a férjed, lehet hamar baja lesz a magyar rendszámmal!

    NEM IS TÁJÉKOZÓDTOK TI vásárlás előtt?

    német embertől sokkal nagyobb eséllyel tud venni korrekt autót, mint magyartól
    TÖRÖK felejtős ott is

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  11. 2014. szeptember 21. 23:1313.

    Visszatekerve. Bocs!

    előzmény:
    szerka (12)
    2014-09-21  23:11
  12. 2014. szeptember 21. 23:1112.

    És alkudni, mint ááá


    Egyre kell vigyázni, hogy a kilométer ne legyen vissza tekerve. De ezt a szervizben megmondják nektek.


    Egyébként ezt már büntetik.

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  13. 2014. szeptember 21. 23:0811.

    Ennek az a menete, hogy kinézed az autót.


    Azután elviszed egy márkakereskedés szervizébe, ha abban a városban, ahol kinézted az autót éppen nincs olyan márkakereskedés mint maga az autó, akkor valami hasonlóba. Német autót németbe, Japánt Japánba.... stb.


    Ott elmondod, hogy szeretnéd megvásárolni, és nézzék át neked, hogy nincs-e rejtett hibája. Még a kilométer állást is megmondják, illetve, hogy hol volt utoljára szervizelve, stb. Ez nem szokott sokba kerülni. Kb egy óra.



    Ilyen eurós árnál kint venni... szerintem hülyeség.


    Tök jó használtautókat  lehet itthon is kapni. Ha az ember ránéz szinte már látja, hogy milyen gazdája volt az autónak.

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  14. 2014. szeptember 21. 18:4110.

    Mi túl vagyunk jó néhány autó vételen és eladáson. A tapasztalatunk az, hogy vagy magánszemélytől, vagy márkakereskedésből kell venni használt autót.


    Autópiac, lakókocsis "kereskedés", sarki díler jó messziről kerülendő


    Lehet, hogy a magánszemély olcsóbb, de ott mindent nektek kell intézni (eredetiség vizsgálat, átíratás, új forgalmi, törzskönyv stb.), fizetni, rohangálni. Márkakereskedésnél ez sokszor benne van az árban, így a macerától is megszabadulsz. Márkakereskedőnél is lehet alkudni!


    Azt nem tudom, hogy honnan és mennyiért lehet leakasztani hozzáértő kíséretet.


     

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  15. 2014. szeptember 21. 14:239.

    A német piac nagy része is török-arab autókereskedők kezében van. Ott is szerencse kell egy jó autó kifogásához.


    Olvasgasd becsületesnepper oldalát, ő Németországból hozza be az autókat, régen nem olyan már az a piac sem, mint 10-20 éve volt. :(

  16. 2014. szeptember 21. 11:298.

    És kint hol érdemes nézelődni?Van ott is használt autó kereskedés)ez jó kérdés,tudom,hogy van,csak ott is ilyen mint itthon)?Vagy inkább honlapokon?


    Vagy magánszemélytől?


    Olvastam még,hogy vannak márkakereskedők akik használt autókat is értékesítenek,azok sem jók itthon?


    És kint?


    Tudom sok a kérdés :)


     

  17. 2014. szeptember 21. 11:247.

    A férjem szerelő, nem egyszer ment ügyféllel autót választani. Jobban mondva a kiválasztott autót nézte meg. Volt bizony, hogy olyat vett észre amit laikus nem látott, nem hallott volna meg. Azt viszont nem hiszem, hogy találnál olyan szerelőt, aki Németországba kimegy. A tapasztalatunk az, hogy mind kereskedésben, mint magánháznál is lehet jó és rossz autót kifogni. Nincs erre alapszabály. A férjem egyébként itt Budapesten belül tokkal-vonóval 10 ezer forintért ment szakérteni. Szerinted aki belenyúlt volna valami gázos autóba nem volt hálás?

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  18. 2014. szeptember 21. 11:236.

    Szóval akkor nem érdemes itthon egyik használt autókereskedéshez sem menni?


    Az a baj,hogy kintre meg kellene valaki aki elmegy vele megvenni,miután ott nem tudjuk,hogy működik az átírás, a rendszámoztatás, a biztosítás stb...........


    Illetve azért olyan jól nem beszél németül,hogy hivatalos dolgokat intézzen.


    Hát most eléggé elkeseredtem :(

  19. 2014. szeptember 21. 11:235.

    Szia!


    Csatlakozom az előttem szólóhoz! Én kint vennék autót, ha már úgy is ott dolgozik.


    Nyitottam egy topikot gépkocsi felvásárlás tapasztalat címmel. Ott írtam, hogy magánemberként senki nem keresett a meghirdetett autóm miatt. Pedig korrekt volt a hirdetésem, képekkel, leírással együtt. Ja! Nem vicces, meg édi-bédi... Csak macerásabb, mert egyeztetni kellett volna időpontot és helyszínt a megtekintéshez.


    A végén kereskedőnek adtam, jóval ár alatt. Pedig az általam kiírt ár is a hirdetett lista végén kullogott. Majd kereken 4 napra rá az autóm eltűnt a kereskedésből. Eladták. Aztán 2 hónapra rá véletlenül megláttam az autóm. Távoli ismerős vette meg, nem mondtam, hogy az enyém volt. Nekem 300 ezerrel kevesebbet adtak érte. 700 ezret, ő egy millió háromszáz ezerért vette meg. Én egy millió 50 ezerért hirdettem a neten több, mint fél évig és az ár alku képes lett volna még így is. És szerinte jól járt...


    Egy ember, pár nap alatt, két emberről húzott le nagy lóvét.


    Így kell ezt csinálni! Én hülye voltam, mert adtam, de sürgetett az idő és banki hitelt nem akartam felvenni. Ő barom volt, mert vette, mert elkábították olyan dumákkal, hogy csak na. Mkényelmes volt a kereskedésbe menni, mint telefonálni és időpontot, helyet egyeztetni a megnézéshez. Vihette volna szerelőhöz is, adtam volna átvizsgálásra stb. A lustaság néha több 100 ezer ft-ba kerül.


    Most mondtam volna, hogy bocs, de enyém volt az autó évekig, tudom az előéletét? Mert olyan csodákat mesélt róla, amit a kereskedő nem szégyellt a kocsihoz fabrikálni.


    A tesóm anno szintén német országból hozott autót. Opel corsa, most 460 ezer!!! km van benne és tökéletesen működik! Minimális szervizekkel, a kötelezőt megadva neki, odafigyeléssel (jó minőségű motorolaj, gyertyacsere, rendszeres karbantartás stb) egy csoda gépezet. Most 16 éves és a nem adná semmi pénzért. Vagyis itthon csak bagóért adhatná el a jól működő, kis költségvetésű autót, de esze ágában sincs, mert a lányai még ezen fognak megtanulni vezetni. :)


    Én szintén kintről kaptam egy opel corsát. Igen erős lefelé váltás volt az előző autóm után. Vagyis így éreztem az elején. De a tesóm megnyugtatott, ez az autó is fut még annyit, mint az övé.


    18 éves, 100 ezer km volt benne amikor megvettem. Itthon felpattintotta a szerelő a motorháztetőt és örömködött. Minden eredeti volt benne is eredeti opel alkatrészekkel javították, nem után gyártott szarokkal. Átnézte és azt mondta: pöpec gép, egy kell neki: tényleg jó motorolaj. Az futott km reális volt, a belseje tip-top.


    Két és fél hónap alatt tettem bele 6000 km-t. Kezdünk összecsiszolódni. Ja! És a "kinti" 18 éves autóban olyan dolgok voltak gyárilag, amit az ide gyártott autókba csak utólag lehetett beépíteni.


    Elektromos ablak, CD lejátszós rádió, indítás gátló, riasztó, elektromos tükör, sport változat stb. mert ez "odakintre" készült...


    Vadásszatok kint egy ismerőst, kollégát, bárkit, aki tud segíteni autót vásárolni. Olyan kocsikat találtok reális áron, hogy nem érzitek magatokat átverve.


    Remélem tudtam segíteni.


    Ha itthon vásároltok, akkor arra figyeljetek, hogy se a szavatossági jogról, se a jótállásról ne mondjatok le a szerződés megkötésekor!!!!


    Magán személy fél évig, kereskedő egy évig felel az általa eladott autó bizonyos meghibásodásaiért, vagy az eltitkolt, de később előjött hibákért, ami bizonyíthatóan az eladás pillanatában is fent állt.


    De ezt szeretik előszeretettel alá íratni a vásárlóval.


    Sok sikert! :)


     


    Nov


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  20. 2014. szeptember 21. 10:474.

    Nem biztos, egy autó nem egy bútor, nem az számít csak hogy fényes és tiszta.


    Akinek nincs affinitása a használatához, az bizony a helytelen vezetési "technikájával" tönkreteheti.


    Lehet nincs rajta egy karc, de olyan mint a piros alma, ami belül kukacos.


    Megveszed, és ahogy haladt az idő, nálad jönnek elő szép lassan a hibák.

    előzmény:
    kozsuzsa (2)
    2014-09-21  10:29
  21. 2014. szeptember 21. 10:293.

    Megbízható, használt autót hol?


    Így indítottam volna.


    Itthon semmiképpen, főleg, ha kint dolgozik majd.


    Vidd ki, váltsátok át a rá szánt összeget, és max. az első fizuval kipótolva vesz egyet, bármely márka szerviznél megbízhatóan szervizeltek a használt autók, nem kell félni, a nagy szép szalonok láttán, a használt nem drágább, mint egy egyszerűbben, de biztosabb a minősége.


    Van erre szakosodott cég is, kint is, minden márkával, keresőben megtalálod.

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19
  22. 2014. szeptember 21. 10:292.

    Véleményem szerint csak háztól szabad venni, és az autó mellett a garázst kell megnézni. Ha az rendben, nehéz nagyot tévedni.

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-09-21  09:19

Címlap

top